Şahıs Firması İle E-ticaret Ve Drop Shipping - Koniks.com

Koniks.com
Kullanıcı adı:
Şifre:
Şifremi hatırla


    Ana Sayfa          Forumlar          Arama          Yardım           Kayıt Ol

Şahıs Firması İle E-ticaret Ve Drop Shipping


EIZOO
Yeni Üye

Toplam 3 yazı
21/05/2020 :  22:48:55 Bu yazıdan alıntı yaparak yorum yaz Alıntı


Öncelikle tüm forum üyelerine merhaba.
Başlıkta belirttiğim konu üzerine yoğun araştırmalar içerisindeyim.
Şirket kurma süreci ve sonrası. Kdv durumları(kendi mağazamda farklı firmanın ürününün satışını gerçekleştirip kar marjları ve masraflar göz önünde bulundurularak anlaşılıp kargolama süreci işveren firmaya ait olacak.) home ofis olarak çalışmak istediğimden (son kullanıcıya fatura tesliminde adres itibarı açısından) ikametgah olayı vs gibi konularda tecrübe sahibi forumdaşlarımın yardımına ihtiyacım var.
Konu dışı veya dahilinde +,- fikir alışverişinde bulunmanızı rica ediyorum.
Şimdiden teşekkürler.

Yerleşim : Türkiye
ugurersoz
Yeni Üye

Toplam 34 yazı
26/05/2020 :  01:22:50  Alıntı
İlk aşamada Mantıklı olan adım aylık giderleri minumum seviyede tutmak. Bugun bir şahıs firması kurduğunuzda Eğer sigortalı olarak bir işyerinde çalışmıyorsanız bağkur primi Aylık kdv vergisi ve muhasebe ücreti, 3 er aylık dönemlerde geçici vergi Ve muhtasar vergisi İhracat planı olduğu için işe başlamadan sonra ticaret odası kaydı, ihracatcılar birliği kaydı gibi kuruluş ve sonrasındaki maliyetler için adres konusu ilk etapta ikametgah üzerinden gösterin.Böylelikle fazladan kira, stopaj ve çtv vergisi ödemeleri yükümlülüğüne girmeyin.

Yerleşim : Türkiye / İzmir  |  Meslek : Muhasebe
EIZOO
Yeni Üye

Toplam 3 yazı
27/05/2020 :  18:18:01  Alıntı
Çok teşekkür ederim .

Yerleşim : Türkiye
traumemo
Yeni Üye

Toplam 13 yazı
28/05/2020 :  00:35:01  Alıntı


Kategori seçimi,hangi hedef kitle,hangi pazaryeri veya kendi eticaret sitenizden satış,sağlam bir drop shipping tedarikci bulmak,aklıma gelmeyen daha bir çok soru ve sorun.Başlamadan cevap ve çözüm bulmanız zor.Sayın Ugurersoz görünen,bilinen giderleri çok güzel özetlemiş.Başlayınca tahmin etmediğiniz giderler karşınıza çıkacak.E-ticaretde kar marjı düşükdür.Fiziksel bir mağaza gibi 1e1 kar imkansız.Ama cirolar fiziksel mağazaya göre yüksektir.En iyi ihtimal %20 kar olarak kısa,orta,uzun vadede gelir hesaplayın.Ancak kendisi imalatcı,üretici kişiler %50 kar görebilirler.Mesela bayan kitle,kozmetik kategorisinde %30 a varan iadeler olacaktır.Her iade size ekstra kargo maliyeti.Aynı zamanda bu tarz ürünler yeniden satışa konulamaz.Holigram kapak açılmış ve artık o ürün çöp olmuştur.Yine örnek olması için yazıyorum,Erkek kitle ayakkabı kategorisi %3-%5 iade oranı olacaktır.İade gelenlerin kutuları kargoda deforme olacaktır.Bunları aynı şekilde satışa koyar ve kargolarsanız sırf kötü görünümlü ambalajlama yüzünden tekrar iade edilecek ve size negatif yorum ve puanlama olarak yansıyacaktır.Her yorum ve puan eticaretde altın değerindedir.Yani her hedef kitlenin,her kategorinin,her pazaryerinin kendisine göre artı ve eksisi var.Başlamadan,tecrübe etmeden bilemezsiniz.Trendyol da çok hızlı satan bir ürün n11 de 1 kişi bile ürünü incelemeyebilir.Gittigidiyorda yüksek fiyata satılabilen ürün trendyolda yarı fiyatına bile satılmayabilir.Satışları etkileyen ürün görsellerinin kalitesi,ürün hakkında detaylı ve anlaşılır ama kısa açıklamalar,pazaryerleri için oluşturacağınız kullanıcı ismi gibi çok önemli kriterler vardır.Pazaryerine koyduğunuz bir ürünü 30 kişi incelemiş ve bir kişi sipariş vermemiş ise kategori ve ürün seçimi doğru ama diğer kriterlerde bir hata vardır.Yani kötü bir pazalamacısınız.Fakat ürünü günde bir kaç kişi inceliyorsa veya inceleyen olmuyorsa burada kategori ve ürün seçiminde hata vardır.Komisyon ödemek istemez kendi eticaret sitenizi kursanız,çok yüksek bütce ile agresif reklam yapmalısınız.Drop shipping para kazandırdığına inanmıyorum.İmkanınız,yeteneğiniz,ustalığınız var ise kendiniz imalat yapmaya çalışın.Şayet bu mümkün değil ise az veya çok,sermayeniz kadar kendi stoğunuzu oluşturun.Eticaret özellikle covid-19 tedbirleri ile patlama yaşadı.Bundan sonrada bu ticaret hacminin,herşey normale dönsede artarak devam edeceği kanısındayım.İnsanlar internetden alışverişin tadına vardı.Araştırma sonucları,ilk alışverişini sonrunsuz yapan bir kişinin bundan sonraki alışverişinide internetden yapma olasılığı %94 diyor.Şu an kargo şirketleri yoğunlukdan dolayı pazaryerlerinin kargolarını sadece 11.00-15.00 saatleri teslim alıyor.Eticaretde yaşanan bu patlamaya pazaryerleri,kargolar,satıcılar çok hazırlıksız yakalandılar.
Eticaret kazandırır fakat tek şart sabırlı olmak.Kendiniz imalatcı değilseniz kısa vadede çok fazla beklentiye girmemelesiniz.

