Holstein Süt İneği - Sayfa 2 - Koniks.com

Koniks.com
Kullanıcı adı:
Şifre:
Şifremi hatırla

Ana Sayfa          Forumlar          Arama          Yardım           Kayıt Ol

Holstein Süt İneği
 2 

fikret şahin
Üye

Toplam 130 yazı
28/09/2013 :  20:53:53 Bu yazıdan alıntı yaparak yorum yaz Alıntı

herkese iyi ticaretler araştırmalarıma göre bir holstein süt ineği günlük ortalama 8-9 liralık yem karışımı tüketiyormuş ve günlük ortalama 25lt süt veriyormuş daha fazla süt verebilirmiş de.Şimdi hesap ortada 25lt süt 25lira demek toptan fabrikaya verdiğin zaman.Kendim kapı kapı satayım dersen 35lira mantıklımı değilmi yoksa benim araştırmalarımda eksik birşeyler var da ben mi farkında değilim?Bu konuda bilgisi olan varsa beni uyarsın 12 tane inek sipariş vermek üzereyim.

Yerleşim : Türkiye / Ordu  |  Meslek : Satış / Pazarlama
nakres
Yeni Üye

Toplam 96 yazı
01/07/2014 :  19:02:08 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
305x20=6100 yapmasın sakın... :))
Her hafta 5 lt süt tüketiniz, yoğurdunuzu peynirinizi kendiniz yapınız...Serkan Günay

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Yöneticilik
Hasan H. Genc
Yeni Üye

Toplam 1 yazı
30/08/2014 :  15:13:08  Alıntı
Arkadaslar soyle gezinirken denk geldim. Ne inekten anlarim, ne sutten. Tabi ilerde belki yapilirmi? Kim bilir.... Ben Hollanda da kaliyorum. Genel istatistige baktim.. 1950 lerde ortalama inek sut verimi yillik 4.000 litre iken su an 8.000 litre diyor. Yani bu ortalama rakam Hollanda icin. En verimli donemlerini alirsak 12.000 litreye kadar gidermis. Iki yasindan itibaren sut vermeye baslarmis inekler. . Ama bir isletmeci olarak bir ise baslayacaksaniz ortalama rakamlardan yola cikmanizi tavsiye ederim. Tabiki buralarda maliyetler farklidir. Mesela isgucu maliyeti burada en fazla maliyet olarak goze carpiyor.. Birde bu ineklerin 30% u hic disari cikmiyormus. Cunki disari cikarip iceri alacak adam yokmus :) . Ayrica ortalam 25% hayvanda yumurtalik hasatligi oluyormus. Onun ne oldugunu bilmiyorum tabiki.
Birde sunu soyleyeyim. Burada insanlar bu isi gercekten profesyonelce yapar. yani eger burada ortalama (tabiki kaliteli sut seklinde) 8.000 litre yil ise. Bu rakami ben alinabilecek en uygun rakam olarak kabul ederim.
Simdiden tum arkadaslara yaptiklari her iste basarilar dilerim.

Yerleşim : Türkiye / ROTTERDAM  |  Meslek : Muhasebe
fatihşen1981
Yeni Üye

Toplam 7 yazı
06/09/2014 :  15:49:12  Alıntı

herkese hayırlı günler bol kazançlar...deneyimli abilerden bilgi sahibi almak vede verecegi bilgiler dogrutusunda kendime yeni bir yol haritası çizmek istiyorum . . . pvc dograma ustasıyım fakat fazla emek verip ay sonu geldiginde cepte birşey kalmayınca ustalıgında bir faydası olmuyor... şu günlerde aklımı hayvancılık aldı ***ürdü ... 6 dönüm yerimiz var içindede zeytin var . fakat hayvancılıkdan hiç anlamam .hayvanlarıda severim yapacagım işdende hiç gocunmam... 10 inek aldıgımı kabul edersek bu işden kar yada zarar bana ne gibi sonuçları olur .. dam da yok ekili yer de ... bilgileriniz için şimdiden teşekkürler ..

Yerleşim : Türkiye / İzmir  |  Meslek : İmalat
ahmet.kutlu
Üye

Toplam 165 yazı
27/10/2014 :  20:18:42  Alıntı
Fatih hocam damin ekili yerin yoksa hic bulusma hayvanciliga...eger sut icin yapicaksan gelen para yeme gider sen sadece ahiri temizlediginle kalirsin..ben Bulgaristanda buyuk bas hayvancilik yapiyorum sut icin..ekili yerin yoksa bu is bos..hayvancilikda para yemi kendin saglayabilirsen para var...
...

