İşi Bırakıp Kendi İşimi Kurmak ?? - Sayfa 2 - Koniks.com

Koniks.com
Kullanıcı adı:
Şifre:
Şifremi hatırla


    Ana Sayfa          Forumlar          Arama          Yardım           Kayıt Ol

İşi Bırakıp Kendi İşimi Kurmak ??
 2 


endmüh
Yeni Üye

Toplam 27 yazı
17/05/2013 :  11:36:55 Bu yazıdan alıntı yaparak yorum yaz Alıntı


Selam arkadaşlar,
36 yaşındayım ve 13 senedir büyük bir firmada endüstri mühendisliği yapmakyatım. tazminatlarımı alarak ayrılma hakkına sahibim. Toplamda 50 bin gibi bir rakam yapıyor. Artık kendi kendimin patronu olmak istiyorum. Sizce şu aşamada mantıklı bir hareket olurmu? (Kafamda iş fikri olarak çok net birşey henüz olmadığını da söylemeliyim.)
Değerli düşüncelerinizi benimle paylaşırsanız sevinirim.

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Mühendis
sennan
Üye

Toplam 360 yazı
18/05/2013 :  23:14:09  Alıntı
50.000 tl ile aylık 10.000 gelir getiren bir iş zor.

hatta şöyle diyelim;

sen şu an 3.000 tl alıyorsun. şartların iyileştirilmesi için iş kurmak istediğini hesap ederek, yeni işinden gelirinin aylık 5.000 tl olacağını düşünelim...

50.000 tl yatırıp aylık 5.000 kazanılır mı diye kendinize bir sormanız lazım.

cevabınız evet ise bu seferde 50.000 yatırıp aylık 5.000 kazandıracak işler hangileri? sorusunun cevabını aramalısınız.


belki şöyle daha mı iyi olur ( her ne kadar benim prensiplerime göre "olmaz" olsa da...)

belki 50.000 tl kredi çekilse...

eşiniz işsizmiş. siz işinizde kalsanız, yeni işin başına eşiniz geçse...( bu şartlarda eşinizin yapabileceği de bir iş olmalı)

hem siz aylık gelirinizle evinizi geçindirseniz, eşinizde aylık kazancıyla krediyi döndürse.

baktınız eşiniz batıyor, o zamanda tek çare işinizden ayrılıp, paranızı alıp, krediyi kapatmak.

bu durumda da yeni bir iş aramanız gerekir.
Yerleşim : Türkiye / İzmir  |  Meslek : Serbest meslek
çelik29
Yeni Üye

Toplam 25 yazı
19/05/2013 :  00:43:00  Alıntı
%10-15 olduğu fakat %6-7 zam aldığımız bir düzenden aynen bu olay 12 senedir çalıştığım işimden 1040 tl maaş alıyordum.çıktım tabii tazminatlarımı alarak 6 ay oldu 777 tl işsizlik maaşı alıyorum.son işim bilgisayar üretim tesisi idi 12 senede mesleğide unutturdular aynı şeyi yapmaktan geri kaldık işsiszlik maaşı 4 ayı kaldı 30 bin nakitim var bunu 40 bine çıkartırım bir sürü iş araştırdım gezdim tozdum koniks moniks ama o para yetmiyor organize olamıyorsun.iş yapmak için en az 100 bin ila 200 bin tl (hani için rahat riskleri kontrol edebilecek bir iş) şimdi herkez her işi yapamıyor örnek şimdi gidip ithal mal al peşin ıvır zıvır işportada sat güzel para ama işte biz yapamıyoruz.ama sahsi fikrim hizmet sektöründe işler saatli aboneli işler kazandırıyor ve uygulanabilir.

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Bilgisayar-Bilişim
xferitx
Yeni Üye

Toplam 80 yazı
19/05/2013 :  17:03:35  Alıntı


Alıntı Yapılan Metin:
Yazıyı gönderen - endmüh
Bu tabloya göre yapılan işin aylık min 10 bin getrimesi gerekliki herşey çıkınca elde tatminkar bir para kalsın. Böyle bir iş kurulabilirmiki?


Malesef başlangıçta o parayı kazanmak imkansız diyeceğim ama öyle işler varki resmen para basıyor...

siz hiç sabit yerde midye tezgahına 180bin tl hava parası veren (devir alan) gördünüzmü?

bizim bir abimiz verdi tüm esnaf abi delimisin dedik ama meğerse biz deliymişiz işten anlayan fırsatları gören oymuş..şimdi resmen para basıyor meyhanelerin arasında günde ortalama 2000-3000 midye satıyor adamın başı sürekli kalabalık..sürekli meyhanelere serviside var..

