Ev Tekstili İşi Kendi Markanı Kurma - Koniks.com

Koniks.com
Kullanıcı adı:
Şifre:
Şifremi hatırla


    Ana Sayfa          Forumlar          Arama          Yardım           Kayıt Ol

Ev Tekstili İşi Kendi Markanı Kurma


Sümeyye
Yeni Üye

Toplam 7 yazı
05/09/2013 :  21:02:54 Bu yazıdan alıntı yaparak yorum yaz Alıntı


Arkadaşlar Merhaba
Uzunca bir süredir aklımda olan fakat başarısız olma ihtimalimi düşünerek ertelediğim bir işe bu yıl başlamayı düşünüyorum. Sizden, özellikle tecrübeli arkadaşlardan aşağıda yazacağım iş fikriyle ve adımlarla ilgili görüş bildirmenizi rica ediyorum.
Olumlu yada olumsuz...

Aklımda olan iş, üretimini kendim yapacağım ve kendi markamı oluşturacağım ev tekstil ürünleri üretmek.
Örneğin, Nevresim takımları, masa örtüleri, Amerikan servis, tasarım havlu ve perde gibi...

Bu işe sıfırdan başlayacağım. Avantajım evimizin altında kendimize ait boş ve atölye olmaya müsait koca bir dükkanımız olması. Benim kendime ait ev tipi bir dikiş makinam ve bir overlok makinam var. Ben dikiş bilen bir tane işçi tutacağım. Aslında be tasarım ve yönetimden sorumlu olacağım daha çok.
Henüz bir işten para kazanmadan işçiye maaş vermek ne kadar mantıklı bilmiyorum ama çok güveniyorum.

Kumaşları Eminönünden toptancılardan almayı düşünüyorum ilk etapta.
2 ay deneme süreci tanıyorum kendime. 2 aylık işçi parasınıda masraf olarak kabul ediyorum.

Üretilen ürünleri ilk olarak Facebook sayfasından satmayı düşünüyorum. PTT kargoyla kapıda ödeme yada hesaba havale şeklinde.

Reklamı ise; benim kendi kişisel bloğum var orda yapmayı düşünüyorum. Fazla ziyaretçisi yok ama reklam reklamdır:) Aynı zamanda eşim programcı ve kendimize ait web sitelerimiz var sitelere reklamını koyacağım ve sitelerin Facebook sayfasından da duyuracağız. Aynı zamanda markama ait instagram sayfası da açıp sosyal medyada aktif olmayı düşünüyorum.
Marka ismi bile hazır ilerleyen zamanlarda (işler tıkırında giderse:) marka ismin alacağım. Sonra makinaları ve işçileri çoğaltırım vesaire vesaire... :)

Güzel hayaller tabi:)

Şimdi sizden ricam bana bu işin olurunu söylemeniz. Yada ne yapmalıyım nasıl bir yol izlemeliyim?

Şimdiden çoooook teşekkür ederim...

Yerleşim : Türkiye / Kocaeli  |  Meslek : Öğrenci
comandante1453
Üye

Toplam 223 yazı
06/09/2013 :  11:38:01  Alıntı
Sektör hakkında bilgim yok ama süreç hakkında birkaç yorum yapabilirim;

*Öncelikle dikiş konusunu bilmen gerekir.İşi bilen bir insana bel bağlamak her sektör için tehlikelidir.Ne kadar güvendiğinde hiç önemli değil.Bir süre sonra ben olmasam bu işletme yürümez tavrıyla karşılaşabilirsin.

*Seri üretim yapmayacağın için heryerde bulunamayan modeller olmalı ki yüksek maliyetini karşılayacak fiyatlar koyabilesin.

*Bu işin en önemli kısmı bence pazarlama ve satış.Net konusunda çok doğru adımlar düşünmüşsün.Ama öncelikle çevrenizdeki insanlardan bu ürünleri satmaya başlamalısınız.Bu alanda sosyal olmak önemli.Hiç bir ürün kendi kendini satmaz.

*Ayrıca kendinize 2 ay değil enkötü 1 sene zaman tanıyın.Bir işin oturması duyulması ve insanların tepki vermesi çoğu işletme için ortalama 2 senedir.

*Son olarak bu sektörde daha önce çalışmadıysanız,imkanınızda varsa part time da olsa biryerde çalışın veya bulunun.Kendi yerinizi açıp 1 senede tecrübe edeceklerinizi 3 ayda kazanabilirsiniz.

Kolay Gelsin.

Yerleşim : Türkiye / İstanbul
vildan09
Yeni Üye

Toplam 1 yazı
20/11/2020 :  19:15:49  Alıntı
[quote]Yazıyı gönderen - Sümeyye

merhaba, bu fikrinizi gerçekleştirebildiniz mi

Yerleşim : Türkiye / Aydın  |  Meslek : Öğretmen

2.16 saniye.
22:37:53, 28 Kasım 2020, Cumartesi

Buradaki yazılar, yazarlarının ve Koniks.com®'un izni olmaksızın hiçbir yazılı, görsel yada sesli yayın organında yayınlanamaz. Eğitim amacı dışında, herhangi bir şekilde çoğaltılması yasaktır. Eğitim amaçlı çoğaltıldığı durumlarda, yazarla ilgili bilgilerin ve URL'nin belirtilmesi zorunludur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle, amatör bir ruhla hazırlanmıştır ve yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette sitemiz tarafından garanti ve taahhüt edilmemektedir. Yer alan görüş ve yorumlar tamamen Koniks.com üyelerinin kişisel görüşlerini yansıtmaktadır. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak iş kurma/yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir ve söz konusu bilgilere dayanılarak alınacak kararların neticesinde oluşabilecek yanlışlık veya zararlardan Koniks.com sorumlu tutulamaz.

© 2000-2020 Koniks.com İletişim   ||   Kullanım Şartları   |   Kurallar   |   Sitenin Kullanımı   |   Gizlilik   |   Yardım