Halı Yıkama Tesisi İcin Neler Gerekir? - Sayfa 2 - Koniks.com

Koniks.com
Kullanıcı adı:
Şifre:
Şifremi hatırla

Ana Sayfa          Forumlar          Arama          Yardım           Kayıt Ol

Halı Yıkama Tesisi İcin Neler Gerekir?
 2 

sibaru
Üye

Toplam 170 yazı
14/11/2008 :  00:17:59 Bu yazıdan alıntı yaparak yorum yaz Alıntı

Değerli arkadaslar,

halı yıkama tesisi kurmak istiyorum.

Bir halı yıkama tesisi kurmanin minimum kurulus maliyeti nedir? getirisi nasıldır? Olmazsa olmazları nelerdir? SAtış arttırmak icn neler yapmak gerekir? ....

bu konu hakkında tecrübesi ve bilgisi olan arkadaslar var ise görüşlerinizi bekliyorum.

şimdiden teşekkürler...

saygılar...

Yerleşim : Türkiye / Afyonkarahisar  |  Meslek : Diğer
turk3458
Üye

Toplam 277 yazı
16/03/2009 :  15:19:03  Alıntı
bilgiler için çok teşekkür ederim. şunu merak ettim. perde yıkamada jaluzi tipi perdeler vs varya. bunlarda ne tür makineler gerekiyor. BUnlar içinde ayrı bir yatırm mı yapmak gerekir. Birde sinan bey ben araştırmalarımda havuz sistemli yıkama diye birşeyle karşılaşıyorum. Sanırım yıkamadan önce yumuşatma ve lekeler için bir havuza atıyorlarmış halıları. Bilginiz varmı bu konuda, yada çok mu gerekli birşeydir bu.

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : İnsan kaynakları
sibaru
Üye

Toplam 170 yazı
18/03/2009 :  00:01:51  Alıntı
yücel bey, havuzlu yıkama ile ilgili bilgileri sayın jeansteam bu konuya yazdı 1. sayfada, sanırım tekrar okursanız görebilirsiniz...

jeansteam
Üye

Toplam 339 yazı
01/06/2009 :  22:19:31  Alıntı

Halı yıkama ile ilgili yararlı bilgilerin olduğuna inandığım sitenin linki aşağıdadır.

http://www.haliyikamaturkiye.com/sektorel

Kafanıza takılan birçok teknik konu ve tedarikçi adreslerinede buradan ulaşabilirsiniz.

Kolay gelsin...
.

Yerleşim : Türkiye / İstanbul
rugstore
Yeni Üye

Toplam 1 yazı
20/08/2009 :  16:45:04 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
slm arkadaslar

hali yikama fabrikasini actinmi,ben haliciyim belki sana hali yikatirm. haberim olsun.
www.rugstoreonline.co.uk
kazim

Yerleşim : İngiltere / London  |  Meslek : Esnaf
massmavi
Yeni Üye

Toplam 8 yazı
27/03/2010 :  13:59:38  Alıntı
selam Arkadaşım halı yıkama işi için her şeyden önce suya ihtiyacın var buda bu klorlu sular ile olmaz!!! olur sadece makina halıları yıkarsan!! kurutma yerin olması şart ! sonra bir sıkma makinan olması gerekiyor ! aslında halılar tamamen bildiğimiz kazma ile yıkanır ama türkiyede nedense hep fırçalı makinalar var bunlar bilmem halı için ne kadar sağlıklı olurlar neticede halı tüyünü döktüğü zaman saç değilki bir daha çıksın hatta insan saçları bile zamanla dökülüp yerine çıkmıyor!! bir dönme dolabın olması gerekir tozlu halıları orada dövülüp daha temiz olmalarını saglaman için ! aslında senin ne tür halılar yıkayabileceğine bağlı bütün bu tefaruatlar eger el dokuma halılar antikalaştırmak yapmak istediğin zaman daha bir sürü tefarruatı var havuz gerekiyor halıları ilaçlı suya koyup orada reng değiştirebilmen için her şeyden önce çok iyi bir eksper ustaya ihticanın var bütün bunları yapabilmesi için halı kalitesinden anlamsı gerekir ben bu işi senelerce yurt dışında viyanada şahsen yaptığımdan aynı zamanda kompendanı oldugumdan sana yazma ihtiyacı duydum ama sen dersen ki ben basit ev halıları yıkamak istiyorum çok basit bir tazyikli su makinası alırsın fırçası filan her şeyi mevcut birde sıkma makinası birde kurutma room yaptınmı bütün işin bu kadar aksi takdirde çok şeyi bilmen gerekiyor saygılar.
remziakdeniz

