Emekli Olunca Ne Mi Yapacaksınız? - Sayfa 3 - Koniks.com

Koniks.com
Kullanıcı adı:
Şifre:
Şifremi hatırla


    Ana Sayfa          Forumlar          Arama          Yardım           Kayıt Ol

Emekli Olunca Ne Mi Yapacaksınız?
 3 


akinselcuk
Editör

Toplam 5590 yazı
26/08/2009 :  00:08:57   Yazarın websitesini ziyaret et Website  Bu yazıdan alıntı yaparak yorum yaz Alıntı


Emekli Olduğunda Kiraz Yetiştirmeye Başladı, Şimdi İhaç Ediyor

Denizli'nin Çal İlçesine Bağlı Akkent Kasabasında, Emekli Olduktan Sonra Kiraz Yetiştiriciliğine Başlayan İskender Hakan, Yetiştirdiği Kirazları İhraç Etmeye Başladı. Bundan 5 Yıl Önce Kiraz Yetiştirmeye Karar Veren Hakan, 'Napolyon Bodur ve Yarı Bodur Cinsi Fideleri Toprakla Buluşturup Onları Sevgiyle Bakıp, Usanmadan İşçiliğini, Bakımını Yaptık.

Denizli'nin Çal ilçesine bağlı Akkent kasabasında, emekli olduktan sonra kiraz yetiştiriciliğine başlayan İskender Hakan, yetiştirdiği kirazları ihraç etmeye başladı. Bundan 5 yıl önce kiraz yetiştirmeye karar veren Hakan, ''Napolyon bodur ve yarı bodur cinsi fideleri toprakla buluşturup onları sevgiyle bakıp, usanmadan işçiliğini, bakımını yaptık. Toprakla uğraşmak zor fakat insan yaptığı işi severek yaparsa bu zorluklar güzelliğe dönüşüyor." dedi. Şeker Hastalığı Tedavisinde Yardımcı Bitkisel Ürünler

Napolyon cinsi kirazları, ihracatçı firmalara kilogramı 4 TL'den sattıklarını belirten Hakan, bu yıl ihraçlık kiraz üretiminde kalitenin iyi durumda olduğunu ifade etti. Diktikleri fidelerin 3 yıl gibi kısa bir sürede meyve vermeye başladığını belirten Hakan, ağaçlardan aldıkları rekoltenin her geçen yıl arttığını ifade etti. "Hiçbir zaman toplama işi bitti, bizim de ağaçlarla işimiz bitti demedik, toplama işi bittikten sonra hemen diğer yıla hazırlık yaptık o yüzden aldığımız ürün hem kaliteli oldu hem de ihracat tonajı arttı." diye konuştu.

Çal yöresinde bağcılığın yaygın olduğunu aktaran İskender Hakan, yörede yıllardır üzümcülük yaptıklarını, ama yurt dışına üzüm ihracatı yapamadıklarını belirtti. Üç beş yıl gibi kısa bir sürede yetiştirdikleri kirazları ihraç etmeye başladıklarını ifade eden Hakan, tarlalarında sulama imkanı olan vatandaşların vakit kaybetmeden kiraz yetiştirmeye başlamalarını tavsiye etti. Hakan, on dekarlık araziden yaklaşık 5 ton gibi ihraç yapılacak ürün aldıklarını ve bir kaç ton da iç pazarda satılmak suretiyle ürün aldıklarını aktardı. Geçen yıllarda diktikleri yirmi dekar napolyon cinsi ağaçlara da el emeğiyle baktıklarını ifade eden Hakan, onların da ürün vermeye başladığında 15-20 ton ihracat yapabileceklerini belirti. Hakan, kiraz ihracatında da napolyon cinsi kirazın önemli rol oynadığını söyledi.

