Jansiyen Bitkisi İle Ek Gelir - Koniks.com

Koniks.com
Kullanıcı adı:
Şifre:
Şifremi hatırla


    Ana Sayfa          Forumlar          Arama          Yardım           Kayıt Ol

Jansiyen Bitkisi İle Ek Gelir


cgrsgn
Yeni Üye

Toplam 28 yazı
08/08/2018 :  13:50:00 Bu yazıdan alıntı yaparak yorum yaz Alıntı


Merhaba arkadaşlar evimin odasında kendi imkanlarımla doğada nadir bulunan bir bitki yetiştiriyorum ve Fransadaki arkadaşıma gönderiyorum oda fransadaki ilaç firmasına satışını yapıyor.Aylık 150-200 euro civarı ek gelirim oluyor şuan dahada büyütmeyi planlıyorum sizede tavsiye ederim bu bitki hakkında bilgisi olan arkadaşlar varsada bilgi alışverişinde bulunabiliriz.

Yerleşim : Türkiye / Trabzon  |  Meslek : Diğer
diekrieg
Yeni Üye

Toplam 21 yazı
08/08/2018 :  17:57:04  Alıntı
Merhaba. Sizden daha detaylı bilgi almak isterim.
Arbeit Macht Frei-Çalışmak Özgürleştirir!

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Mühendis
Akropoles
Yeni Üye

Toplam 47 yazı
08/08/2018 :  21:00:47  Alıntı
Arkadaşım merhaba,

Bitkiler ile ilgili olarak kendi çapımda araştırma yaparım ve iyi denebilecek bilgi birikimim vardır.
Jansiyen bu bitkini halk dilindeki adıdır, senin sözünü ettiğin bitki literatatürde Gentiana Lutea diye geçer ve çok ender rastlanan bir bitkidir.

Yüksek dağların tepesinde yetişir. 2000 metre'nin altında ki iklimlerde bu bitkiye rastlamak imkansızdır. Türkiye'de ve Avrupa'da soyu kurumak üzeredir.İlaç sektöründe kullanılmaya başlandıktan sonra hesapsız kitapsızca toplanmıştır ve soyu kurumuştur. Ha bu arada çok insanı da zengin etmiştir o ayrı dava. Bitkinin büyüyüp toplanabilir ( hasat edilebilir ) hale gelmesi için iklim ve toprak çeşidine göre en az 8-12 yıl arası zaman gerekir. Tohumunu bulup yüksek yerlere bile eksen her iklimde yetişmez, killi toprak haricinde büyümez. Hadi hepsini hallettin, herşey de yolunda gitti diyelim, bitkinin 8-12 yıllık süreyi hasarsız atlatıp hasat edilebilir hale gelme ihtimali sadece %10'dur. Zira narin bir bitkidir. Bitki Türkiye'de ve avrupa'da koruma altındadır. Değil toplamak, bitkinin yanına yaklaşmana izin vermezler. Özellikle Ege ve iç Anadolu'nun dağlarında kamp yapıyorum ayağına dolaşan Avrupalılar görürsen, bilki aradığı bitkilerden birisi de budur. Zira köklerini söküp kaçak göçek yollarla memleketine ***ürmeye çalışan tipler hiç az değildir.

Sen gerçekten bu bitkiyi yetiştirdiğine emin misin, farklı birşey yetiştiriyor olmayasın. bir hata var sanki ? Ha yok ben bunu yetiştiriyorum satıyorum diyorsan 150-200 euro'ya değil bu bitkiyi vermek, bitkinin kokusunu bile koklatma.

Bu arada aklında olsun, koruma altında olan bir bitki olduğu için ihracatı da yasaktır.

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Diğer
Kenan Kablan
Üye

Toplam 1236 yazı
08/08/2018 :  21:06:39 Yazarın websitesine git Website   Alıntı


Çağrı Sagan,
Yetiştirdiğiniz bitkinin fotoğraflarını bizle paylaşabilir misiniz?
Zann ile yakin zail olmaz. - Mecelle'den

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Danışmanlık
akinselcuk
Editör

Toplam 5568 yazı
12/08/2018 :  09:08:00 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Teknik olarak bir suç itirafı gibi olmuş . . .
tamnland.com

Yerleşim : Türkiye / Türkiye  |  Meslek : Diğer
cgrsgn
Yeni Üye

Toplam 28 yazı
12/08/2018 :  16:39:51  Alıntı
bitkinin ismini yanlış yazmışım arkadaşlar.zaten gönderilmesi yasak bitikinin gümrükten geçmesi mümkün değil,yasak olan bişeyi gönderipte buraya yazmakta ayrı saflık olur :) en kısa sürede fotoğrafları yükleyeceğim kusura bakmayın

Yerleşim : Türkiye / Trabzon  |  Meslek : Diğer
e.g.e.m.e.n
Üye

Toplam 138 yazı
16/09/2018 :  23:03:04  Alıntı
Keyf.in
Aramızda ;)

Şaka bir yana, peki sizin bitkinin doğru adı neymiş acaba. Fikir gayet güzelmiş.

Yerleşim : Türkiye / Ankara  |  Meslek : İşsiz

0.06 saniye.
05:47:16, 23 Mart 2019, Cumartesi

Buradaki yazılar, yazarlarının ve Koniks.com®'un izni olmaksızın hiçbir yazılı, görsel yada sesli yayın organında yayınlanamaz. Eğitim amacı dışında, herhangi bir şekilde çoğaltılması yasaktır. Eğitim amaçlı çoğaltıldığı durumlarda, yazarla ilgili bilgilerin ve URL'nin belirtilmesi zorunludur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle, amatör bir ruhla hazırlanmıştır ve yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette sitemiz tarafından garanti ve taahhüt edilmemektedir. Yer alan görüş ve yorumlar tamamen Koniks.com üyelerinin kişisel görüşlerini yansıtmaktadır. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak iş kurma/yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir ve söz konusu bilgilere dayanılarak alınacak kararların neticesinde oluşabilecek yanlışlık veya zararlardan Koniks.com sorumlu tutulamaz.

© 2000-2019 Koniks.com İletişim   ||   Kullanım Şartları   |   Kurallar   |   Sitenin Kullanımı   |   Gizlilik   |   Yardım