Yerleşim : Türkiye / Adapazarı  |  Meslek : Diğer
nzmkck
Yeni Üye

Toplam 31 yazı
30/10/2010 :  12:57:44 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Sy. Sibaru
Bende sizin gıbı yabancı oldugum bı sektore gırmek ıstıyorum ve jeamsteam sıze faydalanabılcegınız cok guzel bılgılerı sunmus bende faydanlamaya calısıyorum fakat cıddı anlamda zaman farkı var yanı 2 sene kadar su an acmak ıstedıgınız halı yıkama merkezını actınız mı bunu ogrenmek ıstıyorum ve bende sızın tecrubelerınızden ve bu ısı acarken karsınıza neler cıktı nelerı tercıh ettınız bunları ogrenmek ısterım cunku ben sızn 2 sene oncekı halınızım :) benı anlayabılcegınızı dusunuyorum....
Bu işi ben kredı kullanarak yapmak ıstıyorum ıstanbulda yasıyorum ve su an kartalda bu işi yapmak ıstıyorum daha once samsunda kendı oto yıkamamızda kendı halılalarımızı yıka**** bu işi yaptık fakat sımdı profoyonel anlamdambu işi yapmak ıstıyorum....

1 Bu işe baslarken olmazmaz makıneler nelerdır?
2 Bır kurutma odası yeterlı olucakmıdır yada ıllakı gunesten faydanlanmak zorundamıyız (Su an bır makıne buldum 7800 tl kdv sız fıyat odada kurutma yapan ve nemını alan bır makıne) 8 saatte 300 mt2 halı kurutuyo bu yeterlı olucakmıdır
3 Bu işe kredı ıle baslamak sızce ne kadar mantıklı
4 Ne kadar sermaye gerektırır ve rıskı yuzdesı nedır?
5 Musterılere sızde brosur ve ılan seklındemı ulastınız ve ne kadar basarılı oldu
Bana yıkama işi ıle ılgılı bılmem gerekenler konusunda yardımcı olursanız nasıl yol ızlemem gerektıgınden bıraz bahsedersenız cok memnun olurum ılgılı arkadaslarım

Saygılar Hayırlı Musterıler
Sayıgılar
Hayırlı Müsteriler

Nazım
0 535 500 53 00
nzmkck@gmail.com

Bedava Peynir Fare Kapanında OLur

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Ticaret
nzmkck
Yeni Üye

Toplam 31 yazı
09/11/2010 :  19:41:25 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
İstanbul anadolu yakasında ıkamet etmekteyım Fason halı yıkama işi yapmak ıstıyorum konuyla ılgılı yardımcı olabılcek bılgı sahıbı arkadaslardan yardım beklıyorum bu işi yapan bu iş hakkında bılgı sahıbı olan halı yıkama işini yapan arkadaslardan konu hakkında bılgı vermelerını rıca edıyorum...

İyi aksamlae
Sayıgılar
Hayırlı Müsteriler

Nazım
0 535 500 53 00
nzmkck@gmail.com

Bedava Peynir Fare Kapanında OLur

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Ticaret
sibaru
Üye

Toplam 170 yazı
14/11/2010 :  21:49:08  Alıntı
sayın nzmkck,

çook zun süredir siteye giremiyorum. daha doğrusu internete giremiyorum . girsemde birkaç bişeye bakıp çıkıyorum. mail adresim s.demir79@hotmail.com tel numaranızı verin ben sizi arayım elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım.

tekin beye de burdan yardımları için tekrar teşekkürlerimi suunuyorum ...

hayırlı günler.

Faruk05
Yeni Üye

Toplam 8 yazı
12/09/2014 :  16:38:57  Alıntı
hepinizin ellerine parmaklarina saglik cok güzel bilgileri bizlerle paylastiginiz icin.
cok sayfada arastirma yaptim bu konu hakkinda ama bu sizin forumda (sibaru) buldugum ve edindigim bilgileri baska yerde bulamadim.
ben kendim almanya / berlinde yasiyorum ve bu sektöre girmek istiyorum hali yikama.
sayin sibaru ögrenmek istedigim birsey var, bukadar bilgiden sonra isini kurabildinmi?
icabinda senden sicak sicagina bilgi edinmek isterim.
allahim hepinizin yardimcisi olsun ve tekrar bilgiler icin tesekkürler.
saygilar...
Faruk05

Yerleşim : ALMANYA / Berlin  |  Meslek : Otomotiv
sibaru
Üye

Toplam 170 yazı
07/10/2014 :  22:05:16  Alıntı
merhaba faruk bey,

mesajınınızı geç gördüm. Önce iyi dilekleriniz ve dualanız icin teşekkür ederim. Elhamdulillah ben işimi kurdum ve hala bu işi yapmaktayım, zaman içinde işimii geliştirip otomatik halı yıkama makinası aldım ve bir nevi otomasyona geçtim sayılır. benden bilgi almak isterseniz elimden gelen yardımı yaparım.

iyi günler

alisen
Yeni Üye

Toplam 2 yazı
09/11/2014 :  11:30:30  Alıntı
sibaru Öncelikle Allah işlerinizi kolay kılsın.. Allah utandırmasın. Bende Eskişehirde bu işi yapmak istiyorum. ben direk otomatik yıkama mak. almayı düşünüyorum. Siz hangi makinayı aldınız? Marka model fiyat paylaşırmısınız? sanırım işletmenizi destekli açtınız destek sürecinde hangi zorluklarla karşılaştınız?
cevabınız için şimdiden teşekkür ederim.

