Devren Çay Ocağı Hakkında. . . - Koniks.com

Koniks.com
Kullanıcı adı:
Şifre:
Şifremi hatırla

Ana Sayfa          Forumlar          Arama          Yardım           Kayıt Ol

Devren Çay Ocağı Hakkında. . .

fastalfa24
Yeni Üye

Toplam 17 yazı
09/02/2014 :  23:27:28 Bu yazıdan alıntı yaparak yorum yaz Alıntı

İyi akşamlar arkadaşlar. Ben babam için çay ocağını devir almak istiyordum bir tane buldum 7000 TL devirli pazarlık payı var dedi. 330 TL kiralı iş merkezinde bir çay ocağı günlük cirosu en az 150-200 TL arasındaymış. Sizce almalı mıyız babam emekli olduğu için böyle küçük çapta bir yer düşünüyor. Değerli yorumlarınızı bekliyorum.

Yerleşim : Türkiye / Tekirdağ  |  Meslek : Esnaf
ankara2929
Üye

Toplam 574 yazı
10/02/2014 :  02:51:21  Alıntı
arkadaşım bu işte bir yanlışlık var gibi, baban yada sen birkaç gün o işyerinde çalıştınız mı? adam günlük bin lirada iş oluyor der, şunun için söylüyorum günlük en az 150 tl ciro olsa ayda pazar günü çalışmasan yani ayda 26 gün çalışsan 3900 tl ciro eder. bunun 900 tl sini kabaca masrafa çıksan geriye 3000 tl net kalır eeeee ayda kabaca 3000 tl geliri olan bir çay ocağını 7000 tl ye devretmezler. Sen tekrar düşün bu işi.

Yerleşim : Türkiye / Ankara  |  Meslek : Mühendis
phılıps
Üye

Toplam 355 yazı
10/02/2014 :  03:15:59  Alıntı
SEn almıcaksan ben alıyim

Yerleşim : Türkiye / Ankara  |  Meslek : Ticaret
fastalfa24
Yeni Üye

Toplam 17 yazı
10/02/2014 :  12:54:36  Alıntı

ankara2929 arkadaşım güzel düşüncelerin ve yorumun için teşekkür ederim bugun çay ocağını devreden kişi ile yüz yüze görüştüm. Günlük 200-250 arası çay satışı varmış yarısı marka usulü yarısı cumadan cumaya alıyormuş parayı. Pazar günleri iş merkezi kapalı oluyormuş. 150 ofis var 140 doluymuş. Dükkanda 3 masa sandelye 3lü çay kazanı buz dolabı tv tost makinesi var. Adam bulamadım için devrediyorum dedi. 5500TL ye almış emek ettim filan ondan 7000 TL istiyorum ama pazarlık payı var 3 yıldır işletiyorum dedi. Dediğiniz gibi ayda 3000 tl çok iyi para mantıken bu kadar iyi parayada 7000 tl ye devretmezler diye düşünüyorum. Tanıdık bi kaç çay ocağı işleten abilere danıştım önceden diyorlar günde en az 400-500çay satması lazım ki seni geçindirsin. Kafam karıştı sizce alsam mı devri yoksa almasam mı boşa param gitmesin zaten toplamda 7000 tl var elimizde.

Yerleşim : Türkiye / Tekirdağ  |  Meslek : Esnaf
ankara2929
Üye

Toplam 574 yazı
11/02/2014 :  01:44:36  Alıntı
sayın fastalfa24;
bence almak istiyorsan, bir hafta adamın yanına git işyerini almış gibi işleri takip et, bence adam sana satmak için ciroyu yüksek göstermiş, sen işi devralırsan, o kadar ciro ypmaz bence yoksa adam fazla para ister adam kabaca 2 ayda kazanacağın parayı istiyor, kağıt üzerinde böyle görünüyor, ama işin içine girince farklı olur. Bence git iş yerine çalış orda bir hafta 10 gün filan sonra kararını ver.

Yerleşim : Türkiye / Ankara  |  Meslek : Mühendis
beckloserr
Yeni Üye

Toplam 1 yazı
27/03/2015 :  07:20:54  Alıntı
bende devralmak istiyorum.Acaba sayın forumcular cirosunu,kazandırdığı parayı detaylı söylermisiniz?
ass

Yerleşim : Türkiye / İzmir  |  Meslek : Diğer
wiya-gul@hotmai
l.com

Yeni Üye

Toplam 52 yazı
20/03/2018 :  11:09:04  Alıntı
Cay olmus 2018yilinda 1Tl:)vay bee

Yerleşim : Türkiye / Sakarya  |  Meslek : Esnaf

Mesaj gönderebilmek için öncelikle giriş yapmış olmanız gerekmektedir.

Henüz kayıt yaptırmadıysanız buradan üye olabilirsiniz.

Üye olarak:

• Yeni yazılar gönderebilir,
  • Varolan yazılara yorum yapabilir,
  • Arkadaşlarım, favorilerim, kişisel mesajlaşma, haber merkezi, dosya merkezi, online üyeler gibi pek çok yardımcı araçlardan yararlanabilirsiniz.

» Hemen üye olmak için tıklayınız.

3.98 saniye.
10:37:35, 19 Nisan 2024, Cuma

Buradaki yazılar, yazarlarının ve Koniks.com®'un izni olmaksızın hiçbir yazılı, görsel yada sesli yayın organında yayınlanamaz. Eğitim amacı dışında, herhangi bir şekilde çoğaltılması yasaktır. Eğitim amaçlı çoğaltıldığı durumlarda, yazarla ilgili bilgilerin ve URL'nin belirtilmesi zorunludur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle, amatör bir ruhla hazırlanmıştır ve yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette sitemiz tarafından garanti ve taahhüt edilmemektedir. Yer alan görüş ve yorumlar tamamen Koniks.com üyelerinin kişisel görüşlerini yansıtmaktadır. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak iş kurma/yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir ve söz konusu bilgilere dayanılarak alınacak kararların neticesinde oluşabilecek yanlışlık veya zararlardan Koniks.com sorumlu tutulamaz.

© 2000-2024 Koniks.com İletişim   ||   Kullanım Şartları   |   Kurallar   |   Sitenin Kullanımı   |   Gizlilik   |   Yardım