İstanbul'da Kebap Dükkanı ? - Koniks.com

Koniks.com
Kullanıcı adı:
Şifre:
Şifremi hatırla

Ana Sayfa          Forumlar          Arama          Yardım           Kayıt Ol

İstanbul'da Kebap Dükkanı ?

bunny531
Yeni Üye

Toplam 36 yazı
30/10/2015 :  14:14:48 Bu yazıdan alıntı yaparak yorum yaz Alıntı

Arkadaşlar Bilirsiniz 160.000 tl dönerci açma fikri doğmuştu ve anladım ki Döner'de hem rekabet var hem seri satmazsa külliyen zarar olduğu için Fikrimi değiştirdim Peki Bu iş İstanbul'un Hangi Ayakaltı semtinde tutar

Adana Kebap İçli Köfte Künefe
Kuzu Şiş İrmik Helvası
Tavuk Kanat
Tavuk Şiş
Çöp Şiş
Dönercici

Yerleşim : Türkiye / Ankara  |  Meslek : Diğer
şanslı
Üye

Toplam 437 yazı
01/11/2015 :  07:00:12  Alıntı
semt olarak değil,yer,lokasyon önemli burada,böyle bakın olaya.yoksa her ilçesinde,semtinde var bunlar,sen işini temiz yap,sohbetini güleryüzünü göster,lezzetini farkını koyarsan öne çıkarsın....işyerlerinin,alışveriş caddelerinin olduğu yerlerde açmaya bak...kolay gelsin.

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Esnaf
qerz
Yeni Üye

Toplam 56 yazı
01/11/2015 :  13:09:06  Alıntı
Alıntı Yapılan Metin:
Yazıyı gönderen - şanslı
semt olarak değil,yer,lokasyon önemli burada,böyle bakın olaya.yoksa her ilçesinde,semtinde var bunlar,sen işini temiz yap,sohbetini güleryüzünü göster,lezzetini farkını koyarsan öne çıkarsın....işyerlerinin,alışveriş caddelerinin olduğu yerlerde açmaya bak...kolay gelsin.

Aynen, İstanbul'da nerede açarsan aç, yemek mevzusu tutar. Zaten fazlasıyla şişirilmiş bir şehir, her yeri insan kaynıyor. Yukarıda belirttiği gibi o yerlerde açman senin için daha avantajlı olur. Ama millet artık parasının karşılığını almaya bakıyor, yediği yer temiz mi? fiyat uygun mu? Personel nasıl? Bunlara daha fazla ağırlık vermeni öneririm.

Yerleşim : Yunanistan / Selanik  |  Meslek : Satış / Pazarlama
tablom
Üye

Toplam 518 yazı
02/11/2015 :  12:43:49 Yazarın websitesine git Website   Alıntı

Gıda dışında bir sektör düşünürseniz daha az sermaye ile yapılabilecek işler konusunda yardımcı olabilirim.

Gıda ile ilgili şöyle söyleyebilirim. Evet karlı bir iş ancak açılan 10 yer var ise 2-3 tanesi ayakta kalıyor demek ki sadece güzel ve hesaplı olması
değil başka etkenler de var işin içinde.
Tablo Uzmanından Alınır!
Türkiye'nin tablocusu: www.tablom.com

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Sanatçı
Platin
Üye

Toplam 195 yazı
02/11/2015 :  14:58:35 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Geçen günkü yazınıza da yorum yapmıştım. İstanbul'un en ücra - gelir seviyesi düşük/yüksek semtinde de dönerci var. Önemli olan maliyetler, kira ve yapacağın pazarlama stratejin. Öncelikle ürünün maliyetleri için yapacağın araştırma ve reçetelendirme çalışmaları. Sonrasında tabii ki pazarlama stratejin. Demirbaş, dekorasyon ve hammadde maliyetlerin. Tekrar söylüyorum, öncelikle maliyetlendirme çalışmaların ardından yer bulma süreci. Gerisi de yaptığın işi ne kadar düzgün yaptığına kalıyor. İyi çalışmalar...

