İnternette Satış Devri - Koniks.com

Koniks.com
Kullanıcı adı:
Şifre:
Şifremi hatırla


    Ana Sayfa          Forumlar          Arama          Yardım           Kayıt Ol

İnternette Satış Devri


dt_turan
Girişimci Editör

Toplam 544 yazı
26/02/2008 :  19:44:59 Bu yazıdan alıntı yaparak yorum yaz Alıntı


Stok yönetimi, mağaza, elektrik, satış temsilcisi… İnternette satış yapmak için bunlara ihtiyacınız yok. Günümüzde şirketinizi dünyaya açmanın ve satışlarınızı artırmanın, en düşük maliyetli, en hızlı ve en karlı yolu internetten satış! Sanal dünyayı fethetmek isteyenler için işte önemli ipuçları:

İlk Adımlar: İsim ve Yazılım
İlk olarak bir site kurmalısınız. Bunun için atmanız gereken öncelikli adımsa bir isim bulmak. Seçeceğiniz isim ürünlerinizi hatırlatmalı ve kolay akılda kalmalı. Türkçeye özel “ş-ü-ğ-ı-ö” gibi harflerden kaçının. Mümkün olduğunca tek kelimeden oluşan bir isim tercih edin. İsim seçiminden sonra sıra yazılma gelmeli.

Ürünlerinizi internette göstermek ve müşterilerinize bilgi akışı sağlayacak işlevsel bir yazılım edinmeniz gerekiyor. Bu yazılım temel olarak; reyon ekleme, ürün ekleme, sipariş alma gibi temel bölümleri kapsamalı. Temel işlevlerinin dışında satış sitenizin içerisinde pazarlamaya yönelik aktivitelerin olması da gerekiyor. Pazarlama aktivitelerinin çokluğu ve işlevselliği gerçek bir satış başarısı sağlar.

Aslolan Fiyattır
İnternette pazarlamanın alıcı ve satıcılar açısından sağladığı en önemli avantaj, dağıtım, depolama, taşıma ve stok gibi yüksek maliyetlerdeki tasarruflar nedeniyle ürünlerin alıcılara daha düşük fiyatlarla sunulabilmesi ve satıcıların karlarını artırabilmesidir.

Öte yandan, internetteki alışverişlerde bilgiye hızla ulaşan tüketicilerin fiyatlara karşı duyarlı oldukları da unutulmamalıdır. Bu nedenle internette satışta fiyat oldukça önemli bir pazarlama bileşenidir! Sanal ortamda ürün ve hizmetlerde farklılıklar çok fazla değilse, alıcılar fiyat üzerinde yoğunlaşıyor. Araştırmalara göre internet ortamında alışveriş yapanların yaklaşık yüzde 60’ı fiyat faktörünü 1. sırada dikkate alıyor.

Tedarik, Stok ve Ödeme Üçgeni
Tedarik sürecini sağlıklı yaşamak için satmak istediğiniz ürünün, sipariş sonrasında nasıl temin edileceğini ve teslim edileceğini belirlemelisiniz. Stok tutabilirsiniz ya da akıcı bir satış planı yapabilirsiniz. Burada önemli olan, satış sonrasında, ürünün en kısa zamanda kusursuz bir şekilde müşterinize teslim edilmesi.

Ödemeler de dikkat etmeniz gereken bir diğer önemli konu. E-ticaret yalnızca bir aracı platformdur. Müşterilerden alınan ücret şirketinizin hesaplarına aktarılır. Bunun için de bazı yöntemler bulunur. Öne çıkan yöntemleri ise Sanal POS, havale, Western Union ve kapıda tahsilat şeklinde özetlemek mümkün:

Sanal POS: Bu cihaz, bildiğimiz POS gibi çalışır. İnternet üzerinden Sanal POS yazılımı ile müşterilerinizden kredi kartı kabul edebilirsiniz. Bu yazılım satış sitenize ek bir modüldür. Birçok bankanın Sanal POS entegrasyon yazılımı vardır. Bankalardan bu yazılımı temin edebilmeniz için müracaat etmeniz gerekir. Her bankanın kendine has prosedürü de olsa genel olarak sizlerden şu standart şartları isteyeceklerdir: Banka üzerinde bir hesap numarası, satış yapmayı düşündüğünüz sitenin çalışır durumda olması, vergi levhası, ticari faaliyet belgesi, teknik danışman, ortalama yıllık 500 YTL ücret.

