Birkaç Girişim Fikri Ve Tavsiyelerinize Açığım. - Koniks.com

Koniks.com
Kullanıcı adı:
Şifre:
Şifremi hatırla


    Ana Sayfa          Forumlar          Arama          Yardım           Kayıt Ol

Birkaç Girişim Fikri Ve Tavsiyelerinize Açığım.


Wavevalley
Yeni Üye

Toplam 3 yazı
09/06/2018 :  16:22:08 Bu yazıdan alıntı yaparak yorum yaz Alıntı


Merhaba arkadaşlar size kafamdaki fikirlerimi ve kendimi tanıtıp sizin fikirlerinizi dinlemek istiyorum. Başlamadan önce google yazsan öğrenirdin demeyin lütfen az çok bir fikrim var sadece dışardan bir göz istiyorum. Fikrinizi yazmaktan cekinmeyin.

Yaşım 22 Dış hekimligi okuyorum 3. Sınıf öğrencisiyim ve aşırı girişken bir ruhum ve kafamı sürekli oyalayan fikirler var. Girişken bir ruh var ama hareket yok malesef. Neden mi hareket yok şöyle biraz daha kendimden bahsedeyim güzel bir ilişkim var ve evlenmeyi düşünüyoruz aile desteği ile bu fikirlerimin sebebi de bir ek gelir olma isteği. Ikinci olarak hareketimi engelleyen olay ise üniversitem kaynaklı derslerimin odağı ve yoğunluğu. Belli bir miktar birikmişim var 20 bin civarında.


Fikirlerime gelicek olursak ilk fikrim hayvancılık üzerine devletin sagladigi hibelerle beraber güzel bir hayvancılık yapmayı düşünüyordum eskiden arsa konusunda sıkıntı yok işin ucunu ve alışık olmadigim bir konu ve nekadar zaman ayırmam gerektiğini bilmediğim için düşünmüyorum çok üzerinde ama kuzu ve eşşek cifligi aklımda olan kategorilerdi. Bir yerleşim yeri kurmak hayvancılık işine girmek izmir de nekadar tutar ne gereksinimler lazim nasıl bir bütçe ile hangi hayvanlar üzerinde durulur bunlar merak ettiğim konular

Ikinci fikrim ise izmirde ogrencileredental market olarak 2 isim sayabilirim bir nevi tekel mantığı dönüyor diyebilirim ve öğrencileri aşırı aşırı somuyorlar onların suçumu doların suçumu bilmem ama dış hekimligi malzemeleri ayrı pahalı sayılı dükkan olması ayrı sıkıntı. Benim fikrim okuduğum okulda ve çevresinde dentalci yok izmiri bilenler bilir cigliden konak a gitmek zorunda kalıyoruz. Bu fikrim okulun yakınlarında bir minik öğrenciye çalışan dental açmak yazın ne yazıkki iş yapamayacak olan dükkan olacak gibi. Malzeme getirme olayını da şu şekilde düşündüm biraz ekstrem bir yöntem ve bu daha çok dış hekimlerineyaricak bir yöntem, gemicilerle çalışmak 5 gemici ile çalışsan hepsi 3 ayda bir gelse her ay biri gelir diye ayarlasam yurtdışından hekimlerin istedikleri ürünleri obur aya getirip böyle dönüşüm yakalasam çok guzel olur ama bu yasal midir değil midir bilmiyorum valiz mantığıyla çalışacak. Ve öğrenci mantığının genişletilmiş hali bu bu benim bir diğer fikrimdi


Bir sonraki fikrim yine dis hekimligi esaslı bu fikrimde biraz illegallmis bir yöntem olduğunu düşünüyorum ama daha araştırma yapmadım bu konuda. 3D yazıcılar günümüzde nekadar popüler yerler edindiğini biliyorsunuzdur artik bu dış hekimligindede yerini aldı. Benim fikrim bir 3d yazıcı atölyesi gibi bir oluşum kurmak ve dış hekimleriyle çalışmak bana aldıkları ölçüleri gönderecekler ve bende 2-3 yada bir yazımıyla haftada birgün oturup bunları yapıp onlara gönderecem. Bu fikri biraz sha acayim dış hekimliğinde 3d yoğunluklu kullanılan yerler protez ve estetik esaslı yerler bu yerler bana ölçüsünü istediğini gönderip gerisini yazıcıya bırakacaklar yazıcıların programları oluyor bu programlarda hazırlıyorlar bu ölçüleri işte bir diğer ayrıntı nokta bu ben bu programların eğitimlerini alıp sadece hekime sen ölçüsünü al gönder banada diyebilirim ben bunu oturur kendim hazırlarım bunun eğitimini almış olursam. Maddiyata gelecek olursak bir yazıcı 3 bin euro bandında geziyor. Bir tane hastadan 300 liraya kadar para kazanabilcegimi düşünüyorum. Bu konu hakkında fikirleriniz varsa dinlemek istiyorum. Ek olarak mezun oldugumda bu yazıcıyı kullanmaya devam edebilirim yada yazıcıyı başkalarına kiralayabilirim bu b planım bu konudaki.Diğer fikrim de Dropshipping son günlerde çok gözüme batıyor bu olay ek gelir kapısı yaratabilimiyim burdan diye bu konu detayına girmicem çok bilgim yok az araştırdım sizin düşüncelerinizi merak ediyorum

Yoksa sal bunları okulunu oku cebindeki paranda kötü güne kalsın mi diyorsunuz.


Fikirlerim bunlardı bunları yapmaya cesaret edemiyorum sadece sizin bu konulardaki düşüncelerinizi duymayi çok isterim genç biri olarak, isterseniz mail olarakta cevaplarınızi atabilirsiniz teşekkürler.

