Yurtiçi Ve Yurtdışı Çiftlik Sahipleri - Koniks.com

Koniks.com
Kullanıcı adı:
Şifre:
Şifremi hatırla

Ana Sayfa          Forumlar          Arama          Yardım           Kayıt Ol

Yurtiçi Ve Yurtdışı Çiftlik Sahipleri

goa_khan
Yeni Üye

Toplam 68 yazı
03/10/2016 :  23:19:55 Bu yazıdan alıntı yaparak yorum yaz Alıntı

Herkese Merhabalar,

Öncelikle belirtmek isterim ki tarım ve hayvancılıkla ilgili fazla bilgi sahibi değilim.Yalnız yaptığım araştırmalar sonucu şunu çok iyi biliyorum ki tarım ve hayvancılıkta hatta seralarda ve organik tarımda kara sinekler ya da ana başlık altında uçan haşereler büyük sorun teşkil ediyor.Özellikle hayvancılıkta verimi %20-25 negatif yönde etkilemektedir.Büyük çiftliklerde hayvan sayısının fazla olması, dolayısıyla dışkı ve hayvan kokusunun da daha yoğun olmasına sebep olmaktadır.Ek olarak yemlere katılan şeker ve benzeri ürünlerin de katkısıyla çiftlikler uçan haşerelerin toplanma merkezi haline gelmektedir.

Bu konuda aramızda çiftlik,ahır,sera v.b yerleri olan bu işlerle uğraşan arkadaşların varsa çözüm önerilerini paylaşmasını istiyorum.Eğer yoksa da yaşadıkları sorunları da kısaca anlatabilirler.
Çünkü bu sektörde olanların dışında pek bilinmeyen ancak ciddi sorun teşkil eden bir konu.Sanırım çeşitli deneme ve çalışmalar yapıldı fakat istenilen seviyelerde sonuçlar alınamadı.

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Danışmanlık
goa_khan
Yeni Üye

Toplam 68 yazı
06/10/2016 :  20:45:28  Alıntı
Hiç kimse yok mu yorum yapacak ya da bilgisi talebi olan :(

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Danışmanlık
smartdark
Yeni Üye

Toplam 26 yazı
07/10/2016 :  14:46:39  Alıntı
tavandan asılan yapışkan sinek kağıtları var, zehirsiz çözüm bu.

Yerleşim : Türkiye / Ankara  |  Meslek : Sanatçı
manki
Yeni Üye

Toplam 33 yazı
07/10/2016 :  23:21:17  Alıntı

en kesin çözüm ilaçlama.

Yerleşim : Türkiye / Tekirdağ  |  Meslek : İthalat / İhracat

Mesaj gönderebilmek için öncelikle giriş yapmış olmanız gerekmektedir.

Henüz kayıt yaptırmadıysanız buradan üye olabilirsiniz.

Üye olarak:

• Yeni yazılar gönderebilir,
  • Varolan yazılara yorum yapabilir,
  • Arkadaşlarım, favorilerim, kişisel mesajlaşma, haber merkezi, dosya merkezi, online üyeler gibi pek çok yardımcı araçlardan yararlanabilirsiniz.

» Hemen üye olmak için tıklayınız.

2.48 saniye.
16:09:45, 4 Mayıs 2024, Cumartesi

Buradaki yazılar, yazarlarının ve Koniks.com®'un izni olmaksızın hiçbir yazılı, görsel yada sesli yayın organında yayınlanamaz. Eğitim amacı dışında, herhangi bir şekilde çoğaltılması yasaktır. Eğitim amaçlı çoğaltıldığı durumlarda, yazarla ilgili bilgilerin ve URL'nin belirtilmesi zorunludur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle, amatör bir ruhla hazırlanmıştır ve yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette sitemiz tarafından garanti ve taahhüt edilmemektedir. Yer alan görüş ve yorumlar tamamen Koniks.com üyelerinin kişisel görüşlerini yansıtmaktadır. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak iş kurma/yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir ve söz konusu bilgilere dayanılarak alınacak kararların neticesinde oluşabilecek yanlışlık veya zararlardan Koniks.com sorumlu tutulamaz.

© 2000-2024 Koniks.com İletişim   ||   Kullanım Şartları   |   Kurallar   |   Sitenin Kullanımı   |   Gizlilik   |   Yardım