En Çok Kazandıran Meslekler - Koniks.com

Koniks.com
Kullanıcı adı:
Şifre:
Şifremi hatırla


    Ana Sayfa          Forumlar          Arama          Yardım           Kayıt Ol

En Çok Kazandıran Meslekler


abitgulistan
Üye

Toplam 216 yazı
26/08/2013 :  13:47:11   Yazarın websitesini ziyaret et Website  Bu yazıdan alıntı yaparak yorum yaz Alıntı


Türkiye ‘de kişisel en kısa zamanda en çok para kazandıran meslek Gayrimenkul danışmalığı dır. İnşaat sektörü ve insanların gelir seviyesindeki artışlar buna etki eder. Özelikle Türk insanın yatırım tercihinde 1. Sırada gayrimenkul olduğundan dolayı bulunmaz bir fırsat dır Ayrıca yabancı yatırımcıların Türkiye’de gayrimenkul edinmeleri ve bu konuda yapılan yasal düzenleme ile çok daha cazip hale geldiğinden dolayı son derece hareketlidir. Tabi nüfus artısı, evlik, boşanmalar da var.

Bu işte para kazanmak için insanların psikolojisi, insanlara iletişim, Reklam, pazarlama, sorunlarını ve gelir miktarlarını, gayrimenkulün değer tespiti, Kanun ve vergiler konuların da bilgi sahibi ve uzman olmalıdır. Ne yazık ki bizde pazarlama, satış ve emlakçılık meslekleri meslek olarak değil gelip geçici iş olarak bakılıyor. İstisnalar hariç. Ondan dolayı iş den kovulan, iflas eden, hiçbir iş de tutunamayan, emeklilerin, ek iş yapmak isteyenlerin yaptığı bir iş oldu. Bunların iş hakkında yeterli bilgi ve donanım olmamasından dolayı bu işi gerçekten yapmak isteyenlerde zarar veriyor.

Emlak işine yeni başlayan biri kısa zamanda zengin olma hayali ile başlar ancak gerekli cabayı gösteremez ve en fazla 6 ay sonra işi bırakır. Oysa bir gayrimenkul danışmanın ilk işi yapma zamanı için en az 8 ile 10 ay arası zaman gereklidir. Emlak danışmanlık için ofis kurma maliyetleri çok düşük olduğundan dolayı elinde 5 ile 10.000 TL si olan bu işe giriyor. Oysa danışmanlık ve hizmet sektörlerinde önemli olan bilgi ve uzmanlıktır.

Gayrimenkul de fiyatı gayrimenkul danışmanı değil mal sahibi belirliyor. Dolasıyla 2 liralık yere 3 lira talep ediyor. Değer tespit edemeyen danışman elimde portföy olsun ne olduğu önemli değil düşüncesi ile alıp portföy listesine ekliyor. Bu durumda mal sahibi olması gerekenden daha fazla değer talep ediyor ve emlakçı da bunu satamıyor. Bu durumda mal sahibi emlakçılara güvenemiyor. Bazı kısa yoldan zengin olmak isteyen uyanık emlakçılar da yalan yanlış bilgi vererek hem mal sahibin hem de alıcının kafasında bütün emlakçılar için olumsuz bir tablo oluşuyor.

Bir diğer konuda mal sahibi ile sözleşme imzalamadan almaları bunu fırsat bilen mal sahibi bir kaç tane emlakçı ile ortak çalışabiliyor. Oysa emlakçılar böyle bir duruma meydan vermemek için sözleşme imzalatmak için gerekli nedenleri mal sahibine iletmeli yada gayrimenkule ilgilenmemeli, Kolay yoldan para kazanmak için emlak danışmanları internet den mal sahipleri ile iletişime geçiyorlar. Mal sahibi internete koymuş işe kendi satmayı düşünüyordur. Onun için onu almanın bir anlamı yok. Madam o kadar biliyor bırakın kendi satsın. Bir bölgedeki emlakçılar sözleşme yapmadan portföy almazlar işe eninde sonunda biri ile sözleşme yapacak.

Bazı emlak ofisleri ya kafeterya türü sohbetlerin yapıldığı mekân ya da internet de sosyalleşen insanlara dolu oysa para dışarıda bir emlakçı en çok zamanını potansiyel müşteri yaratmak için harcamalı, Ayrıca ofise aldığı emlak danışmanlarına güvenmiyor. Hem bilgili ve tecrübeli elaman ararlar ve onlara ne yapması gerektiğini kendileri söyler. Madem siz söyleyeceksiniz o zaman profesyonel insanları işe almayın. Konusunda uzman insanlara müdahale etmek hem işletmenin gelirini düşürür hem de insanlarda güvensizlik meydana getiriyor.

