Pide Ve Çorba Dükkanı Açmak İstiyorum. - Koniks.com

Koniks.com
Kullanıcı adı:
Şifre:
Şifremi hatırla

Ana Sayfa          Forumlar          Arama          Yardım           Kayıt Ol

Pide Ve Çorba Dükkanı Açmak İstiyorum.

Gediz
Yeni Üye

Toplam 7 yazı
25/09/2009 :  00:11:26   Yazarın websitesini ziyaret et Website  Bu yazıdan alıntı yaparak yorum yaz Alıntı

Merhaba Arkadaslar, Bende bir pide ve corba salonu acmak istiyorum. Bu konuda bilgisi, ve tecrübesi olan varsa bilgi verirse memnun olurum.
Dükkan Pazar yerine yakin, yalniz sadece Pazar cumartesi günleri oluyor. Yani kalabalik.Garaja yakin,(ca.100 m) merkez sayilmasada idare eder.
Sizden ricam böyle bir dükkana ne kadar maliyet gerekir.Elimdeki para ca, 15-20 bin civarinda.bu yeterli olurmu. Dekerasyona ne kadar para gider, Firin-klima-tv-vs..Usta ücreti ne kadardir.Nasil ve nelere dikkat etmeliyim.
Not: dükkan kendimin. Büyüklügü ca. 60+Asma kat.40 m2 . Eger kiraya verirsem ca. 900-1000-TL civarinda.Acmasam daha mi iyi olur.

Yerleşim : Türkiye / Kütahya  |  Meslek : İşsiz
panter54
Yeni Üye

Toplam 16 yazı
25/09/2009 :  12:53:50 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
merhaba,

bizm vermiş olduğumuz iki bayimiz şu anda iyi kazançlar elde ediyor.dilerseniz çiğköfte, içli köfte ve peynir tatlısı satışını bayimiz olarak yapabilirsiniz.bayilik bedeli istemiyoruz. işin eğitimini de verebiliriz. sadece sizden isteğimiz bizim ürünlerimizi satmanız.arzu ederseniz bizimle irtibata geçebilirsiniz.
erdoganmadenci@mynet.com

saygılarımızla

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Gıda
ocanatar
Yeni Üye

Toplam 19 yazı
25/09/2009 :  15:29:01  Alıntı
Ne yazıkki bu işlere tecrübe olmadan girilmiyor ben fırıncılıkla büyüdüm o zamanlar babam krizde ancak bu iş gider diye unlu mamülleri açmıştı ilk başlarda kazandırdı sonradan iştah kalmadı ustalarla uğraşmaktan kendini işe veremedi hiç bir usta patron kazansın die uğraşmaz sadece kendi yövmiyesini bekler diyeceğim o ki fırın iyice küçüldü ör. pasta çeşiti azaldı pide çıkarılmadı ve usta sayısı en başta 12 iken 6 ya düştü ayriyeten bir dükkanda pasta simit ve puaça imalathanesi wardı ora kapatıldı yani gittikçe küçüldü tabi kazandırdığıda baya düştü. Eğer bu işle önceden beri uğraşıyosanız tanıdığınız sağlam ustalar varsa ve bu işin her inceliğini biliyorsanız girin fakat öyle değilse bence düşünmeyin. Dükkan sizin bu sizin artı imkanınız önünüze çok fırsat çıkar diye düşünüyorum

Yerleşim : Türkiye / Hatay  |  Meslek : Bilgisayar-Bilişim
togayhan67
Üye

Toplam 128 yazı
25/09/2009 :  16:12:20  Alıntı

Sayın Gediz, bir arkadaşımın meşhur bir pide salonu var günlük ciroları 5000-7000 tl arasına babasıyla beraber çalışıyor...Birgün sohbet esnasında sordum ya dedim İsmail neden hala Hasan Amca(babası) fırınının başında elinde fırıncı küreği fırına pide atıyor, etrafta usta mı yok da adamcağız çalışıyor dedim bana dediği laf, fırıncıya güven olmuyor en ihtiyacın oldugu an çekip gider dedi mecburi babam ustalık yapıyor deyince anladım sırf bu yüzden akşam saat 6 da dükkanı kapatırlar çünkü güvenlecek usta yok eger senin ustalığın varsa kendin fırının başına geçiceksen pideyi fırına sen atıp sen çıkarıcaksan pide dükkanını aç para kazanırsın gıda sektörü yeterki lezzeti tuttur dekorasyon cok da önemli değil temiz olması gerekli önemli olan damak tadı... Ama dediğim gibi fırının başında ustalığı sen yapıcaksın git öğren o zamana kada kiraya ver dükkanını o para da sana akar olur sende ii öğrenirsin ustalığı çözersin yani ustan işten ayrılsa bile fırının başına geçer dükkanını döndürürsün Siz hazır bir mamülü alıp satmıycaksınız siz aslında bir sanat yapıcaksınız o dükkanda o yüden öğrenmeniz şart bende bir takım işler için sitemizdeki arkadaşlara danıştım yazılarımda sordum ama sanat işi mesleki açıdan bilinmesi gerek ustalık sıfatını ustaya değil sana yakıştırmaları gerek ki marka ol... Kişisel fikrim
İnsanın rıskı ticarette olurmuş...

Yerleşim : Türkiye / Zonguldak  |  Meslek : Diğer
Gediz
Yeni Üye

Toplam 7 yazı
25/09/2009 :  16:41:13 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
togayhan67- ocanatar, Arkadaslara vermis olduklari cevaplardan dolayi kendilerine cook tesekkür ederim.Bilgi ve tecrübelerinize dikate alacagim,Sizinde dediginiz gibi benim hic tecrübem yok,Ustalarada nasil güveniir bilmem,dediginiz gibi bir yerde ilk önce ögrenmek.

