Çiğköfte İmalâthanesi İçin Gerekli Prosedür Nedir? - Koniks.com

Koniks.com
Kullanıcı adı:
Şifre:
Şifremi hatırla

Ana Sayfa          Forumlar          Arama          Yardım           Kayıt Ol

Çiğköfte İmalâthanesi İçin Gerekli Prosedür Nedir?

mert77
Yeni Üye

Toplam 3 yazı
23/12/2014 :  16:55:29 Bu yazıdan alıntı yaparak yorum yaz Alıntı

Merhaba arkadaşlar. Etsiz çiğ köfte üretimi için gerekli prosedür nedir? izin belgesi, üretim belgesi, gıda mühendisi gereklimi ? kaç m2 alan olmalı? iso standartları vs. gibi.

Benim dikkatimi çeken her köşede börekçi, dönerci, pideci varken ve mutfağında kendi ürettiği ürünü satarken çiğköfte işinde neden kendi ürettiğini satan yerler yok ? yada varda ben mi görmedim?

Bu işin içinde yada dışında olup bilgi sahibi Arkadaşlar fikir belirtirse, öğrenebildiklerini paylaşırsa herkese faydalı olur. forumda konuyla ilgili detaylı paylaşım olmadığı için yeni konu açtım saygılar.

Yerleşim : Türkiye / Antalya  |  Meslek : Ticaret
aslan59
Yeni Üye

Toplam 71 yazı
24/12/2014 :  14:14:39  Alıntı
selam su an riskli bir iştir çünkü çok firma var adamlar 2000 tl ye bayilik veriyorlar yani planiniza limon sikmayim ama rekabet etmek çok zor çok firma var bunları boş ver yapacam dersen önce bir isim alıp onu tescil ettirecen sonra tarım ve koy işleri den izin alacan o başka bir sorun belediyeden işyeri ruhsatı alacan o başka bir problem gıda mühendisi şart parti mal yaptiracan her parti için analiz raporu cikartman lazım birde biraz serbest başladı çoğu firma bu sektör çabuk çoğaldı yeni prosedürler gelecek çiğköfte için ben çok büyük bir mağazadan 1 kg büyük porsiyon aldım.20 tl. sonra büyük bir hipermarketten aldım kg 10 tl yani rekabet çok acımasızca bu sektörde siz başka fikir vereyim.hazır kizartmalik patates işi güzel iş patatesi al 50 kuruşa kamyonla al bir yıkama soyma dilimleme makinasi bu iş büyük iş çünkü kimse sokmakla uğraşmak istemiyor artık tüm. tüketim yerleri hazır doğranmış alıyor 2. 3. çeşit. yap dilimleri. türkiyenin en ucuz hareketinde 900 gr lik posette hazır kizartmalik patates 3 tl hem piyasada çok firma yok tek sorunun dondurulmuş olması gerek onun için üretimini 0 derecede muhafaza etmen lazım ve pazarlama araçların firigolu olması lazım geleceği parlak bir iş tüm maliyeti 1. kg 1 tl ye gelir %75 kar maji yapsan kg sunu 1.75 tl den sursen piyasaya ilk başlarda üretim az olur ama sonra 20. 30. tonluk üretime çıkarsın hem çok personel gerekmez bunun makinası varr hem 12 ay patates bulursun. hadi kolay gelsin

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : İmalat
mduran
Üye

Toplam 195 yazı
24/12/2014 :  18:07:04  Alıntı
Sayın aslan59 evet patates işini yapan yok nedeni şu her patates kızartmalık olmuyoro patatesin çeşidi ayrı kızartmalık patatesi hep aynı boyda alman gerekiyor yoksa çok fazla fire verir doğrandıktan sonra belirli oranda kızgın yağda haşlamak gerekiyor bu işlemden sonra fazla yağını alıp eksi 5 derecede şoklamak gerekiyor bunların hepsi ciddi bir maliyet bunları iyi hesaplayıp öyle girmek gerek bu işe
TURŞUCU ŞEVO

