Yazılım Şirketi Kurup Hayalimi Hayata Geçirmek. - Koniks.com

Koniks.com
Kullanıcı adı:
Şifre:
Şifremi hatırla

Ana Sayfa          Forumlar          Arama          Yardım           Kayıt Ol

Yazılım Şirketi Kurup Hayalimi Hayata Geçirmek.

rasittosun
Yeni Üye

Toplam 13 yazı
31/08/2015 :  15:18:08 Bu yazıdan alıntı yaparak yorum yaz Alıntı

Merhaba koniks müdavimleri,

Ben bir yazılım şirketi kurmak istiyorum. Büyük çapda bir fikir ve bunun yanında değişik fikirlerim var.

Sermaye konusunda son zamanlarda aklıma birşey takıldı bunu paylaşıp olabilirliği hukuki bağlayıcılığı gibi konularda bildiklerinizi paylaşırsanız sevinirim.

1. Şirketin % 51 hissesi kendi adıma % 49 hissesini ise 100.000 paya bölüp her paya 1.000.-tl değer biçmek istiyorum. 1.000 paydaşı geçmeyecek. (1 paydaş × 100 pay )

2. İlk payı bağış olarak tahsil etmek istiyorum.

3. İlk payı alan paydaşlarım şirketin faaliyetlerine başlayıp ürettiği yazılımlardan çekirdek aile olarak ücretsiz faydalanacaklar süre kısıtlaması olmadan.

4. Şirket zamanla değer kazanmaya başladığında paydaşlarım 1.000.-tl den 100 paya kadar alım yapabilecek.

5. Paydaş olmak isteyenlere fikirlerimi belirli başlıklar altında aktarım yapılacak inanan paydaşlarımı 1.000 paydaşa tamamlayıncaya kadar para toplanmayacak.

6. Ayrıca 1.000 paydaş tamamlanıncaya kadar 10 paydaşı aramıza getiren her paydaşa 1 ücretsiz pay verilecektir.

7. 5 yıldan önce pay devri yapılamaz. Pay devri haber vermeksizin yapılamaz. 1.000 kişilik paydaşın dışında pay devri yapılamaz.

Büyük projem

2 yıl sürecek
40 - 50 kişilik bir ekip olacak
70 - 80 milyon civarında bir maliyeti olacak

Bu proje için ilk pay ücreti toplaması yapıldıktan sonra 2 - 3 ay içinde paydaşlarımıza bir sunum yapılacaktır. Sunum sonunda 1.000 paydaşımızdan minimum 40 milyon liralık pay alım taahhütü gerçekleşmesi durumunda büyük projemize start verilecektir.

2 tane daha önemli küçük çapta projem vardır.

Değerli koniks ziyaretçileri kafa bulmadan alay etmeden olur olmaz neden olur neden olmaz gibi fikirlerinizi paylaşırsanız. Sevinirim.

Raşit TOSUN

Yerleşim : Türkiye / Antalya  |  Meslek : Ticaret
tablom
Üye

Toplam 518 yazı
01/09/2015 :  19:31:23 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Türkiye'de ne yazık ki insanlar 3-5 bin TL ile milyon dolarlar kazanacağım kafasında böyle bir durumun dünya üzerinde 100.000 / 1 ihtimal ile olabileceği de ortada, ki biz buna MUCİZE diyoruz :)
Ancak bu tip bir projede insanlar yani paydaş olacak yatırımcılara bu iyi anlatılabilir ise gerçekleşmesi olağandır.
Tabii bunun anlatılabilmesi insanların toplanması, paydaş olmaya ikna olmaları için de ciddi bir yatırım, planlama ve organizasyon gerektirecektir.
En büyük handikap illa ki birileri çıkıp ben gittim görüştüm saadet zinciri gibi bir şey, dolandırıcıdır, bir iş çıkmaz v.s. gibi olumsuz yorum yapacak olan kişiler olabilir. Eğer bu handikapın önüne geçilebilme ve / veya bu handikapın hiç oluşmamasını sağlama olanağınız ve sermayeniz olur ise (Bu konuda neler yapılabileceği ile ilgili burdan detay vermek istemiyorum) olmayacak bir proje değildir.