Yerleşim : Türkiye / Eskişehir  |  Meslek : Emekli
adoce58
Yeni Üye

Toplam 3 yazı
12/04/2015 :  02:26:04  Alıntı
merhaba arkadaşlar bende halı yıkama işi yapmak istiyorum ama bu iş bana ne dadara mallolur.tam otomatik halı yıkama makinaları ne kadadır ve en iyi hangi marka makinadır.Değerli bilgilerinizi paylaşırsanız çok sevinirim.Çok teşekkürler.

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Diğer
adoce58
Yeni Üye

Toplam 3 yazı
12/04/2015 :  02:31:34  Alıntı
sibaru kardeşim bu konuda tecrübe sahibi birisi olarak senin yardımlarınıda bekliyorum.çok teşekkür ederim.

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Diğer
showmakina
Yeni Üye

Toplam 1 yazı
01/04/2017 :  00:34:49 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Halı Yıkama Tesisi Kurmak İsteyen Arkadaşlar
Ben İzmirde yaklaşık yirmi yıldır halı yıkama sektöründe
hizmet vermekteyim halı yıkama tesisi kurmanın ortlama
minimum maaliyeti makina maaliyeti olarak 7500 tl birde
servis için bütçenize göre bir panelvandan ibaret olup
bunların toplam maaliyeti düşük tutacak olursak minimum
15000 (onbeşbinlira)lira ile bu işe girebilirsiniz.
Daha yüksek satandartlarda bir halı yıkama fabrikası
açmak isterseniz bunun için sadece servis arabasının maliyeti
maksimumda 75000 lira makina paktı içinde tam otomatik halı
yıkama makinaları alarak makina paktınada 80 000 ila 100 000 tl
masraf ederek profodyonel bir halı yıkama açabilirsiniz
bu konuda SHOW MAKİNA SİZE YARDIMCI OLACAKTIR
www.halisikmamakinasi.gen.tr
show makina

Yerleşim : Türkiye / İzmir  |  Meslek : Mühendis
TemizlikBu
Yeni Üye

Toplam 5 yazı
19/07/2018 :  01:23:43 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Merhaba, konu biraz eski sanırım. Fakat bu isi yeni yapacak olan kişilere yönelik tam kapsamlı bir rehber yazısını sizler için paylaştım. Makine fiyatları, hangi boyutta bir hali yıkama yeri açmanız gerektiğini ve avantajları ile dezavantajları gibi bilgilere erismek icin yazımı okumalisiniz.
https://www.temizlikbu.com/hali-yikama-firmasi-kurmak/
Kayseri Halı, Koltuk ve Perde Yıkama Servisi | www.TemizlikBu.Com

Yerleşim : Türkiye / Kayseri  |  Meslek : Sağlık hizmetleri
can koçkirli
Yeni Üye

Toplam 11 yazı
05/09/2018 :  16:33:14 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Konu biraz eski ama halı yıkama fabrikası açmak isteyenler için yapılacak tüm işlemler ve adımlar konusunda bir yazı yazdım. Okuyup bilgilene bilirsiniz. https://www.kalehaliyikama.com/hali-yikama-fabrikasi-acmak/

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Satış / Pazarlama

Mesaj gönderebilmek için öncelikle giriş yapmış olmanız gerekmektedir.

Henüz kayıt yaptırmadıysanız buradan üye olabilirsiniz.

Üye olarak:

• Yeni yazılar gönderebilir,
  • Varolan yazılara yorum yapabilir,
  • Arkadaşlarım, favorilerim, kişisel mesajlaşma, haber merkezi, dosya merkezi, online üyeler gibi pek çok yardımcı araçlardan yararlanabilirsiniz.

» Hemen üye olmak için tıklayınız.

7.75 saniye.
05:42:20, 18 Nisan 2024, Perşembe

Buradaki yazılar, yazarlarının ve Koniks.com®'un izni olmaksızın hiçbir yazılı, görsel yada sesli yayın organında yayınlanamaz. Eğitim amacı dışında, herhangi bir şekilde çoğaltılması yasaktır. Eğitim amaçlı çoğaltıldığı durumlarda, yazarla ilgili bilgilerin ve URL'nin belirtilmesi zorunludur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle, amatör bir ruhla hazırlanmıştır ve yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette sitemiz tarafından garanti ve taahhüt edilmemektedir. Yer alan görüş ve yorumlar tamamen Koniks.com üyelerinin kişisel görüşlerini yansıtmaktadır. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak iş kurma/yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir ve söz konusu bilgilere dayanılarak alınacak kararların neticesinde oluşabilecek yanlışlık veya zararlardan Koniks.com sorumlu tutulamaz.

© 2000-2024 Koniks.com İletişim   ||   Kullanım Şartları   |   Kurallar   |   Sitenin Kullanımı   |   Gizlilik   |   Yardım