İstanbul Dışında Yeni Bir Hayat Nasıl Kurulur? - Koniks.com

Koniks.com
Kullanıcı adı:
Şifre:
Şifremi hatırla

Ana Sayfa          Forumlar          Arama          Yardım           Kayıt Ol

İstanbul Dışında Yeni Bir Hayat Nasıl Kurulur?

liliza
Yeni Üye

Toplam 14 yazı
27/01/2014 :  19:37:13 Bu yazıdan alıntı yaparak yorum yaz Alıntı

sevgili dostlar, üstadlar ben istanbulda kendi işim olan temizlik malzemeleri perakende satışı ile meşkulüm kazancım çok şükür iyi sayılır. fakat bilindik sebeplerden dolayı istanbul benim için artık yaşanılması zor bir şehir haline geldi henüz otuzlu yaşlarına gelip evlenip çocuk sahibi olmayan arkadaşlar için yersiz bir serzeniş olabilir bu fakat yaşıtlarım anlayacaktır, istanbul dışında sakin bir yerde (illede egede bi sahil kasabası değil ama) müstakil bir evde araba park yeri bulmak için strateji geliştirmek zorunda kalınmayan bir yaşam fakat tek engel yapılabilecek iş. kendi işimi entegre etmede sorunlar var. bu sebepten dolayı yeni bir şehir yeni bir ev yeni bir hayat bu konuda benzer hayalleri olan arkadaşları beyin fırtınasına davet ediyorum. hatta şöyle bir teorim var istanbul dışında 2 katlı müstakil bir evde oturup ortalama kazançlı bir iş yapıp trafik çilesi çekmemek, temiz hava, kurt adama dönüşmemiş insanlarla komşu olmak mangal yapmaya gitmek için sabah ezanında yola çıkmanıza gerek olmadan yaşamanın karşılığı istanbul polanezköyde 2 milyon dolarlık evde yaşamaya tekabül ediyor. hadi hep beraber gidelim ...

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Esnaf
blackops
Üye

Toplam 711 yazı
27/01/2014 :  23:48:52  Alıntı
seni buralara beklerim abicim o zaman nevşehir/kozaklı :) otellere temzlik ürünleri satsan yine yeter

Geç kalınmış teselli idamdan sonraki affa benzer..

Yerleşim : Türkiye / De  |  Meslek : Diğer
Masor07
Üye

Toplam 546 yazı
27/01/2014 :  23:59:32  Alıntı
Hocam antalya tavsiye ederm.Oteller,restorant gibi yerler oldugu icin isin kolay olur

Yerleşim : Türkiye / Antalya  |  Meslek : Emlakçı
ayyildiz_turkiy
e1

Üye

Toplam 125 yazı
28/01/2014 :  09:01:18 Yazarın websitesine git Website   Alıntı

merhaba
bende hep böyle güzel şeyler hayal ediyorum sabah 5 te kalkarım sokağa atarım kendimi insanlara bir bak hala ayakta uyuyor komşumuzu tanımıyoruz artık yolda görsek en güzeli 2 2.500 tl kira getirin olacak Sakarya (karasu) tarafında 5 dönüm arazi birde ev etrafına evcil hayvan besleyip üreteceğin kulübeler onları satabilir sen kazanırsın satamazsan da bişey yok nasıl olsa 2 bin tl kira gelirin var iş yaparım diye başka şehirlere taşınmayın bence ancak orada kendinize yetecek miktarda iş baglarsanız farklı

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Serbest meslek
erkulkazim
Yeni Üye

Toplam 53 yazı
28/01/2014 :  09:46:58 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Boşver hocam istanbulun suyunu içen, yanlış anlama b.k kokusunu bırakıp biyere gitmez.

Ama tavsiye istersen,
Çok param var dersen sulak, tarımlı bir köye yerleş keyfine bak.

