Apart İşi Hakkında Genel Bilgi - Koniks.com

Koniks.com
Kullanıcı adı:
Şifre:
Şifremi hatırla

Ana Sayfa          Forumlar          Arama          Yardım           Kayıt Ol

Apart İşi Hakkında Genel Bilgi

soneroktem
Yeni Üye

Toplam 1 yazı
23/05/2008 :  15:24:58 Bu yazıdan alıntı yaparak yorum yaz Alıntı

Merhabalar, Ben Eskişehir'de ikamet etmekteyim ve burdaki öğrenci potansiyelini çok iyi bildiğimden Apart işine girmek istiyorum özellikle üniversite çevresinde yapabileceğim çok güzel alanlar var. Ama tabi ki manavdan karpuz almıyoruz vurup sağlam mı çürük mü bilelim. Bu konuda sizlerinde görüş ve bilgilerinizi almak istedim. Kafamda birşeylerin daha iyi canlanması açısından sizlerde görüşlerinizi benimle paylaşırsanız çok sevinirim.

Yerleşim : Türkiye / Eskişehir  |  Meslek : Memur
balic
Yeni Üye

Toplam 30 yazı
11/07/2008 :  12:12:51 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
selam
ben bu olayi yabanci ulkede gordum kendimde oturdum 1roum tek oda daire deyilde her oda 20 m2 buyuklugunde icerisinde tuvalet banyo mutfak var ogrenci icin idaal tasarim hepsininde su saati elektirik saati baska turkiyede boyle proje cizdirebilirmisin bilmiyorm ama yapabilirsen cok farkli olursun
balic

Yerleşim : Türkiye / Nevsehir  |  Meslek : Serbest meslek
rterzioglu
Üye

Toplam 1714 yazı
17/07/2008 :  20:23:47 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Apart işi yapanları incele. Biraz farklı imkanlar sunarsın ve fiyatı biraz yükseltirsin. Ama öyle imkanlar sunmalısın ki onlar bu imkanı sunamasınlar ve öğrencilerin dikkatini çekmelisin. Apartı yaparken hotel projesi olarak cizdirebilirsin ileriye yönelik. Havuz veya halı saha olabilir. Öğrenci geldiğinde cok rahat olmalı. Bazen cok luks olan yerler o güveni vermez insana. Evinde gibi hissetmeli kendini. İyi bir araştırmayla zaten başarırsın. Ben bu sezon açıcam kısmetse artık.
Bu işte para var! - https://buisteparavar.com

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Yöneticilik
armandoTR
Üye

Toplam 992 yazı
20/07/2008 :  14:42:39  Alıntı

apart hotel ve ya siteleri harikadir tavsiye ederim.

arkadasim merkeze ve universitelere yakin yerde arazi bulmak en buyuk sorundur.tabi genisce buyuk bir tarlayida degerlendirebilirsiniz.sadece insaat musadesi olsun. gerisi kiralama olayi cok economik olur ve sabittir.kiralama potansiyeli kac kisi olabilir veya ne kadar apartemontaya ihtiyac duyulabilir. tabi en azinda sermaye olacak maddi guc meselesi birazda.bulundugunuz ilde sizi destekleyecek cok kurulus vardir .
yani kisacasi benim dusunce ve fikrime gore yapilabilinecek en temiz is konusundan biridir, zarar olacagina inanmam sadece ilk iki yil yavas sonra hizlanir ve 5 ylda olay kapanmis sohret ve para sahibi olabilirsiniz. size islerinizde basarilar dilerim . saygilarimla

Yerleşim : İspanya / Tarragona
akinselcuk
Editör

Toplam 5590 yazı
20/07/2008 :  16:16:19 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Fikir güzelde bizim ülkede klasik öğrenci yurdu anlayışı var. Yani devletin yurtkur u bu işi nasıl yapıyorsa herkes öyle yapar durumu devam ediyor mevzuat ve istenen standartlar hep buna göre düzenlenmiş. Apart daki daireleri normal kiracıya veriyormuşsun gibi öğrencilerle kontrat yapıp kiraya verebilirsin tabi. Kiracılarına ayrıca bazı hizmetleri mahallenin bakkalı ütücüsü vs. gibi satadabilirsin ama bu sonuçta öğrenci yurdu hizmeti gibi algılanacağından gerek devletle direk ve gerekse diğer yutlarla endirek (şikayetci olurlarsa) başın ağrıyabilir. Çünkü yurt değilsin denetimden geçmedin ama yurt gibi çalışıyorsun olur durum. Büyük cezalar veriyorlar. rekabet kurulu devreye girebilir. Yok ben böyle izin alırım dersen devlete sormalısın , standart dışı birşey ama belli olmaz belki inceleyip izin vermeye kalkabilirler...
tamnland.com

Yerleşim : Türkiye / Türkiye  |  Meslek : Diğer
Bartoloucci
Üye

Toplam 1347 yazı
24/07/2008 :  17:21:44  Alıntı
* Gürültüye karşı YALITIM olursa harika olur. İnsan ne kadar gürültü oluştursa da başkalarının meydana getirdiği sese gıcık kaparlar.
Dilediklerinde ders dilediklerinde biraz ses çıkarmak isterler.

* Sıcak su kaçınılmaz bir şey. 7/24 olmazsa sorun çıkabilir. Gece gündüz kavramı pek yok.
* Jeneratör artı bir avantaj.
* TV belki ucuz yollu bir vcd ekstra güzel olur.
* Giriş/ çıkış saatleri yasal olarak zemini nedir araştırmalısın. Gece 11-12 den önce girme zorunluluğu öğrencileri biraz sıkıntıya sokabilir. Ailelerine karşı kollayabilmelisin izin aldıklarında :) (sevgili vs durumları)

* Sadece öğrenci olarak düşünme çevrede özel/kamu kuruluşlarında çalışan bekar bay/bayanlara yönelik de olabilir.

