Evde Çanta İmalatı - Koniks.com

Koniks.com
Kullanıcı adı:
Şifre:
Şifremi hatırla

Ana Sayfa          Forumlar          Arama          Yardım           Kayıt Ol

Evde Çanta İmalatı

afili_filinta
Yeni Üye

Toplam 17 yazı
07/03/2017 :  15:39:34   Yazarın websitesini ziyaret et Website  Bu yazıdan alıntı yaparak yorum yaz Alıntı

Son güncellemeyi bu yazının sonunda okuyabilirsiniz

Size danışacağım fikirinizi alacağım iş girişimim var.

Ben evde hanımla beraber el yapımı çanta dikip internet üzerinden gerek yerli siteler gerek etsy gibi ulusal siteler üzerindden satış yapmak istiyorum.

Birincisi diğerlerinden ayrılmak için sadece çanta yapıp satmak yerine bunu çantaları kişiselleştirmek, alan kişiye özel yapmak istiyorum. Diyelim yaptığım bez çantanın üzerine isim ya da bir şeki lve ya transfer baskı ile yapıp kişiye özel göndermek istiyorum.

Sadece yetişkenlere değil çocuklara gençlere yönelikte olacak. Sırt çantası, el çantası gibi.

İlk etapta basit bir model ile başlayıp daha sonra farklı modeller ve deri gibi farklı kumaşlardan altarnatif modeller üretmek istiyorum.

Fakat bana öncelikli olarak sırasıyla Dikiş makinesi, sübliminal baskı yazıcı, baskı presi , transfer kağıdı ve kumaş lazım.

Bu gerekli olan materyalları almak için baya araştırdım fakat çok kararsız kaldım bu konuda her türlü fikir ve önerilerinize açığım.

Normalde ben Grafik Tasarımcıyım

Güncelleme 1 :
İlk olarak bez kanvas kumaş aldım İmç den. Daha doğrusu farklı farklı kumaşlar aldım ortalama metresi 15 tl. Bence bu fazla üretime başlayınca ve toplu alınca 10 tl nin altına düşeceğini düşünüyorum.

Süblimasyon baskı yapan yazıcı aldım o da 700 tl gibi tuttu.

Singer in a-101 de sattığı başlangıç seviyesi dikiş makinesini 280 tl ye aldım. İlk etapta bizim işimizi göreceğini düşünüyorum. Eğer bu işi ciddi olarak yapacak olursam paraya kıyar sanayi tipi bir dikiş makinesi alırım

Son olarak transfer presi almam lazım fakat sıfırı ortalama 1.500 tl. Bu çok fazla şu an benim için o yüzden ikinci el Transfer Baskı Presi Arıyorum. Bu konuda bilgisi ya da tecrübesi olan arkadaşlar var ise sevinirim.

İlk fırsatta diktiğim çantaların görselini de buraya atar gelişmelerden haberdar ederim :)

Güncelleme 2 :
Bir diğer önemli hususta dikmek için seçtiğim 2 tane çantanın kalıbını çıkarmak için çanta kalıbı çıkarmda işinden anlayan ve yardımcı olanlara minnettar olurum

Güncelleme 3 :

ilk baskılarımı ütüyle yaptım fakat gayet iyi durdu. Şimdilik ütü ile baskıyı yapıp en kısa zamanda uygun fiyata transfer baskı presi bulursam alacağım. İlk çanta bu tarz bez çantalardan olacak. Unisex olarak düşünüyorum. Hem kadınlar hem erkekler için. Spor çantası olur halı sahaya falan gitmek için, spor salonuna gitmek için, dersaneye gitmek için, kadınlar günlük çantaları olarak kullanılabilir. Çocuklar için de tasarım yaptım onu da en kısa zamanda atarım.

Çantanın baskısı tamamen kişiye özel olacak. Görseldeki tasarımı arkadaşım için yapmıştım. Sipariş veren müşteri isteğe göre yazı ya da baskı yaptırabilecek.

