Düşündüren Yazılar. . - Koniks.com

Koniks.com
Kullanıcı adı:
Şifre:
Şifremi hatırla

Ana Sayfa          Forumlar          Arama          Yardım           Kayıt Ol

Düşündüren Yazılar. .

senger
Üye

Toplam 124 yazı
11/02/2009 :  23:36:35 Bu yazıdan alıntı yaparak yorum yaz Alıntı

Aldığın her nefesi fırsat bil, ot değilsin yeniden bitmezsin.
Ömer Hayyam

Bende 1 Lira Vardı. Sende 1 Lira vardı. Paraları değiştirdik yine 1 liramiz var. Ben de 1 bilgi Sende 1 bilgi vardı. Bilgileri değiştirdik şimdi sende 2 bende 2 bilgi var...
Bilgi paylaşıldıkça çoğalır..

Kim demiş gül yaşar dikenin himayesinde? Dikenin itibarı ancak gül sayesinde!
Mevlana

NE INSANLAR GORDUM UZERINDE ELBISE YOK, NE ELBISELER GORDUM ICINDE INSAN YOK.
MEVLANA

Olgun insan güzel söz söyleyen değil, söylediğini yapan ve yapabileceklerini söyleyen adamdır.
Confucius

KARŞI TARAFI DİNLİYOR MUSUNUZ ?
YOKSA KONUŞMA SIRASININ SİZE GELMESİNİ Mİ BEKLİYORSUNUZ?
NETTEN

Dünyanın tadını kaçıranlar, yarımyamalak bir şey öğrenen cahillerdir.
Blaise Pascal

Alimle sohbet et, alırsın mertebe, cahille sohbet et, dönersin merkebe.
NETTEN

Düşmanlarınızı daima bağışlayın, hiç bir şey onların canını, bu derece sıkmaz.
Oscar Wilde

İlk başta anne-babalarımızın çocukları, sonra çocuklarımızın anne-babası oluruz. Daha sonra anne-babamızın anne-babası, en sonunda da çocuklarımızın çocukları oluruz.
MILTON GREENBLATT

Çok kitap okuyana okumuş adam derler. Çok televizyon izleyene görmüş adam demezler.
Lily Tomlin

ÖMÜR DEDİĞİN ÜÇ GÜNDÜR, DÜN GELDİ GEÇTİ YARIN MEÇHULDÜR,
O HALDE ÖMÜR DEDİĞİN BİR GÜNDÜR, O DA BUGÜNDÜR
ALİ POYARAZOĞLU

Bir insanla göz göze gelmek için insan olmak gerekir.
Jerzy Lec

Hiç Kimse Akıl Almak istemez, Istedikleri Sadece teyit Edilmektir.
John STEINBECK

Sağlıktan daha önemli bir şey yoktur derler, hasta olmadan önce hiç de öyle düşünmez.
Eflatun

İnsanın tüm evrende kesin olarak düzeltebileceği bir şey vardır: Kendisi.
NETTEN

Hayatta ya tozu dumana katarsın, ya da tozu dumanı yutarsın.
NETTEN

Para ve insan arasındaki karşılıklı ilişki söyledir: İnsan paranın sahtesini yapar, para da insanın.
BenjaminFranklin

BEN NE BİR AYRICALIK NE BİR GÜNAHIM, YETERLİ YADA KUSURSUZ OLMAYABİLİRİM. AMA BEN VARIM.
Leo Buscaglia nın bir kitabindan

Silginiz kaleminizden önce bitiyorsa yanlışınız çok demektir.
Liverpool Echo

Eşek müşteri olup bir şey alacak olsa, elbette ham kavunu alırdı.
Mevlana

İyi geçirilmiş bir günün, mutlu bir uyku getirmesi gibi; iyi yaşanmış bir hayat da mutlu bir ölüm getirir.
Leonardo da Vinci

Kuşlar gibi uçmayı, balıklar gibi yüzmeyi öğrendik. Ancak bu arada çok basit bir şeyi unuttuk.Kardeşçe yaşamayı!
NETTEN

Günlerini say, servetini say, büyüklerini say ama yerinde sayma
NETTEN

İki şeyin sonsuz olduğunu biliyorum; evren ve ***lık. Aslında ilki konusunda çok da emin değilim.
Albert Einstein

İnsanları ikna etmenin en iyi yollarından biri onları dinlemektir.
Dean Rusk

0

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Serbest meslek
u.ü
Yeni Üye

Toplam 8 yazı
11/02/2009 :  23:52:58  Alıntı
cesur görünen atıp tutar cesur olan adım atar..

tohum saç b,tmezse toprak utansın

beni bir ben anlarım bir de beni Yaradan ,bana bir ben lazımım bir de beni Anlayan

bu hayatta yalnız yasasakta yalnız kendimiz için yaşamıyoruz

yaşamak ..bir agaç gibi tek ve hür ve bir orman gibi kardeşcesine

ıslanmış insanın yagmurdan korkusu olmaz

iyilğin hiç bir çesidini küçümseme hatta kardesini güler yüzle karsılamak bile olsa
uludag

Yerleşim : Türkiye / Bursa  |  Meslek : Öğrenci

Mesaj gönderebilmek için öncelikle giriş yapmış olmanız gerekmektedir.

Henüz kayıt yaptırmadıysanız buradan üye olabilirsiniz.

Üye olarak:

• Yeni yazılar gönderebilir,
  • Varolan yazılara yorum yapabilir,
  • Arkadaşlarım, favorilerim, kişisel mesajlaşma, haber merkezi, dosya merkezi, online üyeler gibi pek çok yardımcı araçlardan yararlanabilirsiniz.

» Hemen üye olmak için tıklayınız.

1.92 saniye.
02:20:05, 25 Nisan 2024, Perşembe

Buradaki yazılar, yazarlarının ve Koniks.com®'un izni olmaksızın hiçbir yazılı, görsel yada sesli yayın organında yayınlanamaz. Eğitim amacı dışında, herhangi bir şekilde çoğaltılması yasaktır. Eğitim amaçlı çoğaltıldığı durumlarda, yazarla ilgili bilgilerin ve URL'nin belirtilmesi zorunludur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle, amatör bir ruhla hazırlanmıştır ve yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette sitemiz tarafından garanti ve taahhüt edilmemektedir. Yer alan görüş ve yorumlar tamamen Koniks.com üyelerinin kişisel görüşlerini yansıtmaktadır. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak iş kurma/yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir ve söz konusu bilgilere dayanılarak alınacak kararların neticesinde oluşabilecek yanlışlık veya zararlardan Koniks.com sorumlu tutulamaz.

© 2000-2024 Koniks.com İletişim   ||   Kullanım Şartları   |   Kurallar   |   Sitenin Kullanımı   |   Gizlilik   |   Yardım