İstiridye Mantırı Mı Yoksa Cevizmi? - Koniks.com

Koniks.com
Kullanıcı adı:
Şifre:
Şifremi hatırla


    Ana Sayfa          Forumlar          Arama          Yardım           Kayıt Ol

İstiridye Mantırı Mı Yoksa Cevizmi?


asesten
Yeni Üye

Toplam 15 yazı
06/11/2019 :  16:19:21 Bu yazıdan alıntı yaparak yorum yaz Alıntı


BURSA M.Kemalpaşanın bir koyünde eşime 3 dönüm arazi kaldı.Biz buraya suan ev yaptırıyoruz çocuklarla izmirden 3 saatde geliyoruz köy havasını almak hemde buraylada bağımızı koparmak istemiyoruz.3 dönümlük araziye istiridye mantarımı yoksa ceviz mi diksem sizden konu hakkında görüşlerinizi bekliyorum yada başka önereceğiniz birşey varsa onuda değerlendirmek isterim.teşekürler

Yerleşim : Türkiye / İzmir  |  Meslek : Ticaret
Happy77
Yeni Üye

Toplam 9 yazı
06/11/2019 :  23:41:41  Alıntı
Cevizin bakimi mantardan daha kolay o bakimdan ceviz ekmeniz daha mantikli olacaktir. Esasen toprak analizi yaptirip topragin elverisli olan urunu ekmeniz daha mantikli olur diye dusunuyorum.

Yerleşim : Türkiye / Yalova  |  Meslek : Esnaf
seten
Yeni Üye

Toplam 48 yazı
06/11/2019 :  23:46:49  Alıntı
ceviz dik arkadaşım. istiridye mantarının pazarı yok hem de 7 / 24 bakım ister. cevize yılda maksimum 1 ay vakit harcarsın. kafan rahat olur.

Yerleşim : Türkiye / Muğla  |  Meslek : Esnaf
asesten
Yeni Üye

Toplam 15 yazı
07/11/2019 :  09:48:47  Alıntı


peki arkadaşlar ceviz fidanını nerden temin edebilirim bulunduğumuz coğrafyada ceviz gidiyormuş hangi ceviz cinsini almalıyım

Yerleşim : Türkiye / İzmir  |  Meslek : Ticaret
Happy77
Yeni Üye

Toplam 9 yazı
07/11/2019 :  13:06:03  Alıntı
Buradan sorularinin cevabini araman yanlis. ziraatci ilgilenir toprak isinle tarlanin toprak analizini yaptiracaksin en uygun urunu bulacaksın . Kafaya gore urun ekersen yanilabilirsin.

Yerleşim : Türkiye / Yalova  |  Meslek : Esnaf
Esma1616
Yeni Üye

Toplam 21 yazı
07/11/2019 :  14:07:38  Alıntı
Bursa'da dağ taş ceviz oldu. Talep bitmez o kesin ama arz çok artıyor. Daha nadir ürünler ekilemez mi? Kinoanın alıcısını bulursanız çok karlı olur mesela. Bakımı da kolay diye biliyorum.
Bütün geceler mecbur varır sabaha, umudunu kaybedip pes etmek olmaz.

Yerleşim : Türkiye / Bursa  |  Meslek : Diğer
sennan
Üye

Toplam 360 yazı
26/05/2020 :  10:18:43  Alıntı
Aslında ceviz daha kıymetlidir. Fakat 3 dönüm arazi cevizden ticari bir kar elde etmek için küçük bir alan. Öyle 100 dönümler konuşuyor. Ayrıca toprak su ve hava şartların da ceviz için uygun olmalı. Yoksa elbetteki ceviz mantara göre daha tercih edilebilir. Şartları sağlayabilirsen tabi.bunun yanında mantar için toprak şartı aramazsın. Iklimlendirme yapacağın için bulunduğun bölgenin iklim şartları seni çok etkikemez. Fakat bu seferde piyasası ceviz kadar değerli olmayan bir ürünün olmuş olur. Artılarını ve eksilerini değerlendirerek karar verebilirsin.

Yerleşim : Türkiye / İzmir  |  Meslek : Serbest meslek
sennan
Üye

Toplam 360 yazı
26/05/2020 :  10:27:43  Alıntı
Hangi ceviz cinsini dikeceğin konusuna gelince bu konuda buradan öyle uzaktan destek alamazsın. Önce toprak analizi yaptırman lazım. Sonra bir ziraat mühendisinden görüş alman lazım. Bu işi bilenler bile öyle uzaktan falan bölgeye ne gider sorusuna yanıt veremezler. Bölgenin rüzgar alma yönü, eğimi... bunlar hep verimde etkilidir. Cevizin tozlayıcısı vs. 2 çeşit dikmen gerekebilir.

Yerleşim : Türkiye / İzmir  |  Meslek : Serbest meslek
sennan
Üye

Toplam 360 yazı
26/05/2020 :  11:01:26  Alıntı
Şunu da eklemek isterim ki mantardan ticari kar elde etmek için 3 dönüm güzel, yeterli bir alan. Yanlız bu "mantar yap" tavsiyesinde bulunduğum anlamına gelmesin. Dediğim gibi artılarıyla eksileriyle değerlendirmen lazım.

Yerleşim : Türkiye / İzmir  |  Meslek : Serbest meslek

4.33 saniye.
02:21:14, 22 Nisan 2021, Perşembe

Buradaki yazılar, yazarlarının ve Koniks.com®'un izni olmaksızın hiçbir yazılı, görsel yada sesli yayın organında yayınlanamaz. Eğitim amacı dışında, herhangi bir şekilde çoğaltılması yasaktır. Eğitim amaçlı çoğaltıldığı durumlarda, yazarla ilgili bilgilerin ve URL'nin belirtilmesi zorunludur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle, amatör bir ruhla hazırlanmıştır ve yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette sitemiz tarafından garanti ve taahhüt edilmemektedir. Yer alan görüş ve yorumlar tamamen Koniks.com üyelerinin kişisel görüşlerini yansıtmaktadır. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak iş kurma/yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir ve söz konusu bilgilere dayanılarak alınacak kararların neticesinde oluşabilecek yanlışlık veya zararlardan Koniks.com sorumlu tutulamaz.

© 2000-2021 Koniks.com İletişim   ||   Kullanım Şartları   |   Kurallar   |   Sitenin Kullanımı   |   Gizlilik   |   Yardım