Bazı işlerde insanı böyle şaşırtıyor.. midye tezgahı günde 2-3 bin lira kazandırıyor..yiyen 1 tane değil 5-10 tane yiyor çünkü..Ben bile bayılıyorum midyesine en büyüklerinden alıyorum ulan nasıl iş bu diye diye hasetimden çatlaya çatlaya yiyorum..yerken ağlayasım geliyor :)

Kısacası ne işi nerede kuracağınıza bağlı...

5-6 sahil meyhanesinin arasına midye tezgahı açtı adam benim 5günlük kazancımı 1 günde kazanıyor...HASETİMDEN ÇATLIYORUM :)

GEREKLİ İŞLER GEREKSİZ
GEREKSİZ İŞLER GEREKLİ
OLMUŞ ÜLKEMDE..

SORUYORUM

Varmı aramızda bir midye tezgahına devir hava parası 180bin tl yatıracak kişi???

Şahsen Gözümle görmeme rağmen ben bu işe yinede bu parayı yatırmaya cesaret edemezdim... Tavuk gibi üstüne otururdum o paranın..Çünkü o derece korktum esnaflıktan..

Bu midyeci abimizin bir lafı vardı..Ferit büyük risk aldım ama 1 yılda zengin oldum 2.yılımda ÇAĞ atladım..varmı böyle laf??ÇAĞ atlamak nedir buda onun bu işten Feci paralar kazandığını gösteriyor..Yerleşim : Türkiye / İstanbulizmir  |  Meslek : Esnaf
sennan
Üye

Toplam 360 yazı
19/05/2013 :  19:50:02  Alıntı
sayın xferitx,

yazınızı çok beğendim.

Yerleşim : Türkiye / İzmir  |  Meslek : Serbest meslek
endmüh
Yeni Üye

Toplam 27 yazı
19/05/2013 :  22:12:41  Alıntı
sennan , kredi düşüncen mantıklı aslında. Yalnız eşimin hiç iş deneyimi yok. altından kalkabilirmi bilemiyorum. yapabileceği bir şeyler bulunabilir tabi mutlaka.

xferitx ,örneğin harikaymış. acayip motive edici.Yalnız ben de o kadar cesaret maalesef yok :)

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Mühendis
dfnmhndslk
Yeni Üye

Toplam 46 yazı
20/05/2013 :  08:29:58  Alıntı
Keyf.in
Ailenizin ve kendinizin huzurunu bu yüzden bozmayın.Evi geçindirmek ve ekmek parası kazanmak zorundasınız.Ben sıkıldım artık ticaret yapayım diye bir şey yok.Bütün tabiatta olduğu gibi ticarette de kurallar çok açık ve nettir.Bu kurallara karşı Don Kişotluk yaparsanız acınacak hale düşersiniz ki Bu insanoğlunun başına gelebilecek en zavallı durumdur.Dost acı söyler bu düşünceleri kafanızdan silin.Hem bu düşünceler iş hayatınızdaki motivasyonu da düşürür ki o zaman iş yerinden kovulabilirsiniz.Psikolojik destek alın bu durumdan kurtulamıyorsanız.Vede maneviyatınızı sürekli taze tutun.Örneğin dinimizin sabır konusundaki makaleleri iyice bir okuyun.İş hayatınızda yani kariyeriniz ile ilgili bir hedef koyun ki motiveniz düşmesin.Yada bir araba,ev hayali falan.Bunlar çok önemli motivasyon açısından.Dost acı söyler kardeşim internette araştırarak iş falan kurulmaz.Ama bizler yol gösteririz hepsi bu.Benim düşüncelerim bunlar.Ve son sözüm "sabır acı meyvesi tatlıdır".

Alıntı Yapılan Metin:
Yazıyı gönderen - endmüh
Yalnız 50000 tl şu anda benim elimde değil. Eğer işten ayrılırsam alacağım tazminatlar ile elime geçecek olan para. Bu nedenle ev alma gibi bir opsiyonum yeterli birikmişim olmadığı için bulunmuyor. Yaptığım işten de pek keyif aldığım söylenemez. Paradan çok en büyük nedenim bu sanırım. Zamanımı boşa harcıyorum gibi geliyor. Doğru dürüst bir şeyler üretmeden sadece yaşamış olmak için yaşamak bir noktadan sonra çekilmiyor. Aile ile ilgili söylediklerinizde çok haklısınız . Zaten 2-3 senedir beni frenleyen de hep bu oldu. Ancak benim huzursuzluğum aileme de yansıyor artık. Yani mevcut pozisyonumu korusam bile uzun vadede aile huzurum da bozulacak.