Yerleşim : Türkiye / Muğla  |  Meslek : Gıda
aslan59
Yeni Üye

Toplam 71 yazı
30/12/2014 :  02:55:16  Alıntı

evet tabiki patates işi belki biraz iyi düşunmek lazım ama mantıklı iştir neden direk dogranip soklansa olmuyormu ne olursa olsun mantıklı iştir piyasada tutulursun fast food pazarı donerciler vs pizzacilar çok büyük pazar bu iş iyi bir araştırma yapılıp düşünulebilir

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : İmalat
mduran
Üye

Toplam 195 yazı
30/12/2014 :  16:50:37  Alıntı
Patates direk doğranıp şoklanamaz hem rengini kaybeder hem pişme süresi uzar
TURŞUCU ŞEVO

mduran
Üye

Toplam 195 yazı
30/12/2014 :  21:14:46  Alıntı
sayın aslan patates işi ciddi yatırımlar gerektiren bir iş.Piyasadaki üreticilerin tamamı sözleşmeli üretim yaptırıyor patates tohumunu özel yurt dışından nişaşta oranı düşürülmüş tuhumlar getiriyorlar dikim yapılıyor ilaçlaması sulaması hasatı tamamen dikimi yaptıran firmalar tarafında kontrol ediliyor hasattan sonra standart boyda olanlar seçilerek soyulup doğranarak doymamış yağ oranı yüksek bitkisel yağda kısa bir süre haşlanıp fazla yağı alınarak hemen eksi 10 derecede şoklanarak depolanıyor ve satışa sonuluyor ama bu iş milyon dolarlık bir yatırım gerekiyor
TURŞUCU ŞEVO

deta41
Yeni Üye

Toplam 13 yazı
05/01/2015 :  03:15:34  Alıntı
bence başka iş düşün derim şöyleki hazır çiğköfte çok hızlı bakteri üretiyor buda halk sağlığını olumsuz etkileyecek bir durum.halk sağlığı ile oynamak istemezsin diye düşünüyorum.bu işide bilmiyorsan 2.risk. parana yazık.hiç bi iş yapma arabanda varsa çevreni gez dolaş, bu para ile kelepir diye tabir ettiğimiz gayrimenkuller al ve sat başın ağrımadan paranı riske atmadan günden güne büyütürsün.sıkıntıyada girmezsin.huzurunda yerinde olur.
geldik,gidiyoruz...

Yerleşim : Türkiye / Kocaeli  |  Meslek : Danışmanlık
tugiacar
Üye

Toplam 100 yazı
09/02/2016 :  11:05:42  Alıntı
Bir çiğköfteci devir alma durumum var bu işi yapanlara göre almalımıyım.

Kış aylarında aylık cirosu 8500 TL civarı.Dükkanın aylık kirası 600 TL.Dükkanı kendim çalıştırdığımda 500 TL civarı aylık yol masrafım olacak.Bunun yanında da aylık 300 TL yemek giderim olacak.Devredecek kişi 22 bin TL istiyor.Sizce devralmalımıyım.Tabiki şunu da belirteyim toplu param yok kredi ile devralacağım.Acil cevap verirseniz sevinirim.Cevap bekliyor.

Yerleşim : Türkiye / Bursa  |  Meslek : Diğer
ycl68
Üye

Toplam 110 yazı
09/02/2016 :  14:39:10  Alıntı
TUGİACAR devredecek kişi kimbilir ne bahaneyle devrediyor :) İş yapsa devretmez,ben şu an buişi yapıyorum,aylık cirosu 8500 tl ise oda doğruysa :) 285tl ye gelir günlük ciro,buda çok az kurtarmaz sizi ,asla ama asla krediyle almayın,size tavsiyem niye devir alıyorsun bulunmaz hint kumaşımı? Sıfırdan aç,kendin bir isim bul köfteyide birinden al,daha iyi olur senin için,küçük bir çiğ köfteciyi 5000 tlye açarsın.kendi oturduğun semtte aç ,yol parası verme,gittiğin yol seni usandırır,zaten yol paranıda koyarsan 1100 tl ye geliyor kiran.