* Genelde Bayan apart yönelik daha fazla talep olur.

4 yıl yurt,2 yıl evde kalan birkaç sene önce mezun olan biri olarak yaşadığım anılara dayanarak tavsiye edebilirim.
Satılık Ziftin Olsun,

Selanik'ten Kel Gelir

Yerleşim : Türkiye / Özel  |  Meslek : Diğer
barishank
Üye

Toplam 432 yazı
22/06/2012 :  21:25:01 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
merhaba,

bilecik ilçesinde bulunan meslek yüksek okuluna hitap eden, 80 kişi kapasiteli özel kız öğrenci yurdu-apart şeklinde çalışmakta olan işletmemizi devredebiliriz.

işimizin sadece eylül ayında yeni kayıt döneminde 1 haftalık bir yoğunluğu vardır. Bu beş günde kayıtlarınızı aldıktan sonra bütün yıl rahat edersiniz. Yaz aylarında 3 ay,şubat dönemide 15-20 gün ve bayramlarda öğrenci olmadığı için tatil imkanı vardır. 60 kişi ortalama ile çalışıldığında 80-90 bin gibi yıllık güzel kazanç sağlar.

ilçe olarak yaklaşık 6000 nüfuslu, sakin, tam kafa dinlenecek huzur bulunacak bir yerdir. yurdun takibi ve işletmesi oldukça rahattır

Yerleşim : Türkiye / Denizli  |  Meslek : Mühendis
evdepazar.com
Yeni Üye

Toplam 28 yazı
23/06/2012 :  00:48:28 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
reklam ve tanıtım aracı olarak 10 numara gördugum güzel bir site.
www.Koniks.com urunlerinden ben 100 adet ahşap kartvizit yaptırdım, ne yalan söyliyeyim kartviziti gören kişilerden şuana kadar beğenmeyen olmadı.
Güzel bir etki bıraktığı kanaatindeyim.
Farklı olmak güzeldir.:)
Alışverişin kazançlısı.
http://www.evdepazar.com/indirimli-urunler/

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Bilgisayar-Bilişim
kazankazan
Yeni Üye

Toplam 6 yazı
24/06/2012 :  23:21:31  Alıntı
Sayın Barışhank;

Bu ilçe Pazaryeri ilçesi midir? devretme ücreti nedir? 2011 yılı 1 yıllık karınız nedir? size göre bu işin en önemli dezavantajı nedir?

saygılarımla

Yerleşim : Türkiye / Bursa  |  Meslek : Satış / Pazarlama
ultrAtun
Yeni Üye

Toplam 13 yazı
07/07/2012 :  18:25:43  Alıntı
usta bu soyledıgın olay ikea magazalarında var. 20-35-50 m2 lık odaların ıcınde hersey var. mutfak banyo yatak odası. hersey ıcıce ve mukemmel dızayn edılmıs. pekı bu apart yapmanın malıyetı nedır? muteahhıt arkadaslar ınsaat malıyetlerıyle ılgılı bılgı verırlerse ıyı olur.
Alıntı Yapılan Metin:
Yazıyı gönderen - balic
selam
ben bu olayi yabanci ulkede gordum kendimde oturdum 1roum tek oda daire deyilde her oda 20 m2 buyuklugunde icerisinde tuvalet banyo mutfak var ogrenci icin idaal tasarim hepsininde su saati elektirik saati baska turkiyede boyle proje cizdirebilirmisin bilmiyorm ama yapabilirsen cok farkli olursun
ultrAslan

Yerleşim : Türkiye / Tekirdağ  |  Meslek : İşsiz
Marcello
Yeni Üye

Toplam 26 yazı
30/07/2014 :  07:15:05  Alıntı
Apart yapmanın maliyeti normal otel yapmak gibidir. Küçük, orta, büyük. Ölçeğe ve içinde sunulacak imkanlara göre değişir. Ama 50 odalı bir apartın herşey dahil maliyeti 800 bin-1 milyon lira arasındadır.
Money Talks...

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Doktor

Mesaj gönderebilmek için öncelikle giriş yapmış olmanız gerekmektedir.

Henüz kayıt yaptırmadıysanız buradan üye olabilirsiniz.

Üye olarak:

• Yeni yazılar gönderebilir,
  • Varolan yazılara yorum yapabilir,
  • Arkadaşlarım, favorilerim, kişisel mesajlaşma, haber merkezi, dosya merkezi, online üyeler gibi pek çok yardımcı araçlardan yararlanabilirsiniz.

» Hemen üye olmak için tıklayınız.

5.53 saniye.
11:33:04, 2 Mayıs 2024, Perşembe

Buradaki yazılar, yazarlarının ve Koniks.com®'un izni olmaksızın hiçbir yazılı, görsel yada sesli yayın organında yayınlanamaz. Eğitim amacı dışında, herhangi bir şekilde çoğaltılması yasaktır. Eğitim amaçlı çoğaltıldığı durumlarda, yazarla ilgili bilgilerin ve URL'nin belirtilmesi zorunludur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle, amatör bir ruhla hazırlanmıştır ve yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette sitemiz tarafından garanti ve taahhüt edilmemektedir. Yer alan görüş ve yorumlar tamamen Koniks.com üyelerinin kişisel görüşlerini yansıtmaktadır. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak iş kurma/yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir ve söz konusu bilgilere dayanılarak alınacak kararların neticesinde oluşabilecek yanlışlık veya zararlardan Koniks.com sorumlu tutulamaz.

© 2000-2024 Koniks.com İletişim   ||   Kullanım Şartları   |   Kurallar   |   Sitenin Kullanımı   |   Gizlilik   |   Yardım