Türkiye’de ekonomik sistem serbest piyasa seklide işlemekte ondan dolayı devletin hiçbir sektöre ayrıcalık ya da müdahale etme hakkı yok. Devletin görevi işletmecilik yapmak değildir. Son zamanlarda bir emlakçılık kanunundan söz ediliyor. Bu kanunda kabul edilirse insanlar ne bahane bulacak başarısızlıklarını savunmak için merak ediyorum. Bizim toplumda herkes bir bahane bulur. Bizde hiçbir kanun tam olarak uygulanmadığı için bu kanunda uygulanmayacak. Bu mesleği bu hale getirenler yine emlakçılardır. Emlakçılıkta fark yaratanlar her zaman kazanır. Yeter ki empatik, sempatik, konusunda uzman, ve dürüst olsun.

Gayrimenkul sektöründeki faaliyet gösteren bireyler o zaman neden kazanamıyor. Çünkü işletmecilik anlamında da gayrimenkul anlamında da tam olarak yapmaları gerekeni yapmıyorlar hep bir bahaneleri var. Hiçbir Allah'ın kulu da biz nerede hata yapıyoruz demiyorlar. Böyle olunca da tabiki sektördeki faaliyet gösteren her birey kazanamıyor. Birileri kazanıyorsa ve siz kazanamıyorsanız bir sorun vardır. Hemen kendinizi bir sorgulamanız lazım.
Sizlerin daha varlıklı olmanız için işletmeniz den daha fazla kar sağlamanıza doğru yatırım yapmanıza yardım ediyorum

Yerleşim : Türkiye / Hatay  |  Meslek : Danışmanlık
şanslı
Üye

Toplam 437 yazı
29/08/2013 :  10:12:26  Alıntı
güzel bir yazı,teşekkürler....

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Esnaf
abitgulistan
Üye

Toplam 216 yazı
29/08/2013 :  10:55:58 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Rica ederim ne demek faydalanmanız dileğiyle
Sizlerin daha varlıklı olmanız için işletmeniz den daha fazla kar sağlamanıza doğru yatırım yapmanıza yardım ediyorum

Yerleşim : Türkiye / Hatay  |  Meslek : Danışmanlık
masal06
Üye

Toplam 2659 yazı
31/08/2013 :  22:50:47  Alıntı


Türkiyede ticaretin teoriği ile pratiği arasındaki uçurumun en fazla oldu iştir. Gayrimenkul danışmanlığı
Ancak Türkiyede bu iş farklı algılanıyor (ben de dahil) Algılanmayada uzun bir süre devam edecek. Bence Devlet
bu işe biran önce el atmalı. Bana kalırsa ülkemizdeki gayrimenkul fiyatlarının dalgalanmasınında büyük nedeni bu sektörün düzgün çalışmamasıdır.(işini doğru yapan bir elin beş parmağı kadar olan arkadaşları ayırıyorum
Aslında yazılacak tonlarca şey var fakat şimdilik bu kadar yeter sanırım


"BEDAVA PEYNİR SADECE FARE KAPANINDA OLUR"

"Zirvelerde Kartallar da bulunur, Yılanlar da. Ancak birisi oraya süzülerek, diğeri ise sürünerek gelmiştir. Önemli olan nereye gelmiş olduğunuzdan çok, nereden ve nasıl geldiğinizdir."


ßeLki Sandığınız Kadar Ukala,
ßeLkide Tahmin Edemeyeceğiniz Kadar Mütevaziyim
ßiraz SakLıyım ßazen YasakLıyım Kimseyi Örnek ALmam
Kimseye Örnek OLmam Arkama ßakmam 'AsLa' Demem
'Keşke'Leri Sevmem !!
ELeştiri DinLerim Nasihat DinLemem


Şüpheciyim ama kuruntu yapmam Kendimle çelişebilirim ama kafama takmam Dalga geçerim ama kırmam Ciddiye alırım ama kapılmam Huzur veririm ama söz vermem Sahip olurum ama ait olmam....


