Amerika'dan Hurda, Hammadde Metal Getirtmek - Koniks.com

Koniks.com
Kullanıcı adı:
Şifre:
Şifremi hatırla

Ana Sayfa          Forumlar          Arama          Yardım           Kayıt Ol

Amerika'dan Hurda, Hammadde Metal Getirtmek

filante divinit
a
Yeni Üye

Toplam 1 yazı
14/09/2014 :  20:05:11 Bu yazıdan alıntı yaparak yorum yaz Alıntı

Merhabalar, ben 21 yaşında Metalurji Malzeme Mühendisliği son sınıf öğrencisiyim. Artık bir senem kaldığından, biraz da uluslararası ticarete ilgili olduğu için böyle bi düşünce var kafamda. Bölümümü sevdiğim için metal, cevher ve hurda malzemeler konusunda yeterince bilgiliyim ve öğrenmeye açığım. Türkiye'de ithal ettiğini bildiğim ve Amerika'da bu ürünleri temin edebilecek firmalarla kontağım var. Amerika'da görüşmeleri yüzyüze ve anlık görüşebilecek kuzenim var. Akıcı derecede ingilizce ve italyancam var. Ancak bu "broker"lığın prosedürlerini hiç bilmiyorum. Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

Yerleşim : Türkiye / ankara  |  Meslek : Öğrenci

UYARI: Sitede yer alan ilanların doğruluğundan ilan sahibi sorumludur. Tanımadığınız kişilerle ticaret yapmayınız, yapıyorsanız dikkatli olunuz, tedbiri elden bırakmayınız, denemeden görmeden almayınız, alışveriş yöntemi olarak garanti yöntemler seçiniz. Hiçbir zaman kesinlikle birilerine para yada mal göndermeyiniz veya hesabına para aktarmayınız!
Detaylı bilgiler ve sorumluluklar için kullanım şartlarını okuyunuz.

• İlanın kalitesi ve ilan sahibinin yaptığı önceki alışverişler için ilan sahiplerine referans sorabilirsiniz.
  • frontera206
    Üye

Toplam 141 yazı
    15/09/2014 :  13:07:03  Alıntı
    Merhaba hevesini kırmak gibi olmasın olumsuz değilimdir .Ama getireceğin hurdanın nevi vede miktarı önemli.Kaliteli sarı bakır nikel olursa ii kazanırsın diye düşünüyorum.İstersen özelden telini yaz bilgilerimizi paylaşalım ..

Yerleşim : Türkiye / İzmir
    ioaydemir
    Üye

Toplam 401 yazı
    15/09/2014 :  13:31:49  Alıntı
    Amerika'dan getireceğin metalin navlun ve vergileri fazladır. Kimseye daha uygun gelmez. Özel anlaşmaların dışında tabi ki. Almanya'dan daha uygun getirtebilirsin. Uzun bir süre BGH ile çalıştık eski firmamda. Hiç bir sıkıntı yaşanılmadı. Amerika yerine Avrupa'yı öneririm.
    İstemi Ozan Aydemir

Yerleşim : Türkiye / Tekirdağ  |  Meslek : İthalat / İhracat
    MehmetAkGÖZ
    Yeni Üye

Toplam 57 yazı
    15/09/2014 :  14:43:39  Alıntı

Hurda getiremessin (DKP-Extra-Hms1-5 e kadar) hiçbir hurdayı getiremessin ne avrupadan ne amerikadan ne asyadan ne de uzak doğudan sadece işleme eritme haddahanen varsa getirme iznin var brokerlık yapıcam diyorsan tr deki firmalarla sıkı fıkı bi ilişkiye başla daha sonra hangi ülkede mal buluyorsan onlarla sıkı fıkı ol avrupadan komisyon al bu komisyon değerleri tonda sana 0.50 dolar alıyorsan cok guzel para anlaşmayı yap . şunuda soyleyeyım bu işlerin ticareti oyle kolay değil once bi Tr firmasında işe başla öğren herşeyi sonra atıl yoksa kariyeriin başında 40 tane davalık olursun

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Diğer
    MehmetAkGÖZ
    Yeni Üye

Toplam 57 yazı
    15/09/2014 :  14:46:53  Alıntı
    Dava derken gerçekten mahkemelik olursun yani getirdiğin malın kontrolu (kalite) tonaj, zamanlama (en ufak gecikme gunde 100 bın dolara kadar fiyatlar içeriyor ) bir çok şey var dediğim gibi bence git bi tr firmasında başla işi oğren daha çok geçsin arkadaşların dediği gibi oyle princ bakır falan hikaye o işler getirecek gücü olan varsa sınırsız alırım heleki bakır :)

MehmetAkGÖZ
    Yeni Üye

Toplam 57 yazı
    15/09/2014 :  14:58:11  Alıntı
    he bu arada navlun ve vergilere karışmassın o işler senin işin değil brokerlık yaparken.Birde eğer ucuz hurda alıyorsan savaş olmuş savaş halindeki ülkeleri tercihine sok hurda fiyatları ingiltere borsasında yayınlanır ama yerel firmaların bir kaçı ile ortak anlaşmalar yaparsan normaliden daha uygun fiyat bulursun fiyatı normalden satar aradaki parayı komisyon gibi gösterebilirsin

frontera206
    Üye

Toplam 141 yazı
    15/09/2014 :  16:47:51  Alıntı
    Sevgili filante baştada dediğim gibi hevesin kaçmasın burası özgür bir ortam herkes atıp tutar.Şartlar uyduktan sonra herşey getirilir.Yoksa dünyanın en çok hurda ithal eden ülkesi olamazdık .Belgeleri olan parası olan firmalar var mail at konuşalım .

