Bulgur Üretim Tesisi - Koniks.com

Koniks.com
Kullanıcı adı:
Şifre:
Şifremi hatırla


    Ana Sayfa          Forumlar          Arama          Yardım          

Bulgur Üretim Tesisi


kadiragalartarı
m
Yeni Üye

Toplam 1 yazı
04/02/2016 :  22:10:50 Bu yazıdan alıntı yaparak yorum yaz Alıntı


Arkdaşlar herkese hayırlı akşamlar.Uzun süredir forumda izleyici olarak takipteyim aranıza katılmak bugüne kısmetmiş.Çok uzatmadan konuya girmek istiyorum;Kahramanmaraş'ta tarım ile uğraşmaktayız fakat ülkemizin malum koşulları bizi sanayileşmeye mecbur bırakıyor ürettiğimiz ürünlere katma değer katmamız gerektiğini düşünüyoruz.Hali hazırda 1000 dönüm kadar tarlamızda bugday üretimi yapmaktayız ve ayrıca alım satımını gerçekleştirmeyiz bunun yanında yol üstü arsamızda mevcut.Bu şartları göz önune alarak bulgur tesisi kurmak mantıklı olurmu,gelecegı olan bır sektormudur,pazar konusunda sıkıntı yaşarmıyız ve genel olarak avantajları dezavtajları bizim için ne olur? Daha önce sektörde bulunmus bu işi yapmı tecrubeli arkdaşların yorumunu almak isterim genel hatlarıyla görüşleri bizim için çok önemli bu aşamada.Yardımcı olan olman herkese şimdiden teşekkürler.

Yerleşim : Türkiye / Kahramanmaraş  |  Meslek : Mühendis
K2642
Yeni Üye

Toplam 11 yazı
08/02/2016 :  00:42:56  Alıntı
Kardes bildiğim uç beş biseyden bahsedeyim öncelikle bulgur üretim tesisi acicagina sizin oralarda ve çevre bölgelerde yaygın bir hayvancılık yapılıyor biliyorum buğday kırığı dediğimiz yemlik bugdayi ciftciden makul fiyata alıp kendin eski bir yem fabrikası veya yem makinaları var tonaj usulü onlardan alip kendin bir nevi yem fab. Temellerini at.Ha dersen bulgur piyasasına girmek istiyom gir derim lakin bu iş marka istiyor.Müşteri potansiyelin orada genelde köy insanı olacağından bulgurunu kendi yapar.Ama sen kendi tarlana güvenip sadece bu ise girişme biraz birikmisin illaki olsun derim.Un fabrikası tarzı bisey düşunsen çevre bolgelerindeki illere kendi ünü pazarlayabilirsin.Ya da ucunu ortak bulgur-yem-un tesisi olarakta kurarsan daha avantajını olur diye dusunuyom.Allah kolaylık versin

Yerleşim : Türkiye / Konya  |  Meslek : Elektrik / Elektronik
neverbackdown
Yeni Üye

Toplam 12 yazı
08/02/2016 :  10:08:56 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
İyi günler.

İşte tecrübeli olmanız çok büyük avantaj. Bu işi sevdiğiniz anlamına da geliyor. Bunları göz önünde bulundurarak zaten 1-0 önde başlıyorsunuz diye düşünüyorum. Ülkede tahıl tüketimi asla durmaz. Bizim bulgur kültürümüz var fakat bu bulgur genellikle ithal mi ediliyor yoksa yerli pazardan mı tedarik ediliyor bu konu hakkında fikrim olmadığı için yorum yapamayacağım. Tesisi açmadan önce hedef pazarı iyi araştırın ve kimlere satış yapabileceğinizi düşünmeden bu işe girmeyin derim. Eğer pazar potansiyeli var ise bir an önce başlayın.
No limits.
No rules.
No fear.

Yerleşim : Türkiye / Gaziantep  |  Meslek : Mühendis
alperç
Yeni Üye

Toplam 4 yazı
01/04/2016 :  21:59:44  Alıntı


al sat para kazan yap sat nam kazan un fabrikam var biliyorum
a.ç

Yerleşim : Türkiye / Manisa  |  Meslek : Gıda
webislander
Yeni Üye

Toplam 8 yazı
01/04/2016 :  23:01:14  Alıntı
Alıntı Yapılan Metin:
Yazıyı gönderen - alperç
al sat para kazan yap sat nam kazan un fabrikam var biliyorumişin özü budur...Türkiyede üreticiye verilen değer SIFIR

Yerleşim : Türkiye / Kırklareli  |  Meslek : Ticaret
powerring
Yeni Üye

Toplam 13 yazı
01/04/2016 :  23:28:18  Alıntı
Hevesliyseniz hemen bu işe girin derim. Yalnız bir farklılık yaratmanız gerek bu konuda. İyi de bir ekip kurun. Bulgur üretme işi köyde yapılanlar gibi olmaz. Bulgurlar genellikle makarnalık buğdaydan üretiliyor. Endüstriyel üretim için ürettiğiniz buğdaylar uygun mu iyi bir çalışmasını yapın.
Gıda Mühendisi

Yerleşim : Türkiye / Ankara  |  Meslek : Mühendis
Kiyoshi
Yeni Üye

Toplam 40 yazı
15/11/2019 :  16:08:40  Alıntı
durum nasıl bende yurt dışında ufak bir fabrika açmayı düşünüyorum var nı gelişme bu konu hakkında

Yerleşim : Türkiye / Balıkesir  |  Meslek : Diğer

4 saniye.
02:06:22, 13 Mayıs 2021, Perşembe

Buradaki yazılar, yazarlarının ve Koniks.com®'un izni olmaksızın hiçbir yazılı, görsel yada sesli yayın organında yayınlanamaz. Eğitim amacı dışında, herhangi bir şekilde çoğaltılması yasaktır. Eğitim amaçlı çoğaltıldığı durumlarda, yazarla ilgili bilgilerin ve URL'nin belirtilmesi zorunludur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle, amatör bir ruhla hazırlanmıştır ve yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette sitemiz tarafından garanti ve taahhüt edilmemektedir. Yer alan görüş ve yorumlar tamamen Koniks.com üyelerinin kişisel görüşlerini yansıtmaktadır. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak iş kurma/yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir ve söz konusu bilgilere dayanılarak alınacak kararların neticesinde oluşabilecek yanlışlık veya zararlardan Koniks.com sorumlu tutulamaz.

© 2000-2021 Koniks.com İletişim   ||   Kullanım Şartları   |   Kurallar   |   Sitenin Kullanımı   |   Gizlilik   |   Yardım