Fidancılık - Koniks.com

Koniks.com
Kullanıcı adı:
Şifre:
Şifremi hatırla

Ana Sayfa          Forumlar          Arama          Yardım           Kayıt Ol

Fidancılık

heineken
Yeni Üye

Toplam 21 yazı
27/07/2016 :  14:06:40 Bu yazıdan alıntı yaparak yorum yaz Alıntı

Herkese selamlar.
Sabit getirisi olan çok fazla uğraş ve eleman istihdamı gerekmeyen işler arıyoruz.

Fidancılık aklımızdaki işlerden biri.
Benim sapancada bir evim var ve bölgeyi biliyorum. Aynı zamanda Yalovalıyım. Bu iki bölge fidancılıkta başı çeken bölgeler bildiğim kadarıyla.

Benim kafamda çelikten değil de, ufak fidan alıp 1-1,5 sene sonra satmak fikri var. Leylandi gibi mesela.
Fidancılıkla uğraşan, uğraşmış arkadaşlar var mı fikir verecek? Sapanca göl boyu çok rutubetli bir ortam ve toprağı gerçekten verimli bitkiler inanılmaz hızlı bir biçimde boy atıyorlar. Oralarda 5-6 dönümde ( kiralık veya satılık arazi) bu işi yapmanın artıları eksileri ne olur? Senede 15.000 civarında fidan yetiştirilirse bunu pazarlamak için belediyelerle sıkı ilişkiler içinde mi olmak lazım? Yoksa büyük şehirlerdeki özel sektör potansiyeli bu kapasiteyi eritir mi? Bu mesleğin ihracat durumu nedir?

Bilgi verebilecek arkadaşlara şimdiden teşekkürler.

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Tekstil
atknkcc
Üye

Toplam 107 yazı
28/07/2016 :  10:17:46  Alıntı
En çok tutan cinsleri seç ilk başta sermayenin tamamını da fidana bağlama. Bilgisi olanlar umarım yardımcı olacaktır sana ama fidancılık karlı bir iş en azından benim gözlemlerim doğrultusunda.
Ay başında bankaya maaş almaya giden mi yoksa o maaşları bankaya yatıran mı olmak istiyorsun?

Yerleşim : Türkiye / Ankara  |  Meslek : Bilgisayar-Bilişim
Proje Finance C
apital

Yeni Üye

Toplam 34 yazı
28/07/2016 :  23:30:47  Alıntı
Merhabalar, lütfen benim mail adresime yazın.Fidancılık iş ile iygili İspanya firmaları ile calışıyorum. Teklifleri deyerlendirmek lazım. Mail adress\ rufat.ashurov@gmail.com
Ashurov Rufat

Yerleşim : Azerbaycan / Baku  |  Meslek : Danışmanlık
atakan10
Yeni Üye

Toplam 11 yazı
02/09/2016 :  17:08:26  Alıntı

Merhaba ceviz fidanı talepleri için yardımcı olurum.

ervamfidancılık@gmail.com

Yerleşim : Türkiye / Balıkesir  |  Meslek : Esnaf

Mesaj gönderebilmek için öncelikle giriş yapmış olmanız gerekmektedir.

Henüz kayıt yaptırmadıysanız buradan üye olabilirsiniz.

Üye olarak:

• Yeni yazılar gönderebilir,
  • Varolan yazılara yorum yapabilir,
  • Arkadaşlarım, favorilerim, kişisel mesajlaşma, haber merkezi, dosya merkezi, online üyeler gibi pek çok yardımcı araçlardan yararlanabilirsiniz.

» Hemen üye olmak için tıklayınız.

2.88 saniye.
10:08:52, 4 Mayıs 2024, Cumartesi

Buradaki yazılar, yazarlarının ve Koniks.com®'un izni olmaksızın hiçbir yazılı, görsel yada sesli yayın organında yayınlanamaz. Eğitim amacı dışında, herhangi bir şekilde çoğaltılması yasaktır. Eğitim amaçlı çoğaltıldığı durumlarda, yazarla ilgili bilgilerin ve URL'nin belirtilmesi zorunludur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle, amatör bir ruhla hazırlanmıştır ve yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette sitemiz tarafından garanti ve taahhüt edilmemektedir. Yer alan görüş ve yorumlar tamamen Koniks.com üyelerinin kişisel görüşlerini yansıtmaktadır. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak iş kurma/yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir ve söz konusu bilgilere dayanılarak alınacak kararların neticesinde oluşabilecek yanlışlık veya zararlardan Koniks.com sorumlu tutulamaz.

© 2000-2024 Koniks.com İletişim   ||   Kullanım Şartları   |   Kurallar   |   Sitenin Kullanımı   |   Gizlilik   |   Yardım