Asıl çantam için çalışmalarım devam ediyor fakat çanta kalıbı çıkaracak birini bulmam lazım . Şimdilik gelişmeler bu kadar. Görüş ve önerilerinizi bekliyorum
[url=http://hizliresim.com/2rj6Eq][/url]

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Güncelleme 4

Sonunda Transefer Press makinesini de aldım ve tam faaliyete geçtim. İlk satışlarımı yaptığım için baya heyacanlıyım, Tasarımları da sürekli güncel tutmaya çalışıyorum. Bunlar da son tasarımalar

[url=http://hizliresim.com/ojNy47][/url]
[url=http://hizliresim.com/ldN45E][/url]
[url=http://hizliresim.com/V0zBWP][/url]
[url=http://hizliresim.com/nRNy0R][/url]
[url=http://hizliresim.com/GB4G87][/url]
[url=http://hizliresim.com/yEpj7a][/url]
[url=http://hizliresim.com/69vMAW][/url]

İnstagram sayfama ve diğer ürünleri görmek için
https://www.instagram.com/akaycadesign/[/center]

Güncelleme 5

Geç oldu ama biraz uzun yazacağım :)

Baştan söyleyeyim başarısız oldum :)

Aslında başlarda işi iyi planlamıştım. Süblimasyon baskı yapan yazıcı aldım 750 tl civarı olması lazım. Ardından ikici el transfer press makinesi aldım. Biraz eskiydi ama işimi görürdü. Onun fiyatı sanırım 750 tl olması lazımdı.

Baskı işinde mürekkep ve kağıt çok önemliymiş onu öğrendim. Bir türlü istediğim baskı kalitesini yakalayamadım. Kağıt dersen yazıcının yazabileceği en iyi kağıdı aldım. Mürekkep pahallıydı. Sanırım 4 tanesi 100 küsür olması lazım ama baya uzun süre gidiyor. Kısacası bir türlü o aradığım kaliteli baskı olmadı. Kaliteli baskı yapmak için sırf bu işi yapan yazıcılar vardı o zamanlar ortalama 5 bin tl civarındaydı ama şu an ne kadar tutur bilmiyorum.

Hadi diyelim bunların hallettim fakat ben resmi firma olmadığım için kargo çok sıkıntıydı. Çantayı 15 tel satsam, en az 15 tl kargo tutuyordu. Bu müşteriyi korkutuyor olması da satış yapmama konusunda beni zorladı. Aslında o kadar kötü değildi baskı fakat ben her zaman kaliteli iş olsun diye uğraşanlardanım. Eğer o çantaya kargo dahil 30 tl veriyorsa desin ki "Pahallı ama çanta iyiymiş" fakat bunu bir türlü tutturamadım.

Sonuç olarak, transfer press makinesini 500 tl ye sattım. Ondan önce press ütü almıştım denemek için o da olmayınca onu da sattım. Sanırım 100 tl almıştım 80 tl ye sattım. Aldığım çantalar da şu an evde duruyor :) fakat şu an kraft defter işine başladım. Yakında konu açarım onun hakkında da, takipte kalın :)

Yazıcıyı kullanıyorum, gayet kaliteli bir yazıcı modeli ise epsonL382 olması lazım. Bu maceram bana bana çok şey öğretti. Her zaman hesap tuttmuyor. Benim tavsiyem ufaktan başlamak lazım. Maddi olarak fazla zararım olmadı.

Kısaca toparlarsak başarısız olmamın sebepleri
İyi bir baskı makinem olmaması
Press makinesinin çok eski olması
Kargo maliyetinin fazla olması

Bu konu hakkında sorusu olan varsa yardımcı olmaya çalışırım.

