Kir Dugun Salonu Projesi - Koniks.com

Koniks.com
Kullanıcı adı:
Şifre:
Şifremi hatırla

Ana Sayfa          Forumlar          Arama          Yardım           Kayıt Ol

Kir Dugun Salonu Projesi

b0ra
Yeni Üye

Toplam 7 yazı
12/08/2013 :  21:22:09 Bu yazıdan alıntı yaparak yorum yaz Alıntı

Arkadaslar herkese merhaba sizlere bir sorum olacak..kendime ait 5000 metrekare bir arsam bulunmakta ve ben buraya 500 kisilik kir dugun salonu acmak istiyorum.malum kotu hava sartlari icin alternatif bir kapali alan yapmak istiyorum.ancak bunu betonarme bina olarak deilde baska turlu nasil yapabilirim? Acik alana onem verecegimden dolayi kapali alana fazla sermaye ayirmak istemiyorum. Vereceginiz kiymetli cevaplardan dolayi simdiden tesekkurler bol kazanclar..

Yerleşim : Türkiye / Kocaeli  |  Meslek : Danışmanlık
gursoybalo
Üye

Toplam 639 yazı
13/08/2013 :  08:31:49  Alıntı
Kocaelinin kış ve yaz şartları nasıldır bilmiyorum ama manisa tarafında pek bi itibar görüyor kır düğün salonları.Hatta düğün salonu ancak hem kafe olma özelliğide olanları varki bir taşla iki kuş vurmuş olursunuz.
gursoybalo
ya tozu dumana katarsın,yada tozu dumanı yutarsın.

Yerleşim : Türkiye / Manisa  |  Meslek : Serbest meslek
b0ra
Yeni Üye

Toplam 7 yazı
13/08/2013 :  08:57:55  Alıntı
Kocaeli deilde balikesirde acmayi dusunuyoruz. Peki dusuk maliyetle nasil bir kapalialan yapabiliriz fikriniz varmi ?

mmiimmaarr
Yeni Üye

Toplam 74 yazı
13/08/2013 :  12:38:17 Yazarın websitesine git Website   Alıntı

Merhabalar; benim önerim çelik konstrüksiyon bir yapı dikmeniz olacaktır. Sonuç olarak prefabrike yapılar betonarmeye oranla çok fazla mukavemet göstermektedir. Çelik konstrüksiyon + alçı paneller ya da sandviç sistemi işinize yarayacak en önemli malzemelerdir. Zemine betonunuzu attırın devamında diğer işleri çelikçiler halleder.

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Mimar
b0ra
Yeni Üye

Toplam 7 yazı
13/08/2013 :  14:24:26  Alıntı
Peki celik konstruksiyon yapilarin maliyeti prefabriklere oranla ne durumdadir ?

b0ra
Yeni Üye

Toplam 7 yazı
13/08/2013 :  15:05:25  Alıntı
Peki celik konstruksiyon yapilarin maliyeti prefabriklere oranla ne durumdadir ?

cakal_tm
Üye

Toplam 126 yazı
13/08/2013 :  23:07:43  Alıntı
Benimde merak ettiğim bu kır düğünü yeri açmak için özel bi ruhsat var mı ?

Düğün salonu gibi ruhsat mı almamız lazım...

Yerleşim : Türkiye / Balıkesir  |  Meslek : Diğer
casper48
Yeni Üye

Toplam 91 yazı
14/08/2013 :  00:30:31  Alıntı
Yapmak istediğiniz kapalı alan metre karesini söylerseniz size yaklaşık bir bina maliyet hesabı bildirebilirim ben Çelik kostrüksiyon ve özel ölçü ve özel sipariş prefabrik konut yapıyorum size
casper48

Yerleşim : Türkiye / Muğla  |  Meslek : Ticaret
b0ra
Yeni Üye

Toplam 7 yazı
14/08/2013 :  14:25:57  Alıntı
Metrekare olarak bisey soyleyememde 400 kisi kapasiteli bir kapali alan olabilir.

