Nedir Dropshıppıng ? - Koniks.com

Koniks.com
Kullanıcı adı:
Şifre:
Şifremi hatırla

Ana Sayfa          Forumlar          Arama          Yardım           Kayıt Ol

Nedir Dropshıppıng ?

icgl
Yeni Üye

Toplam 1 yazı
11/11/2020 :  21:41:35 Bu yazıdan alıntı yaparak yorum yaz Alıntı

Arkadaşlar herkese merhaba,
Bu forum sitesine internette dolaşırken rastgele denk geldim ve oldukça ilgimi çekti. İnsanların iş fikirleri hakkında o alanda bilgili diğer insanlardan bilgi aldığı oldukça faydalı bir platform. Hemen kayıt oldum ve son zamanlarda benim de aklımı kurcalayan bir konu hakkında fikir sahibi olmak istedim, varsa bu alanda tecrübeliler bilgilendirirlerse çok sevinirim.
Nedir bu dropshipping ? Çok kısa bir araştırmada internet üzerinde global perakendecilerin ürünlerini kullanarak stoksuz satış yapabildiğin oldukça güzel bir yöntem gibi duruyor. Çok basit değil ama tonla işi kolaylaştırdığı aşikar bir sistem. Ama burada bir iki soru işareti var kafamda ve cevaplarını bir çok yerde bulabilmiş değilim, bu konu hakkında tanıtım yapan siteler genelde bu sistemi pazarlayanlar olduğu için bu bilgilere yer vermemişler ?
Örneğin tamamen kendi fikirlerimle kurduğum internet sitesinden sipariş aldım, sistemin bana sunduğu hizmet ile sanal pos ile ödememi de aldım ve ürünü Amazon üzerinden müşteriye göndereceğim. Müşteriye gidecek ürünün paketinde amazon mu yazacak ? Eğer böyle ise sistemin sürdürülebilirliği olamaz, bir kişiye en fazla bir ürün satabilirsin ve sürekli ilk kez deneyimleyecek müşteri arar durursun bu da işin cazibesini öldürür.
Bir diğer anlayamadığım konu ise şu spindell meselesi. Amazon, e-bay gibi siteler dropshippinge karşı oldukları için senin de dropshipping olduğunu saptar ise-ismini yanlış bilmiyosam- spindell dediklerleri bir bloklama ile karşılaşıyormuşsun ve tedarik kanalını kullanamıyormuşsun.
Konu hakkında her fikir değerlidir, şimdiden teşekkürler.

Yerleşim : Türkiye / Kocaeli  |  Meslek : Satış / Pazarlama

Mesaj gönderebilmek için öncelikle giriş yapmış olmanız gerekmektedir.

Henüz kayıt yaptırmadıysanız buradan üye olabilirsiniz.

Üye olarak:

• Yeni yazılar gönderebilir,
  • Varolan yazılara yorum yapabilir,
  • Arkadaşlarım, favorilerim, kişisel mesajlaşma, haber merkezi, dosya merkezi, online üyeler gibi pek çok yardımcı araçlardan yararlanabilirsiniz.

» Hemen üye olmak için tıklayınız.

1 saniye.
16:26:07, 29 Mart 2024, Cuma

Buradaki yazılar, yazarlarının ve Koniks.com®'un izni olmaksızın hiçbir yazılı, görsel yada sesli yayın organında yayınlanamaz. Eğitim amacı dışında, herhangi bir şekilde çoğaltılması yasaktır. Eğitim amaçlı çoğaltıldığı durumlarda, yazarla ilgili bilgilerin ve URL'nin belirtilmesi zorunludur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle, amatör bir ruhla hazırlanmıştır ve yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette sitemiz tarafından garanti ve taahhüt edilmemektedir. Yer alan görüş ve yorumlar tamamen Koniks.com üyelerinin kişisel görüşlerini yansıtmaktadır. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak iş kurma/yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir ve söz konusu bilgilere dayanılarak alınacak kararların neticesinde oluşabilecek yanlışlık veya zararlardan Koniks.com sorumlu tutulamaz.

© 2000-2024 Koniks.com İletişim   ||   Kullanım Şartları   |   Kurallar   |   Sitenin Kullanımı   |   Gizlilik   |   Yardım