Yakında Kraft defter işi yapacağım, onun da hikayesini buradan paylaşırım. Bakalım bu sefer sonuç yine hüsran mı olacak :)

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Grafiker
afili_filinta
Yeni Üye

Toplam 17 yazı
10/03/2017 :  17:01:32 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Bu konu hakkında ufak da olsa önerilerinizi bekliyorum

Kaynarca
Yeni Üye

Toplam 11 yazı
14/03/2017 :  12:21:12  Alıntı
Dışarı çıkarken çocuğun eşyalarını taşımak sorun olabiliyor. Bebek- çocuk çantası planlayabilirsiniz. Üzerinde çocukların dikkatini çeken çizgi kahramanların olduğu bez çantalar (ama fonksiyonel; çocuğun biberonunu, bezini, mendilini v.b. koyabileceğiniz bölümler olmalı)
Ggg

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Mühendis
Kaynarca
Yeni Üye

Toplam 11 yazı
14/03/2017 :  12:23:30  Alıntı

Veya; kadınlar çanta değiştirirken çok sorun oluyor. Ben bazen poşetin içine dolduruyorum malzemeleri; çantadan çantaya nakil ediyorum. Buna yönelik basit bir bez çanta olabilir.
Ggg

afili_filinta
Yeni Üye

Toplam 17 yazı
16/03/2017 :  12:43:02 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
@kaynarca önerilerin için çok sağolasın.Çantalar arasında ana kız, baba oğul çantaları da olacak. Aslında mantık aynı normal çanta yap onun küçüğünü de çocuk içinde yap mantığı şeklinde. Şu anda dikiş makinesini aldım evde ufak denemeler yapıyorum farklı kumaşlar üzerinde en kısa zamanda da baskı makinesi alacağım. Gelişmeleri yine buradan yayınlarım

Kaynarca
Yeni Üye

Toplam 11 yazı
17/03/2017 :  13:32:03  Alıntı
Gelişmeleri merakla bekliyoruz...
Ggg

enginint
Yeni Üye

Toplam 89 yazı
18/03/2017 :  11:54:35  Alıntı
Çok güzel düşünmüşsünüz, önü açık akmaz kokmaz, sezonu pek olmayan bir iş mutlaka instagram ve Facebook öncelikli sayfalarınız olsun bu ürünleri genelde kadınlar alıyor onları hedefleyin
İnşallah başarılı olur

afili_filinta
Yeni Üye

Toplam 17 yazı
20/03/2017 :  12:40:31 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
İlk olarak bez kanvas kumaş aldım İmç den. Daha doğrusu farklı farklı kumaşlar aldım ortalama metresi 15 tl. Bence bu fazla üretime başlayınca ve toplu alınca 10 tl nin altına düşeceğini düşünüyorum.

Süblimasyon baskı yapan yazıcı aldım o da 700 tl gibi tuttu.

Singer in a-101 de sattığı başlangıç seviyesi dikiş makinesini 280 tl ye aldım. İlk etapta bizim işimizi göreceğini düşünüyorum. Eğer bu işi ciddi olarak yapacak olursam paraya kıyar sanayi tipi bir dikiş makinesi alırım

Son olarak transfer presi almam lazım fakat sıfırı ortalama 1.500 tl. Bu çok fazla şu an benim için o yüzden ikinci el Transfer Baskı Presi Arıyorum. Bu konuda bilgisi ya da tecrübesi olan arkadaşlar var ise sevinirim.

İlk fırsatta diktiğim çantaların görselini de buraya atar gelişmelerden haberdar ederim :)

afili_filinta
Yeni Üye

Toplam 17 yazı
21/03/2017 :  10:06:56 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Baskı Görselleri eklendi

smartdark
Yeni Üye

Toplam 26 yazı
21/03/2017 :  10:57:25  Alıntı
1) Satış yapmak istiyorsan, tercih sebebi olmalısın, bu da ancak başka yerde bulunamayacak şık tasarımla olur. Pinterest gibi sitelerden çanta örnekleri bularak yapmaya çalış.
2) İnstagram sayfaları bayağı satış yapıyor, facebookta vs sayfa aç sosyal medyada reklamını yap.
3) Keçe, peluş gibi değişik kumaş türleri de dene.

