Makine Üretimi Fikri Hakkında. . - Koniks.com

Koniks.com
Kullanıcı adı:
Şifre:
Şifremi hatırla

Ana Sayfa          Forumlar          Arama          Yardım           Kayıt Ol

Makine Üretimi Fikri Hakkında. .

gtp_crusher
Yeni Üye

Toplam 1 yazı
12/05/2017 :  11:57:03 Bu yazıdan alıntı yaparak yorum yaz Alıntı

Merhaba arkadaşlar,

öncelikle 2012'de başladığım esnaflık yaşantım 2 ay önce iflas ile noktalandı. Ciddi anlamda borcum olmasına karşın, tekrar ayağa kalkmalı ve hem borçlarımı temizlemeli hemde yeni iş fikrimi hayata geçirmeliyim diye düşündüm.

Öncelikle Mühendis değilim, kafamda bir kaç basit ve küçük makine üretimi planı mevcuttur. Bunlardan birisini şu an sanayi ortamında bir müşterimin atölye ve kaynak makinesi gibi alet edevat desteği ile üretimini yapmaktayım. Bu makineden iki tane de sipariş aldım. İlk örnek bittikten sonra gördüğümüz eksiklikleri de gidererek siparişlere başlayacağım.

Ticari hayatım tamamen bittiği için eşim üzerinden kosgebe başvurmayı planlıyoruz. Böylelikle bu makinelerin üretimi için devletimizin de desteği ile kendimize ait küçük bir atölye açmayı planlıyoruz.

Kaynak yapmayı öğreniyorum ve geliştiriyorum.

Hani derler ya çırağı olmadığın işin ustalığına soyunma diye.

Bu yüzden tedirginlik var üzerimde. Ama risk alıp almama konusunda tereddütteyim.

Ne sanayi ortamında yetiştim ne de bir mühendisim.

Şu an çok yüklü bir borcum ve iş fikrim dışında hiç bir şeyim yok. Ve gerçekten ikinci bir başarısızlığı tolere edecek bir param yok.

Sizce aldığım siparişleri teslim edip bırakmalı mıyım? Yoksa bir yere girip maaşla çalışmalı mıyım?

Vereceğiniz fikri destekler için çok teşekkür ederim.

Yerleşim : Türkiye / Bornova  |  Meslek : Serbest meslek
karatius
Yeni Üye

Toplam 3 yazı
12/05/2017 :  18:29:07  Alıntı
Rızkın 10 da 9 uTicaret Kardeşim Yapabilceğin İşlere Giriş derim bunu yapabiliyorsan bunu yap ama yapamıyorsan gitmiyorsa uzatmadan farklı anlayabilceğin hoşuna gidebilcek bir sektöre gir derim

Yerleşim : Türkiye / Ankara  |  Meslek : İnternet
y8mil
Üye

Toplam 167 yazı
12/05/2017 :  20:35:18  Alıntı
Öncelikle iflasın için geçmiş olsun kardeşim.onenli olan yaptığın makine sektörü nasıl.bunlari anlatmam lazım ayrıca makineyle ilgili Burda bilgi verirsen satış konusunda faydası olur

Yerleşim : Türkiye / Gaziantep  |  Meslek : Kamu sektörü
Masor07
Üye

Toplam 546 yazı
13/05/2017 :  08:48:42  Alıntı

Öncelikle çok geçmiş olsun...Ticari manada benden cok daha tecrübeli olduğunuza inanıyorum.Makineyi bitirince maaşlı iş borcunuzu ödemeye yeteceğini düşünüyorsanız belli süfe çalışabilirsiniz.Ama yok sadece ihtiyaçlarımızı giderir derseniz saldırmaya devam.Allah rıskınızı mutlaka verecektir

Yerleşim : Türkiye / Antalya  |  Meslek : Emlakçı
Emre1
Yeni Üye

Toplam 51 yazı
14/05/2017 :  18:23:01  Alıntı
Abi , Oturduğun şehiri Yazarsan daha verimli olur , O makineleri yap bırak , Az paran varsa Köfte arabası gibi birşeyle İşi yapabilirsin Gerçekten mantıklı İş bu dediğim abi Allah yardımcın olsun .
Emre06

Yerleşim : Türkiye / Ankarapursaklar  |  Meslek : Diğer
Mr Entrepreneur

Yeni Üye

Toplam 35 yazı
14/05/2017 :  20:23:48  Alıntı
Sipariş almışsınız zaten. Devam edin. Maliyetinizin hepsini karşılayacak düzeyde olmasa bile, riskinizi azaltacak ölçüde peşinatla çalışıp sipariş almaya devam edin. İnşallah iyi olur..

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Bankacılık-Finans
Kenan Kablan
Üye

Toplam 1236 yazı
15/05/2017 :  15:40:14 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Sanayi tecrübesi veya mühendislik aşılabilecek eksiklikler. Asıl önemli olan yapmayı planladığınız makine üretiminin detaylı analizi. İş ile ilgili SWOT analizi yapman faydalı olacaktır. Bu veya benzeri analizleri yapacak veriye sahip olmadan buradan verilecek, "Evet, devam et!" veya "Devam etme, maaşlı işe gir" tavsiyelerimizin zerre kıymeti olmayacaktır.

SWOT analizi konusunda hem koniks forumda hem de internette çokça kaynak bulman mümkün. Başarılar dilerim.
Zann ile yakin zail olmaz. - Mecelle'den

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Danışmanlık
avemon
Yeni Üye

Toplam 22 yazı
25/05/2017 :  22:20:02  Alıntı
kosgeb eşinize sanayi mesleki belgesi yoksa kredi vermez... iş bul çalış sigortan olsun en azından

Yerleşim : Türkiye / Afyon  |  Meslek : İmalat

Mesaj gönderebilmek için öncelikle giriş yapmış olmanız gerekmektedir.

Henüz kayıt yaptırmadıysanız buradan üye olabilirsiniz.

Üye olarak:

• Yeni yazılar gönderebilir,
  • Varolan yazılara yorum yapabilir,
  • Arkadaşlarım, favorilerim, kişisel mesajlaşma, haber merkezi, dosya merkezi, online üyeler gibi pek çok yardımcı araçlardan yararlanabilirsiniz.

» Hemen üye olmak için tıklayınız.

4.03 saniye.
02:23:42, 17 Nisan 2024, Çarşamba

Buradaki yazılar, yazarlarının ve Koniks.com®'un izni olmaksızın hiçbir yazılı, görsel yada sesli yayın organında yayınlanamaz. Eğitim amacı dışında, herhangi bir şekilde çoğaltılması yasaktır. Eğitim amaçlı çoğaltıldığı durumlarda, yazarla ilgili bilgilerin ve URL'nin belirtilmesi zorunludur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle, amatör bir ruhla hazırlanmıştır ve yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette sitemiz tarafından garanti ve taahhüt edilmemektedir. Yer alan görüş ve yorumlar tamamen Koniks.com üyelerinin kişisel görüşlerini yansıtmaktadır. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak iş kurma/yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir ve söz konusu bilgilere dayanılarak alınacak kararların neticesinde oluşabilecek yanlışlık veya zararlardan Koniks.com sorumlu tutulamaz.

© 2000-2024 Koniks.com İletişim   ||   Kullanım Şartları   |   Kurallar   |   Sitenin Kullanımı   |   Gizlilik   |   Yardım