Kaz Çiftliği - Koniks.com

Koniks.com
Kullanıcı adı:
Şifre:
Şifremi hatırla

Ana Sayfa          Forumlar          Arama          Yardım           Kayıt Ol

Kaz Çiftliği

noz_2015
Yeni Üye

Toplam 1 yazı
12/02/2015 :  03:28:38 Bu yazıdan alıntı yaparak yorum yaz Alıntı

Merhaba,

Kaz çiftliği konusunda bilgilere ihtiyacım var.
Çiftlik maliyetileri , damızlık kaz ve kaz ile ilgili bir çok konuda araştırma yapıyorum ancak çoğu haberler çok eski veya yetersiz.
Türkiyede Kaz çiftlikleri 2012 de azaldığını fark ettim ama büyük olasılıkla şu sıralar tekrar gündemde olabilir ya da zamanla olacak bana bu konuda doğru bilgi ve öneri verecek arkadaşlar varmı ?
1. yatırım miktarım 20-30 bin tl civarında olacak
2. Bu miktar ile hem çftlik hem hayvanları satınalmakla beraber ve kesim veya satış durumuna gelecek kadar da bu paryal döndüreceğim.
3. Satış noktaları nelerdir , mesela tavuk firmaları mı "banvit vesaire gibi" yoksa doğrudan kendim mi pazarlamam gerekecek kasaplara vesaire

bunun karlı bir yatırım olduğunu düşünüyorum .
Diğer yandan üretimin %50 sini kapalı alan %50 sini mutlaka doğal besinlerle ve açık bahçede yetiştirmeyi düşünüyorum

Bu konu Bana lütfen ciddi şekilde bilgi verecek ve tavsiye edece arkadaşlar yazarsa çok sevinirim ..

Yerleşim : Türkiye / Bursa  |  Meslek : Yöneticilik
zzaxiss
Üye

Toplam 385 yazı
13/02/2015 :  09:54:23  Alıntı
kaz etinin satıldığı hiç bir market*kasap görmedim kime satmayı düşünyorsunuz çok merak ettim.

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Ticaret
arikaya
Yeni Üye

Toplam 99 yazı
13/02/2015 :  10:37:26  Alıntı
kaz izinin merkezi yanilmiyorsam van yada kars ilidir.kaz tüyü icin yetistiriliyor.et ise muhtemelen ihracat.dolayisi ile toplu alim merkezi disinda kurulursa bu ciftlik yanlis olur.hic bir alici munferit bir yere gitmez.hele bu spesifik bir konu olursa.
arikaya

Yerleşim : Türkiye / Konya  |  Meslek : Mühendis
mehmetgul1806
Üye

Toplam 485 yazı
13/02/2015 :  18:29:58  Alıntı

Babam yapıyor köyde.
yılda 1 ay yumurtlarlar. 50 tane damızlık sana yılda en az 1000 yumurta verir (1 ayda) onuda kuluçka makinasına atarsın %70+ çıkım olur. Sonradan ölen civciv is eçok azdır. Dayanıklıdır bu hayvanlar. Ama satış sorunu var. Alıcılara ulaşman lazım. Yoksa hani hayvan gibi yemek tabiri varya tam bunlara göre söylemişler heralde. yazın yaylada bahçede otlatırsın tamamda, kışın yem dayandıramazsın . Ya sen telef olursun yada hayvanlar :)
İyi araştır. Ben sana yol üstü iyi bir yerde kaz eti lokantası gibi bir yer açmanı önerebilirim. Yada interneti o kadar iyi kullanki alıcı bul kendine
Mali Müşavir

Yerleşim : Türkiye / Kayseri  |  Meslek : Tekstil
dortler21
Üye

Toplam 815 yazı
13/02/2015 :  18:43:39 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
bence kaz eti ekonomik değildir çünkü tavuk gibi 40 günde yetişmez ayrıca koskoca kaz ı tencereye koyoyursun pişirdiğinde tavuk kadar kalmıyor..
bizim burda bile kaz ancak yılda bir yenir yada yenilmez çünkü yetiştiren fazla yok ancak köylüler tavukla beraber yetiştiriyor kesip yiyorlar yada satıyorlar
..
iyi araŞTİRİN DERİM..
dortler

Yerleşim : Türkiye / Diyarbakır  |  Meslek : İletişim
mirliva
Yeni Üye

Toplam 39 yazı
14/02/2015 :  01:36:01  Alıntı
Kaz'ın en önemli ekonomik değeri ciğeridir. Kaz'ın ciğeri en çok para eden yeridir. İyice büyümesi ve yağlanması gerekmektedir ancak çiftlikler bunun için hayvanlara oldukça kötü muamele etmektedirler. Kaz yemek yemiş olsada ciğerinin iyice büyümesi için gagasından midesine kadar demir borular sokulur ve bu şekilde beslenir. Yani hayvana işkence ederler.