Yerleşim : Türkiye / Kayseri  |  Meslek : Mühendis
comandante1453
Üye

Toplam 223 yazı
20/05/2013 :  10:24:28  Alıntı
Midye konusunda yazılanlara inanırım.

İzmir midyesinin hastası olan biri olarak bu işi yapmayı düşünmedik değil fakat bize uymayan bazı konular sebebiyle girmemeye karar verdik.

Ayrıca şunuda bilmek gerekir.Yukarıda yazan 180 bin tl midyeci arkadaşların o bölgede başka tezgah açmaması karşılığında alınan bir tutar olduğunu düşünüyorum.Yoksa günde 2-3 bin tl kazancı olan yeri istanbul midyecileri boş bırakmaz (yer ist de ise tabii ki).

Ayrıca belediyenin midye tezgahı için işgaliye yeri vermediğini düşünürsek tamamen sözlü bir anlaşma sözkonusu ki buda tamamen deli cesareti

ama yine söylüyorum midye kazandırır :))

Yerleşim : Türkiye / İstanbul
endmüh
Yeni Üye

Toplam 27 yazı
20/05/2013 :  11:16:03  Alıntı
Gelisim.in
dfnmhndslk , dostça uyarıların için teşekkürler. motivasyon konusunda dediklerini uzun zamandır uygulamaya çalışıyorum. Fakat geldiğim nokta bu . Psikolojik destek hiç düşünmemiştim. değerlendireceğim. Şirket de var bir psikiyatrist . Onunla konuşayım bakalım psikolojik bir sorunummu var? Pek dindar bir kişi olmadığım için diğer belirttiğin yöntemin benim üzerimde faydası olmayacaktır diye tahmin ediyorum.


Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Mühendis
xferitx
Yeni Üye

Toplam 80 yazı
21/05/2013 :  11:41:54  Alıntı
dfnmhndslk çok güzel yazmışsın..gerçekten tebrik ederim.

Yerleşim : Türkiye / İstanbulizmir  |  Meslek : Esnaf
mart
Yeni Üye

Toplam 18 yazı
21/05/2013 :  11:52:38  Alıntı
YA ARKADAŞLAR YORUMLARA BAKIYORUMDA TİCARET ZOR O İŞ ZOR BU İŞ ZOR BUNDA BATARSIN ŞUNDA BATARSIN SAKIN YAPMA
BAZI ŞEYLER KOLAY OLSAYDI ZATEN HERKEZ YAPARDI
YAPANDA ZATEN YAPTIĞI İŞİN KOLAY OLDUĞUNU SÖYLEMEZ AMA İNANIN ÇOK KOLAY PARA KAZANAN İNSANLAR VAR TİCARET HAYATINDA ÖNEMLİ OLAN KAZANDIĞIN PARAYI TUTABİLMEK İYİ YATIRIMLARDA DEĞERLENDİREBİLMEK .
FIRSATLARI İYİ DEĞERLENDİRİRSEN AKILLI İSEN BİR İŞE BATACAĞIM DİYE BAŞLAMAYACAKSAN BAŞARACAĞIM DİYE BAŞLAYACAKSAN ZATEN İSTEKLİSİN HEVESLİSİN DEMEKTİR İSTEDİĞİN İŞTE SANA ZOR GELMEZ MERAK ETME .
BENCE ÇOĞU İNSAN YAPTIĞI İŞİ YÜCELTMEK ÖNEMLİ KILMAK İÇİN ÇOK ZOR ÇOK ZOR İŞ DİYOR .
Best Regards

Yerleşim : Türkiye / İstanbul
endmüh
Yeni Üye

Toplam 27 yazı
21/05/2013 :  12:11:07  Alıntı
Keyf.in
Bazı insanların çok kolay para kazandıkları konusunda hemfikirim. Ben de çevremde görüyorum bu tip örnekler. Yalnız bu kişilerin ortak noktaları bir şekilde doğru zamanda doğru insanlarla bağlantıda bulunmuş olmaları. Şans da gerek biraz sanırım.

