Fabrikalardan Yük Alma - Koniks.com

Koniks.com
Kullanıcı adı:
Şifre:
Şifremi hatırla

Ana Sayfa          Forumlar          Arama          Yardım           Kayıt Ol

Fabrikalardan Yük Alma

loder
Yeni Üye

Toplam 49 yazı
04/01/2016 :  18:11:04 Bu yazıdan alıntı yaparak yorum yaz Alıntı

Merhaba arkadaşlar ;

Uluslarası çalışan fabrikalardan yük alıp taşıtmak istiyorum. Fabrikadan randevu alıp gittiğim zaman ne yapıcam. Nasıl olur bu işler yardımcı olur musunuz ?

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Diğer
loder
Yeni Üye

Toplam 49 yazı
05/01/2016 :  18:23:13  Alıntı
???

qerz
Yeni Üye

Toplam 56 yazı
12/01/2016 :  05:14:47  Alıntı
Yük dediğin lojistik kısmını üstlenip ürünlerini taşımak mı?

Yerleşim : Yunanistan / Selanik  |  Meslek : Satış / Pazarlama
loder
Yeni Üye

Toplam 49 yazı
13/01/2016 :  01:42:00  Alıntı

Evet o kısmından bahsediyorum. Nasıl yapılır bu öğrenmek istiyorum.

qerz
Yeni Üye

Toplam 56 yazı
13/01/2016 :  04:21:12  Alıntı
Alıntı Yapılan Metin:
Yazıyı gönderen - loder
Evet o kısmından bahsediyorum. Nasıl yapılır bu öğrenmek istiyorum.

Elinde tır ve kendin şöför değilsen kâr marjı çok düşük bir iş. Ama ille de anlat dersen, bildiklerimi dökebilirim.

womart
Üye

Toplam 352 yazı
13/01/2016 :  04:36:56 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
tırla söförle de kalmıyorki önce şirket kurup kurumsallaşmak sonra gerekli yetki belgelerini cıkarmak gerek ..firmalara gidip teklif vermek işin son kısmı zaten firmalar mevcut teklifler içinde o parsiyelde en güçlü ve ekonemik olanı secer can alıcı nokta bu kısım rekabet sansı cok yok.. dar bir pazar yapan cok marjı düşük bir iştir. bi dünyada kooperatif kamyonu bu işlemleri yapmıs bir kimlige ufak bir aidata yapıyorken çok düşünülmesi gerek ..
mizah:kara ambar kamyoncular kooperatifi vardı recep ivedikte.bu kooperatif 10 araçlada iş alıyor 10 000 lede
ben net bildiklerimi söyledim benden daha uzman arkadaşlar mali mizanıylada acıklayıcı bilgi eklerse bizde dagarcıgımızı az geliştirebiliriz
bay -bayan-cocuk dış giyisi imalatı ve tekstil tasarım işleri
https://www.facebook.com/groups/aficgiyim/

aficgiyimsanayi.tr.gg

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Hazır giyim
loder
Yeni Üye

Toplam 49 yazı
13/01/2016 :  13:23:51  Alıntı
qerz ilgilendiğin için teşekkür ederim. Bildiklerini anlatırsan sevinirim. Bir firmaya bağlı olarak çalışıcam 25-30 araçları var. Başarılı olursam şube açmayı planlıyorlar.

womart : Çalışağım firma belli. Fakat fabrikaların lojistik kısmını nasıl üstlenirim rekabetçi firmalardan ne yapmalıyım ki beni onlardan ayırsınlar ayrıcalığım olsun. Teşekkürler.

qerz
Yeni Üye

Toplam 56 yazı
13/01/2016 :  17:33:43  Alıntı
Alıntı Yapılan Metin:
Yazıyı gönderen - loder
qerz ilgilendiğin için teşekkür ederim. Bildiklerini anlatırsan sevinirim. Bir firmaya bağlı olarak çalışıcam 25-30 araçları var. Başarılı olursam şube açmayı planlıyorlar.

womart : Çalışağım firma belli. Fakat fabrikaların lojistik kısmını nasıl üstlenirim rekabetçi firmalardan ne yapmalıyım ki beni onlardan ayırsınlar ayrıcalığım olsun. Teşekkürler.

