Kurumsal Market Yolunda . . . - Koniks.com

Koniks.com
Kullanıcı adı:
Şifre:
Şifremi hatırla


    Ana Sayfa          Forumlar          Arama          Yardım           Kayıt Ol

Kurumsal Market Yolunda . . .


Gokanhkk
Yeni Üye

Toplam 9 yazı
05/01/2019 :  01:05:55 Bu yazıdan alıntı yaparak yorum yaz Alıntı


Merhaba Dostlar;
Öncelikle iş hakkında hiç bir fikri olmayan Koniksin negatif mutsuz arkadaşlarımın yorum yapmamasını rica ediyorum,amacım kırıcı olmak değil doğru bilgilere ulaşmaya çalışmak.

İstanbulda merkezi yerlerde Başakşehir avcılar Sefaköy gibi bölgelerde max 250 m2 büyüklükde marketler açmak, ekonomik gücüm bir miktar mevcut fakat market başı 200.000 tl yatırım tutarını geçmek istemiyorum ama güzel yere 10.000 -15.000 kira öderim önemli olan verimli ciro ve kar.ilk önce 1 tane açıp 1 yıl önümü görmek istiyorum.Bölgelerde akşam saat 9 cvarında yaptığım kurumsal olmayan marketlerde fiş numaraları yani satı adedi 400-600 arası.

Merakıma gelecek olursak;
Tekel ürünleri hariç ortalama kar marjı brüt nedir?
Manav reyonlarında fire çok olur ama önemli ve kesinlikle olması gerektiğini düşünüyorum kar oranı nedir?

Eksiklerim ve aklıma gelmeyen Bilgi sahibi sektörden arkadaşlardan Bilgi bekliyorum.
Herkesin işini Allah rast getirsin.

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Esnaf
herculess74
Yeni Üye

Toplam 26 yazı
11/01/2019 :  20:42:52 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
merhabalar ben bu işi 27 seneden beri yapıyorum market değilde büfe tarzı istanbul fatihte,size tavsiyem çok çok iyi araştırın ve kalifiye elemanlarla çalışmanız,kar oranına gelirsek yüzde 25 ten az kar oranları yok fakat siz rekabet etmek istiyorsanız alımdan kazanmanız lazım birde borkod sistemi kurmanız ve satılan ürünleri uzktan izlemeniz gerekmektedir bunu sağlayan çeşitli firmalar vardır illaki,bu iş bayağı yorucu ve dikkat gerektiren işlerdir aynı zamanda giderleri sadece kirayla kalmaz çalışan elemanların maaşları elektrik, soğutucu sgk lar vs yani çok iyi düşünüp girmenizi öneririm saygılar
www.golsesi.com

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Diğer

1.78 saniye.
02:39:31, 2 Haziran 2020, Salı

Buradaki yazılar, yazarlarının ve Koniks.com®'un izni olmaksızın hiçbir yazılı, görsel yada sesli yayın organında yayınlanamaz. Eğitim amacı dışında, herhangi bir şekilde çoğaltılması yasaktır. Eğitim amaçlı çoğaltıldığı durumlarda, yazarla ilgili bilgilerin ve URL'nin belirtilmesi zorunludur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle, amatör bir ruhla hazırlanmıştır ve yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette sitemiz tarafından garanti ve taahhüt edilmemektedir. Yer alan görüş ve yorumlar tamamen Koniks.com üyelerinin kişisel görüşlerini yansıtmaktadır. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak iş kurma/yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir ve söz konusu bilgilere dayanılarak alınacak kararların neticesinde oluşabilecek yanlışlık veya zararlardan Koniks.com sorumlu tutulamaz.

© 2000-2020 Koniks.com İletişim   ||   Kullanım Şartları   |   Kurallar   |   Sitenin Kullanımı   |   Gizlilik   |   Yardım