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Mühendis
xferitx
Yeni Üye

Toplam 80 yazı
21/05/2013 :  12:35:32  Alıntı
Biz sakın dükkan açmayın demiyoruz

bu işler derin mevzular

yer konum iş çok önemli...

kazanmaktan hayal kurmaktan daha çok önce risk planını hazırlamanız gerekiyor..bunuda siz gözlemleyeceksiniz..

Kapalıçarşıda 10metrekare dükkana ayda 15.000 dolar kira verenler var..ama mevki konum süper adam çıkartıyor..

İşin hangi iş olduğu,nerede kurulacağı,kirası gideri,Maliyeti,çevredeki rakipleri,cadde üstümü sokak arasımı marketmi kasapmı bilmeden internetten ancak böyle fikirler çıkar..ihtimalleri konuşuyoruz..

Ben param var ne iş yapsam diyenlere hiçbir iş yapmayın diyorum.. çünkü elde proje yok ustalık yok sanat yok piyasa bilgisi yok....projesi olan işine güvenen ne iş yapsam diye sormaz çünkü..

Örneğin cep telefonu işine girecekseniz gidersiniz bu dalda 3-6 ay maaş düşünmeden esnaflığı öğrenme odaklı çalışırsınız sonra kafanıza yatarsa işinizi kurarsınız...

Haa köşede vardır 500.000 1.000.000 TL aileden zenginsinizdir.. o zaman ne iş kurarsanız kurun..100bin kaybetse ağlamaz öyle adamlar..

Benim marketçi komşu yan iş olarak konfeksiyon işine girdi 2milyon tl batırdı adam kahkahalarla anlatıyordu.çünkü istanbulda adamın babası 20ye yakın apartman dikmiş.istanbulun eskileri ama tutmuş babası toprakları çocuklarına yaramış..

Bu durumda değilseniz ve elinize bir fırsat geçmiş 50bin iyi para ve hayatınız boyunca böyle bir para daha elinize geçmeyecekse bu sizin ilk ve son şansınızsa

İnternetten değil sokak sokak cadde cadde gezerek daha ciddi araştırmalar yapmak gerekir..

Cesaret yoksa 50bini bir süre kaybetmeyecek şekilde yatırım yaparsınız..çalışmaya devam edersiniz çalışırkende fırsatları araştırırsınız..

ben 15binlik iş için 75bin tl borçlanmış biriyim.artı 24bin tl de kredi kartlarım var. asgarileri ödüyorum harcamıyorum..ama allahtan sabır ettim ayda ortalama 8-10bin arası kazanıyorum..ancak idare edebiliyorum kendimi artık..Benim başıma gelenler sizinde başınıza gelecek değil...

yan esnaf arkadaş bilgisayar tamir işi kurdu adam ilk 1 ayda 1 bilgisayar tamir etti..ne yapsın ilk aydan kapatsınmı? mecbur borçlana borçlana işini ayakta tuttu oda yeni yeni 2 sene geçti ancak gülüyor..


Sayın mart rumuzlu üye Tecrübelerimizi paylaşmamızı istiyorsunuz ama riskleri negatifleri yazınca kızıyorsunuz ne yapalım herşeyin olumlu tarafından bakıp kur işi abi 1.ay arabanı 2.ay evini 3.ay yatını 4.ay holdingini kurarsın diyecek halimizde yok..Ayrıca sadece kendimizi değil çevremizdeki esnaf arkadaşlarında yaşadıklarından örnek veriyoruz esnafın sağında solunda karşısında onlarca esnaf komşusuda oluyor..


DEVLETİN ALDIĞI VERGİ BAĞKUR ORTADA
KİRALAR ORTADA FATURALAR ORTADA
DÜKKAN AÇILIRKEN BİLE DEVLETE GİDEN PARA ORTADA..

Saygılar sevgiler


Yerleşim : Türkiye / İstanbulizmir  |  Meslek : Esnaf
denizbilimci
Yeni Üye

Toplam 17 yazı
21/05/2013 :  14:05:56  Alıntı
Endmüh bundan 1 sene önce ben de tam senin gibi bir karar vermek durumunda kaldım. Yaşımız aynı sayılır, ben de kiradayım, benim de çocuklarım var ve ben de 3.100 TL maaş alıyordum geçen yıl.

Bundan 1 yıl evvel ben de senin planladığın gibi 15 yıl+3600 gün sigortalılık sayesinde 50.000 TL'lik kıdem tazminatımı alarak istifa ettim.

