Toptancılık - Koniks.com

Koniks.com
Kullanıcı adı:
Şifre:
Şifremi hatırla


    Ana Sayfa          Forumlar          Arama          Yardım           Kayıt Ol

Toptancılık


vildana
Yeni Üye

Toplam 16 yazı
13/02/2017 :  16:19:11 Bu yazıdan alıntı yaparak yorum yaz Alıntı


Merhaba,ben normalde çalışıyorum sabit bir işim var.Eşimle birlikte toptancılık işi ile uğraşmak istiyoruz en karlı işler olarak neler yapabiliriz bu işi yapan var mı?Önerileri olan.Teşekkürler
Vildana

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Ticaret
unobar28
Yeni Üye

Toplam 51 yazı
15/02/2017 :  17:10:35  Alıntı
sayın vildana biraz genel olmuş sorunuz bulunduğunuz il ve bölge önemlidir, size tavsiyem toptan ve depodan önce pazarlama ile başlamanız çünkü depo vb. maliyetle ugrasmazsiniz pazarı tanır doğru mali doğru alıcıyı bulursunuz zamanla o ise de girersiniz şuan en büyük problem üreticinin doğru yerde ve zamanda alıcıya ulasamamasidir
New hope

Yerleşim : Türkiye / İzmir  |  Meslek : Memur
lehat
Üye

Toplam 240 yazı
16/02/2017 :  19:57:39  Alıntı
Eger cafe ve otel gibi yerlere etki edebilirseniz size bir tavsiyede bulunabilirim. Lütfen özelden numaranızı atın watsaptan resimleri ve bilgileri atayım.

Yerleşim : Türkiye / Antalya  |  Meslek : Ticaret
Tarik2002
Yeni Üye

Toplam 12 yazı
16/02/2017 :  21:52:15  Alıntı


ilginizi çeker mi bilmiyorum ama kültür mantarı toptancılığı ve pazarlamasının çok karlı bir iş olduğunu biliyorum. ayrıca çok da yüksek bir sermaye gerekmiyormuş. fakat bu iş nasıl yapılır bir bilgim yok. belki bu konuda tecrübesi olanlar yorum yapabilirler. ben bir araştırın derim.

Yerleşim : Türkiye / Antalya  |  Meslek : Serbest meslek
vildana
Yeni Üye

Toplam 16 yazı
17/02/2017 :  18:20:19  Alıntı
Merhaba @Tarik2002 istiridye mantarı yetiştiriciliğini biliyorum araştırdım fakat bunun için mantar yetiştiricilerinin himayesinde yapmak 30.000 ile 50.000 arasında bir rakam.Fakat kendi dükkanını açarsın bodrum katı bir yer olabilir vs.
Vildana

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Ticaret
Tarik2002
Yeni Üye

Toplam 12 yazı
18/02/2017 :  00:51:14  Alıntı
merhaba @vildana. belki yanlış ifade ettim. ben mantar yetiştiriciliği değil (ki bununla ilgili açmış olduğum konuya bakabilirsiniz), toptan mantar alım satımını demek istemiştim. ben pazarlama bilgim ve konuyla ilgili etki çevrem güçlü olmadığı için bu konuya cesaret edemiyorum. soğutuculu kamyonet dışında çok sermaye gerektiren bir iş değil. ama tabi bilgi ve tecrübe de büyük bir sermayedir. hedefinizde başarılar dilerim.

Yerleşim : Türkiye / Antalya  |  Meslek : Serbest meslek
vildana
Yeni Üye

Toplam 16 yazı
18/02/2017 :  11:57:31  Alıntı
merhaba @tarik2002 teşekkürler.Evet mantar yetiştiriciliğinde nerelere satılması gerektiği konusunda okuduğuma göre cafe restaurant otellere satılabilir ama direk alıcıları nasıl bulmak gerek otel otel gezmekmi lazım ben de bilmiyorum.Yetiştiriciliğğe başlamadan önce otellere restaurantları belirleyip toplu mailing atabilirsin bence.İlk hasatını da yaptıktan sonra kendi arabanla ilgili yerlere teslim edersin.Teslimatta bizden diye bir başlık koyarsın bence bu işi yapmak istiyorsan en ufak düzeyde başlamak lazım o kadar çok hasat yapıpta elinde kalmaması açısından azla başlayıp talebe göre artırabilirsin.Marmara mantar bu konuda eğitimler veriyor diye araştırmıştım,tesis vs.de ayarlıyorlar ama ücretler biraz pahalı geldi bana.Bodrum katı gibi bir ufak depoda yapılabilir bence bu iş.
Vildana

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Ticaret
CEMİL OZAR
Yeni Üye

Toplam 23 yazı
19/02/2017 :  03:28:47 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
@vildana

Merhaba vildana toptancılar ile çalışıyorum. Eğer toptancılık işi düşünüyorsan online ortamda olmanız şart yani bir sitenizin olması ve sosyal medya hesaplarınızın olması gerekir. Aksi halde belirli çevrelere ulaşırsınız bu da kısır bir iş olabilir. Elbette açacağınız konumda önemli.

