Özel Ağaçlandırma Ve Yumurta Üretimi - Koniks.com

Koniks.com
Kullanıcı adı:
Şifre:
Şifremi hatırla

Ana Sayfa          Forumlar          Arama          Yardım           Kayıt Ol

Özel Ağaçlandırma Ve Yumurta Üretimi

Kadir ÇELEN
Yeni Üye

Toplam 5 yazı
04/11/2015 :  14:28:31 Bu yazıdan alıntı yaparak yorum yaz Alıntı

Merhaba sayın Koniks forum üyeleri.

Salma tavukçuluk yöntemiyle yumurta üretimi yapmak istiyorum en az Beşbin tavuk belki daha sonrası için Onbin tavuk ancak yerim olmadığı için uygulamaya geçemiyorum. Onbin tavuk için en az kırk dönüm araziye ihtiyaç var.

Şimdi engin bilgilerinizle sizlere şunları sormak istiyorum.

Özel ağaçlandırma uygulamasıyla 50-100 dönüm yer elde edip bu araziye ceviz ağacı dikimi yapsam etrafını telle çevirsem daha sonra devletin vermiş olduğu bu araziye sınır olan birkaç dönümlük yeri satın alsam tavuk kümeslerimi, depomu ve evimi satın aldığım araziye yapıp kümesteki tavuklarımı özel ağaçlandırma arazisi içerisine salabilirmiyim?

Bin tavuk için bir kümes Beşbin tavuk için beş kümes yapmak istiyorum bu nedenle özel ağaçlandırma arazisinide telle beş ayrı bölmeye ayıracağım.

Aklımdaki fikri düzgün bir şekilde anlatabilmişimdir umarım. Şunu nasıl yapacaksın dediğiniz sorularınız olursa cevaplamaya hazırım.

İstanbulda yaşıyorum Tokatlıyım ailecek göçüp bu işlemleri Niksar-Erbaa'da yapmak istiyorum.

İyi Forumlar.

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : İşsiz
ugurum2211
Üye

Toplam 844 yazı
05/11/2015 :  12:19:40 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
merhabalar, tokata yerleşme düşünceniz için tebrik ediyorum.
her 1000 tavuk için ayrı bölme değilde 2500 için yapsanız maliyeti düşürebilirsiniz. yada neden böyle bir ayırma ihtiyacı duydunuz.? ayrıca devle arazisine çit uygulamanıza izin verecek mi.?
benim düşüncem şikayet olmadıktan sonra bir şekilde düşüncenizi uygulayabilirsiniz. ama kamu davası vs gibi durumlar olurmu bilmiyorum.

toptan Tesettür giyim
http://instagram.com/butik_inegol

iİletişim:
0 530 274 94 93

Yerleşim : Türkiye / Bursa  |  Meslek : İthalat / İhracat
Kadir ÇELEN
Yeni Üye

Toplam 5 yazı
05/11/2015 :  20:15:58  Alıntı
Sayın @ugurum2211

Tavukları ayirmamin amacı bir kumeste hastalik, yangin yada daha farkli felaketler olursa eğer bütün tavuklar telef olmasın diye düşünüyorum evet maliyet biraz artacak ama olası bir felakette ziyan az olacak dusuncem bu.

Şikayet olmazsa demissiniz denetlemeye gelmiyorlarmi periyodik olarak?

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : İşsiz
mersinceviz
Yeni Üye

Toplam 74 yazı
06/11/2015 :  15:15:14  Alıntı

devletten özel ağaçlandırma adı altında arazi nasıl temin edecekseniz şu an için iki senedir bekleyen dosyam mevcut orman bölge müdürlüğünde ama sonuç yok kanun çıkması lazım devletinde buna ayıracak şu an zamanı yok ben iki sene önce ceviz dikmek için başvurdum bekliyorum hala
herşey kısmet.....