Tavuk besle, sabah yumurtasını alırsın taze taze,
İnek besle sabahları taze taze sütünü sağ yoğurt, peynir, ayran yap taze taze,
Bahçeyi düzenle, marul maydanoz, patates, soğan vs ek taze taze ye.
Tüfek al ava çık yiyebileceğin kadar, ördek, tavşan vb. avla taze taze ye.
Oltan ve ağın olsun çayın önünü bent kur avla taze taze ye,

İstanbulda yaşamışsın eşini karşına al haftada bir romantik mum ışığında köy havasında temiz temiz keyfine bak.
İnsanların imrendiği hayatı yaşamak istediği hayatı insanın gözünün içine sok.
Web Tasarım ve Programlama

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Bilgisayar-Bilişim
liliza
Yeni Üye

Toplam 14 yazı
29/01/2014 :  19:02:39  Alıntı
yorumlar için teşekkürler fakat istanbul dışı derken, toprakla uğraşmak ya da hayvancılık değil kastım. bu işler çok romantik görünsede çok zahmetli ve bilmediğimiz işler. sakin bir yerde yaşarken yine ticaret, üretim bir ürün bayiliği, üniversite öğrencileri için bina kiralayıp yurt yapılabilir, şehir merkezinde işin olur ama 5 -10 km sonra yine köy hayatı tarzında müstakil evin olur bi çok şehir var böyle merkezinde avm hastane ne ararsan ama 10 km sonra orman nehir şelale. kendi sorumun cevabını kendim veriyor gibiyim gerçi ama yine de farklı açılardan farklı yaklaşımlar yakalanabilir nokta atışı lazım bu tür kararları verirken.

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Esnaf
evers
Üye

Toplam 413 yazı
29/01/2014 :  19:55:22 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
yurt dışında hayallerine uygun bir başlangıç noktası önerebilirim. Ukrayna odessa. trafik derdi yok. denize 10 dakika. piknik alanına 10 dakika. iş saatleri sabah 06:00 dan 14:00 a kadar. kendine ayıracak bolca zaman. iş yapmaya gelince .. türkiyede 500 bin dolar koyup ne kazanacağın belli değilken orada 100 bin koyup net ve çok karlı işler yapabilirsin. fikrim seni cezbettiyse ara görüşelim. 0533 0408953
gama200@ukr.net

TEL:0038 097 830 56 09
not: su an turkıyedeyım.turkıye numarasından ulasabilirsiniz.

TÜRKİYE TEL: 05432582617

Yerleşim : Ukrayna / Odesa  |  Meslek : Diğer
blackops
Üye

Toplam 711 yazı
30/01/2014 :  00:52:45  Alıntı
tam olarak ne düşünüyorsunuz?

Geç kalınmış teselli idamdan sonraki affa benzer..

Yerleşim : Türkiye / De  |  Meslek : Diğer
tekbay
Üye

Toplam 365 yazı
05/03/2014 :  17:58:33  Alıntı
ben bir halı firmasının karadeniz bölge deposunda çalışıyorum patronlarım her gün 19 mayıs ilçesinden samsun merkeze geliş gidiş yapıyor imkanım olsa bende aynı şeyi yaparım.samsun merkeze 33 km uzaklıkta olan 19 mayıs bafra ilçesinede 12 km.insanlarıda iyi.daha önce 2 sene yaşadım.komşuluk var biz oradan taşınalı 4 yıl olmasına rağmen halen tereyagımız sütümüz yogurdumuz oradaki komşularımızdan gelir.güzel bir müstakil ev alacam dersen 100- 150 bin tl arasında .mutlaka bahçeside olur.tavsiye ederim.samsun zaten imalatçı büyük firmaların lojistik yeri konumunda.biz müstakil ev almıştık 100 bin liraya 2 sene oturduk.2 sene sonra 175 bin tl ye sattık.borcumuz olmasaydı o kadar kar etmemize rağmen satmazdık.halen hayallerimizi süsler.netten biraz araştırmanı tavsiye ederim
DEĞER VERDİK YETERİ KADAR, ARTIK HERKES EDERİ KADAR

