Online Kitap Satmak - Koniks.com

Koniks.com
Kullanıcı adı:
Şifre:
Şifremi hatırla


    Ana Sayfa          Forumlar          Arama          Yardım           Kayıt Ol

Online Kitap Satmak


muhendis7373
Üye

Toplam 142 yazı
12/10/2012 :  00:33:01 Bu yazıdan alıntı yaparak yorum yaz Alıntı


Arkadaşlar benim yazılım firmam var, internette kitap satan site açmak istiyorum, sorum şu olacak, satışlar kampanyalar vs düzenleyerek belirli bir strateji izleyerek satış yapmak amacım, ancak ben kitapları nasıl elde edebilirim, her yayınevi, yada dağıtımcı benim gibi online kitap satmak isteyen birisine kitabın satış fiyatından %30 gibi bir iskonto ile kitabı verir mi? not : ben kitabı hangi konuda olursa olsun, internetten satış olduğunda bu dağıtımcı yada yayın evinden alacam bu mümkün olabilir mi? sizce bu iş nasıl başarılı olabilir? İşin nasıl başarılı olabileceği konusunda sizin fikirlerinizi duymak istiyorum, yalnız yazılım konusunda beklentilerinizi istemiyorum, zaten 15 senedir bu sektörün içerisinde olan birisiyim, sadece iş stratejisi nasıl olmalı, kitabı nasıl alabilirim...

Yerleşim : Türkiye / Ankara  |  Meslek : Bilgisayar-Bilişim
jakabvo
Yeni Üye

Toplam 36 yazı
12/10/2012 :  09:15:15  Alıntı
bence zaten olan bir şeyi boşuna zorlama;bu benim kişisel görüşüm tabi örnek;piyasanın en sağlam kitap satış sitesi
http://www.kitapyurdu.com/

Yerleşim : Türkiye / Antalya  |  Meslek : Turizm
bangkok.fatih
Üye

Toplam 343 yazı
12/10/2012 :  21:13:53 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
yapabilrsin... zor değil. emek isteyen bir çalışma.
sen web sayfasını hazırladığında kitap yayın evleri ile iritbata geçecekesin.
kredi kartı ile online kitap satışı yapacaksın. bankadan sanal pos alacaksın.
onay vediğin satışı anında yayın evine bildireceksin. yayın evi senin adına müşteri adresine postalıyacak.
1 programcıya
2 tanıtım elemanına
1 muhasebe elamanına ihitiyacın var.
....
kolay gelsin...

Yerleşim : Tayland / Bangkok  |  Meslek : Gıda
mayfer
Yeni Üye

Toplam 50 yazı
14/10/2012 :  18:00:28 Yazarın websitesine git Website   Alıntı


Piyasada (internette) aslan payı kapılmış mevcut olan işler yerine olmayanı bulmaya çalışsanız inanın çok para kazanacaksınız. Eminim bu konuda epey düşünüyorsunuzdur. Sizin bu mesajlar son zamanlarda televizyonda bolca reklamı çıkan enpara gibi oldu :) İyi şanslar...

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Mühendis
muhendis7373
Üye

Toplam 142 yazı
14/10/2012 :  20:30:18  Alıntı
Evet sayın mayfer bayağı bu işlere kafa yoran birisiyim, zaten de yazılımcıyım, proje üretmek çok zor sizin de dediğiniz gibi bir iş yapmak istiyorsunuz birisi bir şekilde yapmak istediğiniz işi amma iyi amma kötü şekilde o işi icra etmeye çalışmış bakalım birşeyler yapacam bende de proje çok ancak hit olmak çok önemli neden kitap diyecek olursanız kitapları çok severim çokda okurum.

Yerleşim : Türkiye / Ankara  |  Meslek : Bilgisayar-Bilişim
Etka
Yeni Üye

Toplam 9 yazı
16/10/2012 :  00:22:51  Alıntı
Kitapları nasıl elde edebilirim demişsiniz, bizim kitap-kırtasiyemiz var. Mesela büyük şehirlerde kitap-kırtasiye toptancıları olur, ilk oraya gidip sana bi hesap açacaklar. Bundan sonra aldığın ürünler, kitaplar belli bir iskontoyla alacaksın. Yayınevine göre iskonto oranları değişiyor bu arada. %30-35-50. Bazı toptancılar belli bir sipariş ücretini geçince kargo ücretsiz yapıyor, bazısı haftanın bir günü ücretsiz dağıtım yapıyor ne kadar alışveriş yaptıysan. Bir de toptancıya yakın olursan sadece kitap maliyetin olur. Başarılar.