Yerleşim : Türkiye / Samsun  |  Meslek : Satış / Pazarlama
adalı1
Üye

Toplam 410 yazı
02/09/2013 :  10:08:52  Alıntı
nacizene kendi düşüncemi belirteyim .yurtdışında emlak danışmanlıgının nasıl yapıldıgını bilmiyorum ancak türkiyede bu işi yapanlar tam anlamı ile vatandaşa güven vermiyor .vatandaş olarak emlak komisyonculugunun yasa ile sınırları belirlenmeli güven altına alınmalıdır ,her önüne gelen bu işi yapmaları engellenmelidir ,mülk sahibi emlakçıya malını satmasını yada kiralanmasını talep eder emlakçı (çogu ) malın m2 sini şişirir yada mal sahibi 200 istedigini varsayalım emlakçı 220 (örng) isteniyor diye ilan verir ,hatta öyle zamanlar oluyorki bir kaç emlakçının aynı mülk hakkındaki ilanları birbirini tutmamaktadır ,ayrıca emlak sektöründe istenen komisyonlar çok fazladır bu makul düzeye inmelidir

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Diğer
yusuf_export
Üye

Toplam 110 yazı
02/09/2013 :  11:25:11  Alıntı
ülkemizde emlakcılık komisyonculuk gayrımenkul danışmanlığı acmak yapmak cok basit bir iş olarak algılanıyor. ve en kolay iş olarak seciliyor.
tabiki burada bu işi ciddi anlamda yapan kurumsal firmalar ve işinin uzmanı olmuş danışmanlarda var. ama bu işi bilmeyen hatta hiç anlamayan kendini bu vasıfla tanıtan kişiler yüzünden halkın gözünde bu meslek cok saygı görmüyor. cünkü evini satmaya gelen bir kişi 100 bin tl eden evine 150 bin tl isterse ve emlakcıda bunu kabul ederse piyasa fiyatını zaten araştıran müşterinin gözünde emlakcılar gözden düşüyor.
bence bu sektörde emek veren tüm emlakcılar danışmanlar gayrımenkul yatırım uzmanları ve bunların sivil toplum kuruluşları(dernek ve odaları)bir araya gelip her ilde gayrımenkul değerlendirme ve expertiz raporu veren bir ofis kurmalılar.fiyatı alıcı ve satıcı yerine bu kurumlar belirlemeli
emlakcılarada alım ve satımda devlet tarafından yetki verilmeli (müşteri tarafından vekil tayin edilen emlakcı gayrımenkul alınıp satıldığında yasal
emeğinin karşılığını alabilmeli) toplumda gözlemlediğim konu emlakcı tarafından gösterilen bir malın sahibiyle diyaloğa girilme cabası başlıyor komisyon ücreti vermemek için. bu insanların emekleri calınıyor. burada bu işin yapanların emek veren emlakcıların bu işin yasal halini kimlerin bu işi yapabileceğini kendileri oturup tartışıp kararlaştırmalılar. bana göre emlakcılara devletimiz tarafından lisans hakkı verilmeli lisanslı emlakcı tam yetkili olursa bu meslekte emek harcayanların (emlakcıların) hakkı yenmez

Yerleşim : Türkiye / Ankara  |  Meslek : İthalat / İhracat
veysel00
Yeni Üye

Toplam 41 yazı
28/06/2019 :  00:18:41 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Keyf.in
En çok kazandiran guncel sektorler icin https://enuygunfirmalar.com/haber/en-cok-para-kazandiran-sektorler-2019.html

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Esnaf

3.95 saniye.
09:22:50, 13 Aralık 2019, Cuma

Buradaki yazılar, yazarlarının ve Koniks.com®'un izni olmaksızın hiçbir yazılı, görsel yada sesli yayın organında yayınlanamaz. Eğitim amacı dışında, herhangi bir şekilde çoğaltılması yasaktır. Eğitim amaçlı çoğaltıldığı durumlarda, yazarla ilgili bilgilerin ve URL'nin belirtilmesi zorunludur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle, amatör bir ruhla hazırlanmıştır ve yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette sitemiz tarafından garanti ve taahhüt edilmemektedir. Yer alan görüş ve yorumlar tamamen Koniks.com üyelerinin kişisel görüşlerini yansıtmaktadır. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak iş kurma/yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir ve söz konusu bilgilere dayanılarak alınacak kararların neticesinde oluşabilecek yanlışlık veya zararlardan Koniks.com sorumlu tutulamaz.

© 2000-2019 Koniks.com İletişim   ||   Kullanım Şartları   |   Kurallar   |   Sitenin Kullanımı   |   Gizlilik   |   Yardım