Amacın Gücü İçin Eylem Planı - Koniks.com

Koniks.com
Kullanıcı adı:
Şifre:
Şifremi hatırla

Ana Sayfa          Forumlar          Arama          Yardım           Kayıt Ol

Amacın Gücü İçin Eylem Planı

Goldenist
Üye

Toplam 964 yazı
30/06/2008 :  16:59:17   Yazarın websitesini ziyaret et Website  Bu yazıdan alıntı yaparak yorum yaz Alıntı

1-Yaşamdaki amacınızı, misyonunuzu ya da hayalinizi belirleyin. Bu, yaşamınızı biçimlendirmede, yetenekten daha önemlidir. Hedefinizi bilirseniz "dağları" aşabilirsiniz.
Yoksa, yaşamınız dümensiz bir geminin denizde amaçsızca sürüklenmesine benzer. Amacınız, yaşama coşkuyla sarılmanıza yardım edecektir.

2-Olmayı arzuladığınızı yapın. Yaşamınızın denetimini kendinizde değilse, olayların ve başkalarının amaçlarının güdümüne girersiniz.

3-Ulaşmayı arzuladığınız en az 20 hedef yazın. Onları hakettiğinize inanın. Böylece, sizi bekleyen gelişme fırsatlarına gözünüz açılacak ve bu fırsatlara heyecanla yaklaşacaksınız. Amacınıza ne kadar bağlıysanız, kendinize ve başkalarına karşı sorumluluklarınızı o kadar iyi algılayabilir, benimseyebilir ve yerine getirebilirsiniz.

4-Mazeretlerden kurtulun; olayların gerçeği gün ışığına çıkacaktır. Kişisel sorumlulukla yaşamak, mazeret bulmanın yerini aldığında, amaç ve olumlu eylem de korkunun yerini alır.

5-Yaşam amacınızı belirlediğinizde, bu yönde başarıyla emek vermekten ve amacınızı gerçekleştirmekten mutluluk duyacaksınız. yaşam amacı mutluluğun anahtarıdır.

6-Yaşam amacınıza ulaşmak için güçlü bir arzu duyun. Bu, eksikliğini duyabileceğiniz her türlü becerinin yerini dolduracaktır. Arzuyla yola koyulduğunuzda, " aracınız" ne olursa olsun, onu "nasıl" süreceğinizi bulacaksınız. Ne kadar büyük bir arzuya sahip olursanız, başarı olasılığınız o kadar güçlüdür.

7-Sizi, yüreğinizin derinliğinden, neyin motive edeceğini bulun. Dış etkenler motive olmanıza yol açabilseler de , asıl yüreğinizde yatan şey, her durumda başarı yoluna devam etmenizi sağlayacaktır.

8-Yaşam amacınızı belirlemeniz, sizi daha sağlıklı bir yaşama ***ür. Özsaygının azlığı ve duygusal çöküntü sağlığınızı olumsuz etkiler. Yaşam amacı, aynı zamanda, insanların size ve yeteneklerinize gereksinimi olduğunu duyumsamanızı sağlar.

Mazeret Yok
Jay Rifenbary
Büyüklük odur ki, hiç kimseye iltifat etmeyeceksin, hiç kimseyi aldatmayacaksın, memleket için gerçek ülkü neyse onu görecek, o hedefe yürüyeceksin. Herkes senin aleyhinde bulunacaktır. Herkes seni yolundan çevirmeye çalışacaktır. Önüne sayılamayacak güçlükler yığacaklardır, kendini büyük değil küçük, zayıf, vasıtasız, hiç telâkki ederek, kimseden yardım gelmeyeceğine inanarak bu güçlükleri aşacaksın. Ondan sonra sana büyüksün derlerse, bunu diyenlere de güleceksin.( 1908 )

Bir adam ki büyük olmaktan bahseder, benim hoşuma gitmez. Bir adam ki memleketi kurtarmak için evvelâ büyük adam olmak lâzımdır; der ve bunun için bir de örnek seçer, onun gibi olmayınca memleketin kurtulamayacağı inancında bulunur, bu, adam değildir. ( 1908 )

Mustafa Kemal Atatürk

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Satış / Pazarlama
izmirlim
Üye

Toplam 116 yazı
01/07/2008 :  03:49:06  Alıntı
Keşke üç tane ayrı ayrı başlık açmak yerine, tek başlıkta bu yazıları toplasaydınız. Forum gittikçe dağınık bir hal almaya başlıyor, her bir yazı için ayrı ayrı başlık olmamalı :(((
Sakın insanların umudunu kırma, belki de sahip oldukları tek şey "O"dur

Yerleşim : Türkiye / İzmir  |  Meslek : Turizm
Goldenist
Üye

Toplam 964 yazı
01/07/2008 :  04:07:10 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Buna Editörler karar verip toplayabilir. Konular da dağılmadı. Pazarlama ile ilgili ne kadar çok başlık var, farkında mısın?
Yinede teşekkür ederim..
Büyüklük odur ki, hiç kimseye iltifat etmeyeceksin, hiç kimseyi aldatmayacaksın, memleket için gerçek ülkü neyse onu görecek, o hedefe yürüyeceksin. Herkes senin aleyhinde bulunacaktır. Herkes seni yolundan çevirmeye çalışacaktır. Önüne sayılamayacak güçlükler yığacaklardır, kendini büyük değil küçük, zayıf, vasıtasız, hiç telâkki ederek, kimseden yardım gelmeyeceğine inanarak bu güçlükleri aşacaksın. Ondan sonra sana büyüksün derlerse, bunu diyenlere de güleceksin.( 1908 )

Bir adam ki büyük olmaktan bahseder, benim hoşuma gitmez. Bir adam ki memleketi kurtarmak için evvelâ büyük adam olmak lâzımdır; der ve bunun için bir de örnek seçer, onun gibi olmayınca memleketin kurtulamayacağı inancında bulunur, bu, adam değildir. ( 1908 )

Mustafa Kemal Atatürk

izmirlim
Üye

Toplam 116 yazı
01/07/2008 :  18:31:19  Alıntı

Ben bu forumu illa ki editörlerin yönetmesine gerek olmadığını düşünerek söylemiştim. Yani sanırım biz bazşımızda bir zabıta olmadan caddede bile yürüyemeyiz demek istiyorsunuz. Belki de siz haklısınız. Bize kışla da çavuş, tarlada ağa, fabrikada şef, mahallede muhtar, dağda çoban, sokakta zabıta, forumda editör lazım.