Yerleşim : Türkiye / Manisa  |  Meslek : Öğrenci
taberante
Yeni Üye

Toplam 19 yazı
16/10/2012 :  16:37:48  Alıntı
Keyf.in
Merhaba, hemen hemen tüm yayınevlerinin perakende kitap satışı yapan ofisleri vardır, burada kitaplar etiket fiyatlarının oldukça altında satılır. Eğer dediğiniz gibi bir işe girecekseniz bu tür yerlerden kitapları alıp satmanız en mantıklısıdır. Bazı yayınevleri kendi kitaplarını kendi satış ofislerinde neredeyse yarı fiyatına satabilmektedir.

Fakat bu aralar online kitap satış siteleri o kadar çoğaldı ki, ucuz kitap bulmak çocuk oyuncağı oldu. Eskiden kitapyurdu.com vardı, son 3-4 yıldır da sürekli yeni kampanyalarla okurların ilgisini çekmeye çalışan siteler türedi, çok da iyi oldu ;) Mesela bu kervana malum birkaç büyük siteden başka son iki yıldır okuoku.com, kitapokusak.com, hemenkitap.com ve pttkitap.com gibi belli aralıklarla kampanya düzenleyen siteler de katıldı.

Profilinizden Ankara'da ikamet ettiğinizi görüyorum fakat yine de yazayım. Aşağıdaki çoğunun bizzat müdavimi de olduğum, belli başlı yayınevlerinin kitabevleri listesi belki işinize yarayabilir. Bilgiler ekşisözlük'ten alıntıdır.

***********

İletişim yayınları:
Cağaoğlunda, s. ahmet durağında indikten sonra beyazıt yönüne doğru çıkarken adliyenin paralelinde uzayan yokuştan yukarı çıkıyoruz ve karşımıza bir park çıkıyor. parka girip tam karşımızdaki çıkıştan değil de sol taraftaki çıkıştan çıkınca karşımıza iletişim han'da bulunan iletişim yayınevi çıkıyor.

indirim: %35 - defolu kitaparda % 50

İthaki yayınları:
Cağaloğlundan gülhaneye inerken yurtiçi kargonun olduğu sokaktan aşağıya doğru sol kaldırımdan yürüyerek iz yayınlarını geçiyoruz, hemen sonraki binada karşımıza çıkan hana girip 3. kata çıkıyoruz. aynı zamanda ilk nokta adıyla da satış yapan ithakinin satış yerini bulduk.

indirim: %35

Ayrıntı yayınları:
Bab-ı Ali, diğer adıyla cağaloğlu yokuşundan (iran konsolosluğunun aradan fıydırarak) sol kaldırımdan aşağıya doğru devam ederken göreceğimiz ilk ya da ikinci sokağın köşesinde bulunan ayrıntı yayınlarının esas yeri karşımıza çıkıyor.

indirim: % 35 ile kimi zaman 50'ye kadar çıkabilir. hatta çok iyi ve yardımsever sahibi sayesinde bazı kitapları ücretsiz bile alabilirsiniz.

Yapı kredi yayınları (yky):
eh bunu bilmeyen yoktur zaten, istiklal caddesinde galatasaray lisesi'nin karşısında.

indirim: % 25

Ötüken yayınları:
İstiklal caddesine gelmişken galatasaray'dan taksim meydana doğru caddenin sağ tarafından gidiyoruz. Benetton'a kadar gelince hemen sağımızda (yerini tam hatırlamadığım ama kime sorsan söyleyecek olan) ötüken yayınlarını görüyoruz. zaten tabelamsı bir şeyi de var.

indirim: % 35 -40

Kabalcı yayınevi:
Beşiktaştaki şubesi zaten kocaman ve ortada duruyor ama gene de bilmeyenler için: ıhlamurdere caddesinin girişinde garanti bankasının yanında, ya da alkım kitabevinin hemen çaprazında, 2. noterin tam karşısında.
Bakırköy şubesi için: capacity'nin bulunduğu cadde üzerinde.