Tabii ki, öncelikle bu işte en baştan ve benim de söylediğim gibi kâr marjı çok düşüktür denilir. Bazılarını korkutur ama bazen de sen gibi insanlar çıkıp devam etmek istiyor. Öncelikle, içini rahatlatmak için bana göre kâr marjının düşük olması bu paradan büyük paralar kaldıramayacağını göstermiyor. Nasıl krizlerde, nasıl servet yapanlar var. Benim tanıdığım bir kaç tır şöförü var ve bunlar hepsi sıfırdan çekilmiş. Bir tır sürme ehliyeti ile fabrikalarda şöförcülük yapmış. Bunlardan diğerleri hala başkasının tırını sürürken biri ise kendisine aldığı 1 tır, oğluna da aldı bir tane. Üstüne üstlük, Mercedes C200 Kompressor aldı. Bunların hepsi, kriz ülkesi Yunanistanda ve en patlak veren senelerde.

Demek istediğim, zeka varsa bu işte her türlü kazanırsın.

Şimdi iş nasıl kapacağına gelirsen, önce rakiplerini bilmek gerek. Senin gibi şahıslar ise, bu konuda en büyük etken, tecrübe ve güvendir. Sana güvenebilir mi? Bu gün malı aldın ve müdür gecesi kafası rahat uyuyabilir mi? Problemler de baş etme şeklin nasıl? Yoksa, gece olmaması gereken yerde tırı parkedip malları mı caldıracaksın? Bunların hepsini düşünürler. Burada yapman gereken en iyi şey, onlara olabildiğince güven vermek. Güven arttıkça aynı şekilde sana düşen kâr payı da artacaktır.

Karşındaki rakipler şahıs değilde şirketler ise:
Bu şirketlerin çoğu ya batmakta olan tırcıları toplayıp, bir filo yaratmıştırlar cuzi bir fiyatla ya da leasing tarzında çalışıp tırlarını almışlardır. Burada, fiyat konusunda onlara pek rakip geleceğini düşünmüyorum. Çünkü bu şirketlerin kârı kağıt üstündedir. Karmaşık muhasebe hesaplarıyla kârlar elde edilmekte. Tabi ki, bilmediğim şekilde eden de vardır. Bu durumu daha çok küçük işletmeler veya gerçekten bir lojistik kolu yaratamayacak kadar dolu veya karmaşık çalışan fabrikalar verir. Bu durumda, içeri de nüfüslu biriyle aranın iyi olması gerekir :)

loder
Yeni Üye

Toplam 49 yazı
13/01/2016 :  18:44:32  Alıntı
sevgili qerz ;

Vakit ayırıp beni bilgilendirmeye çalıştığınız için teşekkür ederim. Misal vermek gerekirse CMS fabrikasından görüşmek için randevu aldım diyelim. Adamlara gidip ne diyeceğim ne konuşacağım benim asıl merak ettiğim konu bu. Çalıştığım firmayı tanıtıcak mıyım ne yapıcam yani. Benim 20-25 adet aracım var sizin yüklere mi talibim diyeceğim.

qerz
Yeni Üye

Toplam 56 yazı
13/01/2016 :  23:52:45  Alıntı
Alıntı Yapılan Metin:
Yazıyı gönderen - loder
sevgili qerz ;

Vakit ayırıp beni bilgilendirmeye çalıştığınız için teşekkür ederim. Misal vermek gerekirse CMS fabrikasından görüşmek için randevu aldım diyelim. Adamlara gidip ne diyeceğim ne konuşacağım benim asıl merak ettiğim konu bu. Çalıştığım firmayı tanıtıcak mıyım ne yapıcam yani. Benim 20-25 adet aracım var sizin yüklere mi talibim diyeceğim.

Ne demek loder kardeşim, birinin kazandında bir yardımımız olduysa ne mutlu bize. Birlikten güç doğar.

Öncelikle, oturup kendiniz düşünmeniz gerekli bunu. Ben kendimi neden seçeyim? Yani ben müşteri olsam neden beni seçerim diye düşünmeniz. Daha makul fiyata mı yapıyorsunuz bu işi? Yoksa, rakiplerinizden daha mı hızlısınız? Diyelim ki biraz daha pahalısınız ama aynı zamanda daha hızlısınız. Her, ulaşım zamanı 5 gün olan ürünü 1 gün daha hızlı ulaştırırsanız 5 defa da 1 kez bedavaya gelmiş olacak. (Atıyorum şuan, detayları siz daha iyi biliyosunuz, tek istediğim ne demek istediğimi anlamanız). Ben bu durumda, biraz daha fazla para ödeyerek sizi seçerdim. Çünkü, zaman para ediyor. Fabrikalar saniyeleri bile hesaplıyor. Şimdi, iş yapacağınız kişilere de bağlı bu. Aylık ödemeleri zor getiren bir fabrika tabi ki daha ucuz yolunu arayacaktır. Burada önemli olan, çalışmak istediğiniz firmanın analizini iyi yapmanız gerek.