Yerleşim : Bulgaristan / Plovdiv  |  Meslek : Diğer
OrhanCan
Yeni Üye

Toplam 1 yazı
13/11/2014 :  17:29:22  Alıntı
acil yüksek miktarda süt yagi ariyorum cenikliorhan@gmail.com

Yerleşim : Türkiye / İstanbuk  |  Meslek : Diğer
bulentaras
Yeni Üye

Toplam 1 yazı
19/01/2015 :  03:00:02  Alıntı
Fikret bey merhaba , ne yaptınız inekleri aldınız mı , başladınız mı , burada bizimle tecrübelerinizi paylaşırsanız memnun oluruz ..
Bülent

Yerleşim : Türkiye / İzmir  |  Meslek : Diğer
erolmerol
Yeni Üye

Toplam 1 yazı
06/04/2015 :  19:36:22  Alıntı
Alıntı Yapılan Metin:
Yazıyı gönderen - yilmaz6589
305x20nin 710 yaptığını da ilk kez duyuyorum. 7100 yapar.

bende sütçülük yapmak istiyorum dileyen varsa ortak yapabiliriz
xyz

Yerleşim : Türkiye / İstanbul
Esatkara
Yeni Üye

Toplam 1 yazı
03/11/2015 :  19:31:35  Alıntı
Bu 12 ineğin bide 12. Düvesi olacak.
Birde gübre olcak 12 ineğinde gübresi 15 hünde bir traktör olur yani bu işte para var

Yerleşim : Türkiye / Mersin
bragi
Yeni Üye

Toplam 41 yazı
04/11/2015 :  11:00:50  Alıntı
3 kuşaktır bu işin içerisindeyiz. Şu anda fiyatlar alım için makul değil. Biraz daha beklemenizi tavsiye ederim. Konuyla ilgili bilgi isteyenlere yardımcı olabilirim kalpak_01@mynet.com
Evren

Yerleşim : Türkiye / Mersin  |  Meslek : Ticaret
selami
Üye

Toplam 782 yazı
06/11/2015 :  00:14:13  Alıntı

Sut ineklerinin en verimlileri hangileridir.
Her iklime uyanlar hangileridir.
Honstein,Simental vb.hayvanlar ortalama kac litre sut verir.
Sut ineklerinin tedarik edilen satis merkezi varmi?
Fiyatlari nedir?
Kac yaslarinda almak gerekir.
Bu konularda bilgisi olan varsa yazsin bilgilenelim.
insanların en hayırlısı insanlara faydası olandır.

Yerleşim : Türkiye / Elazığ  |  Meslek : Satış / Pazarlama
mahir19
Yeni Üye

Toplam 27 yazı
24/12/2015 :  11:46:19  Alıntı
Fikret bey o işler zor gerçi ben o inek sipariş vermek üzere olduğunuza inanmıyorum 8 inek 60 bin lira tutar ve 60 binlara da bilmeden bi işe yatırılmaz.Siz Orduda ikamet ediyorsanız Jersey inegi almanızı öneririm.

Yerleşim : Türkiye / Çorum  |  Meslek : Veteriner

Mesaj gönderebilmek için öncelikle giriş yapmış olmanız gerekmektedir.

Henüz kayıt yaptırmadıysanız buradan üye olabilirsiniz.

Üye olarak:

• Yeni yazılar gönderebilir,
  • Varolan yazılara yorum yapabilir,
  • Arkadaşlarım, favorilerim, kişisel mesajlaşma, haber merkezi, dosya merkezi, online üyeler gibi pek çok yardımcı araçlardan yararlanabilirsiniz.

» Hemen üye olmak için tıklayınız.

6.55 saniye.
16:06:20, 14 Mayıs 2024, Salı

Buradaki yazılar, yazarlarının ve Koniks.com®'un izni olmaksızın hiçbir yazılı, görsel yada sesli yayın organında yayınlanamaz. Eğitim amacı dışında, herhangi bir şekilde çoğaltılması yasaktır. Eğitim amaçlı çoğaltıldığı durumlarda, yazarla ilgili bilgilerin ve URL'nin belirtilmesi zorunludur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle, amatör bir ruhla hazırlanmıştır ve yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette sitemiz tarafından garanti ve taahhüt edilmemektedir. Yer alan görüş ve yorumlar tamamen Koniks.com üyelerinin kişisel görüşlerini yansıtmaktadır. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak iş kurma/yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir ve söz konusu bilgilere dayanılarak alınacak kararların neticesinde oluşabilecek yanlışlık veya zararlardan Koniks.com sorumlu tutulamaz.

© 2000-2024 Koniks.com İletişim   ||   Kullanım Şartları   |   Kurallar   |   Sitenin Kullanımı   |   Gizlilik   |   Yardım