Yerleşim : Türkiye / Antalya  |  Meslek : Diğer
EIZOO
Yeni Üye

Toplam 3 yazı
31/05/2020 :  17:48:55  Alıntı
Hocam değerli yorumunuz için çok teşekkür ederim.

Yerleşim : Türkiye
luckxor
Yeni Üye

Toplam 70 yazı
05/06/2020 :  14:00:55  Alıntı
Merhaba. Mali müşavirim. Konu ile ilgili bilgi edinmek için 0532 175 36 03 den ulaşalabilir.

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Serbest meslek
4Simsek
Yeni Üye

Toplam 59 yazı
05/06/2020 :  17:21:12  Alıntı
Keyf.in
Kendinize bir yol haritası belirlemelisiniz. Öncelikle tecrübeli bir danışman tutun. Bu şekilde kulaktan dolma bilgiyle girerseniz batırırsınız.
Drop-Shipping işine bulaşmayın. Kar marjı düşüktür, zamanla müşterilerinizi tedarikçiye kaptırma ihtimaliniz yüksektir (kargonun içerisine kendi kataloğunu koyması bile iyi bir tehdit.)
Satacağınız ürünü direkt üreticiden alın, %200 kar edemediğiniz ürünlere pek bulamayın. Kar marjı %150'nin altındaysa o ürünü kesinlikle satmayın.
Satış sahası ne olacak bunu da net bir şekilde belirlemelisiniz. İnstagram, Twitter veya Facebook üzerinden bir butik mi oluşturacaksınız yoksa bir web sitesi kurup n11, trendyol, hepsiburada, gittigidiyor gibi platformların yanı sıra Google Merchant'da aktif mi olacaksınız?
Web sitesi kuracaksanız marka çalışması üzerinden gitmeniz gerekir ve kullanılacak tema da önemlidir. Basit ve dandik bir site güven vermez, pek çok kişi alışveriş yapmayı tercih etmez. Bu nedenle markaya yaraşır bir tasarımla çıkmanız gerekir ve bu tasarımların en düşük bütçeli ve basitleri bile size en uygun 3.000 TL ye gelecektir. Daha profesyonel çalışmalar 35.000 TL'ye kadar çıkıyor.
Bütçeniz ve reklam bilginiz yoksa sırf elinizde ürün var diye bu sektöre girmeye çalışmayın. Göründüğü kadar kolay değildir. Laptop zamanla bir organınız olacak. Tatik yok, dinlenmek yok, mola vermek yok... Sabırsız davranıp, agresif büyümeyi hedeflemelisiniz. Her ay %25'lik bir kar marjında artış hedeflemelisiniz. Altına düştüğünüzde daha da agresif kampanyalar yürütmelisiniz. Toplu mesajlar, çağrı merkezi satışları, e ticaret pazar yeri satışları, ihracat arayışı, reklam kampanyaları, promasyonlar, indirimler, müşteri şikayetleri, canlı destek problemleri vs. vs... Sonu olmayan iş listesi.
Tüm bu işlemlere karar verdikten sonra web sitenizin dil desteği ve çevirileri, tanıtım yazıları, seo kampanyaları başlayacak.
Son olarak kargo seçimi ve kargo takibi, ürün stok takip işlemleri ve barkod işlemleri var.
Bende danışmanlık yapıyorum ama bunları en başından söylüyorum, sırf hizmet satmak için kimseyi kandırmaya gerek yok. Eğer cebinizde en kötü ihtimalde 35.000 ile 40.000 arası bir bütçe yoksa, bu kadar büyük çaplı projelerde batarsınız. Ancak sadece instagram üzerinden satış yapmayı hedefliyorsanız 25.000 TL civarı bir bütçe yetecektir.
İşe girmeden önce karşınıza nelerin çıkacağını bilin istedim.
Son olarak tüm bu işlemleri yaparken cebinizdeki paranın en yavaş ve en az şekilde gitmesini sağlamak zorundasınız.

Yerleşim : Türkiye / Eskişehir  |  Meslek : Diğer

3.92 saniye.
22:21:43, 2 Temmuz 2020, Perşembe

Buradaki yazılar, yazarlarının ve Koniks.com®'un izni olmaksızın hiçbir yazılı, görsel yada sesli yayın organında yayınlanamaz. Eğitim amacı dışında, herhangi bir şekilde çoğaltılması yasaktır. Eğitim amaçlı çoğaltıldığı durumlarda, yazarla ilgili bilgilerin ve URL'nin belirtilmesi zorunludur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle, amatör bir ruhla hazırlanmıştır ve yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette sitemiz tarafından garanti ve taahhüt edilmemektedir. Yer alan görüş ve yorumlar tamamen Koniks.com üyelerinin kişisel görüşlerini yansıtmaktadır. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak iş kurma/yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir ve söz konusu bilgilere dayanılarak alınacak kararların neticesinde oluşabilecek yanlışlık veya zararlardan Koniks.com sorumlu tutulamaz.

© 2000-2020 Koniks.com İletişim   ||   Kullanım Şartları   |   Kurallar   |   Sitenin Kullanımı   |   Gizlilik   |   Yardım