Şu an bakıyorum da ben resmen kendimi ve ailemi ateşe atmışım, kendime bir düzen kurmadan sadece alacağım hazır paraya güvenip deli cesaretiyle istifa ederek 8 ay boyunca işsiz kaldım. Hazır para o kadar hızlı eriyor ki, yanında çektiğiniz stres ve gelecek kaygısı da cabası.

8 ay sonunda tam sıfırı tüketmişken Allah imdadıma yetişti de KPSS ile memuriyete atandım. Sözün özü o paraya güvenip de sakım maceraya gireyim deme. Bekar olsan gir derdim ama aile sorumluluğu bu tür maceralarla riske atılamayacak kadar önemlidir.
Allah sana ve ailene her şeyin en hayırlısını ihsan etsin.

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Ulaşım / Taşımacılık
endmüh
Yeni Üye

Toplam 27 yazı
21/05/2013 :  14:56:23  Alıntı
Gelisim.in
Denizbilimci , son anda da olsa çıkış yolu bulmuş olmana sevindim. Dediğin gibi aileyi riske atmak çok doğru değil. Ben de zaten bu nedenle karar vermeden önce iyice araştıma yapmaya çalışıyorum. İnternet bunun bir ayağı. Çevremdeki yakın dostlarım ve tüccar akrabalarımızın da görüşlerini almaktayım. Aklıma yatan bir şey olursa ticarete gireceğim yoksa iş bulup tazminatlarımı alıp iş değiştireceğim. İlk seçenek üzerinde duruyorum şimdilik. En kötü yılsonuna kadar araştıracağım.
Samimi uyarıların için çok sağol.

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Mühendis
endmüh
Yeni Üye

Toplam 27 yazı
21/05/2013 :  15:01:22  Alıntı
xferitx , zaten benimde buradaki amacım sizler gibi ticeret de deneyimli insanların deneyimlerinden bir nebze de olsa yararlanabilmek. Bir müdürüm toplantılarda bize şöyle derdi :
'' Arkadaşlar, tecrübe hayatta yenilen kazıkların toplamıdır. ben size yediğim kazıkları anlatıyorumki siz aynılarını yemeyin.''

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Mühendis
xferitx
Yeni Üye

Toplam 80 yazı
21/05/2013 :  16:28:46  Alıntı
Gezin.in
Benimki ticaret işi değil hizmet işi bayan kuaförüyüm ancak maliyeti az olan hizmet işi bile beni bu kadar borçlandırmışken eminim ticarette ürün alımları stoklarda giderleri kabartacaktır.

Ben kira vergi bağkur eleman sigortaları faturalar konusunda hep içeri girdim müşteri rayına oturana kadar borcu borçla kapattım.. 2 yıldır 1 kere olsun şuraya gideyim tatil yapayım para harcayayım demedim örneğin aylardır aynı ayakkabıyı boyaya boyaya giyiyorum bu derecedede cimrileşmeme rağmen..veya 2 yılda 1 kez olsun taksiye binmedim mesela..dışardan yemedim evden ekmek arası yaptım..giderlerime o derecede dikkat ettim ancak gerekli şart ödemeler konusunda müşteri potansiyelimi arttırana kadar borçlandım..başlangıçtada kazandım ama giderlere yetmedi neden 1-dükkan kirası 2-vergi 3-faturalar 4-bağkur 5-eleman maaşı 6-eleman sigortası 7-muhasebeci 8-yetecek miktarda malzeme alımı 9-ev kirası 10-ev faturaları 11-ev mutfak ihtiyacı başlangıçta bunları çıkartmak zordur...İş kurmadan önce giderleri tek tek kalem kalem hesap etmek sonra 1 günde ne kadar kar elde etmemiz gerekiyor ona bakmak lazım...


ALLAH HERKESİN İŞİNİ RAST GETİRSİN..Yerleşim : Türkiye / İstanbulizmir  |  Meslek : Esnaf
endmüh
Yeni Üye

Toplam 27 yazı
24/05/2013 :  13:02:24  Alıntı
İstiridye mantar işi ile ilgili bilgisi olan varmı? Ne dersiniz 5-10 bin gibi düşük bir yatırım maliyeti ile kurulabiliyormuş. Bu işle uğraşmış yada bilgi sahibi arkadaşların yorumlarını alabilirmiyim?