Yerleşim : Türkiye / Mersin  |  Meslek : Diğer
mahir19
Yeni Üye

Toplam 27 yazı
03/12/2015 :  13:05:31  Alıntı
Hocam bu planladığınız iş için önce hangi ırk tavuk alacaksınız nasıl bir yer olması gerekir kaç ad başlamalısınız yerinizde iklim nasıl yazları ve kışlar nasıl geçer gibi çok şeyler var bana ulaşın samsuna gelin sizi köy tavuğu yapan yerlere ***üreyim öyle başlayın bu iş başka işe benzemez paranızı çöpe atmayın yazık.Aynı zamanda yarka fiyatları 14 tl. tel :533 621 2612

Yerleşim : Türkiye / Çorum  |  Meslek : Veteriner
mduran
Üye

Toplam 195 yazı
03/12/2015 :  14:17:56  Alıntı
şu ana kadar hiçbir yoruma karamsar yaklaşmadım ama bu konuya yaklaşımım farklı olacak bulunduğum şehirde iki arkadaşım bu işe başladı birisi ilk önce 600 tavukla başladı şimdi 1200 tavuğu var diğeri 1000 adetle başladı şu an 1600 tavuğa sahip bu iş tavukları alayım yarın yumurta satmaya başlıyayım denecek bir iş değil bulunduğunuz yerin iklim şartlarına göre kümes kurulumu yapmanız gerek ısıtma soğutma sistemi kurmanız gerek gece aşırı ısı değişiminden hayvanlar çok çabuk etkileniyor yem rasyonu çok iyi ayarlanmalı en ufak bir rasyon değişikliğinde yumurtadan kesiliyorlar hayvanların yaylım alanları son derece iyi kalite ota sahip olmalı bu kadar büyük sürülerde mutlaka işinden anlayan bir veteriner olmalı hayvan kayıpları %3 üzerine çıkmamalı buna benzer bir sürü olay var yoksa bu iş bende para var şurdan 10 bin tavuk alayımda yumurta satayım demekle bitmiyor saygılar
TURŞUCU ŞEVO

Yerleşim : Türkiye / Muğla  |  Meslek : Gıda
FikretBulut
Üye

Toplam 150 yazı
03/12/2015 :  14:22:19  Alıntı
Alıntı Yapılan Metin:
Yazıyı gönderen - mersinceviz
devletten özel ağaçlandırma adı altında arazi nasıl temin edecekseniz şu an için iki senedir bekleyen dosyam mevcut orman bölge müdürlüğünde ama sonuç yok kanun çıkması lazım devletinde buna ayıracak şu an zamanı yok ben iki sene önce ceviz dikmek için başvurdum bekliyorum hala

işin Devlete kalınca 5 sene daha beklersin sonrada olumsuz cevap alırsın, Paran var ise bile Arazi yeride belli ise min. iki sene sürüyor.

Yerleşim : Türkiye / Tekirdag

Mesaj gönderebilmek için öncelikle giriş yapmış olmanız gerekmektedir.

Henüz kayıt yaptırmadıysanız buradan üye olabilirsiniz.

Üye olarak:

• Yeni yazılar gönderebilir,
  • Varolan yazılara yorum yapabilir,
  • Arkadaşlarım, favorilerim, kişisel mesajlaşma, haber merkezi, dosya merkezi, online üyeler gibi pek çok yardımcı araçlardan yararlanabilirsiniz.

» Hemen üye olmak için tıklayınız.

3.6 saniye.
21:42:07, 2 Mayıs 2024, Perşembe

Buradaki yazılar, yazarlarının ve Koniks.com®'un izni olmaksızın hiçbir yazılı, görsel yada sesli yayın organında yayınlanamaz. Eğitim amacı dışında, herhangi bir şekilde çoğaltılması yasaktır. Eğitim amaçlı çoğaltıldığı durumlarda, yazarla ilgili bilgilerin ve URL'nin belirtilmesi zorunludur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle, amatör bir ruhla hazırlanmıştır ve yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette sitemiz tarafından garanti ve taahhüt edilmemektedir. Yer alan görüş ve yorumlar tamamen Koniks.com üyelerinin kişisel görüşlerini yansıtmaktadır. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak iş kurma/yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir ve söz konusu bilgilere dayanılarak alınacak kararların neticesinde oluşabilecek yanlışlık veya zararlardan Koniks.com sorumlu tutulamaz.

© 2000-2024 Koniks.com İletişim   ||   Kullanım Şartları   |   Kurallar   |   Sitenin Kullanımı   |   Gizlilik   |   Yardım