(CİHAN) (Cihan Haber Ajansı) 21.06.2009

tamnland.com

Yerleşim : Türkiye / Türkiye  |  Meslek : Diğer
aabaci
Üye

Toplam 265 yazı
22/01/2016 :  09:11:56  Alıntı
Selam arkadaslar firmalara finans amaclı elimizdeki gayrimenkulleri VADELİ veriyoruz vesile oldugunuz alışveriş lerde emlakcı komisyonundan fazla komisyon verıyoruz sözleşmeli 05455920385

Yerleşim : Türkiye / Edirne  |  Meslek : İthalat / İhracat
bediye kaya
Yeni Üye

Toplam 2 yazı
28/02/2016 :  12:44:40  Alıntı
İzmir i araştır bide giyimde iyi türkiye ye yönelik imalat yapılıyo istanbul yurt dışı ağırlıklı çalıştığı için bizim giyebileceğimiz zor bulunuyo
bediye

Yerleşim : Türkiye / İzmir  |  Meslek : Hazır giyim
bediye kaya
Yeni Üye

Toplam 2 yazı
28/02/2016 :  12:57:49  Alıntı


bence emekli olasıya kadar ne iş yaptıysanız emeklilikten sonra da aynı işle devam etmek en mantıklısı
bediye

Yerleşim : Türkiye / İzmir  |  Meslek : Hazır giyim
mkypmühendislik

Yeni Üye

Toplam 96 yazı
11/05/2016 :  19:51:27 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Yıllarca Çalışırsın..Biriktirirsin..Emekli oldun az bir sermaye var ne yapacagıZ?...
Ekteki video gibi bir cok hayalle donatılan süslenilen işler var...Sonunda videonun verdiği manaya dikkat ediniz..

https://www.youtube.com/watch?v=5NAmHwMvIwQ
Enerji Kimlik Belgelendirme com

Yerleşim : Türkiye / Bursa  |  Meslek : Mühendis
mersinceviz
Yeni Üye

Toplam 74 yazı
09/06/2016 :  15:47:11  Alıntı
Türkiye De İlk Ve Tek Fırında Mısır işini tavsiye ederim ufak bir yatırımla iyi bir yerde güzel kazançlar sağlayabilirsin
herşey kısmet.....

Yerleşim : Türkiye / Mersin  |  Meslek : Diğer
Rertürk
Üye

Toplam 165 yazı
03/02/2017 :  22:17:48 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Serdar Türk kaç günde bu kar ve böyle bir kar marjı yok toptanda

Yerleşim : Türkiye / Kocaeli  |  Meslek : Muhasebe
Rertürk
Üye

Toplam 165 yazı
03/02/2017 :  22:45:28 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Nakliye kime ait 5 ay sonra gelecekse para öyle ticaret olmaz. Çalışmamız için burdan teminat vermeniz gerek sarı çizmeli mehmetağa

Yerleşim : Türkiye / Kocaeli  |  Meslek : Muhasebe
UgurOn
Yeni Üye

Toplam 11 yazı
26/03/2017 :  14:15:46 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
network pazarlama deneyebilirsiniz, iyi bir şirket ve iyi bir grupla olmak şartıyla...
http://www.paraemlak.com/network-marketing-nedir-nasil-para-kazanilir/

Yerleşim : Türkiye / İstan
akinselcuk
Editör

Toplam 5590 yazı
19/05/2018 :  12:38:02 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
İlginç bir durum. Hadim de 1800 metrede bahçesi olan köylü fakir ve bahçesini satmaya çalışıyor ancak arazisi bozuk ve küçük olduğundan ağaçları bilinçsiz budamalara maruz kaldığından hiç bir arazi müşterisini, tatmin etmiyor. Ama bölgeye gelen büyük yatırımcılar dev arazileri dağ tepelerini devletten kiralayıp dev bahçeler kuruyor ve tüm köylünün birleşip üretemeyeceği kirazı üretiyor ve afaki erkenci fiyatlarıyla satabiliyorlar. Bu arada kasabanın amirleri meslek lisesine yeni bölüm açacaklarında, bahçecilik dalı yerine bilgisayar ve torna tesviye dalı açıyorlar.