Yerleşim : Türkiye / Ankara  |  Meslek : Sanatçı
seyyah_ck
Yeni Üye

Toplam 83 yazı
21/03/2017 :  12:18:56  Alıntı
Kalıp çıkarmak için düşündüğünüz tarzda çantalardan bulun. Onları dikkarlice sökün. Her bir parçasını örnek olarak kullanın ve aynı ölçüde mukavva keserek kalıbınızı çıkartın. Fotograftaki gibi çantalar yapacaksanız işiniz çokta zor olmayacaktır. Satış için önce bir internet sitesi sonra facebook ve instagram hesabı. Sonrası reklam yapmaya kalır. Ve yukarda söylendiği gibi pinterest cok güzel bi ıygulama. Çok işinize yarayacaktır. Güzel bi girişim. Yolunuz açık olsun

Yerleşim : Türkiye / Gaziantep  |  Meslek : Esnaf
seyyah_ck
Yeni Üye

Toplam 83 yazı
21/03/2017 :  12:23:16  Alıntı
Ve de ek olarak baskı işinizi profesyonel hale getirdikten sonra sadece çantayla kalmayın. Yelpazeyi genişletin. Mesela şuan aklıma gelen çanta-kalemlik takım yapabilirsiniz. Oto aksesuar,tablo vb. Bunlar için çok sermaye gerekmez.

Yerleşim : Türkiye / Gaziantep  |  Meslek : Esnaf
afili_filinta
Yeni Üye

Toplam 17 yazı
23/03/2017 :  10:05:48 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
@smartdark yorumlar için teşekkür ederim. Görseldeki bez çantayı satan 5-6 kişi var fakat kişiye özel yapan 1 kişi olması lazım ki o da elle boya**** yapıyor. Benim farkım tamamen çantayı tamamen kişiye özel hale getirmek. Bunun için yeni görseller yükleyeceğim buraya en kısa zamanda

Pinterest ve türev siteleri inceleyip kendime basit ve şık bir model buldum şu an onun kalıbını hazırlatıyorum, onun da bitmiş halini atacağım fakat ilk etapta kolaydan başlamakta fayda var

afili_filinta
Yeni Üye

Toplam 17 yazı
23/03/2017 :  10:11:00 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
@seyyah_ck yorumlarınız için teşekkür ederim. Daha önce de dediğim gibi Grafik Tasarımcı olduğum için tasarımsal çantaları nerede ve nasıl bulacağım konusunda fazla zorlanmadım bunun için bir çok siteyi araştırdım baktım.

Ürün yelpazesi için de
Sırt bez çanta
Elle taşımalık bez çanta
Kadınlar için makyaj çantası
Kına ve nişan için kese
Kraft defter A4 ve A5

Ve ön önemlisi bana ait tasarımsal çanta, şu an kalıp aşamasında

Bunların hepsini kişiye özel olarak hazırlanabilicek

Reklam konusunda da az çok bilgim var o konuda kendime güveniyorum, ufak ücretler karşılığı nasıl etkili tanıtım yapılır konusunu baştan yazmayı planlıyorum :) eğer taktiklerim işe yararsa deneyimlerimi buradan size aktarırım :)

afili_filinta
Yeni Üye

Toplam 17 yazı
18/04/2017 :  18:49:46 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Son güncelleme yapılmıştır

gleamtr
Yeni Üye

Toplam 1 yazı
25/04/2017 :  14:04:21  Alıntı
bende kendime ait bir ürün hazırlama arefesinde böyle girişim hikayelerini duydukça umutlanıyorum. lütfen paylaşmaya devam edin. başarılar dilerim...