Havale yöntemi: Müşteri ödemelerini banka havalesi ile de kabul edebilirsiniz. Burada önemli olan, satış yaptığınızda müşterilerinize tüm bilgileri ayrıntılı bir şekilde vermeniz ve siparişi, ödemeyi kesin olarak almadan gönderimi yapmamanız gerektiğidir.

Western Union: Eğer uluslararası bir satış gerçekleştiriyorsanız, en uygun ödeme yöntemidir. Bir nevi isme havale sistemi gibi çalışır. Yurtdışında sıklıkla kullanılan bu sistem için Türkiye’de seçeceğiniz bir banka ve alıcı ismini müşterilerinize sipariş öncesi söylemeniz gerekir. Para transferi 5 dakika içinde gerçekleştirilir. Para transferinden sonra müşterinizin size 11 haneli bir pin numarası vermesi gerekir. Paranızı tahsil ettikten sonra siparişini gönderebilirsiniz. Bu ödeme yöntemi için herhangi bir bankaya hesap açtırmanız gerekmez.

Telefonla sipariş: Türkiye’de internet üzerinden telefon ile sipariş alımı fazlasıyla tercih edilen bir yöntemdir. Eğer yalnızca Türkiye’de satış yapacaksanız, alternatif olarak telefonla sipariş alımı da yapmalısınız. Bunun için şirketiniz içinde gerekli organizasyonu ve satış sitesi yazılımını önceden planlamalısınız. Türkiye’de internet müşterileri telefonla siparişte çoğunlukla farklı davranışlar sergiliyor. Bunun için bir satış prosedürünü geliştirmelisiniz. Önceden belirlenmiş soru ve cevap kurallarınız olmalıdır. Telefonla siparişte kredi kartı bilgilerini alarak yine Sanal POS üzerinde siparişleri gerçekleştirebilirsiniz. Kredi kartı ile ödeme için Sanal POS entegrasyonuna uygun bir yazılım kullanmalısınız. Kredi kartı bilgilerini saklamanız son derece sakıncalıdır ve ticari olarak risk taşır. Bunun için yazılım ile siparişi gerçekleştirip tüm sorumluluğu bankanıza aktarabilirsiniz.

Kapıda tahsilat: Bu yöntemin internetten satışları arttırdığı bir gerçek. Türkiye de birçok müşteri ödemesini kredi kartı ya da nakit olarak kapıda ürünü sağlam olarak teslim aldıktan sonra yapmayı tercih ediyor. Siparişin alımı ve ödeme yönteminin seçimi konusunda sitenize gerekli tüm bilgileri ayrıntılı olarak yazmalısınız.

Kaynak: KobiFinans Dergisi 17. Sayı

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Bilgisayar-Bilişim
kasif
Yeni Üye

Toplam 57 yazı
27/02/2008 :  18:44:49 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Merhaba
Yazı çok güzel olmuş, foruma ekleyen arkadaşa teşkkür ederim. Ancak bu olayın bazı noktaları açıkta kalmış. Güzel anlatmışsınız alan adı, program v.s ancak bildiğim kadarı ile her önüne gelen bu işi yapamıyor. Internette satışta olsa bu bir ticaret ve bu işlerin arkasında bir şirket aranıyor. Olayın bu kısmınıda açabilirmisiniz. Bu sistemi kurmak ve işletmek için nasıl bir yapı gerekiyor.(şirket, ticari kayıtlar v.s.)

Yerleşim : Türkiye / Ankara  |  Meslek : Diğer
dt_turan
Girişimci Editör

Toplam 544 yazı
28/02/2008 :  20:07:02  Alıntı
Alıntı Yapılan Metin:
Yazıyı gönderen - kasif
Merhaba
Yazı çok güzel olmuş, foruma ekleyen arkadaşa teşkkür ederim. Ancak bu olayın bazı noktaları açıkta kalmış. Güzel anlatmışsınız alan adı, program v.s ancak bildiğim kadarı ile her önüne gelen bu işi yapamıyor. Internette satışta olsa bu bir ticaret ve bu işlerin arkasında bir şirket aranıyor. Olayın bu kısmınıda açabilirmisiniz. Bu sistemi kurmak ve işletmek için nasıl bir yapı gerekiyor.(şirket, ticari kayıtlar v.s.)