Başlık kimi ne kadar etkiler bilmem ama kiraz ve çilekten çok para kazandı insanlar son 10 yılda bu ülkede.

Her iş gibi kişiyle işin kaynaşması gerek.

Mesela hep düşünmüşümdür. Başım çok sıkışırsa çaresiz kalırsam yazlığa gider ufak bir çilek serası kurarım diye.
Toprakta değil serada katlı küçük alan ama çok kat. Topraksız. Yakında hal var. Kolayca satılır. Yapabilme kabiliyetim ve imkanım var. Ama başka işim var hiç gerekmedi.
Kiraz bahçesi de tüm hayatı değiştireceğinden ben yapmadım ama iş düşünen biri kendine bir hayat olarak pekala düşünebilir.
Başlığı yazan da bu işi yapmadı fakat yapsaydı kazanırdı . . . .
tamnland.com

Yerleşim : Türkiye / Türkiye  |  Meslek : Diğer
imayex
Üye

Toplam 109 yazı
14/07/2018 :  12:05:28  Alıntı
***Denizli'nin Çal ilçesine bağlı Akkent kasabasında, emekli olduktan sonra kiraz yetiştiriciliğine başlayan İskender Hakan, yetiştirdiği kirazları ihraç etmeye başladı. Bundan 5 yıl önce kiraz yetiştirmeye karar veren Hakan,

****Türkiye'nin ilk salyangoz üretim çiftliği Kuşadası'nda kuruldu. Salyangozlar, Avrupa'ya ihraç ediliyor İnşaat mühendisi Yusuf Murat Genç ile işletme mühendisi Mustafa Sarıoğlu, Kuşadası'nda kurdukları çiftlikte ürettikleri salyangozları, işledikten sonra Avrupa'ya ihraç edecek.

*****Burçin Karababa Türkiye'nin İlk Solucan Gübresi Tesisini Açtı Lider Oldu
ÖZEL HABER/ TÜLAY ŞUBATLI/ Burçin Karababa, kızı için balkonunda organik bitki yetiştirmek isterken girişimciliğe yöneldi. Türkiye’de solucan gübresi üreten ilk kişi oldu. Şimdi çiftliğinde 3 milyar solucanıyla organik tarım sektöründe lider konumda ve O'na “Solucan Kraliçesi” diyorlar.

*****Kargı Mahallesi'ndeki turistik işletmesinde 10 eşek besleyen Yalçın, gazetecilere yaptığı açıklamada, eşeklerden elde ettiği süte yerli ve yabancı turistlerin yoğun ilgi gösterdiğini söyledi. Muğla'nın Fethiye ilçesinde 6 yıldır eşek sütü üretimi yapan Enver Yalçın, Türkiye'nin farklı illerinin yanı sıra yurt dışına da kargoyla süt gönderiyor.

*****Ayşe Banaz, 3 yıl önce açtığı yaprak sarması imalathanesi sayesinde bugün, bir gıda mühendisi ve 15 işçiyi istihdam eden bir işletmeci durumuna geldi.Denizli’de yaşayan dört çocuk annesi, ev kadını 48 yaşındaki Ayşe Teyze, yaprak sarması imalathanesi ve kurduğu internet sitesi ile bugün çok iyi para kazanıyor.


**** Denizlili işadamı Mustafa Özpek, çobanlıktan Türkiye'nin önde gelen alabalık üretim çiftliklerini kurdu. Füme üretimiyle dünya pazarlarını da ele geçirdi..Türkiye'nin en büyük alabalık üreticisi durumundayız. Geçen yıl Denizli, Burdur ve Muğla'daki beş üretim çiftliğindeki 650 havuzda ürettiğimiz 3 bin 500 ton alabalığı Hollanda, Almanya, Danimarka, Belçika, Çek Cumhuriyeti ve Avusturya'ya füme olarak satıyoruz. Ekonomiye 7 milyon dolar katkı sağlıyoruz. Yılda 12 milyon alabalık üretiyoruz. Yüzde 95'i Avrupa'ya ihraç ediliyor.

