Freight Forwarder Firması Kurmak / Izmır - Koniks.com

Koniks.com
Kullanıcı adı:
Şifre:
Şifremi hatırla


    Ana Sayfa          Forumlar          Arama          Yardım           Kayıt Ol

Freight Forwarder Firması Kurmak / Izmır


loder
Yeni Üye

Toplam 44 yazı
19/02/2020 :  20:50:27 Bu yazıdan alıntı yaparak yorum yaz Alıntı


Merhaba ;

Freight forwarder firması kurmak istiyorum. Lise ve üniversiteden lojistik bölümlerinden mezunum. Home ofis tarzı bir ofis tutup ihracatçı firmalarına fiyat verip aradan komisyon alarak iş yapmayı planlıyorum. Devren bir şirket buldum ve R1 ve TİO belgelerinin olup olmadığını sordum. Bu belgeler için sermaye sınırının olfuğunu, sermayelerinin 100.000 olduğunu 300.000 sermayeli firmalardan belgelerin istendiğini söyledi. Bu bana mantıklı gelmedi. Bilgilendirme yapabilecek sektör hakkında yardımcı olabilecek olanlar varsa çok sevinirim.

Şimdiden herkese teşekkürler.Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Diğer
perge.import
Üye

Toplam 227 yazı
27/02/2020 :  21:09:15 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Transport aracisi ozellikle kara tasimada nerdeyse insansizlasti diyeyim. Sektor o kadar cok online oldu ki senin yeni bir firma kurup yatirim yapmana gerek yok o ihracatci firmalarin hemen hepsinde tasima borsasi ya da uply tarzi uygulamalar mevcut oradan bir seyler koparamazsin.

O yuzden bildigim kucuk tasima firmalari gozunu parca tasima ya da grupaj'a dikti. Iyi bir Facebook reklami ile cok iyi bir portfoy yakalayabilirsin.ilk basta yorulursun ama yavas yavas kazanirsin Gurbetciler zor insanlardir ;) Aracilik ve grupaj icinde firma kurmak gerekiyor FR'de ama belge sart degil ama TR kosullarini bilmiyorum.

kolay gelsin.
Pardus Food
10 Rue Waldeck Rochet Bat 521 3eme etg
93300 Aubervilliers/ France
ercegiz@pardusfood.eu

Yerleşim : Fransa / Aubervilliers  |  Meslek : Satış / Pazarlama
syılmaz58
Yeni Üye

Toplam 1 yazı
28/02/2020 :  16:16:58  Alıntı
Sermaye harici her 5 senedi bir bu belgeleri yenilemek gerekiyor. Yenileme ücreti belge ücretinin %5 idir. Bununla birlikte myb (ortda düzey yönetici / üst düzey yönetici) sahibi kişi istihdam etme zorunluluğu var. Genelde organizatörlük işlerini kooparatifler yapıyor. Onlar bile çoğu zaman zorlanıyorlar. İyi araştır derim. Sektör zor bir sektör. Rekabet çok fazla.

Yerleşim : Türkiye / Sivas  |  Meslek : Memur

2.11 saniye.
13:30:03, 3 Nisan 2020, Cuma

Buradaki yazılar, yazarlarının ve Koniks.com®'un izni olmaksızın hiçbir yazılı, görsel yada sesli yayın organında yayınlanamaz. Eğitim amacı dışında, herhangi bir şekilde çoğaltılması yasaktır. Eğitim amaçlı çoğaltıldığı durumlarda, yazarla ilgili bilgilerin ve URL'nin belirtilmesi zorunludur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle, amatör bir ruhla hazırlanmıştır ve yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette sitemiz tarafından garanti ve taahhüt edilmemektedir. Yer alan görüş ve yorumlar tamamen Koniks.com üyelerinin kişisel görüşlerini yansıtmaktadır. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak iş kurma/yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir ve söz konusu bilgilere dayanılarak alınacak kararların neticesinde oluşabilecek yanlışlık veya zararlardan Koniks.com sorumlu tutulamaz.

© 2000-2020 Koniks.com İletişim   ||   Kullanım Şartları   |   Kurallar   |   Sitenin Kullanımı   |   Gizlilik   |   Yardım