Helal Gıda Market - Koniks.com

Koniks.com
Kullanıcı adı:
Şifre:
Şifremi hatırla

Ana Sayfa          Forumlar          Arama          Yardım           Kayıt Ol

Helal Gıda Market

lmutlu
Yeni Üye

Toplam 28 yazı
07/08/2014 :  17:52:33 Bu yazıdan alıntı yaparak yorum yaz Alıntı

Ankarada oturuyorum.Helal Gıda Market açmayı düşündüm.Biraz araştırma yaptım.Yeni gelişen bir sektör.Ankarada bazı yerlerde var.Bende Pursaklar semtinde olabilir mi diye düşünüyorum.
Bu konuda bilgisi ya da öngörüsü olan var mı ?

Yerleşim : Türkiye / Ankara  |  Meslek : Esnaf
nedimd
Üye

Toplam 277 yazı
08/08/2014 :  08:49:44  Alıntı
çok güzel olur, ama açmayı düşündüğünüz ilçe genel anlamda müteassıb bu konuda hassas insanların çoğunlukta olduğu bir yermi? eğer öyleyse çok güzel olur bursa da olsan (ki bursada5-6 tane var) devamlı müşterin olabilirdim.
nedim

Yerleşim : Türkiye / Bursa  |  Meslek : Esnaf
lmutlu
Yeni Üye

Toplam 28 yazı
08/08/2014 :  09:37:23  Alıntı
Kardeşim yorumun için saol.Pursaklar dediğin gibi müteassıb bir semt.Ama bu insanların helal gıda alması için yeterli olmuyor.
Ankara sincan semtide öyle.Oraya helal gıda market açan arkadaşla görüştüm.1 sene zarar etmiş.Yeni yeni kar etmeye başlamış.
Yani her muhafazakar insan hassas olmuyor.Ben kendimden örnek veriyim:Bizim semtte helal market yok(Burdaki marketlerden alırken ürünlere
dikkat ediyorum ama her üründe helal sertifikası yok.)Ama ben gidip illa hella sertifikalı olsun diye o marketlere gitmiyorum.
Yani hassas olsam uzakta olsa gider alırım.

mduran
Üye

Toplam 195 yazı
08/08/2014 :  13:03:17  Alıntı

arkadaşım ben 35 yaşındayım bir kaç öncesine kadar böyle bir sistemin varlığından dahi haberim yoktu meğer sadece helal ürün satışı yapan işletmeler varmış , bir kaç gün önce gelen bir telefonla öğrenmiş oldum bir arkadaşımız vasıtası ile yapmakta olduğun reçel ve turşuları işyerimde satmak istiyorum diye bir telefon geldi verilen adrese gittiğimde açıkçası çok şaşırdım satılan ürünler sadece tek bir marka etinden tavuğundan sucuğundan çerezinden bisküvisinden çikolatasından açıkçası bir evin ihtiyacı olan her şey tek bir marka işletme sahibi şaşırdığımı anlayıca durumu anlattı bence çok harika bir şey tavsiye ederim ülkemizin bu tip işletmelere ihtiyacı var sonuçta bu ülkenin %96 sı elhamdülüllah Müslüman bence hiç durma derim yolun açık olsun
TURŞUCU ŞEVO

Yerleşim : Türkiye / Muğla  |  Meslek : Gıda
lmutlu
Yeni Üye

Toplam 28 yazı
08/08/2014 :  14:12:58  Alıntı
mduran kardeşim ben böyle bir iş yapmayı çok istiyorum az da kazansam yeterli.Ama yukarıda dediğim gibi işin olmadığı zaman dayanacak gücün olması lazım.Dükkanı açmak önemli ama devam ettirebilmek daha önemli.O yüzden Ankara Pursaklar semtini tanıyan bir arkadaşın fikrini almak istiyorum.

eses_serdar
Üye

Toplam 196 yazı
11/08/2014 :  13:06:37  Alıntı
ankarayı fazla tanımam ama eskişehirde benim arkadaşım açtı 2 sene oldu açalı şu anda işleri çok iyi. çarşının merkezinde yeri ve insanlar uzak mahallelerden gelip alışveriş yapıyorlar. konsept olarak güzel bir marketçilik.
eses_serdar

Yerleşim : Türkiye / Eskişehir  |  Meslek : Diğer
lmutlu
Yeni Üye

Toplam 28 yazı
11/08/2014 :  13:33:35  Alıntı
eses_serdar teşekürler yorumun için kardeş.Tek sorun bu işte tecrübemin olmaması ve dükkan kazanmadığı zaman dayanacak sermayemin olmaması.
O yüzden Pursakları iyi tanıyan bir arkadaştan bir fikir bekiyorum.Ticaret risktir ama girilrbilecek bir risk olsun.

Mesaj gönderebilmek için öncelikle giriş yapmış olmanız gerekmektedir.

Henüz kayıt yaptırmadıysanız buradan üye olabilirsiniz.

Üye olarak:

• Yeni yazılar gönderebilir,
  • Varolan yazılara yorum yapabilir,
  • Arkadaşlarım, favorilerim, kişisel mesajlaşma, haber merkezi, dosya merkezi, online üyeler gibi pek çok yardımcı araçlardan yararlanabilirsiniz.

» Hemen üye olmak için tıklayınız.

3.77 saniye.
04:59:57, 2 Mayıs 2024, Perşembe

Buradaki yazılar, yazarlarının ve Koniks.com®'un izni olmaksızın hiçbir yazılı, görsel yada sesli yayın organında yayınlanamaz. Eğitim amacı dışında, herhangi bir şekilde çoğaltılması yasaktır. Eğitim amaçlı çoğaltıldığı durumlarda, yazarla ilgili bilgilerin ve URL'nin belirtilmesi zorunludur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle, amatör bir ruhla hazırlanmıştır ve yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette sitemiz tarafından garanti ve taahhüt edilmemektedir. Yer alan görüş ve yorumlar tamamen Koniks.com üyelerinin kişisel görüşlerini yansıtmaktadır. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak iş kurma/yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir ve söz konusu bilgilere dayanılarak alınacak kararların neticesinde oluşabilecek yanlışlık veya zararlardan Koniks.com sorumlu tutulamaz.

© 2000-2024 Koniks.com İletişim   ||   Kullanım Şartları   |   Kurallar   |   Sitenin Kullanımı   |   Gizlilik   |   Yardım