Şimdiden Başarılar.
Tablo Uzmanından Alınır!
Türkiye'nin tablocusu: www.tablom.com

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Sanatçı
rasittosun
Yeni Üye

Toplam 13 yazı
01/09/2015 :  23:36:26  Alıntı
Yapıcı yorumunuz için teşekkür ederim.

Aslında ben bu paydaşlığı facebook araadaşlarımla başlamak istiyorum. Yani ** arsız dolandırıcı olmadığımı bilen insanlarla zaten bu insanlardan talep oluşmazsa hiç bulaşmam. tanımadığım insanlara hiç yola çıkmam.

Demem o ki beni bilen arkadaşlarım ilk katılımcılarım olursa başarılı olur onlar başkalarını getirecek.

leventbykcam
Üye

Toplam 109 yazı
01/09/2015 :  23:49:41  Alıntı

ne mezunusun ? yazılımcımısın ? elektronik müh. ?

Yerleşim : Türkiye / Kocaeli  |  Meslek : İthalat / İhracat
Mikail Kocak
Yeni Üye

Toplam 1 yazı
01/09/2015 :  23:52:28  Alıntı
Mrb arkadaşlar ben bi arkadaşımı yanıma kar ortağı aldim ama sözleşme nasıl yapicam bilmiyorum hazır kurulu bir tekstil dukkanim var kar ortagimla maaş artı kar oranı belirlenecek ama sıkıntı kafama takılan konu ihtiyaç doğrultusunda ileride alınacak yeni demirbaslar konusunda ödeme nasıl olmalı yeni alınan makinalarda veya araba aliminda sermaye konusunda ortakmi olunuyor bana acil cvb verirmisiniz
1453

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Esnaf
Erdener_Abi
Yeni Üye

Toplam 96 yazı
02/09/2015 :  00:23:24  Alıntı
2 sene surecek bir yazilim projesi , maliyeti 70 - 80 milyon ve 40 - 50 kisi calisacak ?

Ilk olarak getirisi ne olacak bu projenin onu bilmeden yapilacak yorumlar biraz havada kalacak.
Ikincisi , o bahsettigin 1000 kisiyi toplayip , 2 sene boyunca karsiliksiz odeme yapmalarini saglamak cok zor - neredeyse imkansiz - olacak .
ucuncusu , buyuk projenin bir yazilim projesi oldugunu varsayarsak , bu isin finansini daha kolay yollardan saglamak var , belki alternatif finans yollarini denemelesin.

Sonuncusu , ben yazilim muhendisliginde master yaptim Ingiltere'de ; ne menem bir proje ki maliyeti bu boyutlara cikiyor ? Harbiden merak ettim .

Erdener Abi

Yerleşim : İngiltere / Nottingham  |  Meslek : Serbest meslek
because
Üye

Toplam 215 yazı
03/09/2015 :  12:29:35  Alıntı
sen sanırım zuckerbergin işe başlamadan önce hayallerini yazıya dökmüşsün..

Yerleşim : Türkiye / İst  |  Meslek : Tekstil
rasittosun
Yeni Üye

Toplam 13 yazı
03/09/2015 :  23:47:22  Alıntı
Tekrar merhaba

Arkadaşlar

1. 2 yıl boyunca para toplamak gibi bir düşüncem yok

2. İlk payı bağış olarak aldıktan sonra büyük proje için 2 3 ay içinde hazırlanacak sunumda topladığımızı farz edelim 40 milyon lira. Bu arayı toplayıp işe başladıktan sonra her türlü devlet desteğine başvurulacak.

3. 1.000 paydaşım diyelim 40'ar bin tl. Katılımda bulundular. Bu parayla ve devlet desteği avrupa birliği fonları vs projeyi bitirdik.

4. Ne demiştim her paydaşa 100 pay. Diyelim ki projemiz hayata geçtikten sonra 2 - 3 yıl içinde 3 - 4 kat değer kazandı. İşin başında her pay için 1.000 tl ödeyip 40 ar pay alan paydaşlarımız projenin değeri arttıktan sonra da 100 paya kadar yine 1.000.tl den pay alabilecekler.