Haklısın, dediğin gibi sanal POS üyeliği için (yani kredi kartıyla ürün satabailmen için) şirket olmak gerekiyor.

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Bilgisayar-Bilişim
efefo43
Yeni Üye

Toplam 33 yazı
26/05/2011 :  10:06:36  Alıntı


basit bir şahıs şirketi kurularakta yapılabilir

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Serbest meslek
onurkoniks
Üye

Toplam 310 yazı
26/05/2011 :  10:13:31  Alıntı
İyi bir reklam ve pazarlamayla, niş bir alana yoğunlaşarak güzel paralar kazanılabilir diye düşünüyorum.
Önemli olan doğru ürünü bulmak.Çünkü artık ne ararsanız satılıyor internette, aradan sıyrılmak lazım.

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Danışmanlık
linkreklam
Üye

Toplam 311 yazı
27/05/2011 :  17:20:43  Alıntı
bu işinde kusura bakmayın ama gerçekten b.ku çıktı. herkes atlıyor bu işe araştırma yapmadan. çoğuda batıyor zaten
imzayok

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Ticaret
isguc
Üye

Toplam 292 yazı
30/10/2011 :  23:42:50 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
guzel olms yazı
www.kadinforum.net

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Grafiker
ryucel
Üye

Toplam 122 yazı
18/01/2012 :  23:00:43  Alıntı
keşke her şey bu yazı da anlatıldığı kadar basit olsaydı, internet ve internet ticaretini bilmeyen insanlar için çok kazanç sağlamak yerine kabusa dönüşebilir...

Yerleşim : Türkiye / Ankara  |  Meslek : Bilgisayar-Bilişim
catlak75
Üye

Toplam 112 yazı
25/02/2012 :  18:34:23  Alıntı
internetten kazanmak için sabırlı, istikrarlı ve paran olması lazım.
bunlardan bir eksik oldu mu olmaz.

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Emlakçı
patara
Yeni Üye

Toplam 4 yazı
07/03/2012 :  09:34:25 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Pek çok kişi İnternetten ticari olarak nasıl faydalanacağı konusunda yeterli bilgiye sahip değil.
İnternet hayatımızın her alanında vazgeçilmez olmaya devam ediyor.Şimdi de e-ticaret patlaması başladı...
Cirosu 5 yılda 7.5 kat artan e-alışveriş, ekonominin en hızlı büyüyen alanı oldu.Yılın ilk altı ayında kredi kartıyla harcanan her 100 liranın 7'si sanal mağazalarda yapılan alışverişe gitti.
Sabah gazetesinin haberine göre, günlük yaşamda e-ticaret patlaması başladı.Özellikle gençler iş yerinde masalarının başında otururken online alışveriş sitelerinden gönderilen ve birbirinden cazip kampanyaları gösteren emailler tüketicileri bilgisayar başına kilitleyip milyarlarca liralık alışveriş cirosu yaratıyor.
Bir tıkla istediğini almanın cazibesi,online alışveriş pazarının cirosunun her yıl ortalama yüzde 50'nin üzerinde büyütürken kriz yılı olan 2009'da bile internetten alışveriş tutarı yüzde 13 arttı.Türkiye'nin en hızlı büyüyen pazarıdan sizde pay almak istiyorsanız .
Derin tecrübemiz ve bu endüstrideki en iyi eğitim sistemlerinden biri ile sizi eğitecek, destekleyecek ve size yol göstereceğiz
• hazır kurulu ve mevcut müşterisi olan bir e.ticaret shop sayfasına sizin firmanızı ve ürününüzü monte ediyoruz. ayrıntılarla uğraşmıyorsunuz. ayrıntılı bilgi isteyiniz.
ha_hasay@hotmail.com
patara

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Serbest meslek
sararrrrr
Yeni Üye

Toplam 35 yazı
21/03/2012 :  23:59:28  Alıntı
bende araştırıyorum uzun zamandır, öyle iştahlı anlatıldığı kadar kolay değil.