İndirim: kendi yayınlarında % 50

İmge yayınları:
gene cağaloğlundaki cağalolu yokuşundan değilde hemen paralelindeki ankara caddesi üzerinden aşağıya inerken hemen solda.

indirim: bunlar cimriler en fazla % 20

Yordam kitap:
İthaki yayınlarının bulunduğu sokağın en üst kısmında sol kaldırımda. kafayı yukarı kaldırırsanız anında görürsünüz.

indirim: %35, kapital (marx) için ise cilti versiyonda en son % 50 indirim yapıyorlardı.

Can yayınları:
İstiklalde aslıhana giderken, yani nevizadeye bağlanan sokaktan bir önceki sokakta sol kaldırımda.

indirim: bu kendini biraz fazla beğenmiş yayınevinin indirimleri pek işe yarar değil. yok denecek kadar az.

Sosyal yayınlar:
cağaloğlu anadolu lisesi'nin tam karşısında.

indirim: kendi yayınlarında % 50. mükemmel çevirilerle hazırlanmış kitapları klasikler için çok iyi bir kaynak oluşturur. öneririm.

Dergah kitabevi:
Cağaloğlu anadolu lisesi'nin karşısında bulunan köfteci ramiz'in bulunduğu sokağa giriyoruz. dümdüz ilerleyince zaten karşımıza çıkacak.

indirim: kendi yayınları ya da başka yayınlar farketmeksizin % 20 - 35 arası süper indirimler yapıyorlar. eğer ki istediğiniz kitabevinin yayınevine uzaksanız buradan alabilirsiniz.

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Bilgisayar-Bilişim
fatboy22
Yeni Üye

Toplam 28 yazı
17/10/2012 :  13:18:28  Alıntı
internetten hiç kitap satın almadım. Devamlı

free e-kitap download yazıp aratırım. okumak istediğim kitaplara para vermem.Kitabıda bulamadım ise o kitabıda okumam olur biter.

Bu durumda bir istatistik çıkarmak lazım. Acaba benim gibi kaç kişi vardır :)


Yerleşim : Türkiye / Edirne  |  Meslek : Esnaf
ilback
Yeni Üye

Toplam 3 yazı
17/10/2012 :  14:07:25 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Gelisim.in
En iyi online kitap sitelerinden idefix'in hem mağaza hem online satış için kitap sağladığı bir hizmeti var. www.prefix.com.tr sitesinden hakkında bölümünden tüm gerekli bilgileri alabilirsiniz.
Cengiz Taşkın / TimeAntalya.com

Yerleşim : Türkiye / Antalya  |  Meslek : Turizm
koeln
Üye

Toplam 131 yazı
19/06/2019 :  14:57:54 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Türk İş Dünyasının Buluştuğu Platform. https://www.turk5.com/forum/

Yerleşim : ALMANYA / Köln

4.91 saniye.
15:38:52, 28 Şubat 2020, Cuma

Buradaki yazılar, yazarlarının ve Koniks.com®'un izni olmaksızın hiçbir yazılı, görsel yada sesli yayın organında yayınlanamaz. Eğitim amacı dışında, herhangi bir şekilde çoğaltılması yasaktır. Eğitim amaçlı çoğaltıldığı durumlarda, yazarla ilgili bilgilerin ve URL'nin belirtilmesi zorunludur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle, amatör bir ruhla hazırlanmıştır ve yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette sitemiz tarafından garanti ve taahhüt edilmemektedir. Yer alan görüş ve yorumlar tamamen Koniks.com üyelerinin kişisel görüşlerini yansıtmaktadır. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak iş kurma/yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir ve söz konusu bilgilere dayanılarak alınacak kararların neticesinde oluşabilecek yanlışlık veya zararlardan Koniks.com sorumlu tutulamaz.

© 2000-2020 Koniks.com İletişim   ||   Kullanım Şartları   |   Kurallar   |   Sitenin Kullanımı   |   Gizlilik   |   Yardım