Mutlu musunuz? - Sayfa 4 - Koniks.com

Koniks.com
Kullanıcı adı:
Şifre:
Şifremi hatırla

Ana Sayfa          Forumlar          Arama          Yardım           Kayıt Ol

Mutlu musunuz?
 4 

Akın Arslan
Üye

Toplam 320 yazı
13/04/2001 :  15:22:19   Yazarın websitesini ziyaret et Website

Merhaba,

Mutlu musunuz?
Evimi bir toplantı sonrası temizlemek için saatlerce çalışabiliyorsam, birçok arkadaşım var demektir.

Faturalarımı ödeyebiliyorsam, bir işim var demektir.

Pantolonum biraz sıkıyorsa, aç kalmıyorum demektir.

Gölgem beni izliyorsa, güneş ışığını görüyorum demektir.

Otobüsten indiğim yerden iş yerime kadar yolu uzun buluyorsam, yürüyebiliyorum demektir.
Hükümet hakkında eleştiri yapabiliyor ve bu eleştirileri başkalarından da duyuyorsam, konuşma özgürlüğümüz var demektir.

Otobüs beklerken yanımdaki adam anahtarlarıyla oynuyor ve bu sesten rahatsız oluyorsam, duyuyorum demektir.

Camları silmem, çatıyı onarmam gerekiyorsa, bir evim vardemektir.

Doğalgaz faturam yüklü geliyorsa, ısınıyorum demektir.

Yığınla ütülenecek ve yıkanacak çamaşırım varsa, yığınla giyeceğim var demektir.
Çalar saatim sabahın köründe çalıyorsa, yaşıyorum demektir.

Akşamları kendimi yorgun hissedebiliyorsam ve bacaklarım ağrıyorsa, o gün üretici olmuşum demektir.

Ve tüm bunların ayırdına varabiliyorsam mutluyum demektir.

Mutluluk Yüklemesi

Mutlu insanlar sevgi doludur. Etrafa mutluluk yayarlar. Can sıkıcı insanlar iyilik yapmaya zamanları olmadığını söylerler.

Mutluluk bulaşıcıdır.

Dünyaya bakış açımız, etrafımızdaki dünyayı şekillendirir.

Sadece görmek istediklerimize bakarsak, bahçedeki diğer çiçekleri kaçırabiliriz.
Hayatımıza istediğimiz kişileri sokup, istemediklerimizi sokmamakta özgürüz.

Bütün hayaller gerçekleşene kadar imkansız görünür.

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Danışmanlık
bursaben
Yeni Üye

Toplam 4 yazı
29/10/2006 :  19:07:37 Yazarın websitesine git Website
Konu çok güzel gerçekten. Mutluluk, hayata nasıl baktığınızla ve hayatı nasıl algıladığınızla ilgili bir olgu bence. Bu bağlamda şuan okmakta olduğum Alfred ADLER'in "YAŞAMIN ANLAMI ve AMACI" adlı kitabını herkese öneririm.
SEVGİLER, SAYGILAR
B.G.

Yerleşim : Türkiye / Ankara  |  Meslek : Mühendis
amoush
Yeni Üye

Toplam 16 yazı
05/03/2007 :  13:36:47
Ben de zamanın da mutluluk üzerine kafa yormuştum. Bir türlü mutlu hissedemiyordum kendimi. Şimdi neden sorusuna baktığımda etrafımda mutsuz hayatı zorlanarak gezen insanların olduğunu gördüm ve bu insanlar kendi ailem di. Annem ve babamın yıllarıdır olan mutsuzlukları beni gelişimimi çok etkiledi. Ama başarılar da elde ettim hayatta.. Mutlu olduğum zamanlar da oldu. AMa genel anlamı ile hayatımın bir döneminde kendimi çooook kötü hissettiğim dönemler oldu ve hayata çok karamsar baktığım, çok zorlandığım zamanlar. Şimdi evlendim ve eşim öok olumlu ve pozitif bir insan. Mutluyum onunla.. Bebişimiz oldu ve onun her haraketi bizim için bir mutluluk kaynağı. Tek endişem şimdilerde olumlu ve beni istediğim yerlere ***ürebilecek bir iş. Bir fikir ve o fikir etrafında gidebileceğim bir yön..

