Ukrayna Hayvancılık - Koniks.com

Koniks.com
Kullanıcı adı:
Şifre:
Şifremi hatırla


    Ana Sayfa          Forumlar          Arama          Yardım          

Ukrayna Hayvancılık


calikaya
Yeni Üye

Toplam 10 yazı
20/07/2018 :  18:12:38 Bu yazıdan alıntı yaparak yorum yaz Alıntı


Herkese kolay gelsin. Ekim ayından sonra Ukrayna doneks'e yerleşiyorum. burada bir tavuk çiftliği kiralayıp tavuk yetiştiriciliği yapmayı planlıyorum. İş gücü ucuz. Bilmeyenler için Doneks şuan kendi bağımsızlığını ilan edip republic olmuş. olmaya çalışıyorlar diyelim. Para birimi olarak rus rublesi kullanıyorlar. 1 işçinin aylık maaşı ortalama 7.000 ruble yani yaklaşık olarak 113$ oda yaklaşık olarak 540 TL ediyor. İlk başta bahçesi olan bir ev kiralayıp 500 kadar tavukla başlamayı düşünüyorum. Köy tavuğu şeklince değil. Broiler şeklinde. Kiralanacak evin bedeli ortalama olarak aylık 100$ civarında. modern olmayan bir kümesi de mevcut. Eşime ait ev var fakat apartman dairesi. Onun için başta böyle bir ev kiralamayı düşünüyoruz. Tavuk fiyatları kg olarak Türk fiyatlarına yakın. Genel olarak domuz eti ve tavuk eti tüketiliyor. Domuz eti ile tavuk eti arasında ülkemizdeki kırmızı et ile tavuk eti kadar fiyat farkı var. Genel olarak tavuk eti kullanıyorlar. Domuz eti birazda lükse kaçıyor. Bizim kasaplarımız gibi kasap dükkanları popüler değil. Pazarda bizim pazarlarda sebze meyve satıldığı gibi et satıyorlar. Herhangi bir koruma yok. Sadece veteriner damgaları var etlerin üzerinde ve tahta tezgahın üzerinde satılıyor. Yine kırmızı et pahalı olduğu için sosis salam gibi tavuk etinden üretilen ürünler var. Bahçesi olan insanlar genelde domuz ve kendi tavuğunu üretiyor. Tavuk (civciv) ve tavuk yemi satan büyük 2 tane fabrika var. Halk genel olarak ev tavuğu almayı tercih ediyor çünkü tavuk fabrikalarında ki tavukların enjekte ile büyütüldüğünü söylüyorlar. Sıcak kanlı yapıları yok. Pazarlık-satış tekniği bilen pek kimseye rastlamadım. rüşvet had safhada. Rüşvetle her işinizi yaptırabilirsiniz. Kendi işim olarak tavuk yetiştiriciliği düşünüyorum. Eğer tavukları satabilirsem ki buna inanıyorum (ve başarmak zorundayım) daha sonra tavuk kümesi (20 bin kapasiteli bir kümes) kirala**** işimi büyütmek istiyorum. Daha sonrası içinde ayrı bir kümeste yumurta ve civciv üretimine başlamak istiyorum. Planlarım bu yönde. her şeyi ayrıntılı olarak yazacak olursam inanın sıkılırsınız. Sizden ricam kendiniz benim yerime koymanız.
-Eğer Ukrayna da yaşamak zorunda olsanız 10.000$ gibi bir sermaye ile iş yapmaya başlasanız ne yapardınız.
-Ürettiğim etleri nereye satabilirim?
Özellikle ukrayna da yaşayan abilerimizin kardeşlerimizin tecrübe ve birikimlerini aktarmasını rica ediyorum. Umarım herkes bir gün hedefine ulaşır. Sağlıcakla kalın
FEYZULLAH KILINÇ
İSTANBUL

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Muhasebe
Erkan Sarıtas
Yeni Üye

Toplam 27 yazı
21/07/2018 :  10:06:29  Alıntı
oradaki en büyük sorunu işletmenle ilgili izinler sertifikalar denetimler vb sebeplerden yaşarsın.
Sakın Türk kafasıyla iş yapma, bir danışman bul o senin tüm evrak izin vs işlerini halletsin. Yoksa işe başladığında yumurta alacak sermayen kalmayabilir.
Çok az parayla riskli iş bence , bir mikrop bulsalar çiftliği kapatırlar.
Ufak al satlar yap bence, ne kira ne elemana para bağlama. masrafın az olunca kazanmak zorunda olacağın para da azalır ve rahat edersin yoksa 5 ayda sıfırı tüketirsin.
allah yolunu açık etsin
birlikten güç doğar
05372164906
saritaserkan@hotmail.com

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Elektrik / Elektronik
calikaya
Yeni Üye

Toplam 10 yazı
21/07/2018 :  10:25:01  Alıntı
Erkan bey değerli yorumunuz için çok teşekkür ederim. Fakat bir şeyi tekrar hatırlatmak istiyorum. Bu insanlar eti pazar tezgahının üzerinden satın alıyorlar. Bizim balkk pazarlarında satılan balkkları düşünün. Onun gibi. Dondurucuda bile değil. Kaldı ki kharkov gibi Doneks’e nazaran daha gelişmiş olan şehirlernde li süpermarketlerde bile örneğin balık alacağınız zaman ya akvaryumun içinden canı yılan balığı alıyorsunuz. Yahut elinize eldiven poşet giyip dondurucunun içinden dondurulmuş balık alıyorsunuz. Denetimlerin tamamen rüşvete dayalı olacağını düşünüyorum. Zaten dediğiniz gibi küçük olarak başlamayı düşünüyorum. Eleman masrafını örnek olarak yazdım. Elemana da para vermeyi düşünüyorum. 36 yaşına kadar ticarette öğrendiğim bir iş varsa oda işinin başındaysan patron olduğun. O konuda oldukça acı tecrübelerim var. Kesinlikle işi birine teslim edip gezip tozmayı düşünmüyorum. Evrak işlerimi de karımla beraber yapmayı düşünüyorum. Yine belitmek istiyorum. Doneks şuan kendi bağımsızlığını ilan etmiş durumda. Ukraynayla savaş halinde. Bundan dolayı resmi prosudürlerin büyük kısmının kontrolunu asker sağlıyor ve işin büyük çoğunluğu bir şişe içkiyle halloluyor. Yine satış konusunda tecrübelerinizi aktarırsanız çok sevinirm.
FEYZULLAH KILINÇ
İSTANBUL