****10 yıl önce Tokat’tan Bodrum’a yerleşen Çınar Eren, her şeyin bittiğini sandığı anda hayata dört elle tutundu ve zengin olma yolunda büyük aşama kaydetti.Çınar Eren İHA’ya verdiği röportajda öyle güzel konuştu ki herkese örnek olmalı: “Günümün yarısı burada geçiyor diyebilirim. İşçiydim, yıllardır çalıştık orada burada 3 tavukla Allah'ım yürü ya kulum dedi. Aslında böyle başladık işe. 2-3 tane tavuk aldık. 1 horoz 2 tavuk daha sonra civciv derken 2 tane tavuk oldu 12 tane, bir baktık tavuk sayımız yükselmeye başladı. Yumurta çoğalınca satışa çıkardık. Organik gezen tavuk yumurtası satmaya başladık. Böyle bir yola çıktık ve şu anda iddialı bir şekilde ilerliyoruz. Artık kendi işimin patronu oldum."

*****43 yaşındaki M.A ailesinin özel hayatı sonucu mecburen Avustralya'ya gitmek zorunda kalınca Türkiye'de ki dönercilik mesleğini bırakıp burada farklı arayışlar içine girdi ve kanguru etinden döner yaptı.Görenleri Şoke eden olay Avustralyada'ki Türk Gurbetçiler tarafından da büyük ilgi gördü. Yıllık kazancı 129 bin dolar civarı olan M.A, 'Yaptığınız işi sadece dürüstçe yapın ve dünyaya sadece tek bir kapıdan bakmayın' sözleri alkışlarla karşılandı. Avustralyadaki kanguru dönercilerinde de artma gözlemlendi.

******************************************************************************************************************************************************************

bitmeyen YATIRIMCILIK GİRİŞİMCİLİK EFSANELERİNİN yeridir TÜRKİYEYerleşim : Türkiye / Zonguldak  |  Meslek : Mühendis
oben78
Yeni Üye

Toplam 52 yazı
23/10/2023 :  15:43:02  Alıntı
Son dönem emeklilik vuranlar ne yapıyor acaba?

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Asker
 

Mesaj gönderebilmek için öncelikle giriş yapmış olmanız gerekmektedir.

Henüz kayıt yaptırmadıysanız buradan üye olabilirsiniz.

Üye olarak:

  • Yeni yazılar gönderebilir,
  • Varolan yazılara yorum yapabilir,
  • Arkadaşlarım, favorilerim, kişisel mesajlaşma, haber merkezi, dosya merkezi, online üyeler gibi pek çok yardımcı araçlardan yararlanabilirsiniz.

» Hemen üye olmak için tıklayınız.


 

5.48 saniye.
22:07:14, 28 Şubat 2024, Çarşamba

Buradaki yazılar, yazarlarının ve Koniks.com®'un izni olmaksızın hiçbir yazılı, görsel yada sesli yayın organında yayınlanamaz. Eğitim amacı dışında, herhangi bir şekilde çoğaltılması yasaktır. Eğitim amaçlı çoğaltıldığı durumlarda, yazarla ilgili bilgilerin ve URL'nin belirtilmesi zorunludur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle, amatör bir ruhla hazırlanmıştır ve yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette sitemiz tarafından garanti ve taahhüt edilmemektedir. Yer alan görüş ve yorumlar tamamen Koniks.com üyelerinin kişisel görüşlerini yansıtmaktadır. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak iş kurma/yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir ve söz konusu bilgilere dayanılarak alınacak kararların neticesinde oluşabilecek yanlışlık veya zararlardan Koniks.com sorumlu tutulamaz.

© 2000-2024 Koniks.com İletişim   ||   Kullanım Şartları   |   Kurallar   |   Sitenin Kullanımı   |   Gizlilik   |   Yardım