Test - Şirketiniz Ne Kadar Zinde? - Koniks.com

Koniks.com
Kullanıcı adı:
Şifre:
Şifremi hatırla

Ana Sayfa          Forumlar          Arama          Yardım           Kayıt Ol

Test - Şirketiniz Ne Kadar Zinde?

deniz
Üye

Toplam 19 yazı
01/05/2001 :  14:30:15 Bu yazıdan alıntı yaparak yorum yaz Alıntı

TEST

ŞİRKETİNİZ NE KADAR ZİNDE?

1. Ciro veya karda duraklama oldu ve iki yıl geriye gitti
Evet Hayır Bilmiyorum
2. Sektörle ilgili prognozlar kötü görünüyor
Evet Hayır Bilmiyorum
3. Banka her geçen gün daha sık bilançoyu; kar ve zararı hatırlatıyor.
Evet Hayır Bilmiyorum
4. Makine parkurunun acilen yenilenmesi gerekiyor
Evet Hayır Bilmiyorum
5. Hastalık durumları ve işten ayrılmalar son zamanda arttı
Evet Hayır Bilmiyorum
6. Sıkı tasarruf programı uygulanmalı
Evet Hayır Bilmiyorum
7. Piyasaya en son yeni çıkarılan ürün iki yıl öncesinde kaldı
Evet Hayır Bilmiyorum
8. Eski ciro taşıyıcıları artık rekabet edemez durumdalar
Evet Hayır Bilmiyorum
9. Şirketin kaderi birkaç büyük müşteriye bağlı
Evet Hayır Bilmiyorum
10. Yönetici konumundakilerin yaş ortalaması 50 yaşın üstünde
Evet Hayır Bilmiyorum
11. Yurt dışında rekabet güçleniyor
Evet Hayır Bilmiyorum
12. İhaleleri kazanmak için fiyat politikası en önemli unsurdur
Evet Hayır Bilmiyorum
13. Personel değişimi gerekiyor
Evet Hayır Bilmiyorum
14. Teslimatta ödeme isteyen satıcılar fazlalaşıyor
Evet Hayır Bilmiyorum
15. İşletmenin havası kötüleşti
Evet Hayır Bilmiyorum
16. Yönetim kurulunda gelecek yılın planlamasında tartışmalar yaşanıyor
Evet Hayır Bilmiyorum
17. Üretim ve yönetim mutlaka re-organize edilmeli
Evet Hayır Bilmiyorum
18. Çalışanlar hizmete göre değil asgari ücrete göre para alıyorlar
Evet Hayır Bilmiyorum
19. Müşteriler ödeme hedeflerini daha sık aşıyorlar
Evet Hayır Bilmiyorum
20. İşletme için takım çalışması yabancı bir kelime
Evet Hayır Bilmiyorum
21. İş veren ve şirket yönetimi son bir yıldır. Hiçbir gelişim seminerine katılmadılar
Evet Hayır Bilmiyorum
22. Şirket yönetiminin zamanı çalışanlarla diyalog kurmaya yetmiyor
Evet Hayır Bilmiyorum
23. Araştırma ve geliştirme projeleri için ayrılan bütçeler son yıllarda azaltıldı
Evet Hayır Bilmiyorum
24. Rekabet, kurnaz bir pazarlama stratejisi gerektiriyor
Evet Hayır Bilmiyorum
25. Şirket yönetimi ve idareciler fuar ziyaretlerini gereksiz buluyorlar
Evet Hayır Bilmiyorum
26. Sektörde başka bir şirketle iş birliği düşünülemez
Evet Hayır Bilmiyorum
27. Rakipler sürekli yeni ürünler çıkartıyorlar
Evet Hayır Bilmiyorum
28. Kalifiye elemanları diğer rakip şirketlere daha sık kaptırıyoruz
Evet Hayır Bilmiyorum
29. Globalleşme sadece büyük şirketler için bir kavramdır.
Evet Hayır Bilmiyorum

Testin değerlendirilmesi: ger evet için 1 puan, her hayır için de 2 puan toplayınız. Bilmiyorum yanıtı 0 puan’dır
0-14 Puan: Sadece alarm verme durumundasınız. Sektörde önemli gelişmeler oluyor ve siz bunlardan habersizsiniz. Şirketinizin devamlılığı, şimdi hemen bir kriz programına başlarsanız mümkün olabilecek. Konuyla ilgili olarak danışmanlar bulunuz. Küçük işletmelerle ilgili kitapçıklar alınız ve okuyunuz, hatta vergi mevzuatçınızla da görüşünüz.
15-34 Puan :Sizi çok iş bekliyor. Testin sonucunu yakın çalıştığınız arkadaşlarınızla konuşun ve acil program uygulama kararı alın. Bu arada da, kalifiyeli ticari danışman bulunuz ve bu kişiden yardım alınız. Rakiplerinizin durumu ve sektördeki her gelişmeyle ilgili soru sormayı ihmal etmeyiniz.
35-49 Puan: Fena değil. Doğru yol üzerindesiniz. Ancak, yine de testte “evet” ve “bilmiyorum” olarak cevapladığınız soruları yeniden okuyun. Bu sorulara daha net cevaplar verebilecek duruma gelmek için gayret sarf edin. En geç iki yıla kadar bu soruların cevabını verebilir misiniz? Bu konuda kararlı düşünmeye başlayın.
50-58 Puan: Sizi kutluyoruz. İşletmenizde her şey yolunda gidiyor olmalı. Kendinizi ödüllendirebilirsiniz ve tembelliğe dalabilirsiniz. Ama tavsiyemiz kemerlerinizi hemen gevşetmeyin ve daha iyi nasıl olabilirim sorusunu sormaya başlayın. Kararlarınızda daha fazla çalışanlarınızın da fikri olsun. Rakiplerinizle ilgili de daha fazla bilgi edinmeye çalışın. Bundan sonrası zaten sizin için çocuk oyuncağı.

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : İşletmenlik

Mesaj gönderebilmek için öncelikle giriş yapmış olmanız gerekmektedir.

Henüz kayıt yaptırmadıysanız buradan üye olabilirsiniz.

Üye olarak:

• Yeni yazılar gönderebilir,
  • Varolan yazılara yorum yapabilir,
  • Arkadaşlarım, favorilerim, kişisel mesajlaşma, haber merkezi, dosya merkezi, online üyeler gibi pek çok yardımcı araçlardan yararlanabilirsiniz.

» Hemen üye olmak için tıklayınız.

1.01 saniye.
09:05:56, 3 Mayıs 2024, Cuma

Buradaki yazılar, yazarlarının ve Koniks.com®'un izni olmaksızın hiçbir yazılı, görsel yada sesli yayın organında yayınlanamaz. Eğitim amacı dışında, herhangi bir şekilde çoğaltılması yasaktır. Eğitim amaçlı çoğaltıldığı durumlarda, yazarla ilgili bilgilerin ve URL'nin belirtilmesi zorunludur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle, amatör bir ruhla hazırlanmıştır ve yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette sitemiz tarafından garanti ve taahhüt edilmemektedir. Yer alan görüş ve yorumlar tamamen Koniks.com üyelerinin kişisel görüşlerini yansıtmaktadır. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak iş kurma/yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir ve söz konusu bilgilere dayanılarak alınacak kararların neticesinde oluşabilecek yanlışlık veya zararlardan Koniks.com sorumlu tutulamaz.

© 2000-2024 Koniks.com İletişim   ||   Kullanım Şartları   |   Kurallar   |   Sitenin Kullanımı   |   Gizlilik   |   Yardım