Yerleşim : Türkiye / İst  |  Meslek : Ticaret
toptaneticaret
Yeni Üye

Toplam 95 yazı
23/04/2012 :  00:18:50  Alıntı
emeğinize sağlık

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : İthalat / İhracat
kemalokut
Yeni Üye

Toplam 29 yazı
25/05/2012 :  14:07:11 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Merhabalar;
Arama trendleri ve proje isim değerleri yüksek alan adlarımız gerçek sahiplerini beklemektedir.
ALIŞVERİŞ-İLAN-SATIŞ/SHOPPING-AD-SALES;
avmvip.com
firsatu.com
dedectif.com
cokuyguna.com
yinetrend.com
cimriyim.com
tablosehri.com
ozelgunhediyeleri.com
yenimagazacilik.com
markamagazacilik.com
firsatturkiyem.com
kurumsalfirsatim.com
sahibindencokacil.com&net
hepsiburadaacil.com
gittigidiyoracil.com
morhipoo.com&net
İŞ/BUSINESS;
bankasektoru.com
kredisektoru.com
kombisektoru.com
klimasektoru.com
dunyadevi.com
dunyanin1numarasi.com&net
dunyaninbirnumarasi.com&net
turkiyenintercihi.com
hisenseservisi.com
hisenseyetkiliservis.com
hisenseyetkiliservisi.com
REKLAM/ADVERTISING;
reklamalanlari.com
GLOBAL;
comthecom.com
domaiinn.com
domainsirketi.com
SOHBET-OKUL/CHAT-SCHOOL;
eokulu.com
muhabbetsokak.com
EMLAK/REAL ESTATE;
ticarici.com&net
SİGORTA/INSURANCE;
sigortacom.com
sigortamnetten.com
kamyonsigortasi.com
kurumsalsigortam.com
taksisigortam.com
zorunlutrafiksigortam.com
ticariaracsigortasi.com
OTOMOTİV/AUTOMOTİVE;
turkiyeninyerliotomobili.com&net
ikincielotoparcasi.com
muadilotoparca.com
orjinalesdegerparca.com
revizyonluparca.com
yenilestirilmisparca.com
yenilemepazari.com
HABER/NEWS;
haberkulade.com
haberbegen.com
haberhayattir.com
DİĞER/OTHER;
randevutr.com
hastarandevusu.com
kalasnikof.net
gumushilal.net
sebzeburger.com
Alan adlarımız İsim Tescil ve İHS kayıtlıdır. Tekliflerinizi sitemiz üzerinden veya e-mail ile iletebilirsiniz.
mutlu günler dileriz.
domainsirketi@gmail.com
www.domainsirketi.com
domainsirketi.com

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Serbest meslek
ecom
Yeni Üye

Toplam 2 yazı
07/07/2012 :  23:32:02  Alıntı
Arkadaslar
Almanyada Tedarik ciyim istediginiz ürünleri bula bilirim Insaat dan gida a-z sektörüne kadar herseyi temin edebilirim
Her konuda bana yazabilirsiniz.
su anada istemediginiz kadar dış cephe iskelesi yoluya bilirim Avrupa Standartlari icerisinde kaliteli
e.meydan@gmx.de
Erkan.M

Yerleşim : Türkiye / Kocaeli  |  Meslek : İthalat / İhracat
linkreklam
Üye

Toplam 311 yazı
09/10/2014 :  23:01:24  Alıntı
bu işin artık cılkı çıktı sadece yazılım firmaları ve reklamcılar kazanıyor
imzayok

