Fason Tavuk Yetiştiriciligi - Koniks.com

Koniks.com
Kullanıcı adı:
Şifre:
Şifremi hatırla

Ana Sayfa          Forumlar          Arama          Yardım           Kayıt Ol

Fason Tavuk Yetiştiriciligi

mehmetay
Yeni Üye

Toplam 2 yazı
07/09/2008 :  12:21:14 Bu yazıdan alıntı yaparak yorum yaz Alıntı

ben ziraat mühendisligi 4 sınıf ögrencisiyim antalya dolaylarında fason etlik tavuk yetiştiriciliği yapmayı dusunuyoruz bu konu için bilgilerinize ihtiyacım var teşekkürler
m.ay

Yerleşim : Türkiye / Antalya  |  Meslek : Öğrenci
SouL
Üye

Toplam 286 yazı
18/11/2008 :  21:03:00  Alıntı
1600 m2 bir kümes son sistem olarak 230.000 ytl mal oluyor
sondaj 10.000 ytl
zemin ve duvar 30.000 +10.000(işçilik)
çatı 50.000-55.000 ytl
elektirik 9.000 ytl
sıhhi tesisat 5.000 ytl
ekipmanlar: 55.000ytl
bakıcı evi 20.000 ytl
100 kw trafo 20.000 ytl
bir de bunlara ilaveten yol ve görünmeyen masraflar var
söz konusu tutarlar 80 m uzunluk
20 m genişlik toplam 1600 m2 bir kümes maliyeti bu kümeste 45 günlük periotlarda 14- 17 bin ytl getirir bu gelirin %30 u üretim giderleri yılda 6 dönem yapabilirsiniz en fazla

tavuk kümesi yapmak isteyen arkadaşlar.bu iş bukadar basit değil,istediğiniz yerde yapamazsınız.
1-önce bulunduğunuz çevrede bu işi yapan entegre tesis varmı bunu öğrenin.
2-o tesis sizin arazinize olan uzaklığa göre civciv verecekmi.
3-belediye ve tarım ilçe müdürlüğü, arazinizin en yakın yerleşim birimine en az 2km. uzaklıkta ve ileride imar planı içerisinde toplukonut,sanayi bölgesi gibi gelişime açık bölge ise
ruhsat vermeyecektir.
4-entegre tesisler sözleşmeli üreticilerini diledikleri gibi kullanırlar,bir parti kar ettirirlerse,ikinci parti mutlaka ya başıbaşına yada zarar ettirirler.
5-bakıcı bulmak çok zordur.24 saat hizmetister.bayramınız,tatiliniz,hafta sonunuz yoktur.
6-elektrik ve su sonderece önemlidir.jeneratör şarttır. su deponuz ihtiyacınızdan fazla kapasitede olmalıdır.
7-yerleşim biriminden uzakta kümes sahibi iseniz, bir cola veya sigara için bakıcınızı kaybedersiniz.
8-ısıtma ve soğutma çok önemlidir.bakıcı eline bırakırsanız vay halinize.

PROJE İÇİN ZİRAAT BANKASI YILLIK %10 İLE YATIRIMIN YARISI KADAR FATURA MUKABİLİ KREDİ VERMEKTEDİR.

Not:Tüm bilgiler İnternetden Alıntıdır
Rızkın 10 da 9 u Ticarettedir. Hadis-i Şerif

Yerleşim : ALMANYA / Stutgart  |  Meslek : İletişimci
lionsxxx
Yeni Üye

Toplam 13 yazı
15/06/2011 :  08:51:25  Alıntı
Bolu ilindeemlakcılık yapmaktayım kümes için ve besiçilik için 1,5 dönümden 10 dönüme kadar tarlalarımız mevcuttur tarlalarımızda trafo ya gerek yoktur (vardır o bölgede )su sorunu yoktur ilgilenen arkadaşlara yardımcı olurum

Yerleşim : Türkiye / Bolu  |  Meslek : İletişim
akademisyen41
Yeni Üye

Toplam 59 yazı
15/06/2011 :  09:08:06  Alıntı

Arkadaşlar tavukçuluk yapmak isteyen arkadaşlar bolu ve çevresinde yaparlarsa daha faydalı olur büyük sayılabilecek 3 firma var ( Erpiliç,Beypiliç,Mudurnu Tavuk) Babamında Bolu- Göynük'te 5000'lik kümesi var Erpiliç'ten tavuk alıyor. Kümes yaptınız ve tavuk koymak istiyorsunuz firma geliyor kaliteli kümesmi diye bakıyor ve aynı üreticilik yapan 2 tane kefil istiyorlar!...

Dipnot : Arkadaşlar size garanti vereyim burada yazan kimse alışık değilse tavukların gübresinden çıkan asit'e tahammül edemez. Bir tane bakıcı alacaksınız ama iyi bakması için maaş + kar'dan % 5'lik prim verin iyi bakarsan sende iyi para kazanırsın deyin. Çünkü kimse siz gibi bakmaz kar'ı olmazsa saldım çayıra mevlam kayıra anlayılşı olursa bi hastalık girerse telef olur tavuklar...

Yerleşim : Türkiye / Kocaeli  |  Meslek : Bankacılık-Finans
bah-har33
Yeni Üye

Toplam 35 yazı
15/06/2011 :  15:17:49  Alıntı
facebooktaki "broiler yetiştiriciliği" veya "tavuk yetiştiriciliği" sayfasına bekliyoruz

Yerleşim : Türkiye / Mersin  |  Meslek : Diğer

Mesaj gönderebilmek için öncelikle giriş yapmış olmanız gerekmektedir.

Henüz kayıt yaptırmadıysanız buradan üye olabilirsiniz.

Üye olarak:

• Yeni yazılar gönderebilir,
  • Varolan yazılara yorum yapabilir,
  • Arkadaşlarım, favorilerim, kişisel mesajlaşma, haber merkezi, dosya merkezi, online üyeler gibi pek çok yardımcı araçlardan yararlanabilirsiniz.

» Hemen üye olmak için tıklayınız.

3.03 saniye.
19:34:20, 29 Nisan 2024, Pazartesi

Buradaki yazılar, yazarlarının ve Koniks.com®'un izni olmaksızın hiçbir yazılı, görsel yada sesli yayın organında yayınlanamaz. Eğitim amacı dışında, herhangi bir şekilde çoğaltılması yasaktır. Eğitim amaçlı çoğaltıldığı durumlarda, yazarla ilgili bilgilerin ve URL'nin belirtilmesi zorunludur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle, amatör bir ruhla hazırlanmıştır ve yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette sitemiz tarafından garanti ve taahhüt edilmemektedir. Yer alan görüş ve yorumlar tamamen Koniks.com üyelerinin kişisel görüşlerini yansıtmaktadır. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak iş kurma/yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir ve söz konusu bilgilere dayanılarak alınacak kararların neticesinde oluşabilecek yanlışlık veya zararlardan Koniks.com sorumlu tutulamaz.

© 2000-2024 Koniks.com İletişim   ||   Kullanım Şartları   |   Kurallar   |   Sitenin Kullanımı   |   Gizlilik   |   Yardım