Panter54 arkadasa da tesekkür ederim.Su anda ilk önce bu is icin niyet ettim. Eger niyetimi degistirecek olursam sizinle kontak kurmaya calisirim.saygilar
Calismadan, Yorulmadan, Üretmeden, Kalkinmayi Calisanlar, Önce Onurlarini, Sonra Istkballerini Kaybederler...

Bartoloucci
Üye

Toplam 1347 yazı
25/09/2009 :  19:34:33  Alıntı
togayhan zonguldaktaki kır pidelerinden mi bahsediyorsun gazipaşa caddesindeki ?
Satılık Ziftin Olsun,

Selanik'ten Kel Gelir

Yerleşim : Türkiye / Özel  |  Meslek : Diğer
gkhanakman
Yeni Üye

Toplam 33 yazı
25/09/2009 :  21:33:19  Alıntı
eğerki fırının başında kendin durmıycaksan ustaya yaptırcaksan o iş yürümez arkadaşım
Beklenen gün gelicekse , çekilen çile kutsaldır.

Yerleşim : Türkiye / İzmir  |  Meslek : Turizm
Gediz
Yeni Üye

Toplam 7 yazı
11/10/2009 :  01:59:53 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Arkadaslar iyi geceler, Tekrar yardimlarinizi rica edecem, Benim bu 15-20 bin tl yetmeyecek gibi geliyor bana. Tecrübesi olan biri si söyle hesaptan anlayan bir arkadas varsa hesaplayabilirse sevinirim. yani benim bilmedigim hesaplar cikabilir diye düsünüyorum.
firin-buzdolabi-bulasik makinesi-usta-beldiye-isci-reklam-dizan-vs.. daha benim bilmedigim ...
simdiden tesekkürler.
Calismadan, Yorulmadan, Üretmeden, Kalkinmayi Calisanlar, Önce Onurlarini, Sonra Istkballerini Kaybederler...

sexn6
Yeni Üye

Toplam 1 yazı
13/11/2009 :  13:56:06  Alıntı
merhaba,
işin rast gelsin inşallah..

dükkan için tam olarak ne düşündüğünü yazarsan ona öre bir şablon oluşturabiliriz kafamızda.
zira sabah ne çıkaracağın, kaça kadar açık tutacagın önemli.
bunlara göre de bazı giderler olabilir.
bir de benim kişisel merakım dükkanı hangi ilimizde açmayı düşünüyosun..
saygılar

Yerleşim : Türkiye / İst  |  Meslek : Öğrenci
Bartoloucci
Üye

Toplam 1347 yazı
17/11/2009 :  18:45:21  Alıntı
24 saat açık olan bir yer olsa ve ekstra birkaç çeşit daha fena olmaz.. gece vakti gündüzden daha çok kazanan tanıdıklarım var.
Satılık Ziftin Olsun,

Selanik'ten Kel Gelir

Yerleşim : Türkiye / Özel  |  Meslek : Diğer
Gediz
Yeni Üye

Toplam 7 yazı
06/03/2010 :  16:32:31 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
sexn6 arkadasim Merhabalar, kusura bakma yazini uzun zaman yazamadim. cünkü ne yapacagima halen karar veremedim. malesef kirayada veremedim.
1- Benim düsündügüm Corba ve cesitli Pide olmasi.
2-kisin sabah 7- aksam 6-7 de kapama.Yazin 7- aksam 9 olabilir.
3-dükkan Kütahyanin gediz ilcesinde..
4- Bilmiyorum ne yapacgima. Elimde malesef meslek olmayinca kötü..

Alıntı Yapılan Metin:
Yazıyı gönderen - sexn6
merhaba,
işin rast gelsin inşallah..

dükkan için tam olarak ne düşündüğünü yazarsan ona öre bir şablon oluşturabiliriz kafamızda.
zira sabah ne çıkaracağın, kaça kadar açık tutacagın önemli.
bunlara göre de bazı giderler olabilir.
bir de benim kişisel merakım dükkanı hangi ilimizde açmayı düşünüyosun..
saygılar

Mesaj gönderebilmek için öncelikle giriş yapmış olmanız gerekmektedir.

Henüz kayıt yaptırmadıysanız buradan üye olabilirsiniz.

Üye olarak:

• Yeni yazılar gönderebilir,
  • Varolan yazılara yorum yapabilir,
  • Arkadaşlarım, favorilerim, kişisel mesajlaşma, haber merkezi, dosya merkezi, online üyeler gibi pek çok yardımcı araçlardan yararlanabilirsiniz.

» Hemen üye olmak için tıklayınız.

5.44 saniye.
19:13:18, 28 Mart 2024, Perşembe

Buradaki yazılar, yazarlarının ve Koniks.com®'un izni olmaksızın hiçbir yazılı, görsel yada sesli yayın organında yayınlanamaz. Eğitim amacı dışında, herhangi bir şekilde çoğaltılması yasaktır. Eğitim amaçlı çoğaltıldığı durumlarda, yazarla ilgili bilgilerin ve URL'nin belirtilmesi zorunludur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle, amatör bir ruhla hazırlanmıştır ve yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette sitemiz tarafından garanti ve taahhüt edilmemektedir. Yer alan görüş ve yorumlar tamamen Koniks.com üyelerinin kişisel görüşlerini yansıtmaktadır. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak iş kurma/yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir ve söz konusu bilgilere dayanılarak alınacak kararların neticesinde oluşabilecek yanlışlık veya zararlardan Koniks.com sorumlu tutulamaz.

© 2000-2024 Koniks.com İletişim   ||   Kullanım Şartları   |   Kurallar   |   Sitenin Kullanımı   |   Gizlilik   |   Yardım