Home Ofis Açma İle İlgili Bir Soru - Koniks.com

Koniks.com
Kullanıcı adı:
Şifre:
Şifremi hatırla


    Ana Sayfa          Forumlar          Arama          Yardım           Kayıt Ol

Home Ofis Açma İle İlgili Bir Soru


sard
Yeni Üye

Toplam 5 yazı
05/06/2019 :  04:30:28 Bu yazıdan alıntı yaparak yorum yaz Alıntı


Arkadaşlar aynı durumda olan yada bilgisi olan arkadaşlar vardır diye yazıyorum.Halihazırda olan dükkanımı kapattım kira giderini ödeyemediğim için ve vergiye tabi olarak dükkansız bir şekilde iş yapıyorum.Evimin bir odasını home ofis olarak kullanmak istiyorum.Neler yapmam gerekiyor?Bana yardımcı olabilecek biri var mı?

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Serbest meslek
Mrnydn
Yeni Üye

Toplam 7 yazı
06/06/2019 :  23:22:08  Alıntı
Mali müşavirinize söyleyin vergi dairesine bildiriminizi yapsın vd yoklamaya gelecek evde faaliyet gösterdiğinize dair yoklama tutulacak bu arada siz faaliyetinize devam edebilirsiniz tabi bu söylediklerim vergi dairesin kayıtlı mükellefseniz geçerli
Detay bilgi için serbest muhasebeci Mali müşavir İmran Aydın 05068655769

Yerleşim : Türkiye / Bursa  |  Meslek : Muhasebe
sard
Yeni Üye

Toplam 5 yazı
07/06/2019 :  01:00:04  Alıntı
evet vergi dairesine kayıtlıyım. Ama iki seçenek var. Birinci seçenek ev sahibi olunan evin bir odasının home ofis olarak gösterilmesi, ikinci seçenek başkasından kiralanan evin bir odasının home ofis olarak gösterilmesi.Biraz araştırma yaptım ama net bilgilere rastlayamadım.Hangi durumda giderler(stopaj vs.) en az olur?

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Serbest meslek
tablom
Üye

Toplam 476 yazı
10/06/2019 :  10:06:28 Yazarın websitesine git Website   Alıntı


Yeni çıkan kanunlara göre, yıllık geliriniz 30.000 TL'yi geçmeyecek ise (banka hesabınıza gelen miktar) bir vergi yükümlüsü olmak zorunda değilsiniz.
Bence başlayın. Ardından bu rakamların üzerine çıkacak gibi olursa açılış yaparsınız.
Home Office olarak açılan işletmelerde stopaj olarak evin ne kadarının kullanıldığı ile ilgili bir kira bedelinden ödeme yapılıyor. Bu genelde kiranın yarısı kadar baz alınıyor. Mülk sizin ise bir stopaj çıkmayacaktır.
Tablo Uzmanından Alınır!
Türkiye'nin tablocusu: www.tablom.com

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Sanatçı

0.61 saniye.
18:37:19, 21 Eylül 2019, Cumartesi

Buradaki yazılar, yazarlarının ve Koniks.com®'un izni olmaksızın hiçbir yazılı, görsel yada sesli yayın organında yayınlanamaz. Eğitim amacı dışında, herhangi bir şekilde çoğaltılması yasaktır. Eğitim amaçlı çoğaltıldığı durumlarda, yazarla ilgili bilgilerin ve URL'nin belirtilmesi zorunludur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle, amatör bir ruhla hazırlanmıştır ve yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette sitemiz tarafından garanti ve taahhüt edilmemektedir. Yer alan görüş ve yorumlar tamamen Koniks.com üyelerinin kişisel görüşlerini yansıtmaktadır. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak iş kurma/yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir ve söz konusu bilgilere dayanılarak alınacak kararların neticesinde oluşabilecek yanlışlık veya zararlardan Koniks.com sorumlu tutulamaz.

© 2000-2019 Koniks.com İletişim   ||   Kullanım Şartları   |   Kurallar   |   Sitenin Kullanımı   |   Gizlilik   |   Yardım