Kümes Örneği - Koniks.com

Koniks.com
Kullanıcı adı:
Şifre:
Şifremi hatırla

Ana Sayfa          Forumlar          Arama          Yardım           Kayıt Ol

Kümes Örneği

SARLKEN
Yeni Üye

Toplam 1 yazı
01/02/2015 :  22:42:04 Bu yazıdan alıntı yaparak yorum yaz Alıntı

Merhabalar. Ben kümes bakıcısıyım. Sitedeki yorumlara biraz göz attım etlik tavukçulukta kar oranlarından bahsedilmiş sizlere kendi kümesimden örnekler vereyim. 25.000 + 25.000 Çift katlı kümese bakıyorum kış ayında olduğumuz için 30.000 er adet civciv attık kümese. kümeste hastalık yoktu buna bağlı olarakta ölüm oranları normalin altında geldi (1100) adet. Civcivler 40 günün sonunda belirlenen gramın üstünde geldi.(2800gr) Toplam 220 ton yem kullanıldı. Civciv ve yem masrafları düştükten sonra 70.000 tl fatura kesildi. (Masrafları çıktıktan sonra tavuk başına 1 tl kazanç kar hesaplanır normal olarak) 70.000 tl kar mı ettik derseniz hayır kümes ısıtmasında dökme gaz kullanıyoruz (LNG) 2 ayda 25.000 tl lik masrafı oldu (Kömürlü sistemde bu masrafı 10 13 000 tl ye düşer)70-25 =45.000 kalan bu masraflara 20.000tl de elektrik ve diğer masrafları eklersek 2 ayda kalan 25.000 tl . 2 ay diyorum çünkü hayvan kesime gittikten sonra 15 ila 20 gün temizlik, dezenfektan ve tekrar kümesi hazırlama zamanı var. Yani kış ayları için 50.000 kapasiteli bi kümeste ölüm oranı düşük olur hayvan iyi gelirse ve ısıtma daha hesaplı bi şekilde yapılırsa maksimum aylık 15.000 tl bi kar edersiniz.
Saygılarımla ...
Sarlken

Yerleşim : Türkiye / Ankara  |  Meslek : Diğer
HakanFinans
Üye

Toplam 450 yazı
07/02/2015 :  03:18:54  Alıntı
SAYIN SARLKEN,

ÇOK BİLGİLENDİRİCİ BİR YAZI OLMUŞ.GERÇEKTEN PAYLAŞIMINIZ HER NE KADAR İLGİ AZ OLSADA BANA GÖRE ÇOK DEĞERLİ VE ÇOK NET BİLGİLER VERİYOR..

YALNIZ BEN BİRKAÇ BİRŞEY DAHA SORMAK İSTİYORUM.
25000 +25000 DEDĞİNİZ ÇİFT KAT KÜMES KAÇ M2.YANİ M2 KAÇ CİVCİV ATILABİLİYOR.
BUNUNLA BİRLİKTE HASTALIK GELDIGINDE GENELDE BIR KUMESE MI VURUR YOKSA BIRKAC KUMES VARSA TAMAMINA MI GELIR..
B,RDE BU HESABINIZDA BAKICI MASRAFLAR VS DIGER TUM MASRAFLAR DUSDUKDEN SONRA NET KAZANCMIDIR..
... ... ...

Yerleşim : Türkiye / Bursa  |  Meslek : Bankacılık-Finans
ahmt_thr
Yeni Üye

Toplam 15 yazı
30/06/2015 :  14:13:51  Alıntı
Bende bir soru sormak istiyorum. Acaba yetiştirilen tavuklar nereye satılabilir?

Yerleşim : Türkiye / İzmir  |  Meslek : Mühendis
kaanizm
Yeni Üye

Toplam 98 yazı
30/06/2015 :  14:32:57  Alıntı

GErcekten ilgi gormemis ama degerli bilgiler olan bir yazi olmus.

HakanFinans in sorularinin altina imza mi atiyorum.
kaan

Yerleşim : Türkiye / İstanbul

Mesaj gönderebilmek için öncelikle giriş yapmış olmanız gerekmektedir.

Henüz kayıt yaptırmadıysanız buradan üye olabilirsiniz.

Üye olarak:

• Yeni yazılar gönderebilir,
  • Varolan yazılara yorum yapabilir,
  • Arkadaşlarım, favorilerim, kişisel mesajlaşma, haber merkezi, dosya merkezi, online üyeler gibi pek çok yardımcı araçlardan yararlanabilirsiniz.

» Hemen üye olmak için tıklayınız.

2.52 saniye.
15:43:49, 14 Mayıs 2024, Salı

Buradaki yazılar, yazarlarının ve Koniks.com®'un izni olmaksızın hiçbir yazılı, görsel yada sesli yayın organında yayınlanamaz. Eğitim amacı dışında, herhangi bir şekilde çoğaltılması yasaktır. Eğitim amaçlı çoğaltıldığı durumlarda, yazarla ilgili bilgilerin ve URL'nin belirtilmesi zorunludur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle, amatör bir ruhla hazırlanmıştır ve yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette sitemiz tarafından garanti ve taahhüt edilmemektedir. Yer alan görüş ve yorumlar tamamen Koniks.com üyelerinin kişisel görüşlerini yansıtmaktadır. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak iş kurma/yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir ve söz konusu bilgilere dayanılarak alınacak kararların neticesinde oluşabilecek yanlışlık veya zararlardan Koniks.com sorumlu tutulamaz.

© 2000-2024 Koniks.com İletişim   ||   Kullanım Şartları   |   Kurallar   |   Sitenin Kullanımı   |   Gizlilik   |   Yardım