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Gıda
tugiacar
Üye

Toplam 100 yazı
10/02/2016 :  11:41:52  Alıntı
Alıntı Yapılan Metin:
Yazıyı gönderen - ycl68
TUGİACAR devredecek kişi kimbilir ne bahaneyle devrediyor :) İş yapsa devretmez,ben şu an buişi yapıyorum,aylık cirosu 8500 tl ise oda doğruysa :) 285tl ye gelir günlük ciro,buda çok az kurtarmaz sizi ,asla ama asla krediyle almayın,size tavsiyem niye devir alıyorsun bulunmaz hint kumaşımı? Sıfırdan aç,kendin bir isim bul köfteyide birinden al,daha iyi olur senin için,küçük bir çiğ köfteciyi 5000 tlye açarsın.kendi oturduğun semtte aç ,yol parası verme,gittiğin yol seni usandırır,zaten yol paranıda koyarsan 1100 tl ye geliyor kiran.

Teşekkürler, zaten ciddi bir hesap yapınca elime çok çok az para geçeceğini hesapladım.Cironun 3 te birinden fazlası devlete gidiyor.Bu şartlarda iş yeri açmak ve namusuyla sürdürmek mümkün değil.Devleti dolandırırsan başka tabi ki

Yerleşim : Türkiye / Bursa  |  Meslek : Diğer
hrlshn
Üye

Toplam 204 yazı
10/02/2016 :  17:44:34 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
KIZARTMALIK PATETES AGREE CİNSİDİR VE AFYON ŞUHUT TARAFLARINDA YETİŞMEKTEDİR.

İZMİR ÖDEMİŞ VE NEVŞEHİR PATETESLERİ YEMEKLİKTİR

AGREE CİNSİ PATETES STOĞUMUZDA 50 TON BULUNMAKTADIR

0 531 764 43 35

Yerleşim : Türkiye / İzmir  |  Meslek : Satış / Pazarlama

Mesaj gönderebilmek için öncelikle giriş yapmış olmanız gerekmektedir.

Henüz kayıt yaptırmadıysanız buradan üye olabilirsiniz.

Üye olarak:

• Yeni yazılar gönderebilir,
  • Varolan yazılara yorum yapabilir,
  • Arkadaşlarım, favorilerim, kişisel mesajlaşma, haber merkezi, dosya merkezi, online üyeler gibi pek çok yardımcı araçlardan yararlanabilirsiniz.

» Hemen üye olmak için tıklayınız.

5.11 saniye.
16:41:34, 29 Mart 2024, Cuma

Buradaki yazılar, yazarlarının ve Koniks.com®'un izni olmaksızın hiçbir yazılı, görsel yada sesli yayın organında yayınlanamaz. Eğitim amacı dışında, herhangi bir şekilde çoğaltılması yasaktır. Eğitim amaçlı çoğaltıldığı durumlarda, yazarla ilgili bilgilerin ve URL'nin belirtilmesi zorunludur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle, amatör bir ruhla hazırlanmıştır ve yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette sitemiz tarafından garanti ve taahhüt edilmemektedir. Yer alan görüş ve yorumlar tamamen Koniks.com üyelerinin kişisel görüşlerini yansıtmaktadır. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak iş kurma/yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir ve söz konusu bilgilere dayanılarak alınacak kararların neticesinde oluşabilecek yanlışlık veya zararlardan Koniks.com sorumlu tutulamaz.

© 2000-2024 Koniks.com İletişim   ||   Kullanım Şartları   |   Kurallar   |   Sitenin Kullanımı   |   Gizlilik   |   Yardım