5. Amacım sadece ve sadece büyük bir iş yapmak. üzümü yiyerek bağcıyı dövmek değildir. Ben kazanırken ailem kazansın ailem kazanırken eşim dostum kazansın eşim dostum kazanırken arkadaşlarım kazansın arkadaşlarım kazanırken vatanım ülkem kazansın.

6. Çok değerli bir microsoftta mühemdislik ve güzel işler yapmaya devam eden bir arkadaşımla bu projemi konuştum.
Devlerin çok büyük rakibi olursun dedim. Kendisinin bir işletmesi var yazılım üzerine ben hemen işletmeye kilidi vurur yanına gelirim dedi.

7. Arkadaşlar ben 36 yaşında lise mezunu normal insanların kullandığı kadar bilgisayar kullanan bir adamım.

8. Hayalini kurup yıllar sonra gerçekleştiğini gördüğüm çok büyük 1 proje oldu. Ben hayal ettim parası olan yaptı.

Sevgiler

rasittosun
Yeni Üye

Toplam 13 yazı
04/09/2015 :  00:04:02  Alıntı
70 - 80 milyon

Büyük bir merkez

Buranın alt üst yapısı

Tanıtımlar yurt içi yurt dışı

Yurt içinden yurt dışından konusunda uzman mühendisler tasarımcılar grafikerler sistemin güvenliği için gerekirse en başından itibaren hackerlar

Ülkem için bir facebook google olabilmeyi hayal ediyorum.

Bir Türk şirketinin de 40 - 50 milyar dolarlarla ölçülen değeri olsun diye hayal ediyorum.

Turşu hayal etmiyorum suylamı sirkeylemi daha iyi olur diye.

tablom
Üye

Toplam 518 yazı
04/09/2015 :  09:06:40 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Sn. Tosun; daha önce de belirttiğim gibi ilk başta yapılacak işlemler ve alınacak önlemler ile sağlam bir lansman oluşturulduğunda olmayacak bir şey değil.
Ancak ne yazık ki Türkiye'mizde bu tip sitelerdeki insanların %70-80'lik kısmı maalesef; nasıl 4-5 bin lira ile milyon dolarlar kazanırım gibi hayaller kurduğu için daha gerçekçi olacak fikirler küçümsenebilir, bu sebeple bunun sizin şevkinizi kırmasını istemem.
Bana soracak olursanız, ilk etaptaki sunum (lansman) tanıtım v.s. faaliyetleri sağlam ve ayakları yere basacak şekilde kurgulandığı sürece olmayacak bir proje değil.
Olmayada bilir mi? Evet olmayada bilir.
Ama kanımca 3-5 bin TL yatırım ile en azından ilk altı ayda 150 Bin kazanma hayalinin gerçekleşme olanağı %1 ise bunun en azından %50'dir.
Bu şahsi fikirlerimdir arkadaşlar, kimse üzerine alınmasın.
Tablo Uzmanından Alınır!
Türkiye'nin tablocusu: www.tablom.com

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Sanatçı
Erdener_Abi
Yeni Üye

Toplam 96 yazı
04/09/2015 :  15:57:18  Alıntı
Rasit bey fikirlerinize saygi duymakla beraber cok onemli bir konuyu goz ardi ettiginizi hatirlatmak istiyorum ; facebook veya google kesinlikle bagimsiz sirketler degildirler .

2 sirketin arkasinda da Amerikan derin devlet destegi bulunmaktdir .

Bu 2 sirket hizmet sattiklarini soylemektedirler ama kendinize sorun , en son ne zaman Google yada Facebook'a para odemesi yaptiniz ?

Amazon gibi bir sirket olmak isterseniz daha gercekci olacaktir. Yok ben sadece bilgi paylasim ve satisi ile piyasa degeri 40 - 50 milyar tl olan bir sirket kuracagim diyorsaniz once su adrese [ http://www.mit.gov.tr ] basvurup izin ve destek almaniz lazim .

