Fikirlerinizi Almak İstiyorum ! - Koniks.com

Koniks.com
Kullanıcı adı:
Şifre:
Şifremi hatırla


    Ana Sayfa          Forumlar          Arama          Yardım           Kayıt Ol

Fikirlerinizi Almak İstiyorum !


tunahanakcay
Yeni Üye

Toplam 54 yazı
29/08/2006 :  00:00:08   Yazarın websitesini ziyaret et Website  Bu yazıdan alıntı yaparak yorum yaz Alıntı


Merhaba adım tuna, burada çok yeniyim.Sizlerin bir kaç konuda fikrini almak istiyorum.Yardımcı olursanız sevinirim.
Öncelikle sermaye olmadan nasıl iş kurulabilir? okuduğum birkaç yazıda bunu görmüştüm.Benim hiç sermayem yok, bir iş kurmak istiyorum fakat iyi bir kariyerim yok.Açıköğretimden üniversiteyi bitiriyorum.İyi seviyede ing. var ve kendimi web tabanlı yazılımlar konusunda yetiştirmeye çalışıyorum.Nasıl iş kurabilirim, bu işi nasıl büyütebilirim yada nasıl ilerlemem gerekir?
BASİTLEŞTİR, SADELEŞTİR, EKONOMİKLEŞTİR

http://www.tekbisey.com

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Bilgisayar-Bilişim
M. Orhun Eskici

Yazar

Toplam 175 yazı
29/08/2006 :  20:37:03 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
koniks te olan güzel hareketler ve gelişmeler sonucunda aylardan beri tekrar yazacağıma dair bir karar vermiştim.
ama seyahatler falan derken bir türlü başlayamadım.

geçenlerde bir arkadaşımızın yine iş kurmak ile ilgili sorusuna bir çok güzel yorumlar gelmişti.

iki kere iflas etmiş birisi olarak, bu konuyu daha detaylı anlatmak üzere kısa notlar almaya başladım. bunları umarım kısa bir zamanda adım adım da olsa burada paylaşmaya çalışacağım. kendi kendime bu akşam yazmaya başlıyorum diye söz verdiğimden de, bu satırları yazıyorum.

turhan'ı cevaplamadan önce ilk sorum, kendi işini kurmak istemesindeki asıl sebep nedir? herşey yolunda giderse neyi başarmak istiyor?
amaçların ve bunu gerçekleştirmek istediğiniz süre ile ilgili biraz daha ipucu verebilirseniz, konunun cevaplanması sanırım daha kolay olur.

selamlar

moe

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Ekonomist
tunahanakcay
Yeni Üye

Toplam 54 yazı
29/08/2006 :  22:35:28 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Öncelikle cevap yazmak inceliğinde bulunduğunuz için çok teşekkür ederim.İş kurmak istememdeki amacım belki çocukça gelebilir sebepleri ama yazayım;öncelikle çocukluğumdan beri iş adamı olmanın hayallerini kurardım.Her ne kadar küçüklüğümden beri beni bu konuda çok fazla kale alan olmasada bu hep içimde yanan ateş olmuştur.Sonra bu zamana kadar farklı işlerde çalıştım fakat her seferinde gördüm ki kimse çalıştığının karşılığını alamıyor, işte eski olanlara nazaran ne kadar iyi olursanız olun onların yaptığının geçerliliği oluyor, tüm bunların üstüne sürekli çalışmanıza rağmen bunun herhangi bir şekilde kıymeti bilinmiyor.Herşey yolunda giderse Türkiyenin ilk 50 işadamı arasına girmek istiyorum :)Bunu gerçekleştirmek istediğim sürenin pek önemi yok şu aşamada benim için.Önce işimi kurayım istiyorum sonrasında zaten elimden gelen en yüksek seviyede çalışarak ilerlerim.Problemim sadece kendimi bilgisayar (Web tasarım ve Web tabanlı Uygulamalar) konusunda yetiştirmiş ve sadece lise mezunu olmam.Ayrıca birde sermayem yok :)
BASİTLEŞTİR, SADELEŞTİR, EKONOMİKLEŞTİR

http://www.tekbisey.com

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Bilgisayar-Bilişim
iturkmen
Üye

Toplam 406 yazı
30/08/2006 :  07:49:44  Alıntı


İş kurmak için gerekli olan meteryaller.
para(babadan-kayınbabadan veya sizden) ve insan

İşte başarılı olmak için gerekli metaryeller:
sektörü çok iyi takip etmek -araştırmacı olamak -yenilikleri ilk yapanlardan biri olmak aynı kalite hizmeti herkesten daha aşağıya verebilmek -ahilik düsturu ile çalışabilecek esnaflık ahlakı-erdemli dürüst ilkeli ticaret-markalaşmaya ve farklılaşmaya önem vermek-maddi kaynakları çok iyi değerlendirmek-iş akış şemasını hızlandırmak- müşteri memnuniyetini baz almak ve buna göre çalışmak-kaliteli üretim akliteli sevkiyat-reklam-marka insanlarla çalışmak-ortak bir hayali paylaşmak-ekonomik koşulları çok iyi analiz etmek ve buna göre gerekli manevraları yapmak..............