Yerleşim : Türkiye / Samsun  |  Meslek : Satış / Pazarlama
ertugrulpasa
Yeni Üye

Toplam 35 yazı
05/03/2014 :  19:04:59  Alıntı
size bodrum u tavsiye edebilirim. ben senelerdir yurtdisinda yasiyorum. ama hep birgun sizin gibi bir ozlem ile beklentilerdeyim. kimisi kozmopolit filan derya hikaye ya bodrum yada akcay gerisi bos...
pasa

Yerleşim : Yunanistan / Atina  |  Meslek : Satış / Pazarlama
NurkanA
Yeni Üye

Toplam 3 yazı
28/05/2014 :  21:21:03 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
aynı şeyi çoğu kez düşündüm genelde forumda okurum bunu yorumsuz geçemeyeceğim. inanın bende bunaldım, ben de gitmek istiyorum ancak üniyi akdenizin kuzeyinde okudum, okudum derken 3 hafta da bir İstanbul'daydım söyledikleriniz tatlı geliyor da belli bir zaman sonra insan arıyor İstanbul'u...

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Öğrenci
Ar-Ge
Yeni Üye

Toplam 20 yazı
29/01/2015 :  16:28:39  Alıntı
yalova/akköy tam dedıgınız bır yer ıstanbula/sehıre/doğaya/OKULA/işinizide kurabıleceğiniz bir yer (tabıkı ufak bır ıs)
pazarlamacı

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : İnternet
tevrat
Üye

Toplam 251 yazı
27/02/2015 :  09:30:19 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Arkadaşım benden istanbulu tavsiye istersen -ki istiyorsun istanbulu bırakıp 3 yıl antalyaya 2 yılda samsuna yerleştim ama istanbula alışmışsan senin dışarıda ticaret yapman yada yaşaman zor oluyor ben alışamadım tekrar döndüm ,sen denemek istersen dene allah işini rast getirsin daima doğru insanlarla karşılaştırsın hedefinde ne varsa her zaman yap iş yapacaksanda otoyol kenarlarında yada ana artelde yeme içme üzerine her yerde iş yapılabilir yeterki iş yeri kuruluş analizini iyi yapın
Tevrat FİDAN
wieseel dış ticaret ve pazarlama danışmanlığı
0545 422 87 61

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Danışmanlık

Mesaj gönderebilmek için öncelikle giriş yapmış olmanız gerekmektedir.

Henüz kayıt yaptırmadıysanız buradan üye olabilirsiniz.

Üye olarak:

• Yeni yazılar gönderebilir,
  • Varolan yazılara yorum yapabilir,
  • Arkadaşlarım, favorilerim, kişisel mesajlaşma, haber merkezi, dosya merkezi, online üyeler gibi pek çok yardımcı araçlardan yararlanabilirsiniz.

» Hemen üye olmak için tıklayınız.

6.45 saniye.
01:59:21, 25 Nisan 2024, Perşembe

Buradaki yazılar, yazarlarının ve Koniks.com®'un izni olmaksızın hiçbir yazılı, görsel yada sesli yayın organında yayınlanamaz. Eğitim amacı dışında, herhangi bir şekilde çoğaltılması yasaktır. Eğitim amaçlı çoğaltıldığı durumlarda, yazarla ilgili bilgilerin ve URL'nin belirtilmesi zorunludur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle, amatör bir ruhla hazırlanmıştır ve yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette sitemiz tarafından garanti ve taahhüt edilmemektedir. Yer alan görüş ve yorumlar tamamen Koniks.com üyelerinin kişisel görüşlerini yansıtmaktadır. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak iş kurma/yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir ve söz konusu bilgilere dayanılarak alınacak kararların neticesinde oluşabilecek yanlışlık veya zararlardan Koniks.com sorumlu tutulamaz.

© 2000-2024 Koniks.com İletişim   ||   Kullanım Şartları   |   Kurallar   |   Sitenin Kullanımı   |   Gizlilik   |   Yardım