Goldenist
Üye

Toplam 964 yazı
01/07/2008 :  18:53:30 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Pardon ama yazılı konular neden aynı başlıkta olmalı ki. Birde siz dün forum gittikçe dağılıyor diye yazmışsınız. İş ve kariyer le ilgili konularla mı yoksa Otobüste kadın erkek birarada yolculuk yapsın vari Kahvelerde konuşulan erkek muhabbetleriyle mi karışıyor onuda düşünmek gerek.

Bize kışla da çavuş, tarlada ağa, fabrikada şef, mahallede muhtar, dağda çoban, sokakta zabıta, forumda editör lazım.

O halde neden yazılan yazılar Editörlerce onaylanmadan yayınlanamıyor. Benim demek istediğim bu. Yazdığım yazıların konuları aynı mı ki aynı başlıkta olacak?
Yazılanları okumadan sadece yorum yazmak için yorum yazanlar asıl forumda karmaşa, karışıklık yaratıyor..

Mustafa Kemal Atatürk

izmirlim
Üye

Toplam 116 yazı
01/07/2008 :  19:06:09  Alıntı
Bu konu uzar gider, nasıl biliyorsan öyle yap. Sanırım burada insanların en son ihityacı olan şey ikili tartışmaları okumak.

Sağlıcakla,

Goldenist
Üye

Toplam 964 yazı
01/07/2008 :  19:11:35 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Sanırım burada insanların en son ihityacı olan şey ikili tartışmaları okumak.

Bence de

Mustafa Kemal Atatürk

Goldenist
Üye

Toplam 964 yazı
11/07/2008 :  01:17:41 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Alıntı Yapılan Metin:
Yazıyı gönderen - akinselcuk
Olmuyor böyle kavga çıkmıyor.
İşin içinde ya türban yada mafya olacak o zaman en az 5 inci sayfada anca bitiyor kavga.
Kavga ağırlıklı bir forum sitesi kurmaya ne dersiniz editörleride biz olalım farklı nicklerle girip kavga başlatalım. Sanal alemin en hareketli en hitli sitesi olmazmı ? Reklam falan alır parada kazanırız.
Fikir nasıl ama ?

Siteyi sen kur, kavga moderatörleri olarakta pcked murat33 ben ve hfs yi al. Sende ateşe odun atan kıvılcımcıbaşı ol..
Neden olmasın. BBG evleri ve/veya Gelin Kaynana Yarışmaları kadar tutmazsa şaşarım.
ama reklamlardan bizde pay almalıyız... :D

Mustafa Kemal Atatürk

falsover
Üye

Toplam 297 yazı
11/07/2008 :  01:20:55  Alıntı
Son 2 yazı süpermiş...karnım ağrıdı yani o derece...
Yumurtayı kırmadan omlet yapamazsın...

Yerleşim : Türkiye / Ankara  |  Meslek : Bilgisayar-Bilişim
Goldenist
Üye

Toplam 964 yazı
11/07/2008 :  01:47:27 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Alıntı Yapılan Metin:
Yazıyı gönderen - falsover
Son 2 yazı süpermiş...karnım ağrıdı yani o derece...

Saol Aslında
GÜLMEK BİZE YAKIŞIYOR....

Mustafa Kemal Atatürk

Mesaj gönderebilmek için öncelikle giriş yapmış olmanız gerekmektedir.

Henüz kayıt yaptırmadıysanız buradan üye olabilirsiniz.

Üye olarak:

• Yeni yazılar gönderebilir,
  • Varolan yazılara yorum yapabilir,
  • Arkadaşlarım, favorilerim, kişisel mesajlaşma, haber merkezi, dosya merkezi, online üyeler gibi pek çok yardımcı araçlardan yararlanabilirsiniz.

» Hemen üye olmak için tıklayınız.

4.88 saniye.
05:06:38, 2 Mayıs 2024, Perşembe

Buradaki yazılar, yazarlarının ve Koniks.com®'un izni olmaksızın hiçbir yazılı, görsel yada sesli yayın organında yayınlanamaz. Eğitim amacı dışında, herhangi bir şekilde çoğaltılması yasaktır. Eğitim amaçlı çoğaltıldığı durumlarda, yazarla ilgili bilgilerin ve URL'nin belirtilmesi zorunludur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle, amatör bir ruhla hazırlanmıştır ve yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette sitemiz tarafından garanti ve taahhüt edilmemektedir. Yer alan görüş ve yorumlar tamamen Koniks.com üyelerinin kişisel görüşlerini yansıtmaktadır. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak iş kurma/yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir ve söz konusu bilgilere dayanılarak alınacak kararların neticesinde oluşabilecek yanlışlık veya zararlardan Koniks.com sorumlu tutulamaz.

© 2000-2024 Koniks.com İletişim   ||   Kullanım Şartları   |   Kurallar   |   Sitenin Kullanımı   |   Gizlilik   |   Yardım