ASIL ÖNEMLİ OLAN İŞ KURMAK DEĞİL BU İŞİ YÜRÜTMEK....
ancak sizde en beğendiğim taraf fazlada olsa kendine güven bu güven olup ticaretinizi halis niyet üzerine yerleştirirseniz başarılı olursunuz...
SANA ÇOK GÜZEL BİR TEKLİFİM VAR......
İNTERNETE GİR ANADOLUDAKİ FİRMALARIN MOBİLYA-GIDA -VS..... GİBİ SEKTÖRLERDE FAALİYET GÖSTEREN FİRMALARIN İNTERNET SİTELERİNİ İNCELE VE LAP TOP ALIP BU LAP TOPA MOBİLYA-GIDA-TEKSTİL VS... GİBİ BİR KAÇ SEKTÖRE HAS SİTE DİZAYNI YAP VE BU DİZAYNI PAKET OLARAK YANİ HERŞEY DAHİL OLARAK SAT VE MÜŞTERİ DE BU SİTEDE KENDİ DE SAYFA EKLESİN VEYA KENDİSİDE DEĞİŞİKLİK YAPSIN ALSANA BİR LAPTOPLA VE 5 MİLYARLA KUARACAĞIN BİR İŞ EĞER BATARSAN SADECE SEYAHAT MASRAFIN VE İKİ AYLIK EMEĞİN GİDER........
(anadoludaki şirketlerde bigi işlem departmanı çok fazla yok olanlarsa profesyonel tarzda bir siteye muhtaç)
Yerleşim : Türkiye / Kayseri  |  Meslek : Satış / Pazarlama
suat7804
Yeni Üye

Toplam 92 yazı
30/08/2006 :  15:21:29 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
ilk olarak seçtiğiniz iş bilgi çağını yaşayan ileri dünyanın ve gelecekte ülkemize luzumlu olan bir iş sektörü..Helede şimdi hükümetin çıkarttığı bir yasa işini daha da kolaylaştıracaktır.Şirketlere internet üzerinde site kurma zorunluluğu getirildi.
Tavsiyem işe başlamadan;
iş planını hazırlaman:Neyi ne zaman,nerede ve nasıl yapacağını 1 yıllık ,5 yıllık planlar yapman.Bu binayı yapmadan önce kağıt üzerinde yapan bir inşaat mühendisinin yaptığı gibi.Eğer böyle yapmaz isen ilerde oluşabilecek krizlerde işini kaybedip batmana neden olacaktır.İş planı nasıl hazırlanır istersen yardımcı olabilirim.Ancaaaaak yapacağın işle ilgili olarak bilgi,beceri ve isteğin yoksa sakın işe atılma.Belirli bir dönem sonra sıkılmalar başalayacaktır.
eğer iş planını hazırlayacak kadar sabrın varsa ilk aşamayı geçmişsin yolun yarısını katetmiş sayılacaksın.Daha sonraki aşama doğada üç varlık olduğunu bunların da insani,fiziksel ve parasal olduğunu anlamaya geliyor.Bu senin kulağına küpe olması gereken bir konu.Neden; insanlarla ilişkilerin sağlıklı olmaz ise sonuca gidemezsin,fiziksel varlıklara sahip olamaz isen (örneğin bilgisayar)kendini ifade edemezsin üçüncü olarak paranın sermaye olarak getirisini anlayamaz isen kısa zamanda altın yumurtlayan kazı öldürürsün................
dert bizde
derman sende

Yerleşim : Türkiye / Ankara  |  Meslek : Yöneticilik
suat7804
Yeni Üye

Toplam 92 yazı
30/08/2006 :  15:23:27 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
sonra devam ederiz
dert bizde
derman sende

Yerleşim : Türkiye / Ankara  |  Meslek : Yöneticilik

4 saniye.
06:48:30, 1 Mart 2021, Pazartesi

Buradaki yazılar, yazarlarının ve Koniks.com®'un izni olmaksızın hiçbir yazılı, görsel yada sesli yayın organında yayınlanamaz. Eğitim amacı dışında, herhangi bir şekilde çoğaltılması yasaktır. Eğitim amaçlı çoğaltıldığı durumlarda, yazarla ilgili bilgilerin ve URL'nin belirtilmesi zorunludur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle, amatör bir ruhla hazırlanmıştır ve yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette sitemiz tarafından garanti ve taahhüt edilmemektedir. Yer alan görüş ve yorumlar tamamen Koniks.com üyelerinin kişisel görüşlerini yansıtmaktadır. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak iş kurma/yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir ve söz konusu bilgilere dayanılarak alınacak kararların neticesinde oluşabilecek yanlışlık veya zararlardan Koniks.com sorumlu tutulamaz.

© 2000-2021 Koniks.com İletişim   ||   Kullanım Şartları   |   Kurallar   |   Sitenin Kullanımı   |   Gizlilik   |   Yardım