Yerleşim : Türkiye / Izmir  |  Meslek : Öğrenci
ikare
Üye

Toplam 372 yazı
10/06/2018 :  01:20:25  Alıntı
Merhaba kardeş...
Daha üniversite 3. sınıfta 20 bin birikmiş parası olan bir öğrenci olarak oldukça şanslı olduğunu belirtmem lazım öncelikle. Allah daha bol versin...

Fikirlerine gelirsek:

Birinci fikir, çiftlik fikri güzel ama 20 bin sermaye az. Bir de okul bitince mesleğimi yapacağım diyorsan daha da zor. Şunu yapabilirsin. Okul biter bir miktar sermaye yaparsın. Sonrasında ilave bir yatırım olarak yine çiftliğini kurarsın. Güvenilir bir iki kişi bulursun onlar birinci elden ilgilenir. Vakit buldukça da sen bakarsın o işlere

İkinci fikir: türkiye'de herkes resmi/ yasal çalışıyor sanmıyorsun umarım. Bu fikir için illa bir dükkan tutman şart mı? Bu iş için uygun bi ev tutup home ofis olarak çalışabilirsin. Zaten hedef kitlen ile aynı okulda okuyorsun.

Son fikir için: kuzenim diş teknisyeni. bahsettiğin protezleri yapıyor. el işçiliği ile tabii. ama 3d yazıcılar aynı hassasiyeti sağlayabiliyorlar mı ben emin değilim.
Sen daha iyi bilirsin tabi... hasta başına 300 TL iyi bir fiyat. bir kaç ufak klinikle anlaşsan dahi 3 bin euro kendini kısa sürede amorti edebilir.
Finans
Yönetim
Denetim
Kredi Derecelendirme
Kurumsal Yönetim

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Danışmanlık
Mr Entrepreneur

Yeni Üye

Toplam 34 yazı
10/06/2018 :  04:03:43  Alıntı
Fikirlerin için tebrik ederim. İstanbulda olsan tanışmak isterdim seninle. 2. Ve 3. Fikirlere odaklanmanı tavsiye ederim.
Önceliği 2.ye verip, bunu ucuz bir internet sitesi sitesi üzerinden yapabilirsin. İşbirliği düşünürsen haberleşebiliriz.

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Bankacılık-Finans
Wavevalley
Yeni Üye

Toplam 3 yazı
10/06/2018 :  09:39:40  Alıntı


Teşekkür ediyorum yorumlariniz icin
Girişimsiz

Yerleşim : Türkiye / Izmir  |  Meslek : Öğrenci
Agdas
Yeni Üye

Toplam 30 yazı
11/06/2018 :  12:32:01  Alıntı
Tugrul bey ALLAH YOLUNU BAHTINI ACIK ETSIN

Benim tevsiyem
3. sınıfa kadar okumussun kısa bır sure sonra diplomanıda alıcaksın
Diş hekimligi iyi ekmek yedirir temiz ve kalıteli olursan hayat boyu para kazanırsın
En iyi iş bildigin iş derim
Dümeninde olmadıgın hiçbir iş senin degildir


Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Diğer
selcuk43
Yeni Üye

Toplam 64 yazı
11/06/2018 :  20:33:18  Alıntı
Yaşına göre 20 bin lira sermaye borç değil ise çok iyi.Hayvancılık düşüncen için o para çok yetersiz.Hibelerle beraber bile olsa o paran bu iş içinde kaybolur ve daha da borçlanırsın bir koyun satamadan.Diğer düşündüğün sektörleri bilmiyorum.Ama hayvancılık için hem senin mesleğin hem o sektör uzak birbirine tekel yada dişçi malzemesi satan bir dükkan düşünmeden daha mantıklı

Yerleşim : Türkiye / Kütahya  |  Meslek : Gıda
tunawa
Yeni Üye

Toplam 41 yazı
13/06/2018 :  21:29:31 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Keyf.in
Gerçekten güzel fikirler. 2 ve 3. fikir sizin alanınızda olmuş. Eğer girişimci olacam derseniz kendinizi bu alana kısıtlamanıza gerek yok. Dİğer bir yönden bakınca düşündüğünz fikirleri düşünen kitle sayısı az bu iyi. Demek istediğim şu, mesela ben site kurup- tunawa.com sitem -yurt dışına satış yapmak istiyorum ama bu alanda zaten yeterince kişi var ve benim gelirim yok şuan. Yatırım yapamayacağım. Bu alanda giden çok kiişi olduğu iiçin kendimi kanıtlamam biraz zor.

Fikirleriniz çok güzel peşini bırakmayın ve bu alandaki kişilere danışın

Yerleşim : Türkiye / Istanbul  |  Meslek : Öğrenci

0.09 saniye.
22:32:12, 22 Ocak 2019, Salı

Buradaki yazılar, yazarlarının ve Koniks.com®'un izni olmaksızın hiçbir yazılı, görsel yada sesli yayın organında yayınlanamaz. Eğitim amacı dışında, herhangi bir şekilde çoğaltılması yasaktır. Eğitim amaçlı çoğaltıldığı durumlarda, yazarla ilgili bilgilerin ve URL'nin belirtilmesi zorunludur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle, amatör bir ruhla hazırlanmıştır ve yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette sitemiz tarafından garanti ve taahhüt edilmemektedir. Yer alan görüş ve yorumlar tamamen Koniks.com üyelerinin kişisel görüşlerini yansıtmaktadır. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak iş kurma/yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir ve söz konusu bilgilere dayanılarak alınacak kararların neticesinde oluşabilecek yanlışlık veya zararlardan Koniks.com sorumlu tutulamaz.

© 2000-2019 Koniks.com İletişim   ||   Kullanım Şartları   |   Kurallar   |   Sitenin Kullanımı   |   Gizlilik   |   Yardım