MehmetAkGÖZ
    Yeni Üye

Toplam 57 yazı
    16/09/2014 :  09:44:30  Alıntı
    Özgür ortam olabilirde özgür bi ülkede değiliz herşeyide getiremessiniz. açık net söylüyorum Haddahanen yoksa GETİREMESSİN sana bi tiyo vereyim yapabilen yapsın. azerbaycanda hurdanın tonu 100-150 manat arasında hadi buyur getir dünyanın en ucuz fiyatı orda şu anda 1 ton bile geçiremessin. bırak azeri ıraktan bile getiremessin Dünya' da şöyle bi kural var adamlar açık net olarak beyan etmişler Eğer eritme işleme atolyen fabrikan yoksa ki varsada kapasiten kadar bi kotan oluyor ne kotanı geçebilirsin ne de bunlara sahip değilsen 1kg bile italatını ihracatını yapamassın.
    atıp tutuyor dıyor hayatında kaç kere hurda işi yaptın cok merak ettim beni sorucak olursan da 12 senedir bu işin içindeyim

frontera206
    Üye

Toplam 141 yazı
    16/09/2014 :  11:42:01  Alıntı
    Kanunları okumayınca işte yüzyılda ilgilense insan nafile .Birincisi kanunda haddehane yazmıyor .İkincisi aşağıda parantez içerisinde belirttiğim ilgili ithalat kanunun aşağıda yazılı bulunan maddesinde;
    (( MADDE 4 – (1) (Ek-1) sayılı listede yer alan metal hurdaları, Çevre ve Orman Bakanlığından Metal Hurda İthalatçı Belgesi almış olmak kaydıyla; )) madde 4 ek 1 de belirtilmiş diye başlamakta sonradan da ekler ergitme tesisi (haddehane kelimesi Mühendislikte sıcak yahut soğuk haldeki metal malzemeye basit biçimler vermekte kullanılan işlem anlamına gelmektedir bundan cihetle kanunlarda ergitme kelimesi kullanılmıştır.) yada (metal hurdaları parçalamak ve boyutlarını küçültmek suretiyle) diye ikinci fıkrasından devam eder ve şartları usulüne uygun şekilde nelerin getirilip getirilemeyeceğini belirtir .
    Yani buradan da anlaşılacağı üzere haddehane değil ilgili kanun maddesinde yazılı bulunan iki tür tesis ve yasal izne dayalı belgeler gerekiyor.
    Bunları sadece ithalatı için yazdım .İhracatını yapamazsın diyen arkadaşlara sölüyorum burası özgür ortam herşey serbest kanunlarda gayet açık ve net tabi okumak anlamak isteyene.
    ioaydemir arkadaşın dediği doğru Amerika'dan getirmekte navlun ve vergi bütün avantajı bitiriyor.
    Kimseyle derdim yok yarışımda yok filante kardeş sadece brokerlık yapmak istiyorsun .Fakat gelecek hurda malzeme en az 20 günde gelecek ama alıcı geleceği günün fiyatı düşükse o fiyattan almak ister satıcıda sattığı yani malın çıktığı günkü kurdan malını satmak ister tonlarca maldan bahsediyoruz günlük oynayacak 1 cent bile çok büyük rakamlara tekabül edecektir her iki taraf ile iyice görüşerek bunu sağlam bir güvence altına almanı öneririm.
    Ayrıca buradan söylüyorum filante arkadaş ilk baştada dediği gibi zaten bu işin ithalatını yapan firmalarla kontak halindeymişsin..
    Filante arkadaş broker olmak istiyorsun .Tüyo at yarışlarında vs. verilir diye biliyorum.Gereken malzeme ve yabancı dilin var bir yerde çalışmana gerek yok kendine çalışarakta brokerlık yapabilirsin fikrindeyim.Ha çalışırsanda kaybetmezsin her zaman sana bir artı sağlar.
    Biraz aklı kıt bir insanım her konuda bilgim yok atıp tutmayıda sevmem ama naçizane okuduğum bildiğim kadarıyla umarım yardımcı olup sana fikir verebilmişimdir.Beni sorar isen iktisadi idari bilimler fakültesini burada bitirdikten sonra yurt dışında dış ticaret üstüne biraz ihtisas yaptıktan sonra yine burada iyi bir üniversitede dış ticaret üzerine master derecesi yapmaya çalıştım naçizane .Çalışmalarımı ve yıllarımı hiç yazmıyorum .Olabildiğince yarım yamalak değil tek bir yorum da ve düzgün şekilde yazmak istedim .
    Herkese kolay gelsin .İyi çalışmalar

hudayi25
    Yeni Üye

Toplam 24 yazı
    02/10/2015 :  21:20:09  Alıntı
    Merhaba,

Arkadaşlar metal;demir-alüminyum-gemi vb. konularında hurda analiz-değerleme yapabilecek etkin, tecrübeli bir ekspere ihtiyacımız var.

