Süt İnekciliği Ve Besi - Koniks.com

Koniks.com
Kullanıcı adı:
Şifre:
Şifremi hatırla

Ana Sayfa          Forumlar          Arama          Yardım           Kayıt Ol

Süt İnekciliği Ve Besi

Kangallı58
Yeni Üye

Toplam 3 yazı
12/08/2016 :  11:51:40 Bu yazıdan alıntı yaparak yorum yaz Alıntı

Merhaba arkadaşlar Kangalda 100 donüm kadar kendi arazim ve ahır yapabilcek yerim var ben ilk işe 50 adet sut inekciliğiyle başlamak istiyorum danayken alıp biraz bakımdan sonra büyütmek kiraya tarlalarda alabilirim kendi yemimi üretebilirim yanlız bu işler hesapla olmaz yapmak lazım ama sizdende görüş almak isterim daha once bu islerle uğraştım ve anlarım yorumlarınız brnim icın onemli simdiden teşekkür ederim

Yerleşim : Türkiye / Sivas  |  Meslek : Öğrenci
ya.yalcin
Yeni Üye

Toplam 10 yazı
15/08/2016 :  01:00:25  Alıntı
Merhaba Sektöre biraz yakınlığım var. Süt ineği fikri hayvancılık açısından fena değil. En azından aylık süt parası döner ve işletme para sıkıntısı yaşamaz.
50 baş İnek başlangıç için uygun. Alacağınız hayvanlar genç, gebe ve süt verimi yüksek ırklar olmalıdır. Hayvan seçimini bu şekilde yapmanız uygun olur. 50 baş ineğin ortalama olarak 40 tane buzağısını alırsınız. Dişi olanları süt işletmenize erkek olanları ayrıca besi olarak değerlendirirsiniz.
İşin asıl önemli kısmı Para ve Süt sektörü;
PARA - ET VE SÜT SEKTÖRÜ: Ahırı, İşletmeye koyacağınız hayvanları, alet ve ekipmanları hiç borçsuz karşılayabilecekseniz girin. Kredi kullanarak veya devletin sağladığı.(!) yatırım imkanlarından faydalanarak bu işi yaparım diye düşünüyorsanız tamamen macera olur. Hükümetlerin bahsettiği tarıma ve hayvancılığa destek veriyoruz aldatmacasına kanmayın. verilen teşvikler krediler tamamen tarımı ve hayvancılığı baltalamaya, çiftçi ve hayvancılık yapan insanları batırmaya yönelik uygulamalardır. Öz sermayenizle bu işe girer ve bu işi uzun vadeli yapmayı planlarsanız ORTALAMA 7 YIL BU İŞİ YAPSANIZ 2 yılı kesin olarak zarar yılı olur.
Bu ülkede kazara olmuş gibi gözüksede her 5 yılda bir süt ve et krizi yaşanır. Selamlar
yaYalcin

Yerleşim : Türkiye / Ankara  |  Meslek : Satış / Pazarlama
Kangallı58
Yeni Üye

Toplam 3 yazı
17/08/2016 :  19:57:18  Alıntı
Ya.yalcin bey çok teşekkür ederim bizim yerimiz var ancak ahırımız yok ahır maliyetleri gozümu cok korkuttu o yuzden banada maceradan oteye gitmez gibi geliyor bu is

Peker03
Üye

Toplam 129 yazı
18/08/2016 :  19:12:22  Alıntı

Arkadaslar 50 duve yle baslamak icin ahirlariyla ,yemi,veterineri, iscisi ,,Makinasi, filan toplam da 500,000 lira lazim en azindan arti bu isin icinden gelmiyen insanlar bosuna baslamasin bir sene sonra paradan ve sagliginizdan olursunuz, burda yazmak kolay amacim basliyacak insanlari korkutmak degil yalnizca yazan arkadaslar biraz gercekci olsunlar... Davulun sesi uzaktan hos geliyor.
Yusuf

Yerleşim : Hollanda / Utrecht  |  Meslek : İthalat / İhracat
Kangallı58
Yeni Üye

Toplam 3 yazı
18/08/2016 :  23:55:05  Alıntı
Peker 03 kesinlikle haklısinız bu işler yazıldığı kadar kolay olmayan işler

Mesaj gönderebilmek için öncelikle giriş yapmış olmanız gerekmektedir.

Henüz kayıt yaptırmadıysanız buradan üye olabilirsiniz.

Üye olarak:

• Yeni yazılar gönderebilir,
  • Varolan yazılara yorum yapabilir,
  • Arkadaşlarım, favorilerim, kişisel mesajlaşma, haber merkezi, dosya merkezi, online üyeler gibi pek çok yardımcı araçlardan yararlanabilirsiniz.

» Hemen üye olmak için tıklayınız.

3.17 saniye.
22:03:21, 4 Mayıs 2024, Cumartesi

Buradaki yazılar, yazarlarının ve Koniks.com®'un izni olmaksızın hiçbir yazılı, görsel yada sesli yayın organında yayınlanamaz. Eğitim amacı dışında, herhangi bir şekilde çoğaltılması yasaktır. Eğitim amaçlı çoğaltıldığı durumlarda, yazarla ilgili bilgilerin ve URL'nin belirtilmesi zorunludur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle, amatör bir ruhla hazırlanmıştır ve yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette sitemiz tarafından garanti ve taahhüt edilmemektedir. Yer alan görüş ve yorumlar tamamen Koniks.com üyelerinin kişisel görüşlerini yansıtmaktadır. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak iş kurma/yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir ve söz konusu bilgilere dayanılarak alınacak kararların neticesinde oluşabilecek yanlışlık veya zararlardan Koniks.com sorumlu tutulamaz.

© 2000-2024 Koniks.com İletişim   ||   Kullanım Şartları   |   Kurallar   |   Sitenin Kullanımı   |   Gizlilik   |   Yardım