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Ticaret
erdalgozum
Yeni Üye

Toplam 10 yazı
27/10/2014 :  19:23:59 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Arkadaşımız çok güzel bir konu açmış. Ben şunu belirtmek istiyorum. İnternette ürün satmak, ticari faaliyetlerinizi internete taşımak yada ticarete internetten başlamak istiyorsanız öncelikle internet sektörünü iyi derecede bilmelisiniz. Zira bilmediğiniz bir alana bilinçsiz bir şekilde kulaktan dolma bilgilerle giriş yapıldığı takdirde kâr beklerken zararla karşılaşmak olasıdır. Bilinçsiz yapılan her işte olduğu gibi internet teknolojilerindede zarar edebilirsiniz. Bu konuda daha detaylı geniş çaplı bir makale hazırlıyorum. Yakın zamanda tüm arkadaşları bilinçlendirmek amacıyla eklemeyi düşünüyorum.
Profesyonel SEO Uzmanı | http://www.etkinseo.com

Yerleşim : Türkiye / Bursa  |  Meslek : Bilgisayar-Bilişim
masal06
Üye

Toplam 2659 yazı
20/12/2014 :  18:54:10  Alıntı
Alıntı Yapılan Metin:
Yazıyı gönderen - yilmazdel
Aslında korkacak bir şey yok heskes e-ticaret yapabilir. Stok tedarik ödeme (kredi kartı , kapıda ödeme) kargo muhasebe mali işler ürün iade aklınıza gelebilecek tüm operasyonel işleri düşünmeyin sizin yerinize bunları halleden birleri var siz sadece alan adınızı alın ve sizinde hepsiburada.com gibi bir mağzanız olsun siz sadece reklam yapın bayii ağınızı kurun ve kazanın . bilgi yilmazdel@hotmail.com -www.fildenal.com


Yılmazdel birkaç şey soracağım?

1.Düşünmediğimiz operasyonel işleri yapan tedarikçi faturayı senin adınamı kesiyor?

2. Senin sitene gelen siparişi otomatikman tedarikçi de görüyor ve malı yolluyor değilmi?

3. Tedarikçiye sen ne ödüyorsun veya satışın nekadarı sana kalıyor ?

4. Kredi kartı ile alış veriş yapan müşteri senin sanal posunamı ödeme yapıyor?
"BEDAVA PEYNİR SADECE FARE KAPANINDA OLUR"

"Zirvelerde Kartallar da bulunur, Yılanlar da. Ancak birisi oraya süzülerek, diğeri ise sürünerek gelmiştir. Önemli olan nereye gelmiş olduğunuzdan çok, nereden ve nasıl geldiğinizdir."


ßeLki Sandığınız Kadar Ukala,
ßeLkide Tahmin Edemeyeceğiniz Kadar Mütevaziyim
ßiraz SakLıyım ßazen YasakLıyım Kimseyi Örnek ALmam
Kimseye Örnek OLmam Arkama ßakmam 'AsLa' Demem
'Keşke'Leri Sevmem !!
ELeştiri DinLerim Nasihat DinLemem


Şüpheciyim ama kuruntu yapmam Kendimle çelişebilirim ama kafama takmam Dalga geçerim ama kırmam Ciddiye alırım ama kapılmam Huzur veririm ama söz vermem Sahip olurum ama ait olmam....


Yerleşim : Türkiye / Samsun  |  Meslek : Satış / Pazarlama
haydibizdenal
Üye

Toplam 227 yazı
20/12/2014 :  19:49:16  Alıntı
E ticaret icin Cok guzel domainlerimiz satiliktir.

www.teklifveral.com
www.hepsisizinicin.com
www.haydibizdenal.com
www.tanitimfiyatina.com
www.sifamagazasi.com

