Hangi Sektörde İş Sahibi Olmalıyım - Koniks.com

Koniks.com
Kullanıcı adı:
Şifre:
Şifremi hatırla

Ana Sayfa          Forumlar          Arama          Yardım           Kayıt Ol

Hangi Sektörde İş Sahibi Olmalıyım

cnyt_61
Yeni Üye

Toplam 1 yazı
20/05/2018 :  13:33:32 Bu yazıdan alıntı yaparak yorum yaz Alıntı

Mrblar buraya google'dan 2009yılında paylaşılmış bir iş girişim fikri konusudan geldim sonrasında sayfada dolaşırken "Ücretli Kölelikten Usandım Artık " başlığa rastgeldim benim hikayem benzer arkadaşla.Çünkü bende sıkıltım ve artık eve yansımaya başladı,bende farketmeye başladım konuşulamaz ve sinirli biri olup çıktım iş hayatındaki seviyesiz işverenlere denk gelmekten demoralize oldum

Durumumuda şöyle özet geçmek isterim.

-4 Senedir evliyim
-4 Sene içinde farkı sektörlerde işletme müdürlüğü yapmaktayım
-Şuan dışarıdan bir siteye aralık ayından beri site müdürlüğü yapıyorken geçen ay aynı zamanda site yöneticiside oldum
-Ve ne yazıkki geldiğim noktada hep seviyesiz işverenlere denk geldim
-enson 2 gün önce işveren konumundaki zat-ı muhterem seviyesizliği aşıp "Ben senin sahibinim benim her istediğimi yapmak zorundasın" cümlesini kurunca hayatımda köklü değişiklikler yapıp iş sahibi olmaya karar verdim

*Şimdi elimdeki şartlar şöyle olmazsa olmazımız krediyle 50bin çok zorlarsam 100bin arası nakit oluşturabilirim ama yinede minimize tutup 50-60bin arası olsun isterim... bu şartlar altında neler yapabilirim hangi sektörlere girebilirim ülkenin seçimden önce seçimden sonra gidişatınıda hesap ederek bir beyin fırtınası yapabilirsek sevinirim şimdiden teşekkür ederim herkeze
!!___İnsan yenilince tükenmez,pes edince tükenir__!!

Yerleşim : Türkiye / İst  |  Meslek : Yöneticilik
ozer89
Yeni Üye

Toplam 28 yazı
20/05/2018 :  23:41:25  Alıntı
Merhaba cüneyt işverenin sana kurmus oldugu cumlelerin benzerlerini herkes duyuyor moralini bozma son işimde patron basıma gelip mailler neden gelmiyor burda para kaybediyorum dedi sorunu tespit ettiğimde müşteri maili yanlıs adrese gönderiyormus baya zaman kaybedip moralim bozulmuştu.Şuan kendi işlerimi yapmaya çalışıyorum sana tavsiyem yatkın olduğun işi yap.Son olarak Türkiyede hicbir seyden etikilenmeyen 3 sektor var gıda, inşaat, ve sağlık ürünleri.
.

Yerleşim : Türkiye / Bolu  |  Meslek : Bilgisayar-Bilişim
ikare
Üye

Toplam 407 yazı
21/05/2018 :  00:36:07  Alıntı
Sıkmayın canınızı bizim insanımızın büyük kısmı aynı.
Türkiye'nin önde gelen bayan patronlarından birinin de büyük bir şirketlerinin genel müdürüne sin kaflı küfürler ettiği rivayetini duyduktan sonra küçük büyük tüm patronların aynı olduğu kanaatine vardım.

diğer taraftan ister kabul edelim ister etmeyelim bir kriz geldi geliyor.
Bu durumda en iyi yatırım zorunlu tüketim ürünleri gıda temizlik vs ile sağlıkla ilgili ürünler olabilir.
inşaat sektöründe deniz bitti. aklınızın ucundan bile geçirmeyin derim.
Finans
Yönetim
Denetim
Kredi Derecelendirme
Kurumsal Yönetim

