İş Fikri - Koniks.com

Koniks.com
Kullanıcı adı:
Şifre:
Şifremi hatırla


    Ana Sayfa          Forumlar          Arama          Yardım           Kayıt Ol

İş Fikri


Yalaz
Yeni Üye

Toplam 25 yazı
01/09/2006 :  11:02:30 Bu yazıdan alıntı yaparak yorum yaz Alıntı


sınırlı para ile iş yapma fikri için yukarıda bir arkadaşın belirttiği ofis masa üstü gerreçleri satımından yola çıkarak önerim (ki 15000 ytl yeterlidir) mümkünse bir okul karşısında okul kırtasiyesi satarak işe başlanıla bilir. Ürünlerin tamamını peşin almayınız her şeyden önce paranızın bir kısmını muhakak acil durum ve çözümler için ayırınız.

Karlı ve sirkülesyonu yüksek bir iştir. Belirli bir düzeye geldikten sonra (işin gelişimine bağlı olarak) pazarlama faaliyelerini artırarak şirketlere satıma yönele bilirsiniz.
Sınırlı parada en önemli şey sıcak para döngüsünü saplamaktırki bu işi önermemdeki kastimde budur okul karşısında açılacak küçük bir kırtasiyede nakit döngüsü sağlana bilir bürolara yapılacak toplu satışlarda ise vade söz konusudur ozaman kısıtlı sermaya ve likidite ile bunu sağlamak zor olacaktır.

İş yeri açılırken tüm alışların likit para ile yapılmamasına dikat edilmeli mümkün olduğunca alışlar vadeye yayılmalıdır ki kırtasiye sektöründe belirli ürünleri vadeli almak mümkündür.

Özellikle yakınında kırtasiye olmayan okullar araştırılıp rakipsiz olarak işe başlamak daima avantajlıdır. Ama büyük kapasiteli bir okul yakınında var olan bir kırtasiye olsa bile ikinci bir kırtasiyenin olması işin yürümesine engel değildir.

şimdilik aklıma gelen bu.
iyi günler ve başarılar dilerim.

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Yöneticilik
Yalaz
Yeni Üye

Toplam 25 yazı
01/09/2006 :  11:08:51  Alıntı
Yönetici arkadaşlar yazıyı yanlış yere kaydettim asıl kaydedilmesi gereken yere tekrar kaydettim. rica etsem bu yazıyı kaldırırmısınız mükerer durumda şuanda.
hata için Özür dilerim

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Yöneticilik

2.03 saniye.
06:49:39, 1 Mart 2021, Pazartesi

Buradaki yazılar, yazarlarının ve Koniks.com®'un izni olmaksızın hiçbir yazılı, görsel yada sesli yayın organında yayınlanamaz. Eğitim amacı dışında, herhangi bir şekilde çoğaltılması yasaktır. Eğitim amaçlı çoğaltıldığı durumlarda, yazarla ilgili bilgilerin ve URL'nin belirtilmesi zorunludur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle, amatör bir ruhla hazırlanmıştır ve yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette sitemiz tarafından garanti ve taahhüt edilmemektedir. Yer alan görüş ve yorumlar tamamen Koniks.com üyelerinin kişisel görüşlerini yansıtmaktadır. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak iş kurma/yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir ve söz konusu bilgilere dayanılarak alınacak kararların neticesinde oluşabilecek yanlışlık veya zararlardan Koniks.com sorumlu tutulamaz.

© 2000-2021 Koniks.com İletişim   ||   Kullanım Şartları   |   Kurallar   |   Sitenin Kullanımı   |   Gizlilik   |   Yardım