0 531 764 43 35
www.sifamagazasi.com

Yerleşim : Türkiye / İzmir  |  Meslek : Satış / Pazarlama
bitirim06
Üye

Toplam 213 yazı
05/02/2015 :  01:53:41  Alıntı
internette urun satmak en zor urun satma yoludur. Kimsede olmayan urunu bulmak yada rekabetın reklam ucretlerın arasında bogulup kalmak hatta bazen su kadar reklam parası verdım su kadar kazandım karmı etttım zararmı bunu bılmemek:)
internette satıs yapmamın zorlukları
1- Reklam ucretlerı bogar
2- Kargo sorunları senı bogar (urun gecıkmelerı musterının hasar tespıt tutanagı tuturmayıp senı araması vb sorunlar)
3- Kapıda odeme yuzde 15 urunun gerı doner
4- Yazılım fırmaları senı bogar (kesinlikle acık kaynak kodlu bır yazılım kullanmamak gerekır destek sart) (yazılımda herseyı bastan dusunmek en cok arastırması gereken konudur bu işe girerken cunku o senin binevi dukkanın paradan kacmamak gerekir sorunu en aza ındırmek ıcın)
5- stoksuz urun satıp xml yoluyla urun cekıyosan musterıye urunu satıp urunun toptancıda olmama oranı %3 dur işin enterasan tarafıda bır toptancıda bıten urun hepsınde bıter urun bulupp musterıye gonderemessın kısaca tedarık sorunu ( bazende resımdeki urunle gelen urun farklı olur oranı %1 dır) (xml cektıgın fırmaya cok dıkkat edılmesı gerekir yuzde 15 gıbı oranlarda yanlış xml cıktısı veren fırmalar var )
6- En buyuk sorun ınt buyuk rekabet vardır bazen işin içinden cıkamassın bu adam bu urunu bu fıyata nasıl satar dıye sabaha kadar dusunursun
7- Dersinki gittigidiyor tarzı sıtelerden urun satayım onların aldıgı komısyondan kar edemez hale gelırsın.
8- Sanal pos almak en buyuk sıkıntı bankalar pek yanasmaz hatta bazı bankalar 9 ay cektın ben sana bu urunun ucretini 9 ayda oderım dıyen bıle cıkar (payu,ıyzıco,paymec kullanıyım dersende komısyon oranları cok yuksek )
internete satısa girmek yerıne dukkan acıp ilk basta destek olarak ınt sıtesı kurmak daha sonra sektorde bı yerlere gelip ınt satıs ısıne tam anlamıyla girmek en mantıklı yoldur.
Bu sektore gırmek istiyenlerın hevesını kırmıs olabılırım ama parası cebıne kalır :)


Yerleşim : Türkiye / Ankara  |  Meslek : Diğer
masal06
Üye

Toplam 2659 yazı
16/02/2015 :  22:31:32  Alıntı
Sanırım eleştiriye açık bir sistem Araştırmalarım sonucu Bende birkaç hususu nacizane fikrimle eleştirmek istiyorum
1. İncir.com logolu siteler sanki fotokopiden çıkmış gibi birbirine benziyor bene bu bir dezavantaj örneğin ürün detay sayfasında, ürün açıklamalarına katiyen müdahale edemiyorsunuz. değilmi
2.Ürün fiyatları rekabetçi değil. birçok tanınmış e ticaret sitelerinde uygun fiyatlar mevcut
3.Kazanç sistemi biraz kapalı kutu. Puanlama modeli tercih edildiğinden ne kadar kazanacağınızı önceden kestirmek zor.
4. Sistemin amacı Eticarete pek benzemiyor Sadece Eticaret mantalitesi uygulanmış bir affiliate sistemi gibi geldi bana .
Pek olumlu bulmasamda Yinede yatırım yapanlara Allah bereket versin
"BEDAVA PEYNİR SADECE FARE KAPANINDA OLUR"

"Zirvelerde Kartallar da bulunur, Yılanlar da. Ancak birisi oraya süzülerek, diğeri ise sürünerek gelmiştir. Önemli olan nereye gelmiş olduğunuzdan çok, nereden ve nasıl geldiğinizdir."


ßeLki Sandığınız Kadar Ukala,
ßeLkide Tahmin Edemeyeceğiniz Kadar Mütevaziyim
ßiraz SakLıyım ßazen YasakLıyım Kimseyi Örnek ALmam
Kimseye Örnek OLmam Arkama ßakmam 'AsLa' Demem
'Keşke'Leri Sevmem !!
ELeştiri DinLerim Nasihat DinLemem


Şüpheciyim ama kuruntu yapmam Kendimle çelişebilirim ama kafama takmam Dalga geçerim ama kırmam Ciddiye alırım ama kapılmam Huzur veririm ama söz vermem Sahip olurum ama ait olmam....