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Danışmanlık
alfa16
Üye

Toplam 433 yazı
21/05/2018 :  13:13:36  Alıntı

!!___İnsan yenilince tükenmez,pes edince tükenir__!!

güzel söz sahibini gösterir__

Yerleşim : Türkiye / Marmara  |  Meslek : Emekli
Det
Yeni Üye

Toplam 83 yazı
21/05/2018 :  19:22:46  Alıntı
Şu devirde kredi çekip iş kurmayı düşünüyorsanız bence 2 değil 5 kere düşünün öyle karar verin. Nakit paranız varsa orası ayrı tabi. Sizin bileceğiniz iş.

Yerleşim : Türkiye / İzmir  |  Meslek : Diğer
tablom
Üye

Toplam 518 yazı
21/05/2018 :  20:33:28 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
İç piyasada iş yapılacak zaman değil. Herkese tavsiyemdir.
Tablo Uzmanından Alınır!
Türkiye'nin tablocusu: www.tablom.com

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Sanatçı
yakomoz135
Üye

Toplam 115 yazı
23/05/2018 :  09:53:42  Alıntı
seçimler bitene kadar piyasa araştırması yapın, mümkünse daha önce yaptınız iş ile ilgili bi yer açın. En olmadı ek iş olarak farklı işler yapmaya çalışın.

Yerleşim : Türkiye / Ankara  |  Meslek : İnternet
ikare
Üye

Toplam 407 yazı
23/05/2018 :  23:49:19  Alıntı
Alıntı Yapılan Metin:
Yazıyı gönderen - tablom

Bu gerçekten altın değerinde bir tavsiye... altına imzamı atarım.

imkanı olan yapabilen herkesin ihracata yönelmesi atacakları en büyük adım olur.
Finans
Yönetim
Denetim
Kredi Derecelendirme
Kurumsal Yönetim

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Danışmanlık
tablom
Üye

Toplam 518 yazı
24/05/2018 :  12:01:53 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Ikare'nin de belirttigi gibi yonelebilen ihracata yönelsin.
Yönelemeyen ancak elinden iyi kötü iş gelenler (Yani butik ama kaliteli ve güzel tasarımlarla üretim yapabilenler taklit değil özgün olanlar) var ise Yurtdışı online pazarlara yönelsinler.
Örneğin bu şartlarda dekoratif amaçlı ürün yapabilenler bana yönelsin elimden gelen yardımı yaparım.

Alıntı Yapılan Metin:
Yazıyı gönderen - ikare
Alıntı Yapılan Metin:
Yazıyı gönderen - tablom

Bu gerçekten altın değerinde bir tavsiye... altına imzamı atarım.

imkanı olan yapabilen herkesin ihracata yönelmesi atacakları en büyük adım olur.
Tablo Uzmanından Alınır!
Türkiye'nin tablocusu: www.tablom.com

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Sanatçı
mstafaa27
Yeni Üye

Toplam 76 yazı
24/05/2018 :  22:31:02  Alıntı
market olabilir, özellikle gelişen bölgelerde sürekli araştırma yapın bir sitenin girişi olur mahallenin girişi olur mutlaka bulursunuz, ya da devredenlere bakın çopu kişi tek olduğu için artık yorulduğu için market devreder, en az 2000 cirolu yerlere bakın, tabş buna bakarken siğara satış oranını dikkate alın, siğara fazla gidiyorsa kar oranı yok denecek kadaçdar azdır,. fakat market işi yorucudur bir eleman da bulursunuz yürütürsünüz, sağda solda market açılacak dükkan olmamasına dikkat edin

Yerleşim : Türkiye / Gaziantep  |  Meslek : Diğer
salesteam
Yeni Üye

Toplam 4 yazı
10/06/2018 :  17:06:15  Alıntı
Önceki işlerde ortalama ne kadar ücret alıyordunuz. Buna göre tavsiye edebileceğim iş var fakat kazanmak zaman ve emek gerektiriyor.