Gittiğinizde bahsedecekleriniz sırayla, kaç yıldır kurulu olduğunuz, hatalarla karşılaştınız mı, kaç aracınız var, şöförler kaç yaşında, fiyatınız nasıl, kaliteniz.

Diyelim ki daha ucuzsunuz.
Örnek bir açılış, tanışma faslından sonra,
"Bizim qerz lojistik 10 senedir Türkiye'nin her köşesini dolaşmış tecrübeli şöförler tarafından sürülmekte olan 15 araca sahibiz. Sizin gibi bir fabrikaya hizmet etmekten gurur duyarız. Bunu hem daha ucuza getirmeniz sizin de çıkarınıza olur?"

Tam ne konuşacağını bilmiyorsan özel mesaj ile telefon gönder biraz yardım ediyim. Çünkü bu konu lojistik değil, pazarlama bölümünde bence.

aşağı yukarı anlamışsındır ne demek istediğimi, ondan sonra hazır olan ürünlerin ulaşması gerektiği hazır alıcıları varsa onların listelerini istersiniz ve fiyat çıkarırsınız. Bunları bazı insanlar vermiyor, o zaman eskilerden 2-3 tane adres alırsınız. "Bizle olsaydınız" - fiyat, gün, miktar (bir tırla ne kadar ürün ***ürebilirdiniz?) gibi bir tablo yapın sunun.

OzgurKALE
Üye

Toplam 177 yazı
14/01/2016 :  00:49:14 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Merhaba arkadaslar,

Antalya - Samsun arasi devamli olarak gidis meyve sebze donus un tasiyacak tirlara ihtiyacimiz var. Bireysel tiri olan arkadaslardan teklif verebilecek olanlar var ise detaylari gorusebiliriz. Lutfen mesaj atiniz.

İyi calismalar.
Özgür KALE
Founder - Foreign Trade Manager
academic Elevator & Escalator Technology
info@academic.com.co
www.academic.com.co

Yerleşim : Türkiye / Antalya İstanbul  |  Meslek : Yöneticilik
loder
Yeni Üye

Toplam 49 yazı
27/01/2016 :  21:32:38  Alıntı
Konu güncel arkdaşlar.

loder
Yeni Üye

Toplam 49 yazı
30/01/2016 :  14:54:10  Alıntı
Merhaba arkadaşlar ;

Uluslarası çalışan fabrikalardan yük alıp taşıtmak istiyorum. Fabrikadan randevu alıp gittiğim zaman ne yapıcam. Nasıl olur bu işler yardımcı olur musunuz ?

Güncell.

Mesaj gönderebilmek için öncelikle giriş yapmış olmanız gerekmektedir.

Henüz kayıt yaptırmadıysanız buradan üye olabilirsiniz.

Üye olarak:

• Yeni yazılar gönderebilir,
  • Varolan yazılara yorum yapabilir,
  • Arkadaşlarım, favorilerim, kişisel mesajlaşma, haber merkezi, dosya merkezi, online üyeler gibi pek çok yardımcı araçlardan yararlanabilirsiniz.

» Hemen üye olmak için tıklayınız.

6 saniye.
02:51:38, 15 Mayıs 2024, Çarşamba

Buradaki yazılar, yazarlarının ve Koniks.com®'un izni olmaksızın hiçbir yazılı, görsel yada sesli yayın organında yayınlanamaz. Eğitim amacı dışında, herhangi bir şekilde çoğaltılması yasaktır. Eğitim amaçlı çoğaltıldığı durumlarda, yazarla ilgili bilgilerin ve URL'nin belirtilmesi zorunludur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle, amatör bir ruhla hazırlanmıştır ve yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette sitemiz tarafından garanti ve taahhüt edilmemektedir. Yer alan görüş ve yorumlar tamamen Koniks.com üyelerinin kişisel görüşlerini yansıtmaktadır. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak iş kurma/yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir ve söz konusu bilgilere dayanılarak alınacak kararların neticesinde oluşabilecek yanlışlık veya zararlardan Koniks.com sorumlu tutulamaz.

© 2000-2024 Koniks.com İletişim   ||   Kullanım Şartları   |   Kurallar   |   Sitenin Kullanımı   |   Gizlilik   |   Yardım