Yerleşim : Türkiye / Samsun  |  Meslek : Satış / Pazarlama
phdelectronic
Yeni Üye

Toplam 3 yazı
16/10/2015 :  22:23:01  Alıntı
Alıntı Yapılan Metin:
Yazıyı gönderen - bitirim06
internette urun satmak en zor urun satma yoludur. Kimsede olmayan urunu bulmak yada rekabetın reklam ucretlerın arasında bogulup kalmak hatta bazen su kadar reklam parası verdım su kadar kazandım karmı etttım zararmı bunu bılmemek:)
internette satıs yapmamın zorlukları
1- Reklam ucretlerı bogar
2- Kargo sorunları senı bogar (urun gecıkmelerı musterının hasar tespıt tutanagı tuturmayıp senı araması vb sorunlar)
3- Kapıda odeme yuzde 15 urunun gerı doner
4- Yazılım fırmaları senı bogar (kesinlikle acık kaynak kodlu bır yazılım kullanmamak gerekır destek sart) (yazılımda herseyı bastan dusunmek en cok arastırması gereken konudur bu işe girerken cunku o senin binevi dukkanın paradan kacmamak gerekir sorunu en aza ındırmek ıcın)
5- stoksuz urun satıp xml yoluyla urun cekıyosan musterıye urunu satıp urunun toptancıda olmama oranı %3 dur işin enterasan tarafıda bır toptancıda bıten urun hepsınde bıter urun bulupp musterıye gonderemessın kısaca tedarık sorunu ( bazende resımdeki urunle gelen urun farklı olur oranı %1 dır) (xml cektıgın fırmaya cok dıkkat edılmesı gerekir yuzde 15 gıbı oranlarda yanlış xml cıktısı veren fırmalar var )
6- En buyuk sorun ınt buyuk rekabet vardır bazen işin içinden cıkamassın bu adam bu urunu bu fıyata nasıl satar dıye sabaha kadar dusunursun
7- Dersinki gittigidiyor tarzı sıtelerden urun satayım onların aldıgı komısyondan kar edemez hale gelırsın.
8- Sanal pos almak en buyuk sıkıntı bankalar pek yanasmaz hatta bazı bankalar 9 ay cektın ben sana bu urunun ucretini 9 ayda oderım dıyen bıle cıkar (payu,ıyzıco,paymec kullanıyım dersende komısyon oranları cok yuksek )
internete satısa girmek yerıne dukkan acıp ilk basta destek olarak ınt sıtesı kurmak daha sonra sektorde bı yerlere gelip ınt satıs ısıne tam anlamıyla girmek en mantıklı yoldur.
Bu sektore gırmek istiyenlerın hevesını kırmıs olabılırım ama parası cebıne kalır :)


Uzun süredir okuduğu en mantıklı yorumlar. Şuan geçimimi internetten sağlayan birisi olarak tamamına katılıyorum.

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Bilgisayar-Bilişim
gokhanht
Yeni Üye

Toplam 24 yazı
05/12/2015 :  12:28:00 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
eticaret şirketi batırmış biri olarak şunu itiraf etmem gerekir...eticaret siteyi açıp ondan sonra sırtını arkaya yaslamak değildir...sosyal medya, reklam, seo ve marka reklamları yapmanız lazım bunları yaparım abi paramda var diyorsanız girin.ama bir yıl bişey beklemeyin o siteden ona göre!
Herkez susar, para konuşur!

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Bilgisayar-Bilişim
CaCaLa
Üye

Toplam 138 yazı
08/12/2015 :  17:44:03  Alıntı
Ürünü kendi deponuzdan çıkartabilecek gücünüz varsa girin yoksa uzak durun.

Yerleşim : Türkiye / Alanya  |  Meslek : Esnaf
inanoğlu
Yeni Üye

Toplam 3 yazı
14/01/2016 :  08:33:53  Alıntı
e ticaret sitesi 250 tl ye kurulur.örnek sitemiz www.egewep.com
olur...

Yerleşim : Türkiye / Manisa  |  Meslek : Memur
manta400
Üye

Toplam 355 yazı
14/01/2016 :  10:22:54 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Arkadaşlar yorumlar gerçekten harika çoğuna sonuna kadar katılıyorum.

Ancak kendinize has özel bir ürününüz varsa kendi siteniz dahil olmak üzere tüm açık pazar sitelerinde kazanmanız mümkün.

