Yufkacı Açmak Ve Zanaatını Öğrenme Nasıl Olur ? - Koniks.com

Koniks.com
Kullanıcı adı:
Şifre:
Şifremi hatırla


    Ana Sayfa          Forumlar          Arama          Yardım           Kayıt Ol

Yufkacı Açmak Ve Zanaatını Öğrenme Nasıl Olur ?


Keremalp
Yeni Üye

Toplam 6 yazı
02/02/2017 :  14:32:54 Bu yazıdan alıntı yaparak yorum yaz Alıntı


Yufka dükkanı açma niyetim var. Fakat hiç bilğim ve tecrübem yok. Ben bu işi hem öğrenip hemde esnafı olmak istiyorum. Sermaye sıkıntım yok ayrıca öyle evi geçindirsin yeter şeklinde bir derdimde yok. Yani işi kuracak kadar 25-30 bin civarı param var. Gerekirse endüstriyel malları 9 taksitle de alabilirim. Evi geçindirme sıkıntımda yok eşimde çalışıyor.
İşletme küçük çaplı günlük 20-25 kg yufka gözleme yapacak büyüklükte olması yeterli. Makina yapımı yufka da olsun kendim el yapımı yapabilirsem el yapımı yufkada yapmak istiyorum.
Benim amacım bu işi öğrenmek el emeğine dayalı bir iş öğrenip bunla ilgili bir dükkan açmak istiyorum. İlk 1 sene karda getirmese de sorun değil .
Şimdi ben bu işi nasıl öğreneceğim. Yanıma 1 kalfa alayım o imalatı yapsın ben de tezgahta durayım satış yapayım. O kalfanın yayında bende bu işi deneyerek öğreneyim. Zamanla olur gibi artık ne kadar giderse 6 ay- 1 sene . Bu işe gerçekten merak salıyorum elimde bir sanatım olsun başkalarının işinde çalışmayayım kendi dükkanım olsun istiyorum.
Sabahları gözleme yapıp esnafa öğrenciye satmak, erişte, kadayıf , mantı gibi ürünler yapıp satmak istiyorum.
Bu işin öyle 2-3 sene yapayım iş yapamazsam kapatayım şeklinde değilde zamanla kendime kalıcı müşteri bağlayayım şeklinde bir anlayışla gerekirse ömürlük bir iş yapmak istiyorum.
Zamanla satılırsa köy yumurtası, günlük süt , ev yapımı yoğurt , mevsiminde kurutulmuş ürünler, ev yapımı reçel salça gibi ürünlerde ilave edip satılırsa denemeyi düşünüyorum.
Bir yerde dükkanı tutturanazsam başka işlek bir yere taşıma opsiyonuda olabilir.
Fakat benim derdim bu işi nasıl öğrenirim nasıl ustalaşırım. Müşterilerime kendi ustalığımda ürünleri nasıl sunarım beğenilirim derdindeyim.
Temizliğe kaliteli mala önem veririm benim amacın dediğim gibi ilk etapta kar edeyim büyüyeyim amacım yok yıllarrca icra edebileceğim bir sanatım olsun bu el emeğine dayalı olarak işimi icra edeyim.

Yerleşim : Türkiye / Konya  |  Meslek : İşsiz

0.05 saniye.
01:41:48, 25 Nisan 2018, Çarşamba

Buradaki yazılar, yazarlarının ve Koniks.com®'un izni olmaksızın hiçbir yazılı, görsel yada sesli yayın organında yayınlanamaz. Eğitim amacı dışında, herhangi bir şekilde çoğaltılması yasaktır. Eğitim amaçlı çoğaltıldığı durumlarda, yazarla ilgili bilgilerin ve URL'nin belirtilmesi zorunludur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle, amatör bir ruhla hazırlanmıştır ve yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette sitemiz tarafından garanti ve taahhüt edilmemektedir. Yer alan görüş ve yorumlar tamamen Koniks.com üyelerinin kişisel görüşlerini yansıtmaktadır. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak iş kurma/yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir ve söz konusu bilgilere dayanılarak alınacak kararların neticesinde oluşabilecek yanlışlık veya zararlardan Koniks.com sorumlu tutulamaz.
iyis.in! . keyf.in . gezin.in . gelisim.in
© 2000-2018 Koniks.com İletişim   ||   Kullanım Şartları   |   Kurallar   |   Sitenin Kullanımı   |   Gizlilik   |   Yardım