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Ticaret
emrah0263
Yeni Üye

Toplam 12 yazı
11/06/2018 :  16:36:12  Alıntı
Alıntı Yapılan Metin:
Yazıyı gönderen - salesteam
Önceki işlerde ortalama ne kadar ücret alıyordunuz. Buna göre tavsiye edebileceğim iş var fakat kazanmak zaman ve emek gerektiriyor.

iş nedir ? öyle söyleyerek merakta bıraktın beni, bende artık kendi işimi kurmak istiyorum
Gömleğin yakışacağı kadınlar olduğu gibi , eteğin yakışacağı erkeklerde var maalesef ....

Yerleşim : Türkiye / Aydın  |  Meslek : İnternet
vokri
Üye

Toplam 170 yazı
11/06/2018 :  21:40:27  Alıntı
ben turizmin içindeyim ve 3 senedir turizm yatırımı yapacak olan herkese aman sakın diyorum ama gördüğüm kadarıyla diğer sektörlerde de durum pek iç açıcı değil. Büyük marketlerin piyasayı domine ettiği bir zamandayız. lcw,de facto gibi firmaların piyasadan çektiği para muazzam haliyle bim,şok marketleri ve buna benzer tüm büyük firmalar piyasada para bırakmadılar. Biz de onların arasında kalmışız,vatandaşımızın teveccühünü bekliyoruz. Gelip bir şey almadan önce de dakikalarca polemik yapmaları insanı yoruyor. Bakın esnaflık zamanında para kazanmak için yapılırdı ama biz artık borç ödemek için esnaflık yapıyoruz. Şu anda iş yapacaksan o büyük denilen firmalara tedarikçilik yapacaksın ya da küçük bir yer açıp tamam iş yeri sahibi oldum ama ben bunu neden yaptım ne elde ettim diye senelerce kendine soracaksın.. Süper bir ustalığın vardır dehşet yemekler yaparsın,pastalar yaparsın falan ona değinmiyorum o her şekilde kazandırır ama işte mesele o kabiliyette olmak..

Yerleşim : Türkiye / Ankara  |  Meslek : Ticaret

Mesaj gönderebilmek için öncelikle giriş yapmış olmanız gerekmektedir.

Henüz kayıt yaptırmadıysanız buradan üye olabilirsiniz.

Üye olarak:

• Yeni yazılar gönderebilir,
  • Varolan yazılara yorum yapabilir,
  • Arkadaşlarım, favorilerim, kişisel mesajlaşma, haber merkezi, dosya merkezi, online üyeler gibi pek çok yardımcı araçlardan yararlanabilirsiniz.

» Hemen üye olmak için tıklayınız.

6.05 saniye.
08:50:13, 29 Mart 2024, Cuma

Buradaki yazılar, yazarlarının ve Koniks.com®'un izni olmaksızın hiçbir yazılı, görsel yada sesli yayın organında yayınlanamaz. Eğitim amacı dışında, herhangi bir şekilde çoğaltılması yasaktır. Eğitim amaçlı çoğaltıldığı durumlarda, yazarla ilgili bilgilerin ve URL'nin belirtilmesi zorunludur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle, amatör bir ruhla hazırlanmıştır ve yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette sitemiz tarafından garanti ve taahhüt edilmemektedir. Yer alan görüş ve yorumlar tamamen Koniks.com üyelerinin kişisel görüşlerini yansıtmaktadır. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak iş kurma/yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir ve söz konusu bilgilere dayanılarak alınacak kararların neticesinde oluşabilecek yanlışlık veya zararlardan Koniks.com sorumlu tutulamaz.

© 2000-2024 Koniks.com İletişim   ||   Kullanım Şartları   |   Kurallar   |   Sitenin Kullanımı   |   Gizlilik   |   Yardım