Ayrıca bildiğim kadarıyla en lezzetli sucuklar, içine kaz eti de katılmış sucuklardır.

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Hukukçu
electrochi
Yeni Üye

Toplam 24 yazı
14/02/2015 :  01:49:58  Alıntı
İş alanımla tamamen alakasız ancak size benim yöremin ürünü olduğu için bilgilerimi aktarayım.Kaz , hindi gibi hayvanlar çok narin hayvanlardır.Şubat-Mart arası yumurtlama dönemidir.Ortalama 1 ayda yumurtadan çıkarlar.Ancak az önce bahsettiğim narinlik olayı burada devreye giriyor.Çok sayıda telef meydana gelebiliyor.Bunun dışında bizim ailemizin kendi ürettiği kazlarda ortalama 500 kaz için 20.000 liraya yakın yem harcanıyor.Bu bahsettiğim ücret doğal büyümesi sebebi ile yüksektir.Ek ilaçlar verilirse maliyet düşer kalite de aynı oranda düşer.Hedef kitleniz Erzurum-Kars-Ardahan kütüklü insanlardır.Satış fiyatı da zamanı ve alıcısına göre 50-200 lira arasında değişir.Size tavsiyem kaz yetiştiriciliği yapmadıysanız kesinlikle girmeyin.Bol kazançlar dilerim

Yerleşim : Çin / Guangzho  |  Meslek : Danışmanlık
mduran
Üye

Toplam 195 yazı
16/02/2015 :  19:07:19  Alıntı
kaz yetiştiriciliği pazarını bulduğunuz zaman gayet karlı bir iştir

kaz ciğeri
kaz tüyü
kaz eti olarak üçe ayrılır

kaz ciğeri ortalama 150 veya 200 gram civarında çıkar bir kazdan
ama bazı işletmeler kazın boğazından bir honi yardımı ile kaza bol yağlı yiyecekler yedirerek ciğerin ortalama 800 grama kadar çıkmasını sağlarlar

kaz tüyü aslında en para eden bölümdür buda yaklaşık 200 gram civarı çıkar

kaz eti sucuk salam üretiminde kullanılır genelde
TURŞUCU ŞEVO

Yerleşim : Türkiye / Muğla  |  Meslek : Gıda
trulya34
Yeni Üye

Toplam 14 yazı
17/02/2015 :  21:33:08 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Merhaba,

İş kururken en az bu tip işlerden 1 yıl boyunca gelir beklemeden yapman lazım. yanı 1 yıllık bütce oluşturman gerekiyor. dayanma gücünü hesaplamalısın.

benım tavsiyem bıldırcın yumurtası işini araştır.

rast gele.

Yerleşim : Türkiye / Istanbul  |  Meslek : İthalat / İhracat
morsa
Yeni Üye

Toplam 6 yazı
22/02/2015 :  00:31:46  Alıntı
kaz çiftlikleri ile gidip görüşün. 1-2 tane ile sınırlı kalmayıp gezebildiğiniz kadar kaz çiftliği gezip, elde edebildiğiniz kadar bilgi edinin. bir yandan da internetten araştırmaya devam edin. Birkaç ay içinde bu işin mantıklı olup olmadığını anlayacaksınız.

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Öğrenci

Mesaj gönderebilmek için öncelikle giriş yapmış olmanız gerekmektedir.

Henüz kayıt yaptırmadıysanız buradan üye olabilirsiniz.

Üye olarak:

• Yeni yazılar gönderebilir,
  • Varolan yazılara yorum yapabilir,
  • Arkadaşlarım, favorilerim, kişisel mesajlaşma, haber merkezi, dosya merkezi, online üyeler gibi pek çok yardımcı araçlardan yararlanabilirsiniz.

» Hemen üye olmak için tıklayınız.

4.83 saniye.
08:01:10, 15 Mayıs 2024, Çarşamba

Buradaki yazılar, yazarlarının ve Koniks.com®'un izni olmaksızın hiçbir yazılı, görsel yada sesli yayın organında yayınlanamaz. Eğitim amacı dışında, herhangi bir şekilde çoğaltılması yasaktır. Eğitim amaçlı çoğaltıldığı durumlarda, yazarla ilgili bilgilerin ve URL'nin belirtilmesi zorunludur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle, amatör bir ruhla hazırlanmıştır ve yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette sitemiz tarafından garanti ve taahhüt edilmemektedir. Yer alan görüş ve yorumlar tamamen Koniks.com üyelerinin kişisel görüşlerini yansıtmaktadır. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak iş kurma/yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir ve söz konusu bilgilere dayanılarak alınacak kararların neticesinde oluşabilecek yanlışlık veya zararlardan Koniks.com sorumlu tutulamaz.

© 2000-2024 Koniks.com İletişim   ||   Kullanım Şartları   |   Kurallar   |   Sitenin Kullanımı   |   Gizlilik   |   Yardım