Yerleşim : Türkiye / Ankara  |  Meslek : Esnaf
universty_li
Yeni Üye

Toplam 5 yazı
05/03/2007 :  19:28:24

herkes mutluluğu kendince yorumlamış,bence herkes haklı,mutluluk nasıl tanımlanırsa öyle yaşanır.Mutluluk bize göre nedir,ne değildir? Bunun bilincinde olarak hareket etmeliyiz her zaman,bizi neler mutlu eder bunları bilmeliyiz,farkında olmalıyız.Eğer nelerin bizi gerçek anlamda mutlu edeceğini keşfedebilirsek mutluluğa yaklaşmışız demektir gerçekten...ben mutluluğumu kendime göre birkaç kelimeyle tanımlamak istiyorum..gerçeklik,doğallık,bilinçli olmak,sevdiklerimizle olmak,sağlıklı olmak,başarılı olmak...bu liste çok uzun sürebilir aslında..insanlar kendine göre yorumlar mutluluğu işte..
E________NgİN-)

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Esnaf
universty_li
Yeni Üye

Toplam 5 yazı
05/03/2007 :  19:28:31
herkes mutluluğu kendince yorumlamış,bence herkes haklı,mutluluk nasıl tanımlanırsa öyle yaşanır.Mutluluk bize göre nedir,ne değildir? Bunun bilincinde olarak hareket etmeliyiz her zaman,bizi neler mutlu eder bunları bilmeliyiz,farkında olmalıyız.Eğer nelerin bizi gerçek anlamda mutlu edeceğini keşfedebilirsek mutluluğa yaklaşmışız demektir gerçekten...ben mutluluğumu kendime göre birkaç kelimeyle tanımlamak istiyorum..gerçeklik,doğallık,bilinçli olmak,sevdiklerimizle olmak,sağlıklı olmak,başarılı olmak...bu liste çok uzun sürebilir aslında..insanlar kendine göre yorumlar mutluluğu işte..
E________NgİN-)

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Esnaf
elif1_buse1
Yeni Üye

Toplam 30 yazı
21/03/2007 :  01:29:16
MERHABALAR;
TESADÜF ESERİ BU SİTEYE GİRDİM VE ÇOK BEĞENDİĞİM İÇİN ÜYE OLDUM, DOLAŞIRKEN MUTLULUK KONUSUNU İŞLEDİĞİNİZİ GÖRDÜM, BU KONU KAPANSA DAHİ YENİ OKUYABİLME FIRSATINI YAKALADIĞIM İÇİN MONTAIGNE'NİN DENEMELER KİTABINDAN HAYATIMIN FELSEFESİ OLMUŞ BİR SÖZÜ HATIRLATMAK İSTİYORUM.
"MUTLULUK BİR ŞEYE SAHİP OLMAK DEĞİL, SAHİP OLDUĞUNUN TADINA VARMAKTIR"
SAYGILAR VE SEVGİLER
ELİF
ELİF

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Yöneticilik
tubay25
Yeni Üye

Toplam 9 yazı
21/06/2007 :  21:57:35 Yazarın websitesine git Website
Bence mutluluk göreceli bir kavram . Mutluluk sorunsuz bir yaşam değil sorunlarla başedebilme yeteneğidir. Bence bunu felsefe edinmek ve biraz da polyanyacılık oynamak mutluluğu yakalamak için yetebilir diyorum.

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Diğer
fulyam82
Yeni Üye

Toplam 81 yazı
11/07/2007 :  14:01:23
merhabalar siteye yeni merhaba diyenlerdenim açıkça söylemek gerekirse çok mutsuzum ama okuduklarımdan sonra biraz doğrulma hissi oldu içimde merak ettiğim bişey var param var işim var kapasitem var ama çok mutsuzum neden sizce........