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Mühendis
dfnmhndslk
Yeni Üye

Toplam 46 yazı
25/05/2013 :  07:38:41  Alıntı
Aynen öyle kardeşim.Hizmet işi de olsa,ticarette olsa sermaye olmayınca uzuun yıllar bu sıkıntılar bitmiyor.İşler iyi olacak,karlı olacak ve tahsilatlar hep sağlam olacak ki bu yıllar çabuk geçsin.Ben şimdi üstüne para kaptırdım yoğun şekilde savaş içindeyiz.Ama buda ticaretin içinde malasef.En azından sonuna kadar mücadelemi vermeye çalışıyorum.Kaçmıyorum.Allah'a inanıyorum bu günler bir gün bitecek.Sabır bu günlerde en büyük,en etkili ve tek silahımız.


Alıntı Yapılan Metin:
Yazıyı gönderen - xferitx
Benimki ticaret işi değil hizmet işi bayan kuaförüyüm ancak maliyeti az olan hizmet işi bile beni bu kadar borçlandırmışken eminim ticarette ürün alımları stoklarda giderleri kabartacaktır.

Ben kira vergi bağkur eleman sigortaları faturalar konusunda hep içeri girdim müşteri rayına oturana kadar borcu borçla kapattım.. 2 yıldır 1 kere olsun şuraya gideyim tatil yapayım para harcayayım demedim örneğin aylardır aynı ayakkabıyı boyaya boyaya giyiyorum bu derecedede cimrileşmeme rağmen..veya 2 yılda 1 kez olsun taksiye binmedim mesela..dışardan yemedim evden ekmek arası yaptım..giderlerime o derecede dikkat ettim ancak gerekli şart ödemeler konusunda müşteri potansiyelimi arttırana kadar borçlandım..başlangıçtada kazandım ama giderlere yetmedi neden 1-dükkan kirası 2-vergi 3-faturalar 4-bağkur 5-eleman maaşı 6-eleman sigortası 7-muhasebeci 8-yetecek miktarda malzeme alımı 9-ev kirası 10-ev faturaları 11-ev mutfak ihtiyacı başlangıçta bunları çıkartmak zordur...İş kurmadan önce giderleri tek tek kalem kalem hesap etmek sonra 1 günde ne kadar kar elde etmemiz gerekiyor ona bakmak lazım...


ALLAH HERKESİN İŞİNİ RAST GETİRSİN..
Yerleşim : Türkiye / Kayseri  |  Meslek : Mühendis
dfnmhndslk
Yeni Üye

Toplam 46 yazı
24/09/2013 :  17:37:39  Alıntı
naptın endmüh,psikolojinde değişiklik var mı,işler nasıl?

Yerleşim : Türkiye / Kayseri  |  Meslek : Mühendis
şanslı
Üye

Toplam 437 yazı
24/09/2013 :  18:04:25  Alıntı
güzel bir topik.....böyle konuların arkası gelirse iyi olur.o midye tezgahını istanbulda kimseye yedirmezler.kesinlikle izmirde.....ama çok ekstrem bir örnek olmuş,o kadar parayı her türlü işte değerlendirirsin de,bir de çok çabuk bir geri kazanım var o çok enteresan geldi bana......sürekliliği devamlılığı olursa değme keyfine.....ayrı......gene de seyyar bir tezgaha o parayı bağlamanın doğru olmadığını düşünürüm,istanbul için konuşuyorum.50 bin sermayeyle aylık 10 bin kazanç hedefine erişilebiliyorsa bunu herkes bilmek ister herhalde,ben dahil....ayrıca bayan kuaförü arkadaşa da kolay gelsin hayırlı işler diyeyim,çok güzel bilgiler paylaşılmış esnafın hali hakkında.....böyle arkadaşları forumda daha sık görmek,yazılarını okumak isterim açıkçası.....güzel ve bilgilendirici bir başlık,umarız çoğalır....herkesin işi rast gitsin,selamlar....

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Esnaf
şanslı
Üye

Toplam 437 yazı
24/09/2013 :  18:18:18  Alıntı
konu sahibine öneride bulunmamışım,şu anki geliriniz sanırım üç bin lira.sakın işinizi değiştirmeyin.esnaflıkla,belirttiğiniz sermayeyle,istanbulda o parayı kazanamazsınız.aksini yapabildiyseniz burdan yazarsınız,hakkınızda hayırlısı olsun,kolay gelsin.

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Esnaf
haciogluticaret

Üye

Toplam 114 yazı
03/05/2014 :  01:13:24  Alıntı
Endmuh naptin anlat bize?

