Bu Da Benim Tecrübem - Koniks.com

Koniks.com
Kullanıcı adı:
Şifre:
Şifremi hatırla

Ana Sayfa          Forumlar          Arama          Yardım           Kayıt Ol

Bu Da Benim Tecrübem

heartbeat
Yeni Üye

Toplam 17 yazı
12/06/2004 :  20:11:24 Bu yazıdan alıntı yaparak yorum yaz Alıntı

200 YAZINDA BODRUMDA 3 YILDIZLI BİR OTELDE MÜDÜRLÜK YAPMAYA BAŞLAMIŞTIM YAŞIMIN GENÇ OLUŞU İNSANLARIN(PATRONDA ACABA YANLIŞ KARA MI VERDİM DİYE DÜŞÜNÜYORDU BENİM İÇİN)BENİM HAKKIMDA PEK FAZLA ŞEY BİLMEMELERİ,ORDA ÇALIŞANLARIN SORUMLULUĞU,PATRONUN İŞLERİN İYİ GİTMESİ YÖNÜNDEKİ KESİN TALİMATI V.S. GİBİ NEDENLER AÇIKCASI BENDE,UMUTSUZLUĞA YOL AÇTI BEN BU İŞLETMENİN SORUMLULUĞUNU ALABİLECEKMİYİM DİYE DÜŞÜNÜYORDUM NE DE OLSA 22 YAŞINDA ,ÜNV. YENİ MEZUN KENDİ ÇAPINDA DENEYİMİ OLAN BİR TURİZM İŞLETMECİSİYDİM,İŞE ÖNCE OTELİ PAZARLAMAKLA BAŞLAMAK GEREKİYORDU,AMA NASIL KİME,KAÇ PARAYA HEPSİ BENİM İÇİN BİLİNMEZLİKTİ,VE YERLİ ACENTALARLA ÇALIŞMANIN RİSKLERİ ÇOK FAZLAYDI, (PARANIZI ALAMAMAK GİBİ),EVET OTELİ TEK BİR ACENTAYA NASIL SATABİLİRİM VE GARANTİLİ SATIŞ ÜZERİNDEN BUNU HEDEFLEDİM VE STRATEJİMİ BUNA GÖRE KURDUM, ÖNCELİKLE OTELİMİN BÜTÜN ÇEKİCİ YANLARINI YAZMAYA BAŞLADIM(DENİZE SIFIR OLMASI,GÜZEL BİR HAVUZ BAR VE HAVUZ, ROOF BAR, V.B.),DAHA SONRA EMSALLERDEN KÖTÜ OLAN VEYA HİÇ OLMAYAN TARAFLARI,(PERSONEL EĞİTİMİ,OTELİN ARITMA TESİSİ YAKININDA OLMASI,YOLUN SAPA OLMASI,ODALARDA MİNİ BAR OLMAMASI V.B.),ASLINDA İLK BAŞTA GÖRÜNEN ŞEYLER ÇOKDA SATILABİLİR BİR OTEL OLMAYACAĞI İDİ, ANCAK BAŞARMAM GEREKTİĞİ KONUSUNDAKİ BASKI (EN AZINDAN BEN ÖYLE HİSSEDİYORDUM) ELİMİ ÇABUK TUTMAMI GEREKTİRMİŞTİ,KÖTÜ TARAFLARI BİR BİR DÜZELTMEYE BAŞLADIM VEYA DÜZELTEMEDİKLERİMİN İYİ TARAFLARINI GÖRMEYE VE GÖSTERMEYE ÇALIŞTIM,PERSONELE TEK BAŞIMA EĞİTİM VERDİM(BAR,SERVİZ,KAT HİZMETLERİ-EN ZORUDA PATRONUN YEĞENİNİ GARSON OLARAK EĞİTİP ,BİRKAÇ KELİMEDE OLSA İNGİLİZCE ÖĞRETMEKTİ)OTELİN PAZARLANMASINA GELDİĞİNDE ELİMDE OTELİN FİZİKSEL KONUMU DIŞINDA KÖTÜ HİÇ BİR ŞEY KALMAMIŞTI,SADECE KİME NASIL SATACAĞIM KONUSU VARDI,TEK BİR ACENTAYA NASIL SATABİLİRİM, ANCAK CLUB OTEL OLMAMAM GEREKİYORDU,AMA HANGİ ACENTA İSTERDİKİ CLUB OTELİ İŞTE BURDA ŞANSIM DEVREYE GİRDİ,SEZONDA 40 ODA GARANTİLİ ALABİLECEK BİR İNGİLİZ TUR OPERATÖRÜ VAR ANCAK BEN ONLARA ULAŞMAKTA GÜÇLÜK ÇEKİYORDUM,ONLARIN BURDAKİ İNCOMİNG ACENTALARINA BİLE ULAŞMAKTA GÜÇLÜK ÇEKİYORDUM,NASIL OLURDA BURDAKİ ACENTAYA ULAŞAMAM DİYE DÜŞÜNMÜYOR DEĞİLDİM, ÇÜNKÜ HER ARADIĞIMDA YETKİLİ MÜDÜR KONUYU KISA KESİYOR,BİZİM ARADIĞIMIZ FARKLI BİR OTEL TUR OPERATÖRÜMÜZ SİZİN OTELİZNLE İLGİLENMEZ,DEYİP DURUYORDU NASIL BİR OTEL ARANDIĞI KONUSUNDADA HİÇ BİR İPUCU VERMİYORDU,ALLAHIM KAFAYI YİYİRDUM,NASIL NASIL DİYE,İŞTE O AN TÜRKLE KONUŞUYORSAN TÜRKÜN ANLADIĞI ŞEYDEN BAHSET DİYE DÜŞÜNDÜM ,SORARIM SİZE 5 YIL GARANTİLİ 40 ODA SATIŞ YAPACAK BİR KİŞİ,BUNUN KARŞILIĞINDA KOMİSYON ALMAZSA OLUR MU?OLAZMIŞ ONU ANLADIM,KENDİ AĞZIYLA HİÇ SÖYLEMEDİ BUNU AMA,BÖYLE BİR İŞTE DE BU NORMAL,EVET SATIŞIN YÜZDE 5 i PEŞİN OLARAK VERDİĞİMİZ KOMİSYONLA ŞU AN OTEL HALA DOLU,BU BENİM HAYATIM İÇİN OLUMLUYDU, BAŞARDIM VE İNSANLARIN SAYGISINI KAZANDIM, ŞU AN FARKLI BİR İŞ YAPIYORUM ANCAK ,PATRON HER ZAMAN BENİ ARAR VE, NE ZAMAN NASIL OLURSA OLSUN, DÖNMEK İSTEDİĞİMDE KAPININ BANA HER ZAMAN AÇIK OLDUĞUNU BELİRTİR,AMA FARKLI İŞLER YAPMAK İÇİN NEDENLERİM VAR ,BU DA BENİM BİR TECRÜBEM,UMARIM RAHATSIZ ETMEMİŞİMDİR

