Çin'den Makine İthalatı Ve Distribütörlüğü - Koniks.com

Koniks.com
Kullanıcı adı:
Şifre:
Şifremi hatırla


    Ana Sayfa          Forumlar          Arama          Yardım           Kayıt Ol

Çin'den Makine İthalatı Ve Distribütörlüğü


Faruk1370
Yeni Üye

Toplam 10 yazı
27/08/2019 :  01:15:12 Bu yazıdan alıntı yaparak yorum yaz Alıntı


Merhabalar arkadaşlar,
Bundan 2-3 sene önce Çin'den Hatrı sayılır bir firmadan lazer kesme makinesi getirttim kendi işimde kullanmak için. Derken Türkiye'den başka kişiler de aynı üründen getirtmek istemişti, Türkiye'De ki alıcılar örneğini görmek isteyince Çin'de ki satıcı , alım yapmak isteyen Türk müşterilerini rica ederek onayımızı alıp adamlara ürünü tanıtmamız için bize yönlendirdi. Sonra başka bir müşteri daha istedi tekrar biz hatır üzerine firma ile iletişime geçip onun için de ayarlamaları yaptık siparişi verdik. Firma bize hiç aklımızda yokken distribütörlük teklifi yaptı.
Daha önce ürünü alıp bir gümrük müşaviri ile gümrükten çekmiştik, alım , parça değişimi , sıkıntı giderimi v.s yaptık ürünümüzde. bu konularda da bir deneyim yaşamış olduk tabi ama yinede distribütörlük farklı bir boyut. Ürün bu arada 2-3 sene önceki kur ve vergiyle 60-70bin tl civarı bir masrafla geldi yani yüksek ücretlerin dönüyor.(bu arada ben kuyumcu atölyemiz için almıştım ürünü)
Şimdi sorum şu ki, biz elektrikten makineden v.s anlayan biri değiliz, ama karşı tarafın (çinli firmanın) satış ve teknik desteği mükemmel, anında çözüm buluyor, zora sokmuyorlar. sektörümüzden uzak ama az da olsa deneyimimizin olduğu bir makine satışı konusunda sizce distribütörlüğü kabul etmelimiyiz ?
Bunun prosedürü nedir , ileride başımıza gelebilecek prolemler varmıdır ? şu konuları araştırın , şöyle yapın böyle değerlendirin tarzı deneyim, fikir ve tavsiyeleriniz için siz değerli forum üyelerimize fikir danışmak istedim. Tavsiyelerinize ciddi şekilde kulak asacağımı belirtmek ister, cevaplar için şimdiden teşekkür ederim

Yerleşim : Türkiye / Ankara  |  Meslek : Öğrenci

 UYARI: Sitede yer alan ilanların doğruluğundan ilan sahibi sorumludur. Tanımadığınız kişilerle ticaret yapmayınız, yapıyorsanız dikkatli olunuz, tedbiri elden bırakmayınız, denemeden görmeden almayınız, alışveriş yöntemi olarak garanti yöntemler seçiniz. Hiçbir zaman kesinlikle birilerine para yada mal göndermeyiniz veya hesabına para aktarmayınız!
Detaylı bilgiler ve sorumluluklar için kullanım şartlarını okuyunuz.

 • İlanın kalitesi ve ilan sahibinin yaptığı önceki alışverişler için ilan sahiplerine referans sorabilirsiniz.
 •  

  Mesaj gönderebilmek için öncelikle giriş yapmış olmanız gerekmektedir.

  Henüz kayıt yaptırmadıysanız buradan üye olabilirsiniz.

  Üye olarak:

  • Yeni yazılar gönderebilir,
  • Varolan yazılara yorum yapabilir,
  • Arkadaşlarım, favorilerim, kişisel mesajlaşma, haber merkezi, dosya merkezi, online üyeler gibi pek çok yardımcı araçlardan yararlanabilirsiniz.

  » Hemen üye olmak için tıklayınız.


   

  1.52 saniye.
  02:51:24, 17 Haziran 2024, Pazartesi

  Buradaki yazılar, yazarlarının ve Koniks.com®'un izni olmaksızın hiçbir yazılı, görsel yada sesli yayın organında yayınlanamaz. Eğitim amacı dışında, herhangi bir şekilde çoğaltılması yasaktır. Eğitim amaçlı çoğaltıldığı durumlarda, yazarla ilgili bilgilerin ve URL'nin belirtilmesi zorunludur.

  Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle, amatör bir ruhla hazırlanmıştır ve yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette sitemiz tarafından garanti ve taahhüt edilmemektedir. Yer alan görüş ve yorumlar tamamen Koniks.com üyelerinin kişisel görüşlerini yansıtmaktadır. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak iş kurma/yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir ve söz konusu bilgilere dayanılarak alınacak kararların neticesinde oluşabilecek yanlışlık veya zararlardan Koniks.com sorumlu tutulamaz.

  © 2000-2024 Koniks.com İletişim   ||   Kullanım Şartları   |   Kurallar   |   Sitenin Kullanımı   |   Gizlilik   |   Yardım