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Serbest meslek
afili_filinta
Yeni Üye

Toplam 17 yazı
27/05/2019 :  11:14:02 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Son güncelleme yapılmıştır. Umarım herkes kendine bir pay çıkarır :)

Justorcun
Üye

Toplam 103 yazı
27/05/2019 :  21:19:16 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
aslında çok güzel işler çıkartmışsınız, ben bayağı beğendim. özellikle naylon poşet yasağından sonra iyi bir ivme yakalayabilirdiniz :)
kargo gerçekten altından kalkması zor bir külfet boyle kücük rakamlarla satış yapanlar için. ama bence biraz daha araştırsaydınız daha uygun rakamlara kargo işini halledebilir, kargo dahil satış yaparak daha fazla müşteri çekebilirdiniz.
kişiye ozel işler yapmak iyi tabi ki ama biraz da donemin trendlerine uygun numuneler yapıp fotoğraflarını cekebilirdiniz.
mesela dünya çapında izlenen filmler, diziler, karakterler ile alakalı gorsel ya da illüstrasyonlar.

kraft defterlerinizi de gormek isterim, umarım bu sefer daha basarılı olursunuz :)

Yerleşim : Türkiye / Istanbul  |  Meslek : Reklam
afili_filinta
Yeni Üye

Toplam 17 yazı
28/05/2019 :  16:42:12 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Alıntı Yapılan Metin:
Yazıyı gönderen - Justorcun
aslında çok güzel işler çıkartmışsınız, ben bayağı beğendim. özellikle naylon poşet yasağından sonra iyi bir ivme yakalayabilirdiniz :)
kargo gerçekten altından kalkması zor bir külfet boyle kücük rakamlarla satış yapanlar için. ama bence biraz daha araştırsaydınız daha uygun rakamlara kargo işini halledebilir, kargo dahil satış yaparak daha fazla müşteri çekebilirdiniz.
kişiye ozel işler yapmak iyi tabi ki ama biraz da donemin trendlerine uygun numuneler yapıp fotoğraflarını cekebilirdiniz.
mesela dünya çapında izlenen filmler, diziler, karakterler ile alakalı gorsel ya da illüstrasyonlar.

kraft defterlerinizi de gormek isterim, umarım bu sefer daha basarılı olursunuz :)

Yorumun için teşekkür ederim. Bu hafta defter işine başlayacağım. Buradan yazar size haber veririm :)

Mesaj gönderebilmek için öncelikle giriş yapmış olmanız gerekmektedir.

Henüz kayıt yaptırmadıysanız buradan üye olabilirsiniz.

Üye olarak:

• Yeni yazılar gönderebilir,
  • Varolan yazılara yorum yapabilir,
  • Arkadaşlarım, favorilerim, kişisel mesajlaşma, haber merkezi, dosya merkezi, online üyeler gibi pek çok yardımcı araçlardan yararlanabilirsiniz.

» Hemen üye olmak için tıklayınız.

8.81 saniye.
09:35:55, 25 Nisan 2024, Perşembe

Buradaki yazılar, yazarlarının ve Koniks.com®'un izni olmaksızın hiçbir yazılı, görsel yada sesli yayın organında yayınlanamaz. Eğitim amacı dışında, herhangi bir şekilde çoğaltılması yasaktır. Eğitim amaçlı çoğaltıldığı durumlarda, yazarla ilgili bilgilerin ve URL'nin belirtilmesi zorunludur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle, amatör bir ruhla hazırlanmıştır ve yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette sitemiz tarafından garanti ve taahhüt edilmemektedir. Yer alan görüş ve yorumlar tamamen Koniks.com üyelerinin kişisel görüşlerini yansıtmaktadır. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak iş kurma/yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir ve söz konusu bilgilere dayanılarak alınacak kararların neticesinde oluşabilecek yanlışlık veya zararlardan Koniks.com sorumlu tutulamaz.

© 2000-2024 Koniks.com İletişim   ||   Kullanım Şartları   |   Kurallar   |   Sitenin Kullanımı   |   Gizlilik   |   Yardım