Turizmde Yeni Trend Yüksek Kazançlı Glamping Tesis - Koniks.com

Koniks.com
Kullanıcı adı:
Şifre:
Şifremi hatırla

Ana Sayfa          Forumlar          Arama          Yardım           Kayıt Ol

Turizmde Yeni Trend Yüksek Kazançlı Glamping Tesis

MrBussiness
Yeni Üye

Toplam 2 yazı
21/01/2021 :  10:56:23   Yazarın websitesini ziyaret et Website  Bu yazıdan alıntı yaparak yorum yaz Alıntı

Merhaba Herkese;

Yazımda sizlere Camping ve Glamping alanlarını karşılaştırıp, Turizm'de yeni bir trend olan Glampingten bahsedeceğim.

Daha önce kamping terimini duymuşsunuzdur. Kamping yani kampçılık. Kamp alanlarının yatırım maliyeti ve yatırım geri dönüşüm oranı ile ilgili bir bilginiz var mı bilmiyorum ama kazancı olan bir işletme şekli. Lakin dez avantajları var.

Kamp alanlarında, Günlük iki kişilik ücret max kişi başı 75 TL
Kışları kamp alanlarına ilgi o kadar fazla düşüyor ki çoğu kamp alanı sadece yazın hizmet veriyor. Konfor bakımından çok çok eksik mesela gelen misafirler işletmenin çadırlarında kalsalar bile şişme yatak veya sert bir yatakta yatmak zorunda kalıyorlar. Duş ihtiyacı ortak alanlarda olmak zorunda, mutfak keza aynı şekilde.

Zaten kamp alanlarını tercih eden kişiler fazla konfor istemeyecekler diye düşünebilirsiniz. Evet uygun fiyatlara tatil yapmak isteyen kitle yine kamp alanlarını seçecektir.

Peki Glamping Nedir? Glamping; içinde yaşamak istenilen doğaya sadece uzaktan bakmak yeterli olmadığında, bunu sağlamanın gösterişli yollarından biri olarak karşımıza çıkıyor. gün içerisinde doğayla bütünleşerek her türden aksiyon barındıran aktiviteyi yaptıktan sonra geceyi güzel bir yatağı, keyifli bir banyosu olan ve bir tasarımcı tarafından özel olarak dizayn edilen çadırınızda ya da ağaç evinizde geçirebiliyorsunuz.

Yatırım maliyeti ile yatırımın geri dönüşü açısından çok büyük bir avantaj sağlıyor.

Sapancada bir glamping tesisini aradığınız size gecelik 1000-1200 TL; fiyat vermekle birlikte yerlerinin olmadığını ancak 10-15 gün sonrasına rezervasyon alabildiklerini duyacaksınızdır.

Pazarı Araştırmak Serbest !! :)

Glamping Tesislerini ülkemizde üreten çok az bir firma var. Bize bu tesislerin üretimini ve kurulumunu yapıyoruz. Kesinlikle reklam olarak göremeyin bu yazımı. Yılın her günü dolu olacak bir işletme için kurulum maliyetleri 19.000-20.000TL; dan başlamakta. Dora Haus olarak yurt dışınada gönderiyoruz.

İstanbul'a yakın sapanca, kartepede glamping tesisleri gerçekten yok çekiyor.
Özellikle pandemiyle birlikte gelen sokağa çıkma yasaklarında hafta sonları 3 gün için 4000-5000TL fiyatlar çıkıyor.

Çok değil çünkü gerçekten yer yok. Bunu araştırarak görebilirsiniz.

Turizmde Yeni Bir Trend Olan Glamping Tesisleriyle ilgili Sorularını ve Merak ettiklerinizi cevaplamak için buradayım.

Esenlikler Dilerim

Ben Metehan Turizmde Yeni Bir Trend Yaratmak İstiyorum

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : İthalat / İhracat

Mesaj gönderebilmek için öncelikle giriş yapmış olmanız gerekmektedir.

Henüz kayıt yaptırmadıysanız buradan üye olabilirsiniz.

Üye olarak:

• Yeni yazılar gönderebilir,
  • Varolan yazılara yorum yapabilir,
  • Arkadaşlarım, favorilerim, kişisel mesajlaşma, haber merkezi, dosya merkezi, online üyeler gibi pek çok yardımcı araçlardan yararlanabilirsiniz.

» Hemen üye olmak için tıklayınız.

1.02 saniye.
16:17:08, 28 Nisan 2024, Pazar

Buradaki yazılar, yazarlarının ve Koniks.com®'un izni olmaksızın hiçbir yazılı, görsel yada sesli yayın organında yayınlanamaz. Eğitim amacı dışında, herhangi bir şekilde çoğaltılması yasaktır. Eğitim amaçlı çoğaltıldığı durumlarda, yazarla ilgili bilgilerin ve URL'nin belirtilmesi zorunludur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle, amatör bir ruhla hazırlanmıştır ve yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette sitemiz tarafından garanti ve taahhüt edilmemektedir. Yer alan görüş ve yorumlar tamamen Koniks.com üyelerinin kişisel görüşlerini yansıtmaktadır. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak iş kurma/yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir ve söz konusu bilgilere dayanılarak alınacak kararların neticesinde oluşabilecek yanlışlık veya zararlardan Koniks.com sorumlu tutulamaz.

© 2000-2024 Koniks.com İletişim   ||   Kullanım Şartları   |   Kurallar   |   Sitenin Kullanımı   |   Gizlilik   |   Yardım