mmiimmaarr
Yeni Üye

Toplam 74 yazı
14/08/2013 :  16:43:05 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Merhaba, yorumunuzu yeni gördüm o yüzden geç cevap veriyorum kusura bakmayın. Çelik konstrüksiyonun fiyatları konusunda net bir şey söyleyebilmek için öncelikle gereksinimlerinizi belirlemek gerekir. Mesela alan boşluğu (mekan hacmi) çıkartılmalı buna göre bir proje tasarlanmalıdır. Sonrasında kat ya da kot oluşturulmak isteniliyor mu bunlara göre farklı tasarımlar oluşturulabilir. Benim size tavsiyem bir çok yerden fiyat ve öneri almanız ama sonuç olarak mimari ehliyeti olan bireylerle çalışmanızdır. Burada dikkatinizi çekmek istediğim nokta şu; kesinlikle çelik konstrüksiyon işi yapmıyorum, hemen bu işi ben yapayım diye yorum da yazmıyorum yani amacım işinizi yapmanız değil, işinizi yaptırdıktan sonra nelerden pişman olmamamanız gerektiğidir. Emin olun iki üç defa çelik kaynağı yapan insanlar var ki bunlar kendilerine hemen usta diyorlar ve sonrasında bir daha kendilerine ulaşamıyorsunuz. Kimseyi zan altında da bırakmak istemiyorum ama Türkiye'de herkes her işi yapabiliyor. Buna göre izlemeniz gereken yollar; (BENCE)
Öncelikli olarak gereksinimler dediğimiz yani 400 kişilik bir düğün salonu için çıkarttıracağınız sirkülasyon şeması ve m2 hesabıdır. Bunun için neufeurt kitabından da yardım alabilirsiniz.
Sonra pist yani dans alanı için ne kadar bir alana ihtiyaç duyduğunuzu belirlemeniz
Müzisyenlerin duracağın alanı kot oluşturarak sahneden ayırmanız.
Daha gösterişli olabilmesi açısından Gelin ile damat için kot oluşturmanız.
Bu insanlar nerede hazırlanacaklar vs. gibi soruların cevabını bulmanız.
Kesinlikle ve kesinlikle mimara lüks aydınlatma hesabı yaptırarak boşa elektrik harcamasının önüne geçmeniz.
Kış aylarında ısı yalıtımı sağla**** olası (sonuçta evlenmek için kış aylarını tercih edenler de mevcut) ısı tüketiminizi minimize etmenizdir.
Pencere sayısının hesaplanarak ortamda doğal bir havalandırma sağlanabilir.
Sonrasında yapacağınız her şey tamamen sizin istekleriniz ve birikimleriniz doğrultusunda olmalıdır.
Bu saydığım maddeleri insanlar hiç önemsemezler hele ki yapan üstlenici firmalar hiç önemsemezler. Ama bunlar milli gelirimizdir, neden daha az gider ödemek varken fazlasını ödeyesiniz.
Yine tekrar etmek isterim ki kimse sözlerimi yanlış anlamasın ve herkes işini yapsın. Bu yazdıklarım benim yıllardır gördüğüm ve bir türlü değişmeyen zihniyetin örnekleridir. Projeyi çizdirin çelikçilere uygulatın. Böylece mimar da sadece işini yapar ve çelik kons. üzerine kar koymaz. Yani mimar olduğum için illa ki mimarlar kazansın zihniyetinde de değilim, tek derdim herkesin işini yapması ve ne olursa olsun bir sözleşme ile teslim alın mekanınızı. 3 ay sonra Allah korusun birinin kafasına iyi sıkışmayan dübelden dolayı alçıpan düşünce başınız yanmasın. Herkes de işini dürüst ve doğru yapsın.

b0ra
Yeni Üye

Toplam 7 yazı
14/08/2013 :  17:17:53  Alıntı
Verdiginiz bilgi ve konuya gosterdiginiz ozenden dolayi cok tesekkur ederim.bir sorum daha olacak size tamamiyle kapali bir alan deilde sadece yagmurdan koruyucu ustu kapali bir alan yapsak nasil olur sizce ? Onuda konstruksiyon celik yapida yapabilirmiyiz ?

dejavu24
Üye

Toplam 116 yazı
14/08/2013 :  23:38:37 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Balıkesirden başka yermi bulamadın arkadaş her yerde kır düğün salonu.Bence olmayan bir yere aç
lilanet

Yerleşim : Türkiye / Balıkesir  |  Meslek : Esnaf
mmiimmaarr
Yeni Üye

Toplam 74 yazı
14/08/2013 :  23:53:03 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Yapabilirsiniz, hem de çok güzel olur. Gergi branda sistem ile çok farklı bir hava yaratabilirsiniz. Hatta benim önerim boydan boya çelik konstrüksiyon yapmanızdan sa söylediğim gibi bir sistem yaparak maliyeti düşürebilirsiniz. Böylelikle çok daha şık bir görüntü olur. Sadece gelin ile damat bölümüne özel farklı bir şey yaparsınız.
Arama motorlarından yarasa gergi branda ya da yarasa branda diye aratırsanız bulabilirsiniz.

b0ra
Yeni Üye

Toplam 7 yazı
15/08/2013 :  12:53:35  Alıntı
Verdiginiz bilgi icin tesekkurler ben su branda isini bi arastiriyim

cemtutuncuoglu
Yeni Üye

Toplam 3 yazı
23/11/2013 :  01:00:14  Alıntı
benim çok yakın bir dostumun gergi membran atölyesi var eğer ihtiyaç olursa bana cemtutuncuoglu@gmail.com dan ulaşabilirsiniz.

Yerleşim : Türkiye / istanbul  |  Meslek : Mimar

Mesaj gönderebilmek için öncelikle giriş yapmış olmanız gerekmektedir.

Henüz kayıt yaptırmadıysanız buradan üye olabilirsiniz.

Üye olarak:

• Yeni yazılar gönderebilir,
  • Varolan yazılara yorum yapabilir,
  • Arkadaşlarım, favorilerim, kişisel mesajlaşma, haber merkezi, dosya merkezi, online üyeler gibi pek çok yardımcı araçlardan yararlanabilirsiniz.

» Hemen üye olmak için tıklayınız.

7.36 saniye.
03:38:51, 18 Nisan 2024, Perşembe

Buradaki yazılar, yazarlarının ve Koniks.com®'un izni olmaksızın hiçbir yazılı, görsel yada sesli yayın organında yayınlanamaz. Eğitim amacı dışında, herhangi bir şekilde çoğaltılması yasaktır. Eğitim amaçlı çoğaltıldığı durumlarda, yazarla ilgili bilgilerin ve URL'nin belirtilmesi zorunludur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle, amatör bir ruhla hazırlanmıştır ve yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette sitemiz tarafından garanti ve taahhüt edilmemektedir. Yer alan görüş ve yorumlar tamamen Koniks.com üyelerinin kişisel görüşlerini yansıtmaktadır. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak iş kurma/yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir ve söz konusu bilgilere dayanılarak alınacak kararların neticesinde oluşabilecek yanlışlık veya zararlardan Koniks.com sorumlu tutulamaz.

© 2000-2024 Koniks.com İletişim   ||   Kullanım Şartları   |   Kurallar   |   Sitenin Kullanımı   |   Gizlilik   |   Yardım