Yerleşim : Türkiye / Sakarya  |  Meslek : İlaç Sektörü
nedimd
Üye

Toplam 277 yazı
03/05/2014 :  10:15:39  Alıntı
bende merak içindeyim noldu acaba?
nedim

Yerleşim : Türkiye / Bursa  |  Meslek : Esnaf
crocodile
Yeni Üye

Toplam 48 yazı
03/05/2014 :  14:07:56  Alıntı
endmüh öncelikle merhabalar bnde birçok balık restauranıtnda çalıstım bulundgum bölgede oldukca fazla var bu işten cok fazla paralar kazanılıyor fakat onun icin işin ehli olmak gerekiyor müşteri kitleniz balık yemeye ne kdar elverişli bilindiği üzere balık düşük gelirli insanlar için lüks oluyor ayrıca kilo işi mi porsiyon işi mi o hususta kilo işi balık yapabilmek için hem maliyetleri minimimum a indirmeniz lazm hem de mahalle arasında bu iş zor cunki mahalleli 1 gün alır 2 gün alır snra hevesi gecer yaya yolu daha risklidir ama herzaman daha iyidir kanımca diğer açıdan restaurant tarzı (porsiyon) düşünüyorsanız yanlış anlamayın fakat 50 bin tl bir balık restaurantı için çok çok az size tavsiyem balık iyi kazandırıyodur fakat hesapları düzgün yapmanız gerekir zor iştir bunun stoklanması , bacası , işciliği , servisi , kurulumu , tedariki , kokusu .. hepsi bir meşakattir iyi düşünmenizi tavsiye ederim bol şanş ..

Yerleşim : Türkiye / Düzce  |  Meslek : Turizm
ozguryalaz35
Yeni Üye

Toplam 7 yazı
13/05/2014 :  14:13:13  Alıntı
kendi işinizin sahibi olun 600 tl yatırım ile enerji satış bayiliği alın 2 ay sonra ayda 3-4 bin tl min gelir kazanmanız garanti. Artık serbest tüketici olan elektrik kullanıcılarına (aylık ort. 133 tl ve fazla ödeyen) 11 yada 24 aylık cerean enerji aboneliği satın (%10 daha az öderler) bulduğunuz her abonenin her faturasından binde 9 prim alın. Her ay her abone sonrası gelir artsın. sistem hakkında bilgi için arayın 507 027 21 17. alt bayi yaparsanız onların gelirindende binde 6 alırsınız.
Özgür Yalaz
533 439 76 20
507 027 21 17
ozgur-yalaz@gpn.com.tr

Yerleşim : Türkiye / İzmir  |  Meslek : Serbest meslek
de-mu@hotmail.c
om

Yeni Üye

Toplam 28 yazı
16/05/2014 :  21:20:11  Alıntı
Öncelikle merhabalar endmüh kardeşim bu blogda sen elindeki paraya göre ne iş yaparım diye fikir arayışı içerdesin, sana gelen yorumları okudum bir kere eline geçecek parayla öyle ayda 10 bin lira kazanç sağlıyacağın bir iş yok peki ne yapabilirsine gelince durumunu anlattığına göre varın yoğun o söylediğin miktardaki para oturaklı bir iş istersen bireysel emeklilik sektörüne gir. detaylı bilgi için beni arayabilirsin, artısını, eksisini hepsinden bahsederim benim kızımda endüstri mühendisliği okuyor ondan dolayı hiçbir çıkar gözetmeden sizinle fikir paylaşımı yaparım şu an BİREYSEL EMEKLİLİK sektörü bu ülkede yıldızı parlayan en iyi iş saygılarımla murat yazar 0 507 2498509

Yerleşim : Türkiye / Ankara  |  Meslek : Sigortacı
bbaskaya
Yeni Üye

Toplam 5 yazı
16/05/2014 :  23:31:36 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
merhabalar ben çakmak spotçusuyum

aramızdaki çakmak servisine çıkan arkadaşlara çakmak tedarik etmek isterim. ancak özellikle belirtmek isterim ki minimum siparişler hep koli bazında olmalıdır. 2 paket şundan 3 paket bundan tarzı satış yapamamaktayım.

elimde mevcut olan çakmaklar ve fiyatları

taj : 14,00
baide : 13,00
bic : 43,00
clipper pocket : 48,00
clipper brio : 35,00
clipper fit : 42,00
maxis çift silindir : 35,00
tokai : 45,00

koli içleri 20 li olduğu düşünülmelidir. fiyatlara kargo yansıtılmamıştır. istediğiniz kargo ile karşı ödemeli gönderilir.
bulunduğunuz bölgede ambar çalışanlar varsa çok çok uyguna gönderilir.
3 koli 10-12 lira gibi örneğin.