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Muhasebe
imayex
Üye

Toplam 109 yazı
22/07/2018 :  09:44:41  Alıntı


sihirli cümle sorunun için de cevap : -Ürettiğim etleri nereye satabilirim?

hazır elindeki paran batar battığı biyana ruh ve beden olarak enerjin de biter...oranın kendi bağımsızlığını ilan etmiş olması sizin kendi işiniz için serbestisi olan bir alan yaratmayacaktır.kurumsal kimlik yapısı kazandırılmadan asla başaralı olamayacak ,fason üretim li bir yapı olmadan yetiştiricilik en zorudur kanatlı yetiştiriclikte,1 tavuğada 1 kişi 10 000 tavuguda 1 kişi bakar yetiştiriclik maliyetleri standarttır.kanatlı sektörü mayın tarlası gibidir.yaptığınız iş hobi olmaktan öteye geçmez ..

Yerleşim : Türkiye / Zonguldak  |  Meslek : Mühendis
kraftmet
Yeni Üye

Toplam 71 yazı
23/07/2018 :  09:56:50 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Merhaba;
Makine ve Uluslararası Kaynak mühendisiyim. İnşaatlarda kullanılan tuğla ve beton gibi yüzeylere doğrudan yapılan alçı veya sıva uygulamalarında köşelerin dikliğini sağlamak ve darbelere karşı dayanımı arttırmak amacıyla kullanılan galvaniz profillerin üretimini yapmaktayım. Şirketimin üretim potansiyeli yüksek. Ürünümün ihracatını yapmak istiyorum.

info@kraftmetprofil.com
kraftmetprofil@outlook.com
+90553 295 78 59

Yerleşim : Türkiye / Kahramanmaraş  |  Meslek : Mühendis
gurgensafaryan
Yeni Üye

Toplam 6 yazı
26/12/2018 :  22:14:43  Alıntı
Ben şuanda Ermenistanda mantar üretimi yapıyorum yaklaşık 30m2 alanda kültür mantarı üretiyorum ve herşeyi kendim yapıyorum. ( kompost + tohum +üretim). Aldığım oran ise baya verimli bana getirisi dolar bazında 1 ayda 1000 dolar ve 3 ayda 3000 dolar getirisi oluyor. Bunun sebebi piyasada üretici sayısının az olması + talep oranını yüksek olması ve 1 kilosunun dolar bazında 3.25 dolara satılması. Masrafları ise çalışanım olmadığı için sadece materyallere ve elektriğe ödeme yapıyorum suya herhangi bir ücret vermiyorum çünkü ücretsiz. Şuanda 800m2 alanımda işimi büyütmek istiyorum ve yatırımcı ortak arıyorum bu yüzdende teklifleri değerlendirebilir özel görüşmelerde bulunabilir en önemlisi resimli kanıtlar sunabilrim... Hepinizin işinde başarılar dilerim...
Gurgen Safaryan

Yerleşim : Ermenistan / Yerevan  |  Meslek : Reklam
ekoglobal
Yeni Üye

Toplam 25 yazı
01/03/2019 :  19:07:51  Alıntı
selam abisi bende zaporojiedeyim vatsap viber +380505980312 ararsa tanisalim
ooo eko global lojistik ltd

Yerleşim : Ukrayna / Zaporojie  |  Meslek : İthalat / İhracat
metehan01
Yeni Üye

Toplam 12 yazı
19/07/2019 :  16:25:15  Alıntı
ben tekstil işi ile ilgileniyourm. ukrayna - rusya romanya gibi yerlere bayan kyafetler pamuk alt üst pijamal gönderbilrmiyim diye araştırma içindeyim..
bu konuda bilgi veye tecrübesi lan arkadaşlardan bilgi rica ederim

Yerleşim : Türkiye / Adana  |  Meslek : Tekstil

4.05 saniye.
02:11:38, 13 Mayıs 2021, Perşembe

Buradaki yazılar, yazarlarının ve Koniks.com®'un izni olmaksızın hiçbir yazılı, görsel yada sesli yayın organında yayınlanamaz. Eğitim amacı dışında, herhangi bir şekilde çoğaltılması yasaktır. Eğitim amaçlı çoğaltıldığı durumlarda, yazarla ilgili bilgilerin ve URL'nin belirtilmesi zorunludur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle, amatör bir ruhla hazırlanmıştır ve yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette sitemiz tarafından garanti ve taahhüt edilmemektedir. Yer alan görüş ve yorumlar tamamen Koniks.com üyelerinin kişisel görüşlerini yansıtmaktadır. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak iş kurma/yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir ve söz konusu bilgilere dayanılarak alınacak kararların neticesinde oluşabilecek yanlışlık veya zararlardan Koniks.com sorumlu tutulamaz.

© 2000-2021 Koniks.com İletişim   ||   Kullanım Şartları   |   Kurallar   |   Sitenin Kullanımı   |   Gizlilik   |   Yardım