Yerleşim : Türkiye / İçel  |  Meslek : Serbest meslek
izcen
Üye

Toplam 184 yazı
11/07/2007 :  15:08:56
Korkunun ecele faydası yok........ Siz Siz olun Korkmayın...... :))

Yerleşim : Kuzey Kıbrıs TC / Güzelyurt  |  Meslek : Mühendis
izcen
Üye

Toplam 184 yazı
11/07/2007 :  15:16:04
siz siz olun korkmayın...... Korkunun ecele faydası yok..... :))

Yerleşim : Kuzey Kıbrıs TC / Güzelyurt  |  Meslek : Mühendis
turkum
Yeni Üye

Toplam 16 yazı
03/09/2007 :  10:18:36
insanın mutlu olduğu kısa anlar vardır bence
sürekli yada uzun süreli olmaz
insan herzaman daha fazlasını daha iyisini ister yeterli miktar diye bişey yoktur insan için
dolayısıyla bu msjı yazarken mutsuzum ama siz bunu okurken mutlu olcam
türk olunmaz türk doğulur. damarlarında asil türk kanı varsa bileklerinde kelepçe yoktur. özgürlük problemin asla olmaz asla aramazsın çünkü söke söke alırsın. topraklarımızda petrol bulamazsın çünkü asil kan kırmızı şehit kanlarıyla doludur. türk olduğunu unutma seni durduracak hiç bir kuvvet yoktur.

Yerleşim : Türkiye / Gaziantep  |  Meslek : İthalat / İhracat
zuhal.k.
Yeni Üye

Toplam 1 yazı
16/03/2008 :  10:38:53
gerçekten hepiniz çok güzel yazmışınız.sayenizde artık sohbet,chat... vs. yerlere girmiyorum..ya gerçekten süpersiniz nasıl böyle iyi ve mantıklı düşünebiliyosunuz bende sizin gibi olmak istiyorum ne yapmayalım? lütfen söleyiin.

Yerleşim : Türkiye / Sakarya  |  Meslek : Öğrenci
Cici kiz
Yeni Üye

Toplam 1 yazı
28/08/2008 :  16:26:24
Merhaba Ben Cici kiz.Ben icinize yeni katilanlardanim.Akin abi bilinmeyen ne?Anlamadim
AF

Yerleşim : Azerbaycan / Baki  |  Meslek : Öğrenci
akinselcuk
Editör

Toplam 5590 yazı
28/09/2008 :  18:46:02 Yazarın websitesine git Website
Bilinmeyen ne deyince yazıyı bir daha okumak zorunda kaldım.
tamnland.com

Yerleşim : Türkiye / Türkiye  |  Meslek : Diğer

Mesaj gönderebilmek için öncelikle giriş yapmış olmanız gerekmektedir.

Henüz kayıt yaptırmadıysanız buradan üye olabilirsiniz.

Üye olarak:

• Yeni yazılar gönderebilir,
  • Varolan yazılara yorum yapabilir,
  • Arkadaşlarım, favorilerim, kişisel mesajlaşma, haber merkezi, dosya merkezi, online üyeler gibi pek çok yardımcı araçlardan yararlanabilirsiniz.

» Hemen üye olmak için tıklayınız.

6.44 saniye.
06:01:05, 5 Mayıs 2024, Pazar

Buradaki yazılar, yazarlarının ve Koniks.com®'un izni olmaksızın hiçbir yazılı, görsel yada sesli yayın organında yayınlanamaz. Eğitim amacı dışında, herhangi bir şekilde çoğaltılması yasaktır. Eğitim amaçlı çoğaltıldığı durumlarda, yazarla ilgili bilgilerin ve URL'nin belirtilmesi zorunludur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle, amatör bir ruhla hazırlanmıştır ve yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette sitemiz tarafından garanti ve taahhüt edilmemektedir. Yer alan görüş ve yorumlar tamamen Koniks.com üyelerinin kişisel görüşlerini yansıtmaktadır. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak iş kurma/yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir ve söz konusu bilgilere dayanılarak alınacak kararların neticesinde oluşabilecek yanlışlık veya zararlardan Koniks.com sorumlu tutulamaz.

© 2000-2024 Koniks.com İletişim   ||   Kullanım Şartları   |   Kurallar   |   Sitenin Kullanımı   |   Gizlilik   |   Yardım