Yerleşim : Türkiye / Tekirdağ  |  Meslek : Satış / Pazarlama
ozguryalaz35
Yeni Üye

Toplam 7 yazı
19/05/2014 :  18:06:24  Alıntı
Fiba Holding'e bağlı Cerean Enerji'ye elektrik abonesi kazandırmak için GPN ile bayilik alın. 24 ay boyunca her faturadan prim kazanın. Sadece 3 ay sonunda aylık min.3000-8000 tl arası kazanç sizi bekliyor. Onbinlerce lira kazanın. Detaylı bilgi için iletişim bilgilerim aşağıda. Türkiye nin neresinde olursanız olun bayii olabilirsiniz.

Belli bir çevreye ya da özgüvene sahipseniz, hem elektrik kullanıcılarına %10 daha ucuz elektrik güvencesi veriyoruz hemde size kazanç kapısı açıyoruz.

Detaylı sunum ve bilgilendirme talep edenlere gönderilecektir.

Bayilik Başvurusu için www.gpn.com.tr/4312595

havale ve kredi kartına taksit imkanı da var
Özgür Yalaz
533 439 76 20
507 027 21 17
ozgur-yalaz@gpn.com.tr

Yerleşim : Türkiye / İzmir  |  Meslek : Serbest meslek
aspire5720
Yeni Üye

Toplam 20 yazı
21/05/2014 :  20:48:36  Alıntı
Eğer maaşınız iyiyse hiç macera aramayın derim. İyiden kastım 3500-5000 arası. 50000 TL para ile bu parayı kazanamazsınız. Bende bir firmada mühendis olarak çalışırken kendi işimi kurdum .Yaklaşık 80000 TL sermaye ile. Bir kere ticaret bilmiyorsanız hiç bulaşmayın. Mal üretmek bir dert , satmak bir dert , parayı toplamak en büyük dert. Bir kere kuracağınız işin sermayesinin en az 5 katı kenarda bulunmalı. Sizin elinizde ki 50000 TL hiçbirşey değil. Hee dersenizki giderim bir market alırım devren kendi işim olur ayda cebime 2500-3000 girsin yeter o ayrı.
Project Engineer

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Mühendis
husnutopcu
Yeni Üye

Toplam 11 yazı
21/05/2014 :  22:18:56  Alıntı
Alıntı Yapılan Metin:
Yazıyı gönderen - endmüh
Bu tabloya göre yapılan işin aylık min 10 bin getrimesi gerekliki herşey çıkınca elde tatminkar bir para kalsın. Böyle bir iş kurulabilirmiki?

tüm bu yorumlardan nasıl böyle bir çıkarım yaptınız anlayamadım
tam size aileniz ile birlikte yapabilecekseniz alın 50 000 ni gidin bodrum da marmariste veya kuşaadasında bir otel pansiyon kiralayın yıllık yıllık işletin rahat edin diyecektim ama bu son yorum bana siz çalışın demenin doğru olacağını gösterdi ticaret pusula ve harita ile hava durumunu tahmin ederek denize açılma sanatıdır artık fırtınamı kopar güzel bir rüzgar size yol mu açar Allah bilir
Güven ruh gibidir, terk ettiği bedene asla dönmez

Yerleşim : Türkiye / Tekirdağ  |  Meslek : Turizm

13.58 saniye.
00:01:13, 14 Ağustos 2020, Cuma

Buradaki yazılar, yazarlarının ve Koniks.com®'un izni olmaksızın hiçbir yazılı, görsel yada sesli yayın organında yayınlanamaz. Eğitim amacı dışında, herhangi bir şekilde çoğaltılması yasaktır. Eğitim amaçlı çoğaltıldığı durumlarda, yazarla ilgili bilgilerin ve URL'nin belirtilmesi zorunludur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle, amatör bir ruhla hazırlanmıştır ve yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette sitemiz tarafından garanti ve taahhüt edilmemektedir. Yer alan görüş ve yorumlar tamamen Koniks.com üyelerinin kişisel görüşlerini yansıtmaktadır. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak iş kurma/yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir ve söz konusu bilgilere dayanılarak alınacak kararların neticesinde oluşabilecek yanlışlık veya zararlardan Koniks.com sorumlu tutulamaz.

© 2000-2020 Koniks.com İletişim   ||   Kullanım Şartları   |   Kurallar   |   Sitenin Kullanımı   |   Gizlilik   |   Yardım