Önemli olan farklı olmak. Bu gün cep telefonu kılıfı satayım derseniz batarsınız ancak altın gümüş yada pırlanta kaplı el yapımı bir telefon kılıfının özel müşterileri olabilir .

Tek veya birkaç nadir olan özel ürünlerin kaliteli satıcısı olarak satış yapmanız mümkün .

Benim görüşüm farklı olanından yana herşeyi satmaya çalışıp bir sürü tedarik sorunlarıyla uğraşmak yerine birkaç kalem stoklu ürünle çalışmalara başlayıp tüneldeki ışığı görene kadar ilerlemek.

Tabi bunları yaparken vergi mevzuatları ve maliye tarafını ihmal etmeyelim nede olsa vergilendirilmiş kazanç kutsaldır.


Yerleşim : Türkiye / İzmir  |  Meslek : İmalat
caakmemo
Yeni Üye

Toplam 1 yazı
28/09/2017 :  15:45:26  Alıntı
Bursa'da Mali Müşavirim, iş ve işlemlerinizin mali boyutu ile merak edilen yönlerini açıklayabilirim.
Bursa'da benimle çalışmak isteyecek kişilere %100 sağlam referanslar verebilirim.
www.mehmetcaak.com.tr
smmm@mehmetcaak.com.tr
caak

Yerleşim : Türkiye / Bursa  |  Meslek : Muhasebe
UgurOn
Yeni Üye

Toplam 11 yazı
22/03/2018 :  07:30:16 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Internette işe başlamak ve tüm dünyanın ulaşabileceği bir uygulama veya site kurmak çok kolay ancak şu unutulmamalıdır ki tam da bu yüzden milyonlarca web sitesi, milyonlarca uygulama bulunmaktadır ve bunların arasından öne çıkabilmek çok da kolay bir iş değildir. bu işlere girmeden önce iyi araştırıp, tecrübeli kişilerle konuşup, en azından bir kaç kitap okuyup değerlendirme yapmak gerekir.

böylece hayal kırıklığı yaşayıp hızlı başladığınız işi hızlı bırakmak durumunda kalmazsınız. örnek vermek gerekirse yaklaşık 7-8 ay önce başladığımız projemizde www.speakmates.com halen lafını etmeye değecek bir gelir elde etmiş değiliz, ancak bu bizde bir hayal kırıklığı oluşturmuyor zira baştan uzun bir yola çıktığımızı biliyorduk ancak bu projeye eğer çok hızlı para kazanacağımızı düşünerek girmiş olsaydık belki de çoktan havlu atmıştık.

hepinize kolay gelsin...

Yerleşim : Türkiye / İstan
umityesil
Yeni Üye

Toplam 4 yazı
16/10/2020 :  18:12:17  Alıntı
İnternette yapılabilecekler işler arttıkça yazılım şirketleride değer kazanmaya devam ediyor. Smartiks Yazılım var. İncelemenizi tavsiye ederim. Çok güzel işler yapıyorlar.

Yerleşim : Türkiye / Bursa  |  Meslek : Mühendis

12.66 saniye.
01:06:28, 26 Ekim 2020, Pazartesi

Buradaki yazılar, yazarlarının ve Koniks.com®'un izni olmaksızın hiçbir yazılı, görsel yada sesli yayın organında yayınlanamaz. Eğitim amacı dışında, herhangi bir şekilde çoğaltılması yasaktır. Eğitim amaçlı çoğaltıldığı durumlarda, yazarla ilgili bilgilerin ve URL'nin belirtilmesi zorunludur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle, amatör bir ruhla hazırlanmıştır ve yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette sitemiz tarafından garanti ve taahhüt edilmemektedir. Yer alan görüş ve yorumlar tamamen Koniks.com üyelerinin kişisel görüşlerini yansıtmaktadır. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak iş kurma/yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir ve söz konusu bilgilere dayanılarak alınacak kararların neticesinde oluşabilecek yanlışlık veya zararlardan Koniks.com sorumlu tutulamaz.

© 2000-2020 Koniks.com İletişim   ||   Kullanım Şartları   |   Kurallar   |   Sitenin Kullanımı   |   Gizlilik   |   Yardım