Erdener Abi

doksan
Yeni Üye

Toplam 94 yazı
04/09/2015 :  20:01:46  Alıntı
Yahu ne alakasi var derin devletle? komplo teorisi hepsi.. Google' u satmak icin Larry Page 1 adet laptop alip (yanilmiyorsam) excite' in patronuyla yemekte bulusmuslar alirmisin diye.. Istedikleri fiyat 1 milyon dolar. O zaman birak derin devleti, kendileri bile bilmiyormus birgun milyarlar kazanacaklarini. Hersene yuzlerce, binlerce firma doguyo, bircogu buyuk firmalarca satin aliniyor. Bazilari var amaci firma yaratip buyuk firmaya satmak..!

Koenigsegg sahibi 5 yasinda babasiyla icinde yaris arabalar olan bir cizgi filme gitmis, ciktiginda babasina "ben buyuyunce yaris arabasi yapmak istiyorum" demis, 22 yasinda ilk arabasini cikarmis, simdi 0- 300 dunya rekoru 18 saniye, 1500 beygir araba, el yapimi, almak icin siraya giriyorsun, 3 milyon dolar.

Amerikan gizli servisinin destegi yoktur da Google'a, Google'a bize destek vermezsen seni diri diri yakariz tehditi vardir.. Yani tam tersi

Yerleşim : / Tekirdağ  |  Meslek : Turizm
Erdener_Abi
Yeni Üye

Toplam 96 yazı
04/09/2015 :  22:34:08  Alıntı
Sn Doksan

Tartismaya girmek gibi bir niyetim yok ama yillarca yazilim isiyle ugrastim ve google ile facebook sirketlerinin arkasinda ki guclerin kim oldugunu gayet iyi biliyorum . Silikon Vadisinde herkesin bildigi bir konudur .

Her neyse , hepimizin fikir ozgurlugu olduguna gore , sizinde fikrinize saygi duymaktan baska yapacak bir sey yok .
Erdener Abi

rusyadaticaret
Yeni Üye

Toplam 52 yazı
05/09/2015 :  01:32:09  Alıntı
erdener hocaya katılıyorum. raşit kardeşim umarım projen başarılı olur.
Az olsun ama helalinden olsun! Haram kursaktan geçer amma sızısı kalıcı olur emer emer kanser olur!

Yerleşim : Rusya Federasyonu / Moskova  |  Meslek : İthalat / İhracat
rasittosun
Yeni Üye

Toplam 13 yazı
05/09/2015 :  23:02:44  Alıntı
Herkeze teşekkür ederim katkılarınız için

Fd44
Üye

Toplam 103 yazı
21/05/2019 :  00:40:11 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Acaba bu arkadaş ne yapıyor şimdii

Yerleşim : Türkiye / Istanbul  |  Meslek : Diğer

Mesaj gönderebilmek için öncelikle giriş yapmış olmanız gerekmektedir.

Henüz kayıt yaptırmadıysanız buradan üye olabilirsiniz.

Üye olarak:

• Yeni yazılar gönderebilir,
  • Varolan yazılara yorum yapabilir,
  • Arkadaşlarım, favorilerim, kişisel mesajlaşma, haber merkezi, dosya merkezi, online üyeler gibi pek çok yardımcı araçlardan yararlanabilirsiniz.

» Hemen üye olmak için tıklayınız.

6.83 saniye.
12:05:48, 28 Mart 2024, Perşembe

Buradaki yazılar, yazarlarının ve Koniks.com®'un izni olmaksızın hiçbir yazılı, görsel yada sesli yayın organında yayınlanamaz. Eğitim amacı dışında, herhangi bir şekilde çoğaltılması yasaktır. Eğitim amaçlı çoğaltıldığı durumlarda, yazarla ilgili bilgilerin ve URL'nin belirtilmesi zorunludur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle, amatör bir ruhla hazırlanmıştır ve yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette sitemiz tarafından garanti ve taahhüt edilmemektedir. Yer alan görüş ve yorumlar tamamen Koniks.com üyelerinin kişisel görüşlerini yansıtmaktadır. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak iş kurma/yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir ve söz konusu bilgilere dayanılarak alınacak kararların neticesinde oluşabilecek yanlışlık veya zararlardan Koniks.com sorumlu tutulamaz.

© 2000-2024 Koniks.com İletişim   ||   Kullanım Şartları   |   Kurallar   |   Sitenin Kullanımı   |   Gizlilik   |   Yardım