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Ticaret
vildana
Yeni Üye

Toplam 16 yazı
20/02/2017 :  12:47:12  Alıntı
@CEMİL OZAR Merhaba,
Teşekkür ederim öncelikle cevabınız için.Evet sosyal medya hesaplarım hazır e-ticaret sitemin alt yapısı da hazır fakat yayına almadan önce şahıs şirketi açmamız lazım daha resmi olarak şirket açılışımızı yapmadık yapma aşamasındayız.
Siz hangi tür toptancılıkla uğraşıyorsunuz uğraştığınız bu ticaret dalını karlı buluyor musunuz önerir misiniz?Teşekkürler
Vildana

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Ticaret
botkur
Yeni Üye

Toplam 8 yazı
20/02/2017 :  14:52:09 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Satış konusunda kendinize güveniyorsanız ve eş dost kısmında kendınıze guvenıyorsanız aylık ortalama 2000 lira kazanabılecegınız çeşitli işler mevcut.Depo şartı olanlar var bunlarda yada direk ara satıcı konumunda da çalışabilirsiniz ? Doğal veya organik yumurta , doğal gıdalar deposuz yapabileceğiniz işler stoklu sistematik birşeyler arıyorsanız özelden yazabilirsiniz ?

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Turizm
CEMİL OZAR
Yeni Üye

Toplam 23 yazı
22/02/2017 :  22:11:53 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
@vildana Merhaba,


Not: Ben toptancı değilim işim şu; Website Yapma, SEO, Facebook &Instagram Reklam, Adwords&Adsense Reklamları

Daha önce birçok işte freelance olarak danışmanlık yaptım. Moda & Giyim,çeviri şirketleri,sigorta şirketleri,inşaat şirketleri,e-ticaret siteleri vs. genelde hizmet ve perakende ürün ağırlıklı çalıştım hala bazı firmalar ile çalışmaya devam ediyorum.

Toptancılar ile yolum şöyle kesişti bir teklif aldım ve araştırdım toptancılık online piyasasını bu işte para olduğunu ancak bu paranın belli kesimlere gittiğini farkkettim. İnsanların elinde ürün var ancak bunu online satan çok az insan odluğunu farkkettim teklifi kabul ettim. Çalışmalarımız çok uzun süreli olmamasına rağmen iyi dönüşler aldık. 1) Toptan temizlik,kağıt ve kozmetik ve bebek ürünleri satan bir firma 2) Toptan eğitim araç ve gereçleri satan bir firma ile çalışıyorum.

@vildana , Kesinlik şunu bilmelisiniz insanların uygun fiyat ürünlere ihtiyacı var. Bu nedenle en küçük esnaftan tutun da koca koca AVM lere kadar herkes piyasa araştırması yapar. Bu araştırmayı yaptıkları sırada senin amacın onlara gözükmek olacak. Genelde bu araştırma Google,Yandex gibi arama motorları olur. İşte orda gözükürsen ne iş yaparsan yap para kazanırsın.

Şunu da ekleyeyim. Bu işte pes etmeyeceksin yatırım yaparsanız işinize sabredeceksiniz belki ilk 3 ay telefonunuz çalmayacak ama 4. ayda bir tek sipariş bütün 3 ayın cirosu edecek. Daha evvel bahsettiğim firmaların sitesi yoktu insanlar sadece telefonlarını yanına kaydetmişse ya da daha evvel dükkanına uğramış ve alışveriş yapmışsa yine dönme ihtimali vardı. Başka kimsenin ona bir daha dönme ihtimali yoktu. Bu işte para çok fazla ama kaymağı bahsettiğim gibi belli sitelerde şimdi onların arasına biz de girmeye çalışıyoruz.

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Ticaret
cc1
Yeni Üye

Toplam 11 yazı
02/05/2017 :  22:17:10  Alıntı
merhaba vildana hanim .türkiyede hic kimsede olmayan yapabileceyiniz patentli bir is war görüselim office@maronitec.eu

Yerleşim : ALMANYA / Heidelberg  |  Meslek : Gıda
lacivertmurat
Yeni Üye

Toplam 58 yazı
03/05/2017 :  16:54:55 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Alıntı Yapılan Metin:
Yazıyı gönderen - cc1
merhaba vildana hanim .türkiyede hic kimsede olmayan yapabileceyiniz patentli bir is war görüselim office@maronitec.eu


bilgi verirseniz sevinirim
!!!!zalimler için yaşasın cehennem!!!!!!
http://www.zhoushann.com/

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Kamu sektörü

0.09 saniye.
01:36:39, 25 Nisan 2018, Çarşamba

Buradaki yazılar, yazarlarının ve Koniks.com®'un izni olmaksızın hiçbir yazılı, görsel yada sesli yayın organında yayınlanamaz. Eğitim amacı dışında, herhangi bir şekilde çoğaltılması yasaktır. Eğitim amaçlı çoğaltıldığı durumlarda, yazarla ilgili bilgilerin ve URL'nin belirtilmesi zorunludur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle, amatör bir ruhla hazırlanmıştır ve yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette sitemiz tarafından garanti ve taahhüt edilmemektedir. Yer alan görüş ve yorumlar tamamen Koniks.com üyelerinin kişisel görüşlerini yansıtmaktadır. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak iş kurma/yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir ve söz konusu bilgilere dayanılarak alınacak kararların neticesinde oluşabilecek yanlışlık veya zararlardan Koniks.com sorumlu tutulamaz.
iyis.in! . keyf.in . gezin.in . gelisim.in
© 2000-2018 Koniks.com İletişim   ||   Kullanım Şartları   |   Kurallar   |   Sitenin Kullanımı   |   Gizlilik   |   Yardım