Bu konuda acilen; park@parkdanismanlik.com.tr

adresine bilgi mail rica ediyoruz..

Saygılar..

Yerleşim : Türkiye / Ankara  |  Meslek : Danışmanlık
    mrf
    Üye

Toplam 206 yazı
    03/10/2015 :  15:17:54  Alıntı
    slm lar su anda ukraynada gemı bazında alınacak hazır ıslenmıs balyalanmıs hatta kulce halıne getırılmıs hazır sekılde bırcok hurda alımınyum var fakat bunları ulkeye sokmak ıcın gerıdonusum belgelı ıthal yetkısı olan fırmalar ancak yapabılıyor ve bu fırmalara gıttıgınızde sızı cıddıye almıyorlar pastayı sadece kendı yemek ısteyen bu arkadaslar ıthal yetkılerıde oldugundan malesef ıstedıklerını yapıyorlar cok tonajlı mınımum fıatlı hurdalar oylece hazır beklıyor
    ben ıthal ederım dıyen fırma varıse bana ulasın ırtıbat bılgılerını vereyım
    xxmrf@hotmail.com
    murat

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Yöneticilik
    Orhanişikli
    Yeni Üye

Toplam 4 yazı
    24/02/2018 :  17:16:46 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
    Merhabalar . Uygunsanız arayabilir misiniz Orhan ışıklı 0532 226 44 10

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Sanayici
    Orhanişikli
    Yeni Üye

Toplam 4 yazı
    24/02/2018 :  17:19:14 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
    Alıntı Yapılan Metin:
    Yazıyı gönderen - filante divinita
    Merhabalar, ben 21 yaşında Metalurji Malzeme Mühendisliği son sınıf öğrencisiyim. Artık bir senem kaldığından, biraz da uluslararası ticarete ilgili olduğu için böyle bi düşünce var kafamda. Bölümümü sevdiğim için metal, cevher ve hurda malzemeler konusunda yeterince bilgiliyim ve öğrenmeye açığım. Türkiye'de ithal ettiğini bildiğim ve Amerika'da bu ürünleri temin edebilecek firmalarla kontağım var. Amerika'da görüşmeleri yüzyüze ve anlık görüşebilecek kuzenim var. Akıcı derecede ingilizce ve italyancam var. Ancak bu "broker"lığın prosedürlerini hiç bilmiyorum. Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

Orhanişikli
    Yeni Üye

Toplam 4 yazı
    24/02/2018 :  17:33:43 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
    Alıntı Yapılan Metin:

Orhanişikli
    Yeni Üye

Toplam 4 yazı
    24/02/2018 :  17:49:57 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
    Alıntı Yapılan Metin:

Mesaj gönderebilmek için öncelikle giriş yapmış olmanız gerekmektedir.

Henüz kayıt yaptırmadıysanız buradan üye olabilirsiniz.

Üye olarak:

• Yeni yazılar gönderebilir,
    • Varolan yazılara yorum yapabilir,
    • Arkadaşlarım, favorilerim, kişisel mesajlaşma, haber merkezi, dosya merkezi, online üyeler gibi pek çok yardımcı araçlardan yararlanabilirsiniz.

» Hemen üye olmak için tıklayınız.

6.53 saniye.
    03:24:55, 20 Nisan 2024, Cumartesi

Buradaki yazılar, yazarlarının ve Koniks.com®'un izni olmaksızın hiçbir yazılı, görsel yada sesli yayın organında yayınlanamaz. Eğitim amacı dışında, herhangi bir şekilde çoğaltılması yasaktır. Eğitim amaçlı çoğaltıldığı durumlarda, yazarla ilgili bilgilerin ve URL'nin belirtilmesi zorunludur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle, amatör bir ruhla hazırlanmıştır ve yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette sitemiz tarafından garanti ve taahhüt edilmemektedir. Yer alan görüş ve yorumlar tamamen Koniks.com üyelerinin kişisel görüşlerini yansıtmaktadır. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak iş kurma/yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir ve söz konusu bilgilere dayanılarak alınacak kararların neticesinde oluşabilecek yanlışlık veya zararlardan Koniks.com sorumlu tutulamaz.

© 2000-2024 Koniks.com İletişim   ||   Kullanım Şartları   |   Kurallar   |   Sitenin Kullanımı   |   Gizlilik   |   Yardım