Ya Kale Ol, Ya da Yıkıl Toz Ol

Yerleşim : Türkiye / Ankara  |  Meslek : memur-öğrenci
gokturk
Yeni Üye

Toplam 9 yazı
18/06/2005 :  21:02:50  Alıntı
Başarmak çok güzel bir şey; uğruna düşünülmüş ve emek verilmişse...

Yerleşim : Türkiye / Konya  |  Meslek : Öğrenci
ERCAN-E
Yeni Üye

Toplam 23 yazı
25/08/2005 :  00:16:15  Alıntı
Çok başarılı r iş gerçekleştirmişsin aibicim ve gerçektende bilen deneyimli bir kişiymiş gibi yararı zararı ve farkları anlamış ve düzeltmeler yapmışsın buda seni net sonuca çıkarmış bu arada provisyon olayı yani rüşvet olayı artık o TR nin değişmez standartlarındandır...

Yerleşim : Türkiye / antalya  |  Meslek : Ticaret
Kenan Kablan
Üye

Toplam 1236 yazı
25/08/2005 :  12:05:38 Yazarın websitesine git Website   Alıntı

provizyon değil komisyon.
Zann ile yakin zail olmaz. - Mecelle'den

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Danışmanlık
Kenan Kablan
Üye

Toplam 1236 yazı
25/08/2005 :  14:29:33 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Türkçe'de komisyon ve provizyon farklı anlamlara gelir.

provizyon= http://www.tdk.gov.tr/TDKSOZLUK/SOZBUL.ASP?kelime=provizyon&submit1=Ara
komisyon= http://www.tdk.gov.tr/TDKSOZLUK/SOZBUL.ASP?KELIME=komisyon&YENIARAMA=+++Ara+++&GeriDon=0&EskiSoz=

Zann ile yakin zail olmaz. - Mecelle'den

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Danışmanlık
tristapena
Editör

Toplam 498 yazı
23/11/2005 :  13:01:00  Alıntı
B u yazının yazılmasından bu tarafa bir yılı aşkın bir süre geçmiş,şimdi işler ne durumda..
Ali GÜLCÜ

Yerleşim : Türkiye / Tekirdağ  |  Meslek : Diğer

Mesaj gönderebilmek için öncelikle giriş yapmış olmanız gerekmektedir.

Henüz kayıt yaptırmadıysanız buradan üye olabilirsiniz.

Üye olarak:

• Yeni yazılar gönderebilir,
  • Varolan yazılara yorum yapabilir,
  • Arkadaşlarım, favorilerim, kişisel mesajlaşma, haber merkezi, dosya merkezi, online üyeler gibi pek çok yardımcı araçlardan yararlanabilirsiniz.

» Hemen üye olmak için tıklayınız.

3.38 saniye.
10:13:37, 27 Nisan 2024, Cumartesi

Buradaki yazılar, yazarlarının ve Koniks.com®'un izni olmaksızın hiçbir yazılı, görsel yada sesli yayın organında yayınlanamaz. Eğitim amacı dışında, herhangi bir şekilde çoğaltılması yasaktır. Eğitim amaçlı çoğaltıldığı durumlarda, yazarla ilgili bilgilerin ve URL'nin belirtilmesi zorunludur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle, amatör bir ruhla hazırlanmıştır ve yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette sitemiz tarafından garanti ve taahhüt edilmemektedir. Yer alan görüş ve yorumlar tamamen Koniks.com üyelerinin kişisel görüşlerini yansıtmaktadır. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak iş kurma/yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir ve söz konusu bilgilere dayanılarak alınacak kararların neticesinde oluşabilecek yanlışlık veya zararlardan Koniks.com sorumlu tutulamaz.

© 2000-2024 Koniks.com İletişim   ||   Kullanım Şartları   |   Kurallar   |   Sitenin Kullanımı   |   Gizlilik   |   Yardım