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Ticaret
AkinYilmaz
Yeni Üye

Toplam 3 yazı
04/11/2015 :  09:21:41 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Türklerin geleneksel tatlarından biri de kebaptır. Birçok insanın vazgeçilmezleri arasında yer alan kebap, fırında pişirilen ve yapması hüner gerektiren bir yiyecektir. Bu sebeple kebap, sadece evlerin dışında, özel kebap salonlarında yapılmaktadır.

Yiyecek sektöründe Türklere özgü olan kebapçılık, son yıllarda oldukça büyeyen sektörlerden biri. Kendi işinizi kurmayı düşünüyor ve ne yapacağınız konusunda kararsız kalıyorsanız, kebap salonu açmayı düşünebilirsiniz . Bayilik sisteminin kolaylığından ve avantajlarından yaralanarak da kebap salonu açmanız mümkün. Peki bu nasıl olacak?
Franchising Sistemi

Franchising yani bayilik sistemi, tanınan bir marka ile piyasaya girme olanağı sağla**** küçük işletmeler için riski büyük ölçüde azaltıyor. Büyük işletmeler için de kazancı daha da artırıyor. Bu nedenle bayilik sisteminin oldukça avantajlı bir sistem olduğunu söyleyebiliriz. Bayilik sistemi içinde yer alan bir işletme, kendi olanaklarıyla işini sürdüren bir işletmeye göre daha başarılı oluyor. Bu istatistiklerle de kanıtlanmıştır. Şöyle ki; kendi olanaklarıyla işini sürdürmeye çalışan bir işletme %35 oranında başarı gösterirken, bayilik sistemi ile çalışan bir işletme %95 oranında başarılı oluyor.

Kebap salonu açmak için bayilik veren firmalar:
Bursa Kebap Evi

2011 yılında % 300 büyüme ile rekor kıran Bursa Kebap Evi bayilik için çok cazip fiyatlarıyla yeni yatırımcılara, küçük birikimleri büyük işletmeye dönüştürme fırsatı sunuyor. Ayrıca Edirne’den Hakkari’ye kadar her şehirde alternatif olarak sunuyor.

Franchise Bedeli; 20.000 USD

İsim Hakkı Bedeli ; %4

Reklam ve Katılım Payı; Yok.
Tatlıses Kebap

Yöresel ve özel tatları müşterilerine sunan ve kebap kültürün yaygınlaştıran Tatlıses kebap, isteyen herkese Tatlıses kebap şubesi açma imkanı sağlıyor.
Peki Tatlıses Franchising Olmak İçin Aranan Şartlar Neler?

Girişimci ve başarma tutkusu bulunmak,

İş tecrübesi bulunmak,

Markanın gerektirdiği finansal özelliklere sahip olmak,
Bayiliklere verilen destekler

Bilgi ve danışmanlık hizmeti
Bölge koruma sistemi
Pazarlama desteği
Mal ve hizmet standartlarının sağlanması
Personel işe alma ve açılış öncesi eğitim süreci takibi
Doğru yer seçimi

Tatlıses Kebap Şubesi’nde Bulunması Gereken Özellikler

En az 150 m2, En az 6 m cepheli, Tercihen bahçeli, Cadde üzerinde, Yürüyüş alanı üzerinde, Park kolaylığı bulunmak.
Yatırım Maliyeti (Restaurant Tipi)

Emlak Sigorta Gideri 300-600 USD

Belediye Ruhsat Bedeli Ve İzinler 2.000-4.000 USD

Mimari Projelendirme 6.700-10.000 USD

Dekorasyon Ve Proje Uygulama 160.000-200.000 USD

Kasa Takip Sistemi 8.000-10.000 USD

Tabela Reklam Panoları 10.000-15.000 USD

TOPLAM 187.000- 259.000 USD
Tatlıses Kebap İçin Bayilik Süreci Nasıl İşliyor?

Öncelikle yapmanız gereken bayilik formunu eksiksiz bir şekilde doldurmak. Doldurduğunuz form en geç bir hafta içinde değerlendiriliyor. Başvurunuz olumlu olursa şu için düşündüğünüz mekan bir hafta içinde ziyaret edilip yerinde değerlendiriliyor. Gerekli incelemelerin ardından bayilik adayı ile yüz yüze görüşme yapılıyor. Daha sonra seçtiğiniz bölgenin fizibilitesi yapılıyor. Yapılan fizibilite sonucu hazırlana rapor olumlu ise bayilik adayı ile paylaşılıyor. Sözleşme hazırlanıp imzalanması gereken evraklar listesi adaya veriliyor. Evraklar tamamlanınca 5 yıllık bayilik sözleşmesi yapılıyor. Daha sonra mimari proje başlıyor, proje fiyatlandırılıp ve proje uygulanıyor. Proje kırk gün içinde uygulanıyor. Daha sonra personel seçiliyor ve gerekli eğitimler on gün içinde veriliyor. Açılıştan önce de reklam ve tanıtım malzemeleri hazırlanıp bayiliğe teslim ediliyor. Son aşama olarak da İbrahim Tatlıses ve medyanın katılımıyla açılış yapılıyor.

Not: Bu açıkladığımız firmalar dışında, Beşyol Kebapçısı, Kebapix, Çankaya Kebap, 444 Kebap, Kebapçı İskender, Abide Kebap firmaları da bayilik vermektedir.

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Bilgisayar-Bilişim
bunny531
Yeni Üye

Toplam 36 yazı
08/11/2015 :  18:38:53  Alıntı
Teşekkür ederim Tavsiyeleriniz için (Akin Yilmaz) beyefendi yazınız için teşekkür ederim değerlendirmeye alıcağım .
Dönercici

Yerleşim : Türkiye / Ankara  |  Meslek : Diğer
otelci67
Yeni Üye

Toplam 19 yazı
10/11/2015 :  16:01:37  Alıntı
Ben işinde erbap,dürüst,saygılı,adam gibi adam,kebap ustası arıyorum.
Zonguldak,Ereğlide çalışacak.Düşünen olursa bana ulaşabilir.

Yerleşim : Türkiye / Zonguldak  |  Meslek : Turizm

Mesaj gönderebilmek için öncelikle giriş yapmış olmanız gerekmektedir.

Henüz kayıt yaptırmadıysanız buradan üye olabilirsiniz.

Üye olarak:

• Yeni yazılar gönderebilir,
  • Varolan yazılara yorum yapabilir,
  • Arkadaşlarım, favorilerim, kişisel mesajlaşma, haber merkezi, dosya merkezi, online üyeler gibi pek çok yardımcı araçlardan yararlanabilirsiniz.

» Hemen üye olmak için tıklayınız.

4.84 saniye.
14:36:30, 28 Mart 2024, Perşembe

Buradaki yazılar, yazarlarının ve Koniks.com®'un izni olmaksızın hiçbir yazılı, görsel yada sesli yayın organında yayınlanamaz. Eğitim amacı dışında, herhangi bir şekilde çoğaltılması yasaktır. Eğitim amaçlı çoğaltıldığı durumlarda, yazarla ilgili bilgilerin ve URL'nin belirtilmesi zorunludur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle, amatör bir ruhla hazırlanmıştır ve yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette sitemiz tarafından garanti ve taahhüt edilmemektedir. Yer alan görüş ve yorumlar tamamen Koniks.com üyelerinin kişisel görüşlerini yansıtmaktadır. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak iş kurma/yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir ve söz konusu bilgilere dayanılarak alınacak kararların neticesinde oluşabilecek yanlışlık veya zararlardan Koniks.com sorumlu tutulamaz.

© 2000-2024 Koniks.com İletişim   ||   Kullanım Şartları   |   